• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Baczka

K-Lite Codec Pack Update 8.7.5 [Rozwiązany]

Pytanie

Ściągnąłem sobie najnowsze sterowniki do odtwarzania filmów, ale mam pewien problem z dźwiękiem. Działa mi tylko lewy i prawy głosnik, natomiast centralny oraz tylni lewy i prawy nie. W starszej wersji był jakiś program w którym jakoś się zorientowałem gdzie i co jak ustawić aby mieć dźwięk 5.1 tutaj natomiast nie wiem gdzie jest to dokładnie.
Więc liczył bym na czyjąś pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jeśli są to pliki które maja dźwięk MP3, to nie dziwne bo jest to sygnał stereo, wiec tylko lewy i prawy kanał, czyli tylko lewy i prawy głośnik. Można zrobić co najwyżej kwadrofonię. Taka moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale chodzi o to, że na starych kodekach k-lite miałem wszsytko dobrzek, i dopiero po zainstalowaniu tych sterowników wszystko się posypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie używam już K-Lite, ale czy tam - w którymś programie do konfiguracji lub samym Media Playerze Classis - nie było opcji wybierania konfiguracji głośników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.05.2012 o 15:02, Langier napisał:

Jeśli są to pliki które maja dźwięk MP3, to nie dziwne bo jest to sygnał stereo, wiec
tylko lewy i prawy kanał, czyli tylko lewy i prawy głośnik. Można zrobić co najwyżej
kwadrofonię. Taka moja opinia.


Ale żeś napisał. Nie ważne czy muzyka jest zapisana w mono, stereo czy 7.1. Player i tak odtwarza na wszystkie dostępne w głośnikach kanały. Mamy wtedy pseudo stereo-surround. Tak samo jak ja mam u siebie w Creative. Mam 5.1, ale i tak każdy materiał idzie na każdy kanał. Oczywiście mogę sobie odtwarzać tylko stereo, ale preferuje dźwięk przestrzenny.

Co do tematu. To w tej paczce kodeków, musi być coś takiego jak konfiguracja wyjścia audio. K-Litle chyba korzysta z filtrów ffdshow a one mają coś takiego bo zawsze z nich korzystam. Poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jestem pewien czy to coś pomoże, ale polecam przetestować VLC media player, ma on własne kodeki, więc może twój problem w nim zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 04.05.2012 o 23:47, vegost napisał:

Ale żeś napisał. Nie ważne czy muzyka jest zapisana w mono, stereo czy 7.1. Player i
tak odtwarza na wszystkie dostępne w głośnikach kanały. Mamy wtedy pseudo stereo-surround.
Tak samo jak ja mam u siebie w Creative. Mam 5.1, ale i tak każdy materiał idzie na każdy
kanał. Oczywiście mogę sobie odtwarzać tylko stereo, ale preferuje dźwięk przestrzenny.


A powiedz mi jakim cudem tak od razu bez ustawiania głos idzie od razu na wszystkie głośniki? Do tej pory w każdym sprzęcie jaki spotkałem, musiałem wymuszać puszczanie dźwięku na wszystkie kanały.
No chyba, że tak jak mówisz ustawiasz w ffdshow i wtedy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2012 o 09:40, maniekk napisał:

A powiedz mi jakim cudem tak od razu bez ustawiania głos idzie od razu na wszystkie głośniki?
Do tej pory w każdym sprzęcie jaki spotkałem, musiałem wymuszać puszczanie dźwięku na
wszystkie kanały.
No chyba, że tak jak mówisz ustawiasz w ffdshow i wtedy działa.


W filtrach ffdshow już przy samej instalacji masz możliwość ustawienia w jakim systemie ma iść dźwięk. W zależności od sprzętu jaki posiadasz masz różne rodzaje aż do systemu 7.1 i to wszystko. Oczywiście, żeby dźwięk szedł po każdym kanale trzeba też ustawić system surround. W moim przypadku po prostu zmieniam w ustawieniach katy dźwiękowej, że ma iść dźwięk na każdy głośnik a nie stereo. A w filtrach ustawiasz swój system czyli 5.1 i to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>> W filtrach ffdshow już przy samej instalacji masz możliwość ustawienia w jakim systemie

Dnia 05.05.2012 o 11:50, vegost napisał:

ma iść dźwięk. W zależności od sprzętu jaki posiadasz masz różne rodzaje aż do systemu
7.1 i to wszystko. Oczywiście, żeby dźwięk szedł po każdym kanale trzeba też ustawić
system surround. W moim przypadku po prostu zmieniam w ustawieniach katy dźwiękowej,
że ma iść dźwięk na każdy głośnik a nie stereo. A w filtrach ustawiasz swój system czyli
5.1 i to wszystko :)


No tak, ale podczas instalacji gdy wybrałem system dźwięku 5.1 to i tak nadal nie mam mojego upragnionego 5.1, więc jeszcze może coś w opcjach trzeba dodatkowo przestawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2012 o 12:20, Baczka napisał:

No tak, ale podczas instalacji gdy wybrałem system dźwięku 5.1 to i tak nadal nie mam
mojego upragnionego 5.1, więc jeszcze może coś w opcjach trzeba dodatkowo przestawić?


Wah, ale gdzie to ustawiasz ? To się jakoś nazywa ? Zobaczy czy to nie ffdshow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Możesz puszczać dźwięk w mono/stereo nawet na zestawie 22.2 i wciąż będziesz miał stereo po przeróbkach a nie prawdziwy dźwięk przestrzenny.
Stereo odpalane na 5.1 a natywne 5.1 (odpalone chociażby z SACD) to ogromna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2012 o 18:40, Henrar napisał:

Możesz puszczać dźwięk w mono/stereo nawet na zestawie 22.2 i wciąż będziesz miał stereo
po przeróbkach a nie prawdziwy dźwięk przestrzenny.
Stereo odpalane na 5.1 a natywne 5.1 (odpalone chociażby z SACD) to ogromna różnica.


Wow to żeś Amerykę odkrył :) To wie każde dziecko. Napisałem stereo-surround a nie prawdziwy dźwięk przestrzenny. Co innego kiedy mamy do czynienia ze ścieżką dźwiękową gdzie rzeczywiście jest napisana w 5.1 a nie tylko rozbijany na cześć kanałów dźwięk mono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładniej co i jak zobaczę jutro, ale wybaczcoe mi Panie/Panowie dzisiaj musicie mi wybaczyć:)
Pozdrawiam serdecznie i do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No to już rozgryzłem to cholerstwo:)
Po prostu w BESTplayer musiałem przestawić w dźwięku "mixuj do stero" :), nie zwracałem na to uwagi wcześniej bo nie miałem takich problemów z dźwiękiem. Pozdrawiam serdecznie i dziękować za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować