Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy SW: TOR: To nie liczba subskrybentów spada

30 postów w tym temacie

Jestem wielkim fanem Star Wars, a zarazem TOR''a ale serio gram w MMO gdzie jest raptem średnio 10 osób na planecie ! No kurde sorry ale ja mam płacić abonament za grę w singlu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 17:20, Phoenix505 napisał:

Jestem wielkim fanem Star Wars, a zarazem TOR''a ale serio gram w MMO gdzie jest raptem
średnio 10 osób na planecie ! No kurde sorry ale ja mam płacić abonament za grę w singlu
?

To twoja wina, bo za rzadko się logujesz po prostu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analitycy swoje Bioware swoje jako osoba grająca od premiery muszę stwierdzić, że troche luźniej się zrobiło ale według mnie wyszło to na dobre nie trzeba stać w kolejce na respa mobka itp. Po łatce 1.2 troche osób wróciło głównie 50lvl. Dużo osób już kopie grób dla SWTOR ale to przesada, jezeli ktos wierzył że ilość subskrybentów utrzymywac się będzie cały czas to jest naiwny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 17:49, Braveheart napisał:

HAHA dobre. Normalnie jakbym słyszał naszych "ukochanych" polityków. ;-)

Pytanie kto od kogo się uczy :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 dych za miesiac grania dla przecietnego polaka to lekka przesada. Doliczajac cene samej gry czlowek zastanawia sie czy sie smiac czy plakac. Zapewne za jakis czas gra przejdzie na free to play z mikroplatnosciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ludzie się nie logują bo mają już dość tej nudnej gry. Co za tym idzie, już nie wykupią kolejnego abonamentu na kolejny miesiąc. Więc co to za bzdury gadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, tyle, że to gra P2P, co oznacza, że im mniej grasz, tym mniej się to opłaca. Rzadsze logowanie jest niczym innym, jak preludium topniejącej bazy subskrybentów. Tak więc summa sumarum wychodzi na to samo - TOR powoli, ale stale zmierza ku upadkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla imperium mamy 14 planet + flota [jeśli dobrze pamiętam, mogłem się pomylić o +/-1 maks], ostatnio zrobiłem sobie przebieżkę przez planety - wszędzie było około 15-30 osób, we flocie jak na dzisiejsze standardy nawet tłoczno bo 75 luda, załóżmy, że na arenach pvp i we flashpointach, na statkach itp siedziało wtedy razem łącznie 120 osób [w co bardzo wątpię ale liczę z górka i to sporą] to daje orientacyjnie 405-615 graczy na serwerze, w godzinach "szczytu" w weekend.
Dla porównania miesiąc po premierze na planetach bywało średnio po 50-60 osób, łatwo sobie wyliczyć jak się frekwencja zmieniła.
Jasne to są moje obserwacje, bardzo pobieżne i orientacyjnie wyliczone, nie mniej imho szału nie ma w tej obecnej liczbie grających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie liczba graczy spada - po prostu zwiększa się limit graczy na serwerach i dlatego co chwila pokazuje się "Low" przy ich populacji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w SW: TOR od daty premiery do kwetnia ( jakos tak sie skończyła sybskrypcja 2 miesiące + 1 darmowy ) i nie przedłużyłem właśnie z tego powodu. Nie potrafię przedstawic teraz żródła ale to chyba na gram.pl znalazłem artykuł gdzie BW twierdziło, że ma 1,7 mln opłaconych kont, coż, nie widać było tego wtedy. Serwer był po prostu pusty a grałem na Basilisk Droid, po stronie republiki i imperium. Powodu niskiej liczby logowań moim zdaniem nalezy natomiast dopatrywac sie w sposobie questów - w daily, może ludzie loguja sie tylko, żeby je wykonać, sam tak robiłem. Ale nieunikniona jest sytuacja gdy nawet tworzac kolejne postacie wpada sie w ten sam schemat a to nudzi i moim zdaniem gra przez to jest na 1 raz. Z powodzeniem w moim trybie zycia - studenckim, można skończyc znajomośc w 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ludu jest mniej, przynajmniej na moim servie, niby nowy patch a jednak niedosyt, armory nie wiem kto projektowal ale sa zalosne :(, innych aspektow 1.2 nawet nei zauwazylem, legacy nic nie zmienia w moim odczuciu, jest pare dobrych rozwiazan, tyle ze powinny byc od poczatku. Miech za free to fajnie, tyle ze nie uratuje TOR''a a subskyrpcja jeszcze spadnie by ludzie ten miech pograli, jakby wydali od poczatku f2p nawet za 200 zl to by ludzie kupili a tak kicha. Pamietajmy o 15 maja, jak star warsy to przetrwaja to bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować