rob006

Gramstaty – nieoficjalne statystyki Forum Gram.pl ruszają!

167 postów w tym temacie

Również chciałbym podziękować autorowi za tą pożyteczną pracę, jaką wykonał dla całej gramowej społeczności. Bardzo profesjonalnie zrobiona strona, a do tego kilka nowych ciekawych pomysłów, których we wcześniejszych oficjalnych statach nie było. Do tego z historii mojego statusu w końcu zniknęła ta wirtualna degradacja z własnotytułowca, która będąca wynikiem błędu systemu z czego również się cieszę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, świetna sprawa. W sumie przypadkiem trafiłem na ten temat, bo mnie zaciekawiło to że jestem w końcu Sekretarzem i chciałem zobaczyć kiedy nastąpiła ta "transformacja", a tu booom nie ma oficjalnych statystyk.

Szybkie "szukaj" i proszę, ktoś wykonał kawał dobrej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 11:42, rob006 napisał:

Link
do GS da się zrobić. Z autorami tematów może też pokombinuję, choć z tym może być trochę
więcej zabawy, bo komentarze do newsów rządzą się swoimi prawami pod tym względem.


Czeeekamy :D

Wydaje mi sie, ze sa problemy z aktualizacja, pare razy opoznienia byly 2-3 dniowe, poza tym GJ.

Swoja zdajesz sobie sprawe, ze teraz gramowi nie bedzie sie juz chcialo tych statsow u siebie naprawiac/robic? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 23:46, kuba9876543210 napisał:

Swoja zdajesz sobie sprawe, ze teraz gramowi nie bedzie sie juz chcialo tych statsow
u siebie naprawiac/robic? :>

I tak nigdy by ich nie zrobili. Z tego co pamiętam, najpierw miało być kilka dni, potem przerodziło się w tygodnie aby w końcu temat ucichł kompletnie. Zniknął odnośnik do statystyk i gdyby nie rob006, to bylibyśmy zmuszeni do prowadzenia własnych. Kartka papieru, tabelki, liczenie postów i tak dalej... :P
Szkoda, że to olali. Jak widać dla osoby, która ma o tym jakieś pojęcie, nie jest to nic skomplikowanego (choć na pewno wymaga trochę czasu).
Raz jeszcze podziękowania dla roba! :) Ja akurat bardzo lubię śledzić swoją aktywność na forum i brak statystyk bardzo mi doskwierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2012 o 23:46, kuba9876543210 napisał:

Czeeekamy :D

No to sobie poczekacie. :P Ruch na statystykach jest mizerny, odwiedza je raptem kilkanaście osób dziennie. W takiej sytuacji wolę rozwijać strony gdzie ruch mam bez porównania większy, i jeśli zainteresowanie gramstatami utrzyma się na tym samym poziomie, nie spodziewałbym się w najbliższym czasie aktualizacji.

Dnia 27.05.2012 o 23:46, kuba9876543210 napisał:

Wydaje mi sie, ze sa problemy z aktualizacja, pare razy opoznienia byly 2-3 dniowe, poza
tym GJ.

Z tego co wiem były raz - miałem drobne spięcie z hostingiem, ale już jest ok. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie ważne że działają, opcje są wystarczające i naprawdę wystarczy to co jest zwłaszcza że jeżeli przybliżymy niedziałające statystyki do liczby bliskiej zera to te są nieskończenie wiele razy użyteczniejsze w obecnej formie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie się o dowiedziałem o tym temacie i statystykach. Wkońcu dalej mogę analizować kiedy to ja kiedyś awans dostanę ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam gdzie te (oficjalne)statsy wcięło :D

rob006, dzięki; świetne wykonanie :)

Kurka, nie wiedziałem, że mam tu tak mało postów...
[m - usunięcie zbędnego spoilera]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po tym jak padła strona muszę w końcu zadać to pytanie, a tutaj myślę będzie najlepiej.
Czy jest możliwość przekopiowania sobie do wersji offline poszczególnych tematów najbardziej to zależy mi na mafii i starej loży i nie uśmiecha mi się kopiować po stronie bo to byłoby strasznie zajmujące, a jak masz (Rob) indekser to chyba można by zautomatyzować proces kopiowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak chcesz to skopiować - jeśli chcesz tylko zapisać sobie poszczególne strony na dysku, to nie jest to żadna wielka filozofia - wystarczy prosty skrypt który będzie ściągał i zapisywał kolejne strony instrumentując tylko licznik stron - w bashu to pewnie ze 3 linijki. :P Z zapisaniem do bazy już więcej roboty, bo zindeksowanie to jedno, ale wyświetlanie tego w sensowny sposób to co innego. ;] Jeśli chcesz tylko backup do przeglądania, to zdecydowanie lepsza jest pierwsza opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 18:48, rob006 napisał:

Zależy jak chcesz to skopiować - jeśli chcesz tylko zapisać sobie poszczególne strony
na dysku, to nie jest to żadna wielka filozofia - wystarczy prosty skrypt który będzie
ściągał i zapisywał kolejne strony instrumentując tylko licznik stron - w bashu to pewnie
ze 3 linijki. :P Z zapisaniem do bazy już więcej roboty, bo zindeksowanie to jedno, ale
wyświetlanie tego w sensowny sposób to co innego. ;] Jeśli chcesz tylko backup do przeglądania,
to zdecydowanie lepsza jest pierwsza opcja.

to spróbuję coś wykombinować, dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości napisałem na szybko skrypt do czegoś takiego, może ci się przydać. :]


#!/bin/bash

# id tematu
tid=75980;

# tworzymy katalog na strony (o ile nie istnieje)
if [ ! -d "$tid" ] ; then
mkdir $tid;
fi

# pobieramy strony tematu z zadanego zakresu (strony 1-4)
# strony zapisywane są w formacie [nr_tematu]/[nr_strony]
# jedna strona to 20 postów!
for i in {1..4}
do
wget --cookies=on --keep-session-cookies --save-cookies=cookie.txt --output-document=$tid"/"$i " http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid="$tid"&tpage="$i;
done

cd $tid;

# poprawiamy linki do stron tematu
sed -i ''s/forum_post\.asp?tid=''$tid''&tpage=//g'' *;
# poprawiamy odnośniki do stylów - wszystkie pliki pobierane są wtedy z serwerów gram.pl
sed -i ''s/="\/*www\/0/="http:\/\/forum.gram.pl\/www\/0/g'' *;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się