Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: 10 rzeczy, które chciałbym zobaczyć w grze FIFA 13

34 postów w tym temacie

Adam Berlik

Do oficjalnego ogłoszenia FIFA 13 dojdzie prawdopodobnie na targach E3, czyli na początku czerwca, więc czas najwyższy pomyśleć o tym, co powinno znaleźć się w nowej odsłonie serii. Swoje propozycje umieściłem w dziesięciu punktach, z Waszymi chętnie zapoznam się w komentarzach.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: 10 rzeczy, które chciałbym zobaczyć w grze FIFA 13" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie fify z roku na rok jest nie opłacalne. Najlepiej kupować co kilka lat, wtedy najlepiej widać zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem punktu 4. dlaczego sędziowie mają być bardziej luddcy, przecież to jest symulacja, a poza tym każdy by się do tego przyczepił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Irytujące jest to, że po strzelonej bramce zawodnicy "muszą się nacieszyć", nie idzie tej animacji przeskoczyć, wnerwia niesamowicie.

2. Albo ja nie ogarniam karnych, albo w 12stce są one zrąbane. Ciężko je strzelić, albo strzelają w sam środek, albo walą kosmodiski w trybuny. W 11stce karne były bardziej intuicyjne.

3. "taaa, pum pum pum pum" czyli średnio wypadający "Szaranowski i Szpakowicz".

4. Parę facjat do poprawy.

5. Sędziowie też strasznie częstą ładują się w piłkę i przerywają podania.

6. Między początkującym a zawodowcem jest za duża przepaść

W sumie to nic innego mi nie przychodzi do głowy. Z kolei mam pewien problem, mianowicie nie mogę włączyć trawy 3D. Nie mam pojęcia o co chodzi, w opcjach graficznych mam detale niskie, średnie, wysokie, antyaliasing, vsync, rozdzielczość i to wszystko, gram na wysokich (czyli maksymalnych, jakie widzę w opcjach) a trawa 3D jest tylko w menu głównym... oto konfiguracja mojego lapka - Win7 64bit, i7 4x 2,0ghz, 6gb ram, HD 6770m 2gb. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z autorem tekstu prawie w 100%. Mam nadzieję, że będzie tu trochę nowości. Nowy tryb obrony z 12 mnie pozytywnie zaskoczył, chociaż dalej nie do końca go ogarniam i wole grać na starym trybie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie wnerwia to że jak gram sobie z kumplem na jedej konsoli to w 95% rozegranych meczów wygrywa ten kto pierwszy strzela barmke. Piłkarze dostają takiej weny że ciężko odebrać im piłke. Kolejna rzecz która mnie denerwuje że w karierze czasami są takie mecze (na ogoł na wyjeździe) że wygranie graniczny z cudem, spoko może być trudno ale nieraz po prostu nieda sie strzelić gola za chiny ludowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałbym te bardziej realistyczne oprawy. Ten klimat meczów i kibice w trójwymiarze. Chciałbym o wiele więcej prawdziwych facjat. Wiem, że to są dodatkowe koszty i dodatkowy czas, ale chciałbym, aby było ich o wiele, wiele więcej, bo nie lubię kupować/ grać zawodnikami o "nierealistycznych" twarzach. Warto także byłoby podpatrzeć ludzi z Konami i zrobić różne style biegania, bo zawodnicy biegający w taki sam sposób to nie to samo. W tej kwestii można by się skupić bardziej na tych największych gwiazdach. No nic... pozostaje czekać na E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do błędów sędziów to mi kilka razy zdarzyło się, że minąłem bramkarza w polu karnym tzn. wypuściłem sobie piłkę, a on mi lekko podciął nogi i o karnym mogłem pomarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 22:50, mac040495 napisał:

nie rozumiem punktu 4. dlaczego sędziowie mają być bardziej luddcy, przecież to jest
symulacja, a poza tym każdy by się do tego przyczepił


Na prawdziwych boiskach sędziowie też się mylą, więc w grze też by mogli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wbiegaj za bramkę, to się od razu animacja wyłączy, bo nie można przeskoczyć przez bandy :)

2. Trafiasz w zielone pole, wciskasz strzał tak na ponad połowę paska i określasz kierunek, najlepiej wychylić analog w lewo lub prawo i trochę do góry, można też skorzystać z LB lub RB, ale to ryzykowne (odpowiednio lob i strzał finezyjny)

5. W FIFIE 11 owszem, w 12 już nie.

6. I na najwyższym poziomie gra oszukuje.

Z ostatnim nie pomogę, bo gram na xboksie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę punktu numer 6, przecież w trybie kariery jest LM i LE, oczywiście nie na licencji, ale po pierwszym sezonie gramy w pucharach jeśli zajęliśmy odpowiednie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszczce co do błędów sędziów to są, i to sporo ich. Nie wiem, czy to zamierzenie twórców czy nie, ale np. wczoraj podczas grania z kumplem strzeliłem gola po ewidentnym faulu przy odbiorze piłki i po karnym, którego nie było - obrońca czysto wybił piłkę wślizgiem, a sędzia wskazał na wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 09:17, mac040495 napisał:

Gdyby w grach sędziowie się mylili każdy chciałby żeby ea to usuneli.


Można by to włączyć/wyłączyć podobnie jak zagranie ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 09:18, kresekcmf napisał:

Nie rozumiem trochę punktu numer 6, przecież w trybie kariery jest LM i LE, oczywiście
nie na licencji, ale po pierwszym sezonie gramy w pucharach jeśli zajęliśmy odpowiednie
miejsce.


Racja, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobią DLC do Fify 12. Przecierz gameplay z 12 uważają za świetny i nie chcieli go nawet zmieniać do ostatniej ich mega produkcji Euro 2012. Zmienią cyferkę, zmniejszą liczbę licencji jak to ostatnio u nich bywa, dodadzą hity list przebojów z Ameryki Południowej i Nowej Zelandii i będzie już nowy produkt :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 23:18, Libre napisał:

Z kolei mam pewien problem, mianowicie
nie mogę włączyć trawy 3D.

A to jest w ogóle możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 23:18, Libre napisał:

1. Irytujące jest to, że po strzelonej bramce zawodnicy "muszą się nacieszyć", nie idzie
tej animacji przeskoczyć, wnerwia niesamowicie.

Wiem, że na xbox''ie można wcisnąć bodajrze RB i LB i wtedy przestają.

Dnia 03.05.2012 o 23:18, Libre napisał:

2. Albo ja nie ogarniam karnych, albo w 12stce są one zrąbane. Ciężko je strzelić, albo
strzelają w sam środek, albo walą kosmodiski w trybuny. W 11stce karne były bardziej
intuicyjne.

Karne zrąbali z tym paskiem. Ale nie wiem czy są trudniejsze. Wg. mnie są nawet łatwiejsze.

Dnia 03.05.2012 o 23:18, Libre napisał:


3. "taaa, pum pum pum pum" czyli średnio wypadający "Szaranowski i Szpakowicz".

Czasem faktycznie już mi sie nie chce ich słuchać;p

Dnia 03.05.2012 o 23:18, Libre napisał:

4. Parę facjat do poprawy.

Nawet więcej niż pare.

Dnia 03.05.2012 o 23:18, Libre napisał:


5. Sędziowie też strasznie częstą ładują się w piłkę i przerywają podania.

pół biedy jeśli przerywają akcje przeciwnika, ale zdecydowanie za często biegają za blisko piłki.

Dnia 03.05.2012 o 23:18, Libre napisał:


6. Między początkującym a zawodowcem jest za duża przepaść

Tu akurat sie nie wypowiem bo gram na legendarnym, ale tu też jest coś nie halo. Czasem SI traci piłkę w głupi sposób a czasem robi takie akcje jakie są niemożliwe do przeprowadzenia a przede wszystkim do powstrzymania. Nie mówiąc już o strzałach z d*py z 40 metrów ładują bramki no chyba, że sie ma super bramkarza który i tak z największym trudem odbija piłkę.

Dnia 03.05.2012 o 23:18, Libre napisał:


Z murawą ci nie pomogę, ale od siebie bym dodał, żeby była LM i LE w oficjalnym wydaniu. A do tego, żeby nasza kochana reprezentacja i kluby ekstraklasy miały oryginalne stroje i herby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować