Zaloguj się, aby obserwować  
Phobos_s

Dishonored - Temat ogólny

460 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2012 o 13:42, Janek_Izdebski napisał:

/ciach/


Co do zakupu Dishonored na Steam, to z tego co wiem, nawet jeśli kupujesz przez sklep Steam to i tak kupujesz wersję odpowiednią dla Twojego regionu czyli w Polsce wersję RHCP. W innym wypadku, np. Rosjanie kupowaliby tę samą wersję co Anglicy, a kupowaliby dużo taniej (a przypominam, że właśnie Steam w rublach i niższe ceny w Rosji, są głównym powodem stworzenia tych regionów, na które tak radośnie się załapaliśmy).
Jeśli ktoś dostaje gift z np. UK albo z USA to dostaje tę wersję, którą kupił dający gift. To jest proste. Dlatego Twój kolega ma wersję ROW.

Co do sklepów to tak:
amazon - teoretycznie przesyłka darmowa powyżej 25 funtów, de facto przesyłka kosztuje 1 funta
zavvi - przesyłka 1,5 funta
game, shopto - przesyłka 3 funty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując na Steamie za 200 złotych chyba dostajemy wersję ogólnoświatową. Pewności nie mam, ale ja mam wersję od Cenegi i jak wejdę na Steam sklep na Dishonored to mi nie pokazuje "Posiadasz juz Dishonored", tylko mogę go nabyć.

Zresztą to by było sensowne - w końcu cenę mamy na Steamie zachodnią, więc i gra powinna być w wersji full wypas. Blokada powinna chyba działać w stronę uniemożliwienia uruchomienia wschodnich wersji pudełkowych na zachodzie (bo u nas są dużo tańsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 20:07, Kajdi napisał:

Zresztą to by było sensowne - w końcu cenę mamy na Steamie zachodnią, więc
i gra powinna być w wersji full wypas. Blokada powinna chyba działać w stronę
uniemożliwienia uruchomienia wschodnich wersji pudełkowych na zachodzie (bo u nas są dużo tańsze)

Blokady regionalne gier wydawanych przez Cenegę dotyczą jak na razie tylko tytułów Bethesdy/ZeniMaxu. Cena "Dishonored" jest Zachodnia, a wersja, która otrzymujemy "wschodnia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy jeśli w misji w starych kanałach dunwall

Spoiler

spalę tą kamee Babci Łach to zaliczy mi, że ją zabiłem czy nie

? Zastanawiam się jak przejść ten fragment na duchu i bez zabijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Babuni właśnie. Jak to właściwie z nią jest?

Spoiler

To wiedźma, wybór czy ją zabijemy lub Slackjawa ma na coś wpływ? Przy tym wyborze tak sobie pomyślałem, że właściwie nasza Babcia jest zła, kazała wlać truciznę do eliksirów i przez to ludzie zamieniali się w płaczków co później uświadczyłem ponownie chcąc dostać się do siedziby Slackjawa. Później widzę, że babcia coś kombinuje i odprawia jakąś magię. Zasłużyła sobie na śmierć. Gdzieś na jakimś filmiku na YT widziałem, że gość po zabiciu Babci później idąc przez te kanały na końcu natyka się na grupkę ludzi. W moim przypadku ci ludzie byli zdrowi, a w jego na tym filmiku wszyscy byli płaczkami

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja babunie

Spoiler

zabiłem wrzucając tą kamee do pieca ale po tym ją ogłuszyłem (nie wiem o co chodzi, po prostu mi jeszcze latała po okolicy). Zabójstwa nie miałem. Co do tych płaczków, to zależy chyba od chaosu, gdy miałem wysoki chaos w tych kanałach było pełno płaczków, gdy teraz miałem niski byli tam ocaleni. Co do moralności, to faktycznie za dobra ona nie jest. Tyle, że przy moim pierwszym przejściu (wysoki chaos) przez przypadek ją zabiłem a raczej ogłuszyłem bo nie wiedziałem kim jest. Wtedy zamieniła się w szczury i ten wątek mnie po prostu ominął.
W każdym razie Slackjaw wydał mi się bardziej ludzki dlatego mu pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko :)
Czy jeśli w ostatniej misji jako dodatkową atrakcję

Spoiler

zabiję Oprawcę

, to osiągnięcię Czyste Ręce pójdzie się paść? :)
W sumie ten typ to bardziej zwierze jest - ale nie wiem jak gra to potraktuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja mam ból z misją "Lojaliści".

Spoiler

Niestety jak wiadomo na Tall-boy''ów nie działają bełty usypiające a w tej misji teren jest bardzo ograniczony - tylko pub i teren dookoła, a wałęsają się po tym maleństwie aż trzej Tall.
Dostaje się do wnętrza pubu i rozmawiam z Pierrem i Sokolovem. Dają oni 2 opcje - albo sam "zajmę" się strażnikami - co w przypadku Tall oznacza ich eliminację, albo pomoge im uruchomić ich super-pylon. Wychodzi na to, że albo Tall ja zalatwie albo pylon usmaży. W obu przypadkach będą ofiary i przejście misji bez zabijania nie wyjdzie...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero wczoraj zacząłem grać i muszę przyznać, że ciężko jest mi nie zabić żadnego przeciwnika .... pierwsza misja, ucieczka z więzienia i 9 trupów ...
nie wiem, jak długo mam trzymać, wciskać Shift, aby ogłuszyć a nie zabić przeciwnika? - gdy trzymam za krótko i pasek nie dochodzi do końca to przeciwnik się wymyka lecz obawiam się, ze gdy trzymam do końca to zamiast ogłuszyć, zabijam przeciwnika ...
grafika jest ok, scenografia jest świetna, grafika ma trochę malarski charakter, przyczepić się mogę do tego, że gdy patrzę na postać to np. mundur, części ubiorów są " ząbkowane " pomimo wyboru wszystkich opcji graficznych, także kilku w panelu sterowania Invidii - nie podoba mi się też efekt podczas walki, gdy otoczenie się rozmywa i często wraca z opóźnieniem do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz trzymać do końca, wtedy jest ogłuszony. Oczywiście jeżeli wrzucisz go do morza, istnieje szansa, że zginie. To samo gdy "przejedziesz" po nim mieczem. Trzeba być ostrożnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 17:15, lis_23 napisał:

Ja dopiero wczoraj zacząłem grać i muszę przyznać, że ciężko jest mi nie zabić żadnego
przeciwnika .... pierwsza misja, ucieczka z więzienia i 9 trupów ...
nie wiem, jak długo mam trzymać, wciskać Shift, aby ogłuszyć a nie zabić przeciwnika?
- gdy trzymam za krótko i pasek nie dochodzi do końca to przeciwnik się wymyka lecz obawiam
się, ze gdy trzymam do końca to zamiast ogłuszyć, zabijam przeciwnika ...
grafika jest ok, scenografia jest świetna, grafika ma trochę malarski charakter, przyczepić
się mogę do tego, że gdy patrzę na postać to np. mundur, części ubiorów są " ząbkowane
" pomimo wyboru wszystkich opcji graficznych, także kilku w panelu sterowania Invidii
- nie podoba mi się też efekt podczas walki, gdy otoczenie się rozmywa i często wraca
z opóźnieniem do normy.

Później zdobędziesz kość, która przyśpieszy duszenie. :] Gra jest znakomita, od wczoraj gram i nie mogę się oderwać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem grać, dzisiaj skończyłem. Całe dwa dni grania :) Szkoda, że tak szybko się kończy, ale gra według mnie wspaniała. Grafika ma rysunkowy zarys, a do tego jeszcze kreacja steampunkowa całego miasta, po którym sobie łazimy. Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 23:44, AL_PB napisał:

kreacja steampunkowa całego miasta, po którym sobie łazimy.

Uważaj, bo zaraz ci się dostanie od znawców, że to przecież nie Steampunk, bo nie ma pary itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2012 o 09:53, KamyK_84 napisał:

Pytanko, czy jeśli w misji w starych kanałach dunwall

Spoiler

spalę tą kamee Babci Łach to
zaliczy mi, że ją zabiłem czy nie

? Zastanawiam się jak przejść ten fragment na duchu
i bez zabijania.

I jak masz ten bonus za nie zabijanie? Ja zrobiłem tak jak ty i go nie dostałem. Okazało się, że trzeba ją

Spoiler

okraść i zwiać

. Chyba babol w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem misję zaliczoną bez zabijania.

Spoiler

Gdy wrzuciłem kamee ona jeszcze plątała się po okolicy puszczała szczury itp. Zaszedłem ją od tyłu i ogłuszyłem, nagle jakiś krzyk wydała i koniec. Babcia łach zginęła, ale ja jej nie zabiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 11:07, KamyK_84 napisał:

Miałem misję zaliczoną bez zabijania.

Też miałem (

Spoiler

ja użyłem strzałki usypiającej

), a czystych rąk i ducha nie dostałem. Pomogło ponowne przejście z mykiem opisanym w sieci. Stąd moje pytanie czy też tak miałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować