Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Sniper Elite V2 - już graliśmy w trybie kooperacji

21 postów w tym temacie

gram.pl

Zgodnie z doktryną wojenną wojsk zachodnich drużyna snajperska składa się z dwóch żołnierzy – strzelca i obserwatora. Podczas, gdy na pierwszym spoczywa ciężar oddania strzału, drugi asystuje w obserwacji celu. Czy tak samo wygląda sprawa w Sniper Elite V2? Sprawdzaliśmy to w ubiegłym tygodniu na pokazie gry w podwarszawskim Józefowie.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Sniper Elite V2 - już graliśmy w trybie kooperacji" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 16:24, Dark_Master_32 napisał:

A ja od siebie polecę autorowi zapoznanie się z definicją snajpera oraz strzelca wyborowego
;)


Słownik języka polskiego PWN po wpisaniu hasła "strzelec wyborowy" przekierowuje na hasło "snajper" stąd wnoszę, że w polszczyźnie słowa te funkcjonują jako synonimy.

http://sjp.pwn.pl/szukaj/strzelec%20wyborowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Strzelec_wyborowy

Strzelec wyborowy a snajper

W języku potocznym oraz języku mass mediów utożsamia się pojęcie "strzelec wyborowy" (ang. sharp shooter, designated marksman lub po prostu marksman) z pojęciem "snajper". Różnica polega na tym, iż snajper to żołnierz działający w pojedynkę lub w małej 2-3-osobowej grupie, o dużej autonomii, operujący niezależnie od większych pododdziałów, najczęściej wyposażony w karabin powtarzalny. Do jego typowych zadań należą zwiad i obserwacja, działania antysnajperskie, eliminacja wyższych stopniem oficerów, wyznaczenie celów ataku oraz - w niektórych przypadkach, przy wykorzystaniu wielkokalibrowych karabinów wyborowych - niszczenie sprzętu przeciwnika. Natomiast strzelec wyborowy to żołnierz działający w ramach drużyny piechoty, wspierający ją ogniem na dalszych dystansach. Co do zasady działający dysponuje samopowtarzalnym karabinem wyborowym lub karabinkiem automatycznym zaopatrzonym w celownik optyczny o powiększeniu 4-6x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały błąd w tekście
''Nieco trudniej jednak pogodzić się z faktem, że często nie można się rozdzielić się rozdzielić się i zajść wrogów od flanki''

Nie powinno być ''rozdzielić się i zajść wrogów z flanki'' ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W demko pograłem. nie powiem żeby mnie jakoś specjalnie powaliło jakościa itd ale grało mi się całkiem przyjemnie.
Na pewno gierka jest znacznie lepsza niż wszystko co do tej pory powstało ale dalej nie powala, tak czy siak prędzej czy później zapewne kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 19:36, Barteek88 napisał:

A dalbym sie nabrac ze snajper a strzelec wyborowy to to samo. Wiadomosci pisane bez
glowy trzeba czytac z glowa.


Racja, bo co tam wiedzą językoznawcy? Jeżeli coś jest napisane na Wikipedii jest to przecież prawdą objawioną i jajogłowi z PWN-u mogą się wypchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 21:47, MATEmasagrator napisał:

Racja, bo co tam wiedzą językoznawcy? Jeżeli coś jest napisane na Wikipedii jest to przecież
prawdą objawioną i jajogłowi z PWN-u mogą się wypchać.

Akurat w tym przypadku prędzej uwierzę Wikipedii, bo ona przynajmniej zajęła całkiem rozbudowane stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma w tytule snajpera, więc nazywajmy ludzi w grze snajperami. Tu niestety muszę poprzeć Wiki gdyż ma rację, wystarczy zapytać byle jaką osobę która była w wojsku. Często wojskowi poprawiają dziennikarzy w trakcie wywiadu jeśli chodzi o tą kwestię. A co do samej gry, niestety wygrała z Alanem :D właśnie przez to multi z coopem. W demo grałem więcej, niż główną kampanie CoD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 21:47, MATEmasagrator napisał:

Racja, bo co tam wiedzą językoznawcy? Jeżeli coś jest napisane na Wikipedii jest to przecież
prawdą objawioną i jajogłowi z PWN-u mogą się wypchać.


Specjaliści z PWNu również mogą się mylić. Cechą charakterystyczną osób tworzących słowniki PWN jest to, że są oni doskonale wykształceni w dziedzinie polonistyki. Niekoniecznie muszą znać realia wojskowe.

Za przykład mogę podać tutaj http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11586
Specjalista zna doskonale semantykę i pragmatykę stojącą za hasłem "via", nie ma jednak pojęcia o tym, jak działają serwisy internetowe typu wykop i reddit, w związku z czym popełnia błąd wskazując niepoprawność stosowania tej formy.

To też są ludzie i mogą się mylić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować