Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: UEFA Euro 2012 Poland-Ukraine - recenzja

25 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2012 o 10:32, Budep napisał:

"Prowadzi to do powtarzania meczy nawet po kilka razy."

MECZÓW!


Gwoli ścisłości, obie formy są poprawne, choć muszę przyznać, że - za prof. Bralczykiem, który przytaczając inną panią prof. (nazwiska niestety nie pamiętam) stwierdził, że meczy to owca - sam stosuję wyłącznie "meczów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 11:58, pepsi napisał:

Gwoli ścisłości, obie formy są poprawne, choć muszę przyznać, że - za prof. Bralczykiem,
który przytaczając inną panią prof. (nazwiska niestety nie pamiętam) stwierdził, że meczy
to owca - sam stosuję wyłącznie "meczów".


Dokładnie. Kwestia uznawania oby dwóch form wynika z zasady akceptowalności gramatyki opisowej tj. jeśli urodzeni użytkownicy języka używają danej formy jest ona jak najbardziej poprawna choć nie koniecznie musi być w kontekście gramatyki przepisowej (szkolne podręczniki do gramatyki, słowniki) za taką uznawana. Choć jeśli kolokwializm jest używany dostatecznie często może on stać się on formą oficjalną gdy wyprze dawną formę.

Back on topic.
Czyli gra wyszła nieciekawie. Bardzo nie podoba mi się fakt, że nie jest ona dostępna jako oddzielny produkt. Jeśli ktoś nie ma fify 2012 musi płacić podwójnie jeśli chce zagrać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich użytkowników musiałeś się akurat ty odezwać.
Los jest sprawiedliwy.

Jak wcześniej podałem, jest to moje spojrzenie, dlaczego nas olali.
Ogólnie tekst, że Polacy są sto lat za murzynami, nabiera nowego znaczenia.
Chociażby w tym przypadku.

I oczywiście rasizm. Naprawdę.
Równie dobrze mógłbym ciebie nazwać fanatycznym obrońcom uciśnionych, ale nie mam zamiaru się zachowywać tak jak ty.

Gram nie potrzebuje więcej aroganckich pyszałków.
Wystarczy, że mają ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę objąć umysłem jak można sprzedawać grę promującą mistrzostwa bez licencji na stroje i prawdziwych zawodników.Tłumaczę sobie to tylko tym,że nie wszystkie drużyny podały jeszcze składy na mistrzostwa i EA za parę dni puści patcha z prawdziwymi zawodnikami.Inaczej kryminał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta:

"W grze występują wszystkie 53 drużyny narodowe, zrzeszone w UEFA."

Ciekawe jakie, skoro cześć bez licencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować