Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TERA – aktywacja klucza do head startu grozi utratą kodu i zbanowaniem konta!

144 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2012 o 17:17, TobiAlex napisał:

Wiesz co, przemilczę ten tekst. Tu ludzie mają "szansę" strać po 100 zł a nawet i więcej
a Ty wymyślasz cięcie cytatów. Uszanuj w tym przypadku to, co się dzieje ok?


To, że z grą jest syf nie znaczy, że i w wątku ma być syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że skoro Ubi to jakaś wtopa będzie. No dobra czy może ktoś z gram.pl wyjaśnić jak powinno wyglądać poprawne dodanie gry? Ponieważ ja płaciłem 5e za preorder mini więc mam prawo do CBT i head startu. Dodałem już swoją wersję kolekcjonerską bez tego waszego koda na mounta. I póki co wszystko działa itemki w grze też działają. Na koncie mój trial account zmienił się w Collectors Edition.

Maila sprawdzałem dziś rano. I zobaczyłem potwierdzenie wysłania potem już nie zaglądałem bo niby po co. Może mogliście ZADZWONIĆ ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym temacie wiadomo coś nowego?
Rozumiem, że gram pl nie odbierają telefonów bo pojechali na urlop, ale moze chociaż mała wzmianka pod tytułem - nadal pracujemy nad problemem... Nie jesteśmy na wakacjach. Nie olaliśmy tematu bo jest juz weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może teraz odciążę administrację i część rzeczy ja wyjaśnię:

Całe zamieszanie wynikło przez Ubisoft ( Główna Francuska siedziba ), Ubisoft Polska ma z tym niewiele wspólnego, ponieważ oni otrzymali tą informację dopier odnia wczorajszego w godzinach wieczornych ( Więc dopiero dzisiaj mogli po konsultacji z Główną siedzibą, wystosunkować odpowiednie oświadczenie ).


Ubisoft, nie zaznaczył, że część wersji jakie rozesłał po sklepach ( np. muve.pl, gram.pl, ultima.pl ) nie są wersjami ,,headstart".
W ten sposób, Ubisoft ( Nie mylić z Ubisoft Polska ), narobił sobie tylko problemów.
Ich oświadczenie, to bezpośrednie ,,zarządzenie" z Ubisoft FR.

Każdy klient który możliwe, że będzie miał zablokowaną grę, po rozmowach z

Pomoc Techniczną Ubisoftu Polska,
Telefon czynny w godzinach 16:00 – 20:00 : (22) 306 00 63

Związku z Majówką oraz datą premiery gry TERA 3 Maja.
Dzwonić należy 4 Maja.

Na pewno uzyska nowy klucz lub aktywację starego o ile te klucze zostaną zablokowane.

Dlaczego o ile?
Ponieważ Frogster obecnie pracuję nad rozwiązaniami które nie będą blokowały aktualnych kluczy po 3 maja - jednak tutaj jest sprawa rozwojowa.

Informację uzyskałem od:
Przedstawicieli Ubisoft Polska
Przedstawicieli Frogster
Przedstawicieli Ubisoft FR

Sami oceńcie na ile możecie uznać te informację za 100% pewniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gram.pl jest w stanie odpowiedziec na pytanie:

Wpisujac klucz na "mounta" dostaje mozliwosc udzialu w headstarcie a nastpenie po 4 maja dodajac klucz z pudelka moje "mountowe" konto merguje sie z glownym i wszystko jest mniej wiecej tak jak mialo byc?

czy moze jednak o headstarcie moge zapomniec i zmuszony jestem czekac na oficialna date premiery?

zadnego z kluczy jeszce nie wpisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem dotyczy ludzi którzy mieli wykupiony osobno dostęp do headstartu? "preorder mini"? I czy mam wpisać ten klucz na mounta skoro już wpisałem klucz z gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:42, sheep1900 napisał:

Dzięki Neleron za info.
Fajnie wiedzieć, że forumowicze działają
Pozdrawiam


Nie ma sprawy, aktualnie zajmuje się jako jeden z administratorów największego Polskiego fansitu gry TERA online, takimi sprawami.
Nie będę robił reklamy własnemu serwisowi, jednak dostępne są już nowe informację.

,,Frogster nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie - dlatego też cała wina leży po stronie Ubisoft FR."

Dlatego nie buzujcie się tak wszyscy, na 95% do 3 Maja, Frogster naprawi błąd który popełnił Ubisoft i o żadnych banach czy dezaktywacjach nie będzie mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:40, PCisowski napisał:

Wpisujac klucz na "mounta" dostaje mozliwosc udzialu w headstarcie a nastpenie po 4 maja
dodajac klucz z pudelka moje "mountowe" konto merguje sie z glownym i wszystko jest mniej
wiecej tak jak mialo byc?


Dokładnie tak. Na ten moment wszystkim osobom, które nie utworzyły jeszcze konta sugerowałbym utworzyć je za pomocą kodu na mounta, a następnie 3-4 maja zupgrejdować je za pomocą klucza z pudełka.

Osoby (TobiAlex, Markis000), które mają dwa konta na swoim koncie prosiłbym o kontakt z Frogsterem lub Ubisoftem w celu połączenia obu. Powiem szczerze - nie wiem, na którym koncie powinniście grać w headstarcie, ale wydaje mi się, że supportowi będzie łatwiej usunąć konto standardowej edycji, a następnie przesłać wam klucz, który pozwoli na upgrade konta trialowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanko gdzie jest ten kod na Mounta ??! Zamówiłem pre-ordera za 109 zł i pisało że takowy dostanę, w przesyłce znalazłem zafoliowaną grę, fakturę i jakieś gazetki biznesowe. W pudełku z grą kodu żadnego nie ma, jest możliwość że owego kodu nie dostałem ? Jak on wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2012 o 18:20, Johnny_Bravo napisał:


Johny, jeżeli potrzebowałbyś bardziej szczegółowych informacji od Frogstera bądź też Ubisoft, które mogłyby się okazać użyteczne dla serwisu gram.pl, to wystarczy, że wyślesz mi email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wszyscy!
Kod na mounta który dostajecie i pobieracie w liście zamówionych egzemplarzy umożliwia grę na headstart!
Klucz który dostaniecie w pudełku zachowajcie do czasu premiery.
Sam sprawdziłem i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że gdy zamawiałem użyłem zamówienia bez zakładania konta, dopiero teraz je założyłem po ujżeniu jakże pięknych wieści, a założyłem je na tego samego maila jaki podałem przy zamawianiu gry, pokombinuje coś z wylogowaniem się ale jak się nie uda będę atakował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować