Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: 10 rzeczy, które chciałbym zobaczyć w grze FIFA 13

34 postów w tym temacie

1. System realistycznych zderzeń w tej formie w jakiej obecnie jest formie jest dla mnie nie do zaakceptowania. Krew mnie zalewa kiedy moi zawodnicy potykają się sami o siebie i przewracają, a przeciwnik w tym czasie przeprowadza akcję. :P

2. SI przydałoby się więcej inicjatywy, tak jak napisał Harpen.

3. Bardzo mile widziana oficjalnie licencjonowana liga mistrzów. ;)

4. Ja w karierze chętnie zobaczyłbym opcję w stylu "bitew wizytacyjnych" z Napoleon Total War. :) Kiedy gralibyśmy mecz singlowy w karierze, rolę przeciwnika przejąby gracz z sieci.

5. Koniecznie zrobić coś ze spalonymi. Gra często nie uznaje nawet dobitek, bo zawodnik dobijający podczas strzału akurat był na spalonym. :P

6. Koniecznie nowy, świeży komentarz. "Szpaku i Szary" są ostatnio w fatalnej formie.

7. Dodać jakiś przycisk czy opcję, którą można wyłączyć cieszynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mnie wkurza gdy zostanę sfaulowany a sędzia karze grać i jest przywilej. przejmę piłke na niecałą sekundę i ją stracę a przywileju już niema, mimo że nie zdążyłem kontynuować akcji. wkurzające zwłaszcza gdy faul jest na wprost od bramki przeciwnika, w dobrym miejscu na strzał z wolnego. wyświetla się przywilej i natychmiast któryś z moich cepów goni piłkę. pytam się poco? strzał z wolnego w wykonaniu cr7, alonzo czy innego koxa zazwyczaj kończy się golem. ale nie, przywilej jest i tylko dotknę piłki, nawet niechcąc, się kończy. i natychmiast po tym mam zabraną piłke. powinno być wracanie do faulu jeżeli akcja nie jest możliwa do kontynuowania.

2. Rażące są braki Ligi Mistrzów i Europa league. EA mogło by się wykosztować i zdobyć licencję. tak samo z "Liga Polska". jeżeli jest to najlepszy symulator piłki nożnej na świecie to takie niedoróbki gryzą w oczy.

3. SI naszego zespołu jest na poziomie gimbazy. musisz być egoistą bo niema z kim grać w ataku. Zdecydowanie do poprawki.

4.Cieszynki - powinna być opcja włącz/wyłącz

5.Odmłodzić komentatorów. wziąć tych młodych z eurosportu czy cuś. włodek i darek: żegnamy!

6.denerwująca rzecz: często wbiegam w sędziego lub podaje a on stoi jak jakiś android. powinni się szybko ulatniać jak widzą że leci piłka. i bardziej naturalne zachowanie sedziów, a nie się czają jak szpak na wiśnie. gra źle interpretuje przepisy(czyt.oszukuje)

7.facjaty i poziomy umiejętniości do poprawy.

8.zrąbali wolne w 12. lepiej było w 11 jak dla mnie. też mogą poprawic

no, to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 20:08, Stefan_Skellen napisał:

4. Ja w karierze chętnie zobaczyłbym opcję w stylu "bitew wizytacyjnych" z
Napoleon Total War
. :) Kiedy gralibyśmy mecz singlowy w karierze, rolę przeciwnika
przejąby gracz z sieci.

Przestało by ci się podobać, jakbyś podczas gry Manchesterem dostał wciry od Reading, bo po drugiej stronie siedzi jakiś mistrz Fify ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 22:50, Dared00 napisał:

Przestało by ci się podobać, jakbyś podczas gry Manchesterem dostał wciry od Reading,
bo po drugiej stronie siedzi jakiś mistrz Fify ;)


Man City może dostawać wciry o każdej porze dnia i nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 23:08, andrzej1994 napisał:

Man City może dostawać wciry o każdej porze dnia i nocy :)

Nie mówiłem, o jaki Manchester mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz w tamtym roku pisalem ze milo by bylo zagrac arbitrem i taki tryb napewno przynioslby wiele korzysci nie tylko fanom ale i ea przynioslo by wiecej utargu jestem za !!!! ZOSTAŃ ARBITREM W 13 to było by coś ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było w FIFA 12, ale w "jedenastce" często zdarzało mi się otrzymać kartkę za faul dobrą minutę (czasu rzeczywistego) po wydarzeniu. To cholernie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 18:04, Gumisiek2 napisał:

Nie wiem jak było w FIFA 12, ale w "jedenastce" często zdarzało mi się otrzymać kartkę
za faul dobrą minutę (czasu rzeczywistego) po wydarzeniu. To cholernie wkurza.


w 12 też jest to możliwe. sędzia daje przywilej korzyści ale jak będzie przerwa w grze to podbiega do zawodnika i daje kartke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że z niektórymi rzeczami nie możemy przesadzać.

1. Sztuczna inteligencja

Uważam, że i tak stoi ona na bardzo wysokim poziomie, są odpowiednie formacje, można ustawić taktykę gry, pressing, gra z kontry, to wszystko ma znaczenie na zachowanie graczy. Z tym, że obrońcy nie pilnują swoich pozycji to faktycznie czasami zdarzy mi się, że środkowy obrońca pójdzie za akcją kiedy na przykład rozprowadzam nim piłkę i jestem już na połowie przeciwnika, ale wtedy jego pozycję asekuruję defensywny pomocnik, poza tym nie uważam, żeby było to gubienie swojej pozycji, nie zdarza sie na pewno tak, ze zawodnik sobie biega gdzei chce. Poza tym dodaje to realizmu, w rzeczywistości też nie jest przecież tak, zawodnik nie zmienia swojej pozycji.

2. Impact Engine

Zgadzam się zarówno z tym, że jest to świetnie działająca technologia jak również z tym, że wymaga jeszcze dopracowania, ale jak na 1 rok istnienia to i tak jest bardzo dobrze. Jednak nie wiem czemu macie niektorzy pretensje, że zawodnik zderzy się z kolegą z drużyny i wywalą się przez co nasz przeciwnik może strzelić bramkę, to jest właśnie na plus, to zwiększa realizm, w rzeczywistości też takie rzeczy mają miejsce. Co innego tzw bugi w grze, których raz na jakiś czas się przytrtafi podczas starc, takich jak na zaprezentowanym w powyższym filmiku artykule.

3. Oprawa meczowa

Fajne jest to, że podczas deszczu i sniegu piłka zachowuje sie inaczej i to jest naprawde rewelacyjne. Jednak fakt faktem graficznie mogłoby to lepiej wyglądać i zgadzam się, że o ile stadiony są piękne, do piłkarzy też nie mam większych zastrzeżeń (z tych największych klubów), o tyle już do całej otoczki można mieć zastrzeżenia. Myślę, że trenerzy powinni być czasami widoczni w swojej strefie, i to prawdziwi trenerzy jacy sa naprawde (chyba, ze gramy kariere to wtedy nasz zespol niech ma stworzonego przez nas trenera ktorym bedziemy my sami), ich radosc, gestykulacja, smutek, lzosc, wychodzenie na boisko (bardzo rzadko ale jednak), gdy zdobędziemy bramkę np. biegnąc do linii autu zawodnicy rozgrzewający się lub z ławki rezerwowej do nas podchodzą i cieszą się z nami (nie zawsze, ale np kiedy strzelimy jakas wazna bramke w waznym meczu). Myślę, że to byłoby super. Do tego kibice na stadionie powinni wygladac lepiej graficznie.

4. Praca sędziów

Zgadzam się z większością waszych zarzuceń jednak nie mogę sie zgodzić na to, że piłka za często uderza w arbitra, gram mnóstwo w FIFE i naprawde to jest sporadyczne kiedy sie tak zdarzy, jednak nie uznaje tego jako wade tylko realizm.

5. Sezony pojedynków

Może wielu mnie za to zlinczuję, ale uważam, że dopóki nie było w FIFY 12 multiplayer w FIFIE był do bani. Sezony pojedynków to świetne urozmaicenie, strzał w 10. Jednak uważam, że powinno być trochę więcej opcji przed meczem, np. brak możliwości grać na taką samą drużynę (mi to odbiera troche przyjemności grać Newcastle vs Newcastle). Tak samo powinien być oddzielny worek na reprezentacja a na kluby. Po prostu to jest głupie ze gra Anglia na Manchester United. Tego mi bardzo brakuje bo pograłbym sobie reprezentacjami a nie mogę przez to. Co do tego, że zawodnik miałby w tym trybie pauzowac np po czerwonej kartce lub z powodu kontuzji to musiałby to być tryb w ktorym wybieramy np 1 druzyne i nia gramy caly sezon, ale uważam, że akurat to jest słaby pomysł.

6. Tryb kariery

Kariera jest lepsza, rozegrałem w niej 11 seoznów. Grało się fajnie, jednak wole multiplayer, jednak jeśli chodzi o błędy to na pewno dla mnie dużym jest straszna rotacja na rynku transferowym. Za duza. Uważam, że nie potrzeba gigantycznyych zmian, jednak jakieś sa wskazane. Np zarzad stawia mi cele zdobadz potrojna korone czyli wygrac wszystko, kiedy w lidze np jestem 2, LM i Puchar Krajowy wygrywam to zarzad z tego jednego powodu mowi mi ze to byl kiepski sezon. to powinno pojsc do poprawki.

7. Uważam, że jest różnica która nogą uderza nasz zawodnik, widać to zwłaszcza grając słabszymi druzynami, czym lepszy zespol i zawodnik tym roznica ta sie zatraca, ale to normalne bo zawodnicy z najwyzszej polki potrafia operowac dobrze obiema nogami.

8. Powiem tak: Szpakowskiego i Szaranowicza słuchac sie nie da: kto gra z nimi pelen szacun ode mnie. Ja gram na angielskim komentarzu, także się nie wypowiadam, klimat na pewno lepszy, jednak kwestie rowniez sie powtarzaja.

9. Kinect i PlayStation Move - powiem krótko: póki co jestem przeciwny.

10. Stroje dla naszych druzyn są ok, w sensie, ze sa zgodne z rzeczywistoscia (zakladajac ze dany klub jest licencjonowany), nie chciałbym grac Realem Madryt w zółtych strojach. Chce zeby bylo tak jak w rzeczywistosci.
Projektowanie wlasnych strojow rokrocznie to sam nie wiem. z jednej strony bylbym za z drugiej na nie. Upływajacy doliczony czas gry to byłoby dobre rozwiazanie bo faktycznie niewiadomo kiedy przetrzymac pilke a kiedy moze jeszcze zaatakowac.

Wasze komentarze:

Uważam, że karne są świetne, ktoś napisał, że ciągle strzela w środek, w FIFIE 12 piłka może polecieć w każdy centymetr bramki co uważam, że jest rewelacyjne, a nie tak jak wcześniejsze FIFY (poza 11 bo ta tez juz to miala), ze uderzasz w okolo 6-8 punktow na bramce. Karne są rewelacyjne! Wystarczy tylko włączyć sobie trening na Arenie i poćwiczyć. Jak dojdziesz do wprawy to mozesz nawet pokusic sie o strzały lobem a''la Panenka lub strzały finezyjne. Karne w tej grze to istne mistrzostwo świata.

Najbadziej w FIFIE mi brakuje w trybie multi możliwości rozegrania turnieju mistrzostw swiata badz europy badz stworzonego przez nas, na zasadzie, ze jak mistrzostwa europy to zbiera sie 16 graczy online i automatycznie jest turniej tworzony, podział na grupy itd, uważam, że byłby to super pomysł, a szkoda, że nikt na to nie wpadł, mi osobiście strasznie tego brakuje. Niby w dodatku euro 2012 miało to być, ale nie kupiłem po fatalnych recenzjach.

A tak na koniec zapytam: co byście powiedzieli, żeby stworzyć turniej z ludzi z gram.pl w FIFE 12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja najbardziej chciałbym żeby poprawili poziom trudności , żeby nie było tak że na poziomie Legendarnym koleś z Azerbejdżanu o umiejętnościach 50 nie był szybszy , zwinniejszy i lepszy od mojego gracza który ma umięjetności na poziomie 70 , jest to bardzo denerwujace i nie o to chodzi zeby komputer byl lepszy nawet slabymi zespolami bo to psuje zabawe , no i powiedzmy gramy z tymAzerbejdżanem i oni graja jak barca idealne podania , jak przec cały mecz razx im podanie nie wyjdzie to jest cud , presiing przez 90 minut na przeciwniku..ludzie nie na tym polega poziom trudnosci zabiera przyjemnosc i realia gry , moim zdaniem powinni zrobic zeby drużyny mialy jakies swoje style gry , slabe zepoly srednie i dobre zeby czyms sie to roznilo :( dalewj w oboronie powiini porpawic lekko to ze napastnicy sa bardzo zwrotni i szybcy za to obroncy juz nie bardzo , a przeciez taki evra i a.cole sa naprawde trudni do obiegniecia lub ogrania tanim zwodem , w fifa 12 czuje sie ze obroncy maja malo do powiedzenia nawet przeciwko sredniej klasy napastnikom, po za tym dosc czesto gubia krycie i swoje ppozycje , nastepny temat to powinni za wszelka cene poprawic tez wychodzenie zawodników na czystepole , bardzo czesto nie wychodza albo zmieniaja pozycje gdy zagramy do nich pilke i najczesciej przejmuje ja komputer , bardzo czesto tez łapia sie na spalone:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. więcej drużyn reprezentacyjnych
2. Szpaku and Szaran out, Borek & Kołtoń/Kowal in
3. LM i LE
4. Sędziowie popełniający błędy od czasu do czasu (ale bez przesady, że tracimy gola po 10-metrowym spalonym ;p)
5. Aby koledzy z zespołu lepiej się pokazywali do gry
6. Poprawić facjaty, te z PES-a są o niebo lepsze!
7. Poprawić powtórki, te obecne są tragiczne. Strzelam genialną bramkę, a oni puszczają jedną powtórkę z dalekiej kamery, to normalne?
8. Ulepszyć system zderzeń (pomysł jest genialny, tylko trzeba go trochę poprawić)
9. Licencje dla polskiej ligi i reprezentacji
10. Jeśli komentatorzy pozostaną ci sami, to niech chociaż powiększą ilość nazwisk, które będą wymawiać. Trochę irytuje mnie, gdy gram szósty sezon Interem, a Szpak nie wymawia takich nazwisk jak Mariga, Lucas, Ogbonna czy Alvarez. Dla przykładu, włoski komentator mówi takie nazwiska jak Kupisz, Frankowski czy Plizga :). To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło by też było dostosować szybkość męczenia się piłkarzy. Chwilami lubię sobie pograć na na przykład ustawionej połowie trwającej 10 minut, ale nie jest to możliwe, bo piłkarze męczą się w tym samym tempie co w 5-minutowym spotkaniu. Przy okazji w trybie kariery ciężko jest wyżyć bez wysokiego poziomu trenera wytrzymałościowego. No i możliwość przerzucenia pieniędzy z funduszu płacowego do transferowego (np. tak jak w FMie) w wersji pecetowej. Z resztą się zgadzam, chociaż myślę, że Move i Kinect nadają się do casualowych produkcji o futbolu, a w FIFĘ na dobrym poziomie się nie będzie dało - wyjdzie to samo co z myszką na pecetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować