Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crytek: Blokada używanych gier świetnym rozwiązaniem

123 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2012 o 20:22, Isildur napisał:

Nie interesuje mnie o co mu chodziło, nie obrażamy firm, instytucji czy innych osób prawnych
i fizycznych.


Naprawdę bardzo obrazliwe.Widzę, że moderatorzy są teraz obrońcami "wspaniałych" producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 21:48, Kajmal napisał:

Naprawdę bardzo obrazliwe.Widzę, że moderatorzy są teraz obrońcami "wspaniałych" producentów.


Popełniłem błąd użytkownika przeprosiłem edytując posta. Koniec tematu, proszę wrócić do tematu wątku, każdy ma prawo się pomylić nawet moderator ;]
Nie jesteśmy obrońcami firm, ale obrażanie różnych firm nie jest tolerowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 18:00, Danio1998 napisał:

Świetne rozwiązanie ? To zobaczymy kto będzie kupować ich gry.


Tylko wiesz, jeżeli to wprowadzą to będzie blokada na poziomie sprzętowym. Wtedy nie ma znaczenia czyja gra - używka nie ruszy i tyle. Więc musiałbyś przestać kupować gry w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niech przy okazji jeszcze zdelegalizują odstępowanie książek, filmów na DVD/Bluray/a co mi tam VHS, komiksów, płyt z muzyką, obrazów, konsol i podzespołów komputerowych. Wtedy na pewno rozpędzę się do sklepu po ich produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:36, doflamingo napisał:

Nawet jakby na to poszli, to czego oczekujesz potem? że się takie ceny utrzymają? wątpię
w to, w końcu są chciwi.


Na starcie= w dniu premiery. Na PSS nowe gry kosztują 239zł. Bez kosztów pudełka, spedycji, marż itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ZA xD niech zrobią blokady na konsolach nowej generacji i jeszcze dodatkowo na płytach z grami - bardzo chce zobaczyć jak to wszystko szybciutko upadnie i bedą się kajać przez graczami w przeprosinach , bo innej możliwosci nie widze :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 23:51, DiabloStars napisał:

A ja jestem ZA xD niech zrobią blokady na konsolach nowej generacji i jeszcze dodatkowo
na płytach z grami - bardzo chce zobaczyć jak to wszystko szybciutko upadnie i bedą się
kajać przez graczami w przeprosinach , bo innej możliwosci nie widze :PP


Patrząc po obecny stan rynku ,nie zdziwię się że jak nowa generacja konsol będzie miała blokadę używek ,gracze zaczną uznawać to za zaletę. Ale cóż mnie to nie dotyczy , ja używek nie kupuje i również nie sprzedaje. Kupuje jakieś 1-2premierówki w roku i może do tego z 2-4 stare gry po jakieś 20-30zł więc branża nie ma że mnie jakiegoś dużego zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram tego Pana ! Wprowadźmy jeszcze zasady wyburzania mieszkań/domów jak ktoś wyprowadza się do nowych, złomowania samochodów zamiast ich odsprzedaży oraz koniecznie wymóg budowy nowego silnika graficznego dla każdej produkcji !

Jednym słowem kretyn i chciwiec... (okej rozumiem każdemu za pracę należy się wynagrodzenie, ale skoro kupiłem coś na własność to jest to moja własność i mogę nią rozporządzać w tym również odsprzedać swoje prawa własności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 00:48, athelas napisał:

Jednym słowem kretyn i chciwiec... (okej rozumiem każdemu za pracę należy się wynagrodzenie,
ale skoro kupiłem coś na własność to jest to moja własność i mogę nią rozporządzać w
tym również odsprzedać swoje prawa własności).

Ty nie kupujesz gry tylko licencje do jej użytkowania, prawa do tej gry nadal są w rękach ich właścicieli, czyli firmy, która grę stworzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie jako PCtowca coś takiego nie rusza, od paru ładnych lat przypisuje gry do konta (czy to steam, czy origin czy battlenet) więc pośrednio zgadzam się na brak możliwości odsprzedaży. Zachciało się na konsolach internetu i proszę będziecie mieli to samo w miejsce "włóż i graj" :)

co jak co z perspektywy biznesowej gościu ma rację. Wg licencji też - prędzej czy później wprowadzą to w 100% gier, bo gry z roku na rok są coraz droższe (nie wiem po co?) co przekłada się na więcej sprzedanych kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 20:59, TobiAlex napisał:

A gdyby tam był wpis "zabierzemy Ci żonę i dziecko" a Ty oczywiście klikasz
"Zgadzam się".


A nie słyszałeś nigdy, że prawo krajowe jest nadrzędne wobec licencji? Jeśli ta jest sprzeczna, to równie dobrze można się nią podetrzeć. Np. Warner Bros w Polsce musiał zmienić napisy na swoich płytach z filmami, bo wprowadzały ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za jeśli!!! takowa gra do przejścia głównego wątku potrzebowałaby co najmniej 1 miesiąca, wszelkie DLC za free oraz ceny gier o minimum 3/4 ceny w dół. Myślę że wszyscy byliby zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 02:03, EmperorKaligula napisał:

mnie jako PCtowca coś takiego nie rusza, od paru ładnych lat przypisuje gry do konta
(czy to steam, czy origin czy battlenet) więc pośrednio zgadzam się na brak możliwości
odsprzedaży. Zachciało się na konsolach internetu i proszę będziecie mieli to samo w
miejsce "włóż i graj" :)


Jeśli chcesz sprzedać jakąś grę wystarczy założyć oddzielne konto i tam ją zarejestrować proste i łatwe. Niby w warunkach użytkowania jest zaznaczone że nie można sprzedawać kont ale w Polsce to nie ma żadnej mocy prawnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować