• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
WeziWoo

Internet na 2 komputerach

Pytanie

Witam. Mam pewien problem. Chciałbym mieć internet na 2 komputerach. Mam Router ZTE XZV10 300W (jakiś chiński chyba - badziew, ale..) i nie wiem jak podłączyć drugi komputer. Jeden jest podłączony kablem Ethernet i tu moje pytanie - jak podłączyć drugi? Komputery są oddalone od siebie sporo więc kabel Ethernet nie wystarcza, próbowałem podpinać kabel telefoniczny (bo już nie wiedziałem co robić), ale nic nie działa, internetu nie ma. Jeżeli ktoś z was wie jak podłądczyć drugi komputer do routera byłbym wdzięczny za pomoc. Tak - nie znam się na tym wcale. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jeśli dobrze znalazłem (bo chyba zrobiłeś literówkę w nazwie routera) to ma on 3 porty LAN oraz Wi-Fi. Tak więc możesz podłączyć komputer kablem Ethernet (to nie to samo co zwykły telefoniczny) - pewnie musiałbyś dokupić. Możesz też podłączyć przez Wi-Fi, al to wymaga odbiornika (standard w laptopach) oraz konfiguracji sieci bezprzewodowej przez stronę internetową wbudowaną w urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2012 o 16:49, Minamir napisał:

Jeśli dobrze znalazłem (bo chyba zrobiłeś literówkę w nazwie routera) to ma on 3 porty
LAN oraz Wi-Fi. Tak więc możesz podłączyć komputer kablem Ethernet (to nie to samo co
zwykły telefoniczny) - pewnie musiałbyś dokupić. Możesz też podłączyć przez Wi-Fi, al
to wymaga odbiornika (standard w laptopach) oraz konfiguracji sieci bezprzewodowej przez
stronę internetową wbudowaną w urządzenie.



Ale kabel Ethernet, który mam jest bardzo krótki (odległość między komputerami to ok. 5m). Da się dokupić dłuższy kabel lub jakąś przejściówkę? WiFi mnie nie interesuje - wolałbym kablem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2012 o 18:59, WeziWoo napisał:

Ale kabel Ethernet, który mam jest bardzo krótki (odległość między komputerami to ok.
5m). Da się dokupić dłuższy kabel lub jakąś przejściówkę? WiFi mnie nie interesuje -
wolałbym kablem ;]


Co do połączenia też wolę kabel, tak jakoś:). Co do kabla to kupujesz przewód, tyle ile tobie potrzeba, najlepiej z małym zapasem 1 metra, czyli ok 6 metrów byś musiał kupić.
http://allegro.pl/przewod-ftp-cat-5e-skretka-rj45-100m-linka-100-cu-i2265259371.html
i zaciskarkę
http://allegro.pl/zaciskarka-rj-45-rj45-rj12-rj11-rj19-z-nozem-i2254210920.html
i wtyczki
http://allegro.pl/koncowka-koncowki-wtyk-wtyki-rj45-rj-45-50-szt-i2257313463.html
potem szukasz w google jak to wszytko do kupy poskładać i luzzz. O to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

On podłączał ruter kablem od telefonu a tu mu każesz kabel robic idź do sklepu i kup kabel lub do serwisu zrobią ci kabel i zmieścisz się w 20-30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2012 o 19:23, Carter napisał:

On podłączał ruter kablem od telefonu a tu mu każesz kabel robic idź do sklepu i kup
kabel lub do serwisu zrobią ci kabel i zmieścisz się w 20-30 zł


No jeśli w sklepie zrobią:). Mi taka zaciskarka nieraz się przydała, a niejestem jakimś monterem. No co do podłaczania kablem telefonicznym to najepiej też nie zrobił. Ciekawe jak wogóle to weszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przecież gotowy kabel do 5 mb masz w każdym sklepie komputerowym, marketach typu saturn, media markt. Po 15 zł. Po co ma kupować surowe materiały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2012 o 19:40, vegost napisał:

Przecież gotowy kabel do 5 mb masz w każdym sklepie komputerowym, marketach typu saturn,
media markt. Po 15 zł. Po co ma kupować surowe materiały ?


Dobra, dobra... Spoko. Kup w saturnie itepe. U mnie problem był z takim kablem, bo sama wiocha dlatego musałem sam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2012 o 19:40, vegost napisał:

Przecież gotowy kabel do 5 mb masz w każdym sklepie komputerowym, marketach typu saturn,
media markt. Po 15 zł. Po co ma kupować surowe materiały ?



Czyli o co prosić w sklepie? O kabel ethernet? I jakie długości tych kabli są dostępne? Sorki za głupawe pytania, ale moja znajomośc tematu to 0% ;]

2 pytanie: czy do podłączenia 2 kompa do routera będzie potrzebny też kabel telefoniczny czy w zupełności wystarczy ten ethernet?

PS. Dzięki, że staracie się pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.05.2012 o 20:31, WeziWoo napisał:

Czyli o co prosić w sklepie? O kabel ethernet? I jakie długości tych kabli są dostępne?
Sorki za głupawe pytania, ale moja znajomośc tematu to 0% ;]


Prosisz pana o kabel do podłączenia komputera z internetem w twoim przypadku będzie to zwyczajny kabel ethernet. Dzisiejsze kable są dostosowane do wszystkich możliwych wejść i urządzeń. Nawet nie musisz go pytać, podchodzisz do stoiska gdzie te kable leżą i bierzesz długość jaka ci odpowiada. Pisałeś, że twój jest za krótki. To kupujesz uniwersalną długość do 5 - 7 metrów. Cena zależna od długości i jakości wykonanego kabla (złote styki, czy też nie, ekranowany czy tez nie.) to wszystko. Ogólnie do 15 zł za 5 m spokojnie kupisz.

Dnia 03.05.2012 o 20:31, WeziWoo napisał:

2 pytanie: czy do podłączenia 2 kompa do routera będzie potrzebny też kabel telefoniczny
czy w zupełności wystarczy ten ethernet?


Nie, po co ci kabel telefoniczny ? Era modemów i internetu przez linie telefoniczną to już prehistoria. Teraz jest internet szerokopasmowy.

Dnia 03.05.2012 o 20:31, WeziWoo napisał:

PS. Dzięki, że staracie się pomóc :)


Po to jest forum, żeby doradzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować