Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III oczami analityków - na jaką sprzedaż może liczyć firma Blizzard?

43 postów w tym temacie

W skali światowej natomiast Diablo 3 zostało bodajże daleko w tyle za Guild Wars 2. Liczba pre-orderów jest imho gównianym wyznacznikiem jakiejkolwiek prognozy sprzedaży.
Dobra 1/3 tychże zamówień może nie zostać zrealizowana, bo ludzie jak to ludzie często się rozmyślają albo zamawiają coś na pałę a potem rezygnują w ostatniej chwili jak im pamięć wraca, że "tej gry to jednak nie biorę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem cielaw czy te 4mln nie zostały JUŻ sprzedane. O ile się orientuję, mnóstwo ludzi "skorzystało" z tego zobowiązania opłacania WoWa przez rok. Poza dostępem do bety gwarantuje on przecież także pobranie DIII, więc w pewnym sensie trochę już tego nasprzedawali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 13:49, Pietro87 napisał:

W skali światowej natomiast Diablo 3 zostało bodajże daleko w tyle za Guild Wars 2. Liczba
pre-orderów jest imho gównianym wyznacznikiem jakiejkolwiek prognozy sprzedaży.
Dobra 1/3 tychże zamówień może nie zostać zrealizowana, bo ludzie jak to ludzie często
się rozmyślają albo zamawiają coś na pałę a potem rezygnują w ostatniej chwili jak im
pamięć wraca, że "tej gry to jednak nie biorę".


Chyba tylko ty w to wierzysz, przecież już ponad 1mln sprzedana przy pomocy annual passa więc raczej Guild Wars 2 pozostanie daleko w tyle , bo na zachodzie nie widzę jakiegoś wielkiego hypu na tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo II dobiło do 4 mln a to było w 2000r., a wtedy znacznie mniej osób miało swój komputer. Teraz 12 lat później to komputer bądź laptop to standard a nie jak kiedyś gdy był to swojego rodzaju "mały luksus".
Diablo III spokojnie przebije swojego poprzednika, a o ile to zobaczymy gdy Blizzard ogłasi pierwsze wyniki sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech sprzedadzą nawet 10 mln sztuk, żeby tylko ich serwery nie padły :)) choć pewnie w dniu premiery będzie ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EK od GW2 rozchodziły się szybciej niż EK D3, bodajże IGN podawał statystyki [musiał bym pogrzebać za tym artykułem].
Co dowodzi, że liczby pre-orderów to gówniany wyznacznik.
Bo słusznie wyżej Waaazuuup zauważył, że całe tabuny graczy WoW bankowo skorzystały z opcji rocznego abonamentu, więc ilość egzemplarzy raczej luzem te 4 miliony przeskoczy.

Ale widać niektórzy ciężko maja ze zrozumieniem kontekstu zdania, ot trudno się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 14:04, Pietro87 napisał:

EK od GW2 rozchodziły się szybciej niż EK D3, bodajże IGN podawał statystyki [musiał
bym pogrzebać za tym artykułem].
Co dowodzi, że liczby pre-orderów to gówniany wyznacznik.
Bo słusznie wyżej Waaazuuup zauważył, że całe tabuny graczy WoW bankowo skorzystały z
opcji rocznego abonamentu, więc ilość egzemplarzy raczej luzem te 4 miliony przeskoczy.

Ale widać niektórzy ciężko maja ze zrozumieniem kontekstu zdania, ot trudno się mówi.


Przepraszam nie zrozumiałem twojego komentarza przez mój debilizm i głupotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bananowiec2 i ZubenPL
Hmm nie wiem, który z Was ma rację, bo nie śledzę, tak czy inaczej nie jest to mała liczba.
A jeśli wziąć pod uwagę, że wszędzie widzę rozmowy o DIII(kto kim będzie grał itp.) to nie wiem, czy bardziej realna liczba sprzedanych kopii to nie te 4 mln a 8 do 10-ciu. Dosłownie w każdym mmo ludzie co chwilę mówią o DIII(WoW, TOR, Conan i kilka innych do których od czasu do czasu też zaglądam). Do tego wszelkie fora okołogrowe. Myślę, że ta "prognoza" jest mocno zaniżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TZN ze tez jestem analitykiem? o.O bo przepowiadam ze D3 sie sprzeda super..LOL Czasem sie zastanawiam nad tym ze kazdy z nas jest analitykiem.. skoro takie oczywistosci sa stwierdzane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 14:08, Waaazuuup napisał:

@bananowiec2 i ZubenPL
Hmm nie wiem, który z Was ma rację, bo nie śledzę, tak czy inaczej nie jest to mała liczba.
A jeśli wziąć pod uwagę, że wszędzie widzę rozmowy o DIII(kto kim będzie grał itp.) to
nie wiem, czy bardziej realna liczba sprzedanych kopii to nie te 4 mln a 8 do 10-ciu.
Dosłownie w każdym mmo ludzie co chwilę mówią o DIII(WoW, TOR, Conan i kilka innych do
których od czasu do czasu też zaglądam). Do tego wszelkie fora okołogrowe. Myślę, że
ta "prognoza" jest mocno zaniżona.


Annual pass patrząc po zaproszeniach do bety pand kupiło ponad milion osób czyli @bananowiec2 miał racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 14:04, Pietro87 napisał:

Co dowodzi, że liczby pre-orderów to gówniany wyznacznik.


Tu się z Tobą zgodzę. Prosty przykład - koledzy z pracy, Steven, Shaun, Tim i cała reszta nigdy nie zamawiają pre-oderów, nigdy. Nie ma to dla nich sensu, czekać na paczkę w dniu premiery skoro tu w Angli sklepy z grami i wyłacznie z grami (nie to co w Polsce sklep komputerowy i na wystanie ma parę najnowsztch tytułów) są tu standardem.
Pre-order to nie wyznacznik, jedyne prewne źródło to oficjalne wyniki sprzedaży i po dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 13:38, ZubenPL napisał:

To że się sprzeda lepiej od D2 jest oczywiste wystarczy popatrzeć na preordery w usa,
diablo3 zostawiło daleko w tyle gry takie jak Max Payne 3 http://www.vgchartz.com/preorders/


Raczej się z tym nie zgodzę. Zwłaszcza, że wprowadzone zmiany w tym i układ graficzny może zniechęcić do dalszej gry z Diablo. Co do newsa liczyłem, że będzie więcej sprzedanych kopii. Tylko do 4 milionów ? : ) Liczyłem na większy rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ŁAŁ, ale mądrzy ci analitycy. StarCarft II zszedł w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy podczas pierwszego miesiąca od premiery, a Diablo III jest jeszcze bardziej oczekiwane niż SC II, więc podejrzewam, że i sprzedaż będzie dużo większa.

http://www.gram.pl/news_8QjlGOm7_Ponad_3_miliony_Starcrafta_II_w_pierwszym_miesiacu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2012 o 14:13, GringoG3 napisał:

Tu się z Tobą zgodzę.


True. Ja nigdy nie widziałem sensu w składaniu pre-orderów jeśli chodzi o gry. Ma to sens przy EK, to jasne, ale w wypadku zwykłej gry?

Ja, jakbym zamówił preorder te parę miesięcy wcześniej, to teraz miałbym związane ręce, bo musiałbym zdać się na łąskę i niełaskę kuriera odnośnie tego, kiedy dostanę grę. A tak, mogę zarówno wybrać się na nocną premierę D3, mogę z samego rana 15ego wsiąść w samochód i skoczyć do jakiegoś sklepu po grę - ot, wolność wyboru.

Poza tym, preordery wcale nie są korzystniejsze cenowo w zasadzie, tak więc kolejny ich minus. Pre-order jest dobry tylko wtedy, kiedy ktoś ma za dużo rzeczy na głowie i chce być pewnym, że po premierze dostanie paczkę z grą bez zbytniej interwencji z jego strony :) W innym przypadku pre-order to słaba opcja.
Tak uważam ja, tak uważają chyba wszyscy moi znajomi i prawdopodobnie setki tysięcy ludzi na całym świecie, którzy tak jak ja nie złożyli zamówienia i wolą odebrać grę w sklepie, w dniu premiery.
Dlatego też używanie pre-orderów jako wyznacznika sprzedaży jest niesamowicie miernym wyznacznikiem sprzedarzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mniej niz 4 mln w ciagu pierwszego miesiaca od premiery, jestem tego pewien. obstawialbym ~5mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zaznaczyć, że około miliona ludzi dostanie diablo 3 za darmo przez annual pass z world of warcraft. I nie jest to wliczane w te szcunkowe 4 miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować