Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra globalna w Diablo III - o co w tym chodzi?

45 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2012 o 12:00, donard napisał:

Yyy zakładanie osobnego konta do różnych serwerów już w Diablo 2 było >.<


Ale tu nie zakładasz osobnego konta do każdego serwera, na którym chcesz grać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę już o tym, że news jest grubo spóźniony, ponieważ opcja ta została ogłoszona już dość długi czas temu. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak to jest roche dziewne... bo bete gralismy w rejonie amerykanskim i dalo sie grac... to czemu nie mogli zrobic jednego regionu globalnego... czyli bez podzialu bo jednak komu bedzie sie chcialo robic nowa postac zeby z amerykanami pograc...lepiej zrobic jeden globalny w ktorym mozemy zaznaczyc z jakimi ludzmi chcemy sobie wspolnie zagrac...

tak troche przykro jest ze zeby zagrac z jakims ziomem z us bede musial stwozyc nowa postac na rejonie us... oszczednoscia byloby przeniesienie danej postaci na tamten rejon i pozniej wrocic... np. kopiowanie postaci z serwera EU na US a pozniej nadpisywanie info o tej postaci przy powrocie na EU (nowy sprzed, poziomy itp)

mam nadzieje ze bedzie mozna szukac dokladniej regionalnie zeby nie trafiac na zbyt duzo niemcow i rosjan... wole jezyk angielski i polski latwiej sie dogadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "Europa Środkowa" to osobny podregion regionu "Europa"? Czy do jasnej ciasnej nie należymy do Unii Europejskiej? Chyba pewne, nieodwracalne zmiany zaszły już w tym względzie. Nadal jako podregion mamy być dyskryminowani i to nawet w Diablo III? Pytam się, jak długo jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 12:43, Kopiec napisał:

Chciałbyś grać ciągle z pingiem 150 na us serwerze?


Grałem w open betę i jeśli taki był ping to mnie to zupełnie nie przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 12:43, Kopiec napisał:

Chciałbyś grać ciągle z pingiem 150 na us serwerze?


ping 150 to nie tak duzo... ale chodzi bardziej oto zeby byl wybor z kim chcemy grac... np. ty albo jakis zimal np. z niemiec twozy gre onui sie podlaczaja.. grasz z kim chcesz a nie ze jestes zmuszony grac ciagle z niemcami albo ruskami ^^ jak jest cisza to jeszcze ok ale jak zaczna gadac albo pisac w swoim jezyku i maja zal ze nie rozumiesz to naprawde meczace jest ^^

wole pisac po polsku i angielsku... do tego z ameryka wieksze pole AH wiec wieksza szansa ze cos by czlowiek zarobil...bo wiem jakie rozrzutne sa tam dzieciaki ^^

grajac w bete na moium ultra slabym laczu 1mb (gdyz nie mam mozliwosci wiekszego...straszna dziura a swiatlowod tez nie najlepszych lotow ^^) gralo mi sie dobrze... nawet nie czulem ze cos szarpie czy laguje mimo ze straszna sieka na ekranie byla... wiec naprawde nie jest tak tragicznie z pingami...

ale coz premiera juz za 13dni :P wiec tym nie bede sobie gitary zawracac... narazie i tak solo bede grac az ukoncze gre i poznam cala historie bez szybkiego robienia questow ala RUSH to the boss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 12:55, Janek_Izdebski napisał:

Dlaczego "Europa Środkowa" to osobny podregion regionu "Europa"? Czy do jasnej ciasnej
nie należymy do Unii Europejskiej? Chyba pewne, nieodwracalne zmiany zaszły już w tym
względzie. Nadal jako podregion mamy być dyskryminowani i to nawet w Diablo III? Pytam
się, jak długo jeszcze?


wiesz moze w szkolach w US ciagle mysla ze istnieje zwiazek radziecki xD niektorzy mysla ze europa to 1kraj.... wiec trzeba im to wymaczyc :P ale tutaj chodzi oto ze nie moga napisac kraj : Unia Europejska xD bo takiego kraju nie ma.... jest tylko zwiazek paru innych krajow co twozy ta instytucje... europa jest duza jeden kraj chce sie przylaczyc do UE inny chce sie odciac... wiec wygodniej jest podac... Europa Wschodnia, Srodkowa,Zachodnie itp. wiesz mniejwiecej o czym mowa

ale i tak powinnismy sie cieszyc ze polski nie umiescili razem z azja :P chyli chiny, korea czy tajwan ^^ bo wtedy to nawet po angielsku bys sie nie dogadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 12:55, Janek_Izdebski napisał:

Dlaczego "Europa Środkowa" to osobny podregion regionu "Europa"? Czy do jasnej ciasnej
nie należymy do Unii Europejskiej? Chyba pewne, nieodwracalne zmiany zaszły już w tym
względzie. Nadal jako podregion mamy być dyskryminowani i to nawet w Diablo III? Pytam
się, jak długo jeszcze?


Ekhemm...

"Europa - dla graczy w Unii Europejskiej, Europie Wschodniej, Rosji, Afryce i krajach Bliskiego Wschodu"

Jesteś obywatelem żyjącym w kraju UE ? Jesteś [zakładam, że mieszkasz w Polsce, jeśli nie - skoryguj mnie].
To o co bijesz pianę :) ?
Jest jak byk "dla graczy w Unii Europejskiej".
Nie jesteśmy jakimś mega-mocarstwem, żeby się nami aż tak specjalnie przejmować i robić osobny region "Polska" bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość, ale jest jedno małe "ale". Zmiana serwera gry będzie się wiązać z niesamowitymi lagami w grze :) Jest minus i plus nowej opcji. Ja jednak wolałbym, żeby była blokada regionalna. No i tu nasuwa się pytanie, czy osoba, która jest np z Japonii podłączy się do serwera i gry założonej w Europie nie będzie lagować wszystkich znajdujących się w danej grze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło że będzie można wybierać... bo bym był LEKKO zdenerwowany jakbym był "zlockowany" na serwerach Amerykańskich.

Ale miło byłoby gdyby postać nie była przypisana do jednego regionu i można by było zmieniać, no ale narzekać nie można ;)

Oj, 15 maj, 15 maj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 13:42, Pietro87 napisał:

Ekhemm...

"Europa - dla graczy w Unii Europejskiej, Europie Wschodniej, Rosji, Afryce i krajach
Bliskiego Wschodu"

Jesteś obywatelem żyjącym w kraju UE ? Jesteś [zakładam, że mieszkasz w Polsce, jeśli
nie - skoryguj mnie].
To o co bijesz pianę :) ?
Jest jak byk "dla graczy w Unii Europejskiej".
Nie jesteśmy jakimś mega-mocarstwem, żeby się nami aż tak specjalnie przejmować i robić
osobny region "Polska" bez przesady.

Owszem, nie jesteśmy mocarstwem, ale warto, by taki koncern jak Activision-Blizzard zauważył, że państwa naszego regionu już od 2004 roku są w Unii (wczoraj nawet przypadła stosowna rocznica tego wydarzenia). Dlaczego ciągle trzeba podkreślać i pisać "państwa Europy Środkowej"? Naprawdę jesteśmy tacy gorsi od zachodnich Europejczyków? Chyba nie.

Przypomnę jeszcze, że do niedawno tacy giganci jak Amazon, iTunes dyskryminowali konsumentów z naszego regionu (brak możliwości zamówienia niektórych towarów, nie uznawanie polskich kart kredytowych w przypadku iTunes''a). Działo się to już po naszym wejściu do UE. I jak tu nie mówić o jawnej dyskryminacji naszego regionu.

Wracając do tego, że Polska zaliczona będzie do regionu "Europa", to bardzo się cieszę. Jednakże podkreślanie i wymienianie tam osobnego podregionu "Europa Środkowa" nosi wszelkie znamiona stygmatyzacji. A każda stygmatyzacja jest zła bo wywołuje kompleks niższości. O to mi głównie chodzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 12:00, donard napisał:

Yyy zakładanie osobnego konta do różnych serwerów już w Diablo 2 było >.<

W nowych grach Blizzarda nie ma już osobnego zakładania kont tylko przypisujesz klucz do jednego konta battle.net. Jeden klucz=jeden tag pod którym tworzysz postacie. To już nie te czasy, gdzie zakładało się specjalnie konta do osobnej gry w multi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 12:55, Janek_Izdebski napisał:

Dlaczego "Europa Środkowa" to osobny podregion regionu "Europa"? Czy do jasnej ciasnej
nie należymy do Unii Europejskiej? Chyba pewne, nieodwracalne zmiany zaszły już w tym
względzie. Nadal jako podregion mamy być dyskryminowani i to nawet w Diablo III? Pytam
się, jak długo jeszcze?


mi bardzo odpowiada oddzielenie od zachodniej (lewackiej, multikulturowej, socjalistycznej gospodarczo) części europy. Ja się lepszy czuję od przeciętnych "zachodnich" europejczyków - jak masz inaczej, to jesteś niedowartościowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 14:40, Janek_Izdebski napisał:

/ciach/


Dobra. To teraz wskaż proszę, w którym miejscu wymieniony jest taki obszar jak przywoływana przez Ciebie "Europa środkowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 15:05, Phobos_s napisał:

Dobra. To teraz wskaż proszę, w którym miejscu wymieniony jest taki obszar
jak przywoływana przez Ciebie "Europa środkowa".

Przepraszam, w tekście było napisane "Europa Wschodnia". Jednak wydźwięk taki sam albo i gorszy, bo do Europy Wschodniej można zaliczyć takie niedojrzałe dyktatury jak Ukraina, Mołdowa i Rosja (choć w tekście widnieje jako osbny podregion)... Ja jako Polak nie chcę być w takim towarzystwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 15:10, Janek_Izdebski napisał:

Przepraszam, w tekście było napisane "Europa Wschodnia". Jednak wydźwięk taki sam albo
i gorszy, bo do Europy Wschodniej można zaliczyć takie niedojrzałe dyktatury jak Ukraina,
Mołdowa i Rosja (choć w tekście widnieje jako osbny podregion)... Ja jako Polak nie chcę
być w takim towarzystwie...


Europa Wschodnia jest jednym z regionów wg klasyfikacji statystycznej ONZ i nie ma to nic wspólnego z jakimiś dyktaturami. Do tego regionu zaliczają się państwa, które nie należą do Unii Europejskiej czyli Białoruś, Mołdawia, Ukraina. A ponieważ Rosja ma swój region to te państwa też trzeba jakoś sklasyfikować.
No chyba, że zabroniłbyś ich obywatelom grać w D3 albo stworzył nowy region "niedojrzałe dyktatury" ;)
Chyba zbyt dużo próbujesz wyczytać z prostej klasyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować