Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Shigeru Miyamoto o PS Vita: Ta konsola musi dostać więcej gier

19 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Co "twarz" firmy Nintendo i ojciec takich serii jak The Legend of Zelda i Super Mario Bros. sądzi o sprzęcie konkurencji, konsoli PS Vita? To może być lekko zaskakujące, ale nie spodziewajcie się bezpośredniej krytyki.

Przeczytaj cały tekst "Shigeru Miyamoto o PS Vita: Ta konsola musi dostać więcej gier" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować Vita i stwierdzam, że sprzęt jest dobry ale nie za tą cenę + dodatki w postaci karty pamięci i innych. Ceny tych słabych gier też mnie rozbrajają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówi, 3DS miał słaby start ale ludzie wiedzieli że dobre gry są w produkcji i się pojawią. Vita na nadchodzące miesiące ma tylko port Persony 4.

Zresztą, nawet PSP sprzedaje się obecnie lepiej i ma na ten rok zapowiedziane lepsze gry niż PSV a to coś znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 17:08, L33T napisał:

Ehh... czyli ta sama historia co z PS 3 na starcie.


Z PSP też - pamiętam, że przez długi czas podstawowym zarzutem (prawdziwym zresztą) wobec tej konsolki było "przecież nie ma na to żadnych gier". Sony chyba nie uczy się na błędach (a ich konsole warte są zakupu dopiero parę lat po premierze x_X).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 3DS miał tragiczne początki, ale nawet wtedy nie sprzedawał się aż tak źle jak Vita teraz. Albo chodzi o "magię marki" (na zachodzie Nintendo jest bardziej uznawane niż Sony czy Microsoft), albo coś nie działa tak jak powinno w marketingu Vity. W każdym razie - brak konkurencji jest zły, więc oby się odbili, i mówi to posiadacz 3DSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry są absurdalnie drogie. Nikt kto ma iPhone''a nie będzie kupował podobnie zaawansowanych gier za 10x tyle.. Do tego telefon ma w kieszeni, a Vita się tam nie zmieśći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 19:42, byverter napisał:

Gry są absurdalnie drogie. Nikt kto ma iPhone''a nie będzie kupował podobnie zaawansowanych

>gier za 10x tyle..
Grałeś kiedykolwiek w coś na iPhonie i porównywałeś do tego, co wychodzi w wersjach pudełkowych na PSV? Bo widać, że nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Capt. Obvious się kłania... :)

Dlatego chcę poczekać z kupnem PSV do momentu, kiedy dostanie ona o wiele więcej tytułów i będzie z czego wybierać. Fakt, że mogę grać w samego Mortala tak samo jak grałem swego czasu w Tekkena 6. Tylko jednak wiedząc co ta konsola ma za skórą... boli mała ilość gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 20:00, Henrar napisał:

> Gry są absurdalnie drogie. Nikt kto ma iPhone''a nie będzie kupował podobnie zaawansowanych

>gier za 10x tyle..
Grałeś kiedykolwiek w coś na iPhonie i porównywałeś do tego, co wychodzi w wersjach pudełkowych
na PSV? Bo widać, że nie bardzo.

W Lumines za 160PLN? Czy może wykastrowane gry z PS3? Szczerze na handhelda wolałbym Pokemony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 19:42, byverter napisał:

Gry są absurdalnie drogie. Nikt kto ma iPhone''a nie będzie kupował podobnie zaawansowanych
gier za 10x tyle.. Do tego telefon ma w kieszeni, a Vita się tam nie zmieśći.

iphone ma coś na poziomie Uncharted? Jeszcze nic takiego nie powstało i nie powstanie, szczytem gier na telefony są porty sprzed 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam przedstawiać wyniki sprzedaży konsol które miały swoje premiery w odstępie kilku miesięcy ;). Eh gram.pl ;)

W dobie konsol stacjonarnych i przenośnych (tablety i inne telefony;) to PSV jest za drogie i ma za drogie gry ;) (te gry to jakiś debil chyba wycenił:) na iphone są niektóre (TE SAME GRY) po 2,99$ a tutaj masz za 39$ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede znowu zaczynal wywodu na temat WYZSZOSCI fizycznych przyciskow, galek analogowych w kwestii komfortu oraz precyzji w grach wymagajacych czegos wiecej niz wystrzelenie ptaka w strone swini czy przeciecia liny w cut the rope.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 07:57, Piotrek_K napisał:

Nie bede znowu zaczynal wywodu na temat WYZSZOSCI fizycznych przyciskow, galek analogowych
w kwestii komfortu oraz precyzji w grach wymagajacych czegos wiecej niz wystrzelenie
ptaka w strone swini czy przeciecia liny w cut the rope.


Ale tu nie chodzi o to co TY lubisz.. bo konsole nie robią dla Ciebie. Chodzi o to co społeczeństwo lubi z czego korzysta. Ja bardzo chce kupić PSV ale tam na razie poza 1-2 pozycjami NIC NIE MA :) a jeżeli coś jest to mogę to mieć na telefonie za niższą cenę (i tu i tu się używa ekranu dotykowego;). I mówię tu o grach typu fruit ninja. Ale własnie takie gry na PSV są ;D (lub konwersje z większych konsol) a dodam jeszcze że dla mnie jedna z najważniejszych opcji jest zablokowana nadal i działa tylko gdy się przerobi PS3. Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ke? Ja nie mowie co ja lubie tylko co jest bardziej KOMFORTOWE do grania w gry chcace byc czyms wiecej niz Angry Birds/Cut the rope. I za co, np ja, jestem w stanie wydac wiecej kasy. W granicach rozsadku rzecz jasna. Ludzie sie skarza, ze granie w GTA3 na tablecie ssie wlasnie dlatego, ze sterowanie jest dotykowe. Ja nie mam ZADNYCH problemow ze sterowaniem na swoim DSie/3DSie. A na 3DSie jest jeszcze lepiej, bo mamy juz jedna galke.

Vita nie ssie z powodu bycia droga i dlatego, ze sa smartfony/tablety (bo na nich komfort grania jest MINIMALNY). Vista ssie, bo jest malo DUZYCH i wartych zagrania pozycji - podobnie jak bylo na PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 10:19, Piotrek_K napisał:

Vita nie ssie z powodu bycia droga i dlatego, ze sa smartfony/tablety (bo na nich komfort
grania jest MINIMALNY). Vista ssie, bo jest malo DUZYCH i wartych zagrania pozycji -
podobnie jak bylo na PSP.


I dlatego Vita na razie ssie. Bo to jest zamknięte koło. Konsola droga i nie ma gier, nikt nie kupuje.. nikt nie robi gier na nią bo za mało osób ją kupiło.. ludzie jej nie kupują bo nie ma gier. Ja bym ją nawet kupił dla 1-2 giwer ale nie za cenę 1300 (z karta i z gra). Teraz ją się kupuje nie dla komfortu grania bo ciężko mówić o komforcie nie mając na nią więcej niż własnie 2 ciekawych gier (dla mnie).

Za mniejszą cenę konsoli ona by dotarła do większej liczby osób a to dało by producentowi znak że gra może się sprzedać. To jest bardzo proste. Sony nigdy tego nie rozumiało. Sony na swoje konsole ma świetne gry.. wręcz boskie. Ale większość to są gry produkcji sony ;)

PS. też uważam i wolę lepsze czucie gałek niż dotykowy ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SONY robi dokładnie to samo co robiło z PSP. Już wtedy ta strategia dała przeciętne rezulataty, a teraz będzie jeszcze gorzej. Dlaczego? Bo sytuacja na rynku urządzeń przenośnych znacznie się zmieniła i to na gorsze dla SONY. Zdaje się, że póki co to najgorzej sprzedająca się konsolka przenośna w dwóch ostatnich generacjach.

IMO sam pomysł na urządzenie jest w dzisiejszych czasach totalnie nietrafiony. Pomijając już jego funkcjonalność np. jakość przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować