rob006

Gramstaty – nieoficjalne statystyki Forum Gram.pl ruszają!

167 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2012 o 00:13, Sigu napisał:

Czy to aby nie jest lekkie naruszenie praw własności intelektualnej (motywy)?


Jesteś z tych, co chcą się sądzić o odcień belek z przyciskami? Bez przesady, nawet, jeśli komuś z gram.pl się to nie spodoba, to rob pozmienia np kolory, ale nie sądzę, żeby komukolwiek to przeszkadzało Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 01:05, Budo napisał:

nie sądzę, żeby komukolwiek to przeszkadzało Oo


Dziwniejsze się rzeczy już zdarzały.

Niemniej jednak - brawa dla Roba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę sądził się za odcień belek, ale wykorzystany jest projekt strony gram.pl.
On, o ile nie jest open sourcem, jest własnością i do wyłącznego użytku gram.pl.
Ale... whatever...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, dobra robota! Uszczęśliwiłeś parę osób, dla których te staty były sensem życia ;)

Jeśli chodzi o layout gram.pl, to przyznaję, jest z tym problem ponieważ wykorzystujesz go do celów komercyjnych - tego faktycznie nie możesz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa :) Brawo!
To dobrze, że gram.pl jest wciąż jednym z tych nielicznych seriwsów, które mają wśród swoich użytkowników ludzi zdolnych i gotowych ulepszać serwis "dla idei" :)
Liczba danych, które można wyliczyć w takim serwisie jest w zasadzie nieograniczona - dla fanów liczb i statystyk to ogromna frajda - mam nadzieję, że planujesz co jakiś czas dorzucić jakiś nowy bajer, bo z Twoich słów wynika, że podstawę już masz - skuteczny i niezawodny indekser to 80% sukcesu w takim przedsięwzięciu.

Czapki z głów :)

PS. Nie znam innych programistów z obecnej ekipy gramu, ale o Kamilu nie mogę powiedzieć złego słowa - to bardzo dobry fachowiec. Niektórzy mogliby się czasem ugryźć w język i docenić wysiłek oraz umiejętności, jakich wymaga tworzenie poszczególnych elementów tak bogatego portalu od zera. A przecież można było forum postawić na phpBB3, a gramsajty na Wordpressie, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajny skrypcik i pokazałeś że jak ktoś chce to może, no ale tak samo było z Allegro wszyscy mówili że na za kilka miesięcy są w stanie się dostosować , a jeden student przyniósł główny kod na następny dzień :)


tak z ciekawości, ile kodu musiałeś stworzyć? i PHP, AJAX i HMTL5 razem? :)

tak czy inaczej gj, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 10:51, Vilmar napisał:

gramsajty na Wordpressie, prawda?


To by im akurat nie zaszkodziło... Wordpress to świetny silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 11:07, Fumiko napisał:

To by im akurat nie zaszkodziło... Wordpress to świetny silnik.


Fatalny. Jedna z najgorzej napisanych aplikacji tej klasy, jakie widziałem w swoim życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 11:09, Vilmar napisał:

Fatalny. Jedna z najgorzej napisanych aplikacji tej klasy, jakie widziałem w swoim życiu.


To nie wiem jakim cudem od strony użyszkodnika jest tak wygodny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 10:43, Laid_back napisał:

Jeśli chodzi o layout gram.pl, to przyznaję, jest z tym problem ponieważ wykorzystujesz
go do celów komercyjnych - tego faktycznie nie możesz robić.


Zmieniłem trochę lay, mam nadzieję że wystarczająco się różni. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 00:06, kuba9876543210 napisał:

Brakuje jeszcze paru rzeczy (ilosc obrazkow uploadowanych, link do gs, tematy utworzone
przez usera), ale fajnie, ze masz pare nowych rzeczy (zmiany statusow, takze tytuly WT
:P)

Ilości obrazków nie robiłem, bo jakoś nie widzę przydatności takich informacji. Link do GS da się zrobić. Z autorami tematów może też pokombinuję, choć z tym może być trochę więcej zabawy, bo komentarze do newsów rządzą się swoimi prawami pod tym względem.

Dnia 07.05.2012 o 00:06, kuba9876543210 napisał:

Hosting masz na linuxpl? Moze warto rozejrzec sie za czyms tanszym, ile juz masz trafficu
z gramu?

Tyle co nic. Na stronie nie ma żadnych ciężkich rzeczy, które mogłyby mi zeżreć cały transfer.
A linuxpl nie jest taki drogi jak na możliwości które oferuje ;]

Dnia 07.05.2012 o 00:06, kuba9876543210 napisał:

Napisz moze do gramu, zeby znow wstawili ikonke statsow, z linkiem do Twojej strony :)

Przecież widzą temat, jak będą chcieli to sami wstawią, ja nie mam nic przeciwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 11:07, Fumiko napisał:

To by im akurat nie zaszkodziło... Wordpress to świetny silnik.


Nie będę się wypowiadał o Wordpressie, bo nigdy nie byłem typem blogera, ale jeśli forum gramowe rzeczywiście byłoby postawione na phpBB, to...

Ten system for tutaj jest chyba jednym z najwygodniejszych, jakie spotkałem w Internecie w ogóle, a już na pewno najwygodniejszym, jeśli chodzi o polskie strony.

Nie mam pojęcia, kto i jak wpadł na pomysł właśnie takiej organizacji tego wszystkiego, ale idzie tej osobie pogratulować, bo bez tego systemu chyba nigdy nie stałbym się aktywnym użytkownikiem Gram.pl, serio.
A już na pewno nie pisałbym na tym forum teraz, kiedy gry komputerowe przestały być ważną częścią mojego życia ;)

Ot, to tak delikatnie poza tematem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 10:54, kindziukxxx napisał:

tak z ciekawości, ile kodu musiałeś stworzyć? i PHP, AJAX i HMTL5 razem? :)


Ciężko policzyć, bo korzystałem z wcześniej napisanego frameworka i gotowych kawałków kodu. W sumie wychodzi ok 150 kB, z czego pewnie większość to skrypt do indeksowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do statystyk jakoś często nie zaglądałem, ale fajnie, że znów są :)

Gratuluję świetnej roboty i oryginalnych pomysłów jak m.in. ten o zmianach statusów WT (pokazuje w moim przypadku czy w danym momencie się ineteresowałe lub w co grałem).

Jeszcze raz gratki za pracę i chęci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) Kawałek naprawdę dobrze wykonanej roboty.

Osobiście statystyk jakoś często nie dowiedziałem i kiedy ich nie było chciałem zajrzeć może dwa razy więc jakoś specjalnie za nimi nie tęskniłem.
Ale skoro są to na pewno się komuś przydadzą.
Jeszcze raz gratulacje. Świetna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 12:44, kaczek93 napisał:

A tak w ogóle to czemu te oficjalne statystki zniknęły jeśli można wiedzieć?


Uległy uszkodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 12:32, TYHE napisał:

Czyli obecnie interesujesz sięęęęę.... Kubusiem Puchatkiem? :D

Nie, po protu zawsze lubiłem takie kwiatki językowe, a Zabujca Mordercuff już był ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się