Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek: Blokada używanych gier świetnym rozwiązaniem

123 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2012 o 20:14, Cygi napisał:

Skull3 miał na myśli grę Crysis 3.


Adwokatem jesteś użytkownika Skull3?

Dnia 27.04.2012 o 20:14, Cygi napisał:

Czy to oznacza, że na gramie nawet produktów nie można "obrażać"?!


Nie wiedziałem, że Crytek to produkt....

Edit: faktycznie dzięki za wskazanie, że popełniłem błąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pan sie podnieca blokada uzywanych gier i pewnie jeszcze mysli ze dzieki temu jego gry zaczna sie lepiej sprzedawac? No niestety tak to nie dziala. Czemu? "Zapytajcie" sie Activision i Rockstara - jakie by te firmy nie byly, to i tak zadna nie meczy Online Passami, a ich gry sprzedaja sie w bardzo duzych nakladach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:17, Isildur napisał:

> Skull3 miał na myśli grę Crysis 3.

Adwokatem jesteś użytkownika Skull3?
> Czy to oznacza, że na gramie nawet produktów nie można "obrażać"?!

Nie wiedziałem, że Crytek to produkt....


Ale Crysis 3 już produktem jest, a koledze wyżej w postach właśnie o Crysisa chodziło, co jest chyba oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 19:52, gmx napisał:

> Powiem krótko.Niech ten frajer spie...A nawiasem mówiąc taka polityka o ile dobrze
się
> orientuję może łamać prawo...

nie w przypadku dystrybucji cyfrowej, chyba pół roku temu była na to nagonka w prasie


IMO: Największym problemem tutaj jest fakt, że nikt nie sprzedaje nam gry, a licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:21, Reffanov napisał:

Ale Crysis 3 już produktem jest, a koledze wyżej w postach właśnie o Crysisa chodziło,
co jest chyba oczywiste.


Nie interesuje mnie o co mu chodziło, nie obrażamy firm, instytucji czy innych osób prawnych i fizycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:22, Isildur napisał:

> Ale Crysis 3 już produktem jest, a koledze wyżej w postach właśnie o Crysisa chodziło,

> co jest chyba oczywiste.

Nie interesuje mnie o co mu chodziło, nie obrażamy firm, instytucji czy innych osób prawnych
i fizycznych.

Przecież wyraźnie było Cryshit 3, więc obraża tylko produkt(czy to jest osoba fizyczna?). Nie wiem czy coś przegapiłem, ale nie wydaje mi się by ta cyferka znajdowała się w nazwie firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 19:59, MrGregorA napisał:

Dla mnie może istnieć tylko cyfrowa dystrybucja, pod warunkiem, że gry na starcie będą
kosztowały o 60% mniej...

Nawet jakby na to poszli, to czego oczekujesz potem? że się takie ceny utrzymają? wątpię w to, w końcu są chciwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wiemy że ten pomysł jest zły, ale nie każdy przegląda strony o tematyce growej. Taki klient patrzy tylko na obrazek, wejdzie na stronę gry i stwierdzi że fajna to kupi. Ludzi trzeba czasami pouczyć o samej branży zwłaszcza tych co kupują gry a wcale się na nich nie znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy jedna konsola = jedna gra. Już widzę te tłumaczenia "A z jakiej racji na jednej konsoli można grać w wiele gier ? To nie powinno być dozwolone !". Banda sukinkotów i nikt nic z tym nie robi bo amerykańce to kupią xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:39, Jeffero napisał:

To jest idiotyczne... Grę kupuję w sklepie jak wszystko inne co mogę sprzedać. Niech
ten Pan wytłumaczy mi czym różni się kupienie na przykład używanego samochodu od kupienia
używanej gry? Za obie rzeczy płacę, mam je na własność, mogę robić z nimi co chcę.


Ja Ci wytłumaczę - kupując samochód nabywasz rzecz materialną, kupując grę kupujesz zbitek 0 i 1 zrozumiałych dla komputera a dokładnie to kupujesz licencję na używanie gry / programu. Jezu, czy Wy nigdy nie przeczytaliście ani jednej licencji przed kliknięciem na Zgadzam się / Agree? A gdyby tam był wpis "zabierzemy Ci żonę i dziecko" a Ty oczywiście klikasz "Zgadzam się".

Producent gry zarabia na grze, producent samochodu na samochodzie... ale o wiele większa kasę robi na częściach zamiennych, które będzie produkował i sprzedawał jeszcze przez ładnych kilkanaście lat więc mu to rybka czy ktoś kupi nowy samochód czy używany - ten drugi i tak prędzej czy później będzie musiał kupić części zamienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2012 o 20:59, TobiAlex napisał:

Ja Ci wytłumaczę - kupując samochód nabywasz rzecz materialną, kupując grę kupujesz zbitek
0 i 1 zrozumiałych dla komputera a dokładnie to kupujesz licencję na używanie gry / programu.

a potem:

Dnia 27.04.2012 o 20:59, TobiAlex napisał:

Producent gry zarabia na grze, producent samochodu na samochodzie (...)

Sam stwierdziłeś, że samochód i gra (licencja na używanie) to dwie różne rzeczy - po co więc używasz tej bezzasadnej samochodowej analogii w dalszej części wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:59, TobiAlex napisał:

Jezu, czy Wy nigdy nie przeczytaliście ani jednej licencji przed kliknięciem na Zgadzam
się / Agree? A gdyby tam był wpis "zabierzemy Ci żonę i dziecko" a Ty oczywiście klikasz
"Zgadzam się".


Tyle, że to byłoby niemożliwe z punktu widzenia prawnego, czyż nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś kiedyś o czymś takim jak części używane innych firm, nie będących producentem samochodu? Słyszałeś też kiedyś o czymś takim jak - uwaga - kupowanie używanych części zamiennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:59, TobiAlex napisał:

Producent gry zarabia na grze, producent samochodu na samochodzie... ale o wiele większa
kasę robi na częściach zamiennych (...)

Wszystko się zgadza, growy odpowiednik "części zamiennych" = DLC i wycinanie coraz większej części normalnej zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 19:04, rzepek napisał:

Ja tylko przypomnę że, to samo studio miało pomysł z płatnymi demami. Ja juz wtedy podziękowałem
tym panom i nie gram w ich gry.


A tak.Pamiętam ten pomysł, ale naszczęście on nie wszedł w życie.Tak teraz znowu popatrzeć na tych pazernych panów to wszystko jest możliwe.A kiedyś Crytek był naprawdę dobrą firmą.Jak widać wszystko się zmienia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować