Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blisko połowa drużyn w UEFA Euro 2012 bez licencji! Polacy bez orła

67 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2012 o 23:35, MKRaven napisał:

Że tak się spytam: a to jakoś w innych grach Euro / Word Cup dało się negocjować z wszystkimi
federacjami, a teraz niet? OCB?

Nie masz racji. Do dziś pamiętam Euro 2004 bez reprezentacji Holandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 23:46, Hellmut napisał:

Nie masz racji. Do dziś pamiętam Euro 2004 bez reprezentacji Holandii.


Ale nie bez połowy drużyn? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 23:48, MKRaven napisał:

Ale nie bez połowy drużyn? :)

Nie wiem. Wiem tylko, że powołując się na news z innego portalu, nielicencjonowane drużyny to:
- Albania,
- Andora,
- Armenia,
- Azerbejdżan,
- Białoruś,
- Bośnia i Hercegowina,
- Estonia,
- Wyspy Owcze,
- Macedonia,
- Gruzja,
- Islandia,
- Kazachstan,
- Łotwa,
- Liechtenstein,
- Litwa,
- Luksemburg,
- Malta,
- Mołdawia,
- Czarnogóra,
- San Marino,
- Serbia,
- Słowacja,
- Ukraina,
- Walia.

Ogromna większość z nich to drużyny, które w eliminacjach są rozstawiane w najsłabszych koszykach. Jednakże Ukraina organizuje turniej, a jej reprezenacja w tym towarzystwie wypada mocno. Brak licencji to nieporozumienie. Niestety to już zakrawa na tradycję. Wygląda na to, że EA niezależnie od miejsca rozgrywek nie stara się zbytnio o wierność rzeczywistości w tak krótkiej okolicznościówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja poczekam tak jak z samą grą FIFA12 aż cena EURO 2012 będzie o połowę mniejsza i wyjdzie poprawka z orzełkiem na piersi:) Wtedy może to się będzie opłacało...wtedy może przeżyję brak połowy licencji

ps - popracujcie na układaniem komentarzy na portalu bo chyba wszędzie jest tak. że nowe są na górze a nie na dole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie widzę żadnego sensu kupowania FIFY, która miała zawsze przewagę w licencji, lecz teraz skoro nie ma licencji (częściowo) i jest niedopracowana i to kosztuje 79 zł? Na dodatek jeszcze trzeba kupić Podstawkę w postaci Fify, 12 na którą jako posiadacz xboxa muszę wydać Ok 200 zł phi żarty jeszcze mógłbym przeboleć gdyby można było kupić jako samodzielny dodatek UEFA Euro 2012 lecz widzę, że ta firma w kulki leci jestem ciekaw czy w 2014 też wydadzą mistrzostwa jako niesamodzielny dodatek albo w 2016 raczej w to wątpię po prostu "elektronicy" podporządkowali Polskę i Ukrainę jako kraje 3 świata w którym ludzi nie stać na grę jestem pewien że gdyby sprzedawali jako samodzielny dodatek nawet trochę okrojony Np za 50 zł lub te 79 zł ale z licencją to rozeszłoby się jak ciepłe bułeczki mieli By spory zysk nawet mimo niskiej ceny, lecz po tym, co robią większość moich znajomych zrezygnowała z zakupu, bo albo nie warto wydawać tyle kasy na trefny produkt albo po prostu tej kasy nie ma. Szkoda Polacy raczej nie mają wielkich szans na Euro, (w realu) więc rzesza ludzi chciałaby to zmienić w grze zdobywając mistrzostwo, ale cóż firma nie potrafi dodać dwa do jednego tak by wyszło trzy i traci dobrą okazję

Zapamiętajcie moje słowa jestem pewien, że EA będzie narzekała, że gra się nie sprzedała przez Polaków i Ukraińców, którzy uzyskali ją za pomocą torentty, więc szanowne EA, jeśli będziesz szukało winnego niskiej sprzedaży to spójrz na swój produkt i swoje podejście mam nadzieje, że gra będzie często, piracona (choć nie namawiam do piractwa) i że będą mieli większe straty z nakładu gry niż zyski z sprzedaży to by była porządna nauczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat nie kupuje tego co wydaje EA, z prostego powodu - jest to korporacja i do tego kierujaca sie agresywnym marketingiem. Pomijam, że polityka tego molochu totalnie mi się nie podoba (wykupowanie pomniejszych firm a później ich zamykanie). Ah jeszcze trzeba byloby zauwazyc ze po wykupieniu przez EA dane studio tworzy znacznie slabsze jakosciowo gry (np bioware). Ja osobiscie uwazam, ze tutaj wcale nie byl problem z wykupowaniem licencji, a chodzilo o maksymalizację zysków. Po co wykupowac wszystkie licencje i ladowac w to kase, kiedy mozna koszta obnizyc o polowe (wykupic polowe licencji) maksymalizując zyski np poprzez minimalne obnizenie ceny gry przez co znacznie więcej ludzi kupi ten produkt niz normalnie ( bo przeciez jest taniej niz inne gry!). Trzeba dodac ze jeszcze firma liczy na wiernych fanow ktorzy bez względu na wszystko zawsze kupia gre EA a tym bardziej fife. Tak się zastanawiam czy taka zagrywka EA nie podchodzi u nas pod prawa konsumenta a mianowicie "Produkt nie zgodny z umowa" i czy by nie mozna roscic prawa do zwrotu pieniedzy. Pozdrawiam wszystkie dzieci ktore kochają EA i wspolczesny korporacyjny Casual Gaming :) Uwaga kochani! Blizzard jest kolejce do takich zagrywek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 00:15, Hellmut napisał:

Ogromna większość z nich to drużyny, które w eliminacjach są rozstawiane w najsłabszych
koszykach.


Nie tylko Ukraina. Widzę tu Bośnię, która ostatnio sporo miesza i Serbię. A reszta to rzeczywiście ogórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 09:54, Radielek napisał:

Ja od lat nie kupuje tego co wydaje EA, z prostego powodu - jest to korporacja i do tego
kierujaca sie agresywnym marketingiem.

Dodaj do tego, że jak jakaś gra ma multi, to na 100% po kilku latach zamkną serwery po to aby wspierać kolejne odsłony odgrzewanego po raz setny kotleta. Do grona niekupowania gier zalicza się u mnie też ubisoft za zabezpieczenia antypirackie... znaczy antyoryginalne od czasów AC 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 09:54, Radielek napisał:

/.../ Tak się zastanawiam czy taka zagrywka EA nie podchodzi u nas pod prawa
konsumenta a mianowicie "Produkt nie zgodny z umowa" i czy by nie mozna roscic prawa
do zwrotu pieniedzy. /.../

Niestety nie ma żadnej niezgodności z umową, gdyż w takowej nikt nie zobowiązał się do licencji na wszystkie drużyny.

Aha, z tego wszystkiego zapomniałem jeszcze o jednej ciekawostce. Oficjalne polskie stroje na Euro 2012 nie mają orzełka na piersi. Więc nawet jakby była licencja, widzielibyśmy co najwyżej loga Nike i PZPN...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować