Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Crysis 3 chcą za wszelką cenę ochronić grę przed piractwem

65 postów w tym temacie

Crysis to jak mi się wydaje jedna z tych gier gdzie bardziej powinien liczyć się single player. Niech w takim razie poprostu zrobią go długiego. Kiedyś gry były na tygodnie conajmniej, a teraz na 1-2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej się będą starać, tym bardziej przegrają. Piraci standardowo już złamią DRM w kilka dni po premierze, jak nie wcześniej, a uczciwi będą się męczyć.

Powodzenia, Crytek, chcę zobaczyć waszą klęskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ich problemem jest fakt, iż nie rozumieją że komuś ta gra może nie podobać się na tyle, żeby płacić za to cenę premierową. I tyle.
Sam Crysisa kupiłem wraz z dodatkiem za jakieś ~30 pln. Podstawkę skończyłem, dodatku już mi się nie chciało - nudno jakoś po prostu w tej grze było. Crysis 2 do dziś nie kupiłem (żeby nie było - nie zciagałem też tego z sieci). Może kiedyś kupie, jak będzie promocja w równowartości 4-5€ a ja akurat będę się śmiertelnie nudzić.
I dokładnie tak samo zrobię z Crysis 3 - o ile ten wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza orygynem co jeszcze chcą tam dać ? Skan siatkówki, linii papilarnych, test dna, token via sms i telefon do centrum nie-obsługi klienta EA w celu aktywacji gry (oczywiście po weryfikacji głosu dzwoniącego) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam nie rozśmieszajcie mnie, że lepsza gra spowoduje wzrost zakupu.
Żyjemy w takich czasach, że wszyscy by chcieli wszystko, najlepiej za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 10:43, dark_master napisał:

Ach, i żeby na PC było to zoptymalizowane, bo jak wydają technicznego crapa (a jednocześnie
nie robią dema, bo po co) to niech się nie dziwią, ze ludzie wolą najpierw ściągnąć,
a jak już to zrobią, to kupować nie mają po co.


Ciekawe który Crysis był twoim zdaniem technologicznym crapem ? Wszystkie części były doskonale zoptymalizowane i mialy olbrzymią skalowalność wymagań. C2 śmiga na moim 3-letnim kompie w full detalach. Inna rzecz, że komputer kupuje sie/sklada z glowa, a nie bierze jak toster z Media Marktu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 12:05, Ekonochrist napisał:

Żyjemy w takich czasach, że wszyscy by chcieli wszystko, najlepiej za darmo.


Masz rację. Jeśli można mieć coś za darmo, to po co za to płacić.
Łamanie zabezpieczeń gier to tylko kwestia czasu.
Tak myśli większość z nas.

@leszeq
O ile pamiętam C1 miał dosyć mocne wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Proste. Niech zafundują porządne multi. Piraci często stwierdzają że za 4-6 godzin kampanii i kiepskiego multi nie ma co płacić 60 dolarów (czyli prawie 200zł - polska to jeden z niewielu regionów ze zniżką bo jesteśmy biedni). Poszli by w stronę serii Battlefield gdzie nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje tej gry dla singla i po kłopocie.

Multi w Crysisie 2 jest naprawdę świetne, singiel tez i to jest problem. A piraci to dzieci ktorym rodzice pozwalaja kupić dwie gry na rok albo ludzie którzy po prostu uważają, ze po co wydawać kasę na gry, ale bym zagrał... (niestety znam takich ludzi...)

Mam nadzieje, ze te zabezpieczenia nie będą uciążliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 10:36, CristianoRonaldo napisał:

nie dziwię się, skoro dwójka była piracona w kolosalnych ilościach - oby te zabezpieczenia
były dość mocne, trzymam kciuki ;)

Kolejny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przywalą z tak grubej rury że to nie piraci dostaną po łbie ale Zwykły użytkownik haha -.-
Jak to zawsze bywa zabezpieczenia nie szkodzą piratom lecz ludziom co nabędą normalną kopię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie dobrą grę, to dostaniecie $$$... Jak sobie wyrobicie renomę i szacunek (albo omotacie graczy :P ) to fani odwzajemnią wasz wysiłek...

A, zaraz - to EA - najgorsza firma w USA ? Mhmmm - spece od marketingu i reklamy znowu w akcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 11:52, oxygar napisał:

Crysis to jak mi się wydaje jedna z tych gier gdzie bardziej powinien liczyć się single
player. Niech w takim razie poprostu zrobią go długiego. Kiedyś gry były na tygodnie
conajmniej, a teraz na 1-2 dni.

A w Crysisie góra na 8h.
Chętnie zobaczę twoje gry na tygodnie - owszem, powstawały kobyły, w które grało się XX godzin w kampanii single-player, ale wymuszone to było różnymi trikami - chorymi questami, masą dialogów, niezbędnym grindem, koniecznością latania po różnych punktach mapy w celu znalezienia itemu X niezbędnego w miejscu Y, które otworzy przejście Z. Ewentualnie wysokim poziomem trudności wykluczającym szybką rozgrywkę. Nie było również ogólnodostępnego internetu, więc jak się gdzieś zaciąłeś, musiałeś rozwiązania szukać samemu.
A teraz? Graczom zależy na szybkiej akcji, ładnej grafice i zerowym stresie. Część gier nawet pokazuje ci po kolei, gdzie masz się udać (vide Dead Space), a jak i tak utkniesz, to masz na necie dziesiątki poradników.
I jak tu wydłużyć czas gry nie dokładając sobie 2go tyle pracy, zwłaszcza, gdy scenariusz nie pozwala na poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 12:10, leszeq napisał:

Ciekawe który Crysis był twoim zdaniem technologicznym crapem ?

porównaj jak działa C1 i C:WH, plus dodaj fakt, że GF8800GT, mega wydajna jak na swoje czasy karta za niemałe pieniądze, też się na nim dławiła w wyższej rozdziałce i DX10. Ba, DX9 z ustawieniami na max było momentami na granicy płynności. Przy takiej czarnej reklamie mało kto ma ochotę sprawdzać, czy może jednak mu ruszy na ultralow (już pomijam wątpliwą przyjemność oglądania totalnie rozmazanych tekstur).

anyway - jak chcą, to niech sobie robią crysisa na 6 godzin, tylko niech to ma odzwierciedlenie w cenie. Ghostbustersów przeszedłem w siedem, ale też dałem za nich 10 zł na wyprzedaży na steam i to był dobry biznes, ale jakbym miał za nich zapłacić 100 czy 200 to uznałbym to za kiepski żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sposób na zmniejszenie piractwa - świetne multi (choć mogę się mylić). W ostateczności zrezygnować z wydawania gry na PC, ale faszerowanie jej irytującymi zabezpieczeniami to strzał w stopę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcecie piractwa, itp. - nie wydawajcie gry w ogóle.

Crysis nie jest jakimś objawieniem w tej branży, więc...

Nikt za wami nie będzie płakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi ich trochę, bo wiadomo, że i tak nie uda się zabezpieczyć gry przed piratami. W firmach tworzących gry ludzie czesto pracują po kilkanaście godzin na dobę. Nic dziwnego, że potem jest im przykro, że ludzie nie doceniają ich pracy i po prostu te gry ściągają. Jeśli nie chcą kupować, to mogliby chociaż ominać tytuł, nie ściągać go i nie grać, chociaż po to, by uszanować ludzką pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobają się mi teksty jak co niektórzy piszą o optymalizacji C2 jaka ona to świetna. Niestety gra w dniu premiery to optymalizacja była na poziomie Black Ops w dniu premiery czyli gorzej niż Crysis Warhead.

No i wyszedł patch 1.9+tekstury dla 64bitowego systemu i dopiero wtedy można było porównywać do CW oraz C1 ale nawet wtedy za dobrze to nie wygląda z ilością fps. DX11 no fakt nie najlepiej ale przynajmniej ta gra może się poszczycić się tym że DX11 coś dał w przeciwieństwie do innych tytułów. Ale druga strona medalu że trzeba w sterach kart graficznych zarówno AMD i Nvidia grzebać bo niestety seria Crysis pokazuje że tessellation niby spory bajer tylko pic polega jak twórcy to optymalizują pod jedną konkretną serię kart to robią i tu nvidi sporo się oberwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować