Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

DOOM Film: wasze opinie, komentarze.

47 postów w tym temacie

zgadzam się całkowicie. Doom to raczej średni film, a fabuła to zupełna klapa, bezsens. A wystarczyło skopiować fabułę z gry i już powstałby niezły filmik. Tak moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 18:30, DevilFish napisał:

zgadzam się całkowicie. Doom to raczej średni film, a fabuła to zupełna klapa, bezsens. A wystarczyło skopiować fabułę z
gry i już powstałby niezły filmik. Tak moim zdaniem...


Niestety do tej pory filmy wzorowane na grach (oprócz MK) sa albo zle albo średniawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 18:32, Ponury rzniwiaż napisał:

> zgadzam się całkowicie. Doom to raczej średni film, a fabuła to zupełna klapa, bezsens. A wystarczyło skopiować fabułę
z
> gry i już powstałby niezły filmik. Tak moim zdaniem...
> >
Niestety do tej pory filmy wzorowane na grach (oprócz
MK) sa albo zle albo średniawe

A MK nie mial fbuly i jakoś wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 19:48, Vidmol napisał:

Co to jest MK ? Mortal Kombat? Jeśli tak to największe ścierwo jakie widziałem !!



Też tak myślę.Jeśli mają robić takie filmy to niech nie robią ich wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 21:40, DevilFish napisał:

ej,a pamiętacie Aliens versus Predator - to był dopiero chłam. Kolejny film nieudanie nakręcony an podstawie gry.

Co ty gadasz, AvP było dobrze zrobionym filmem, żeby wszystkie ekranizacje gier miały taki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee, to była klapa. Jeśli oglądałeś serię Aliens i Predator, przyznałbyś mi rację. sądzę, że nie oglądałeś. W filmie było sporo przekłamań co do postaci obcych, a sama fabuła... bez sensu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 21:52, DevilFish napisał:

eee, to była klapa. Jeśli oglądałeś serię Aliens i Predator, przyznałbyś mi rację. sądzę, że nie oglądałeś. W filmie było
sporo przekłamań co do postaci obcych, a sama fabuła... bez sensu i tyle.

Oglądałem wszystkie filmy z Obcymi i obydwa filmy z Predatorem. Wiem, że w filmie były przekłamania co do Obcych (np. zbyt szybka ewolucja) mimo tego film oglądało się bardzo przyjemnie i chyba o to głównie chodzi. Poza tym Alien i Predator w jednym filmie to już jest powód, żeby mi się podobało, bez względu nawet na fabułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 21:52, DevilFish napisał:

eee, to była klapa. Jeśli oglądałeś serię Aliens i Predator, przyznałbyś mi rację. sądzę, że nie oglądałeś. W filmie było
sporo przekłamań co do postaci obcych, a sama fabuła... bez sensu i tyle.


Popieram twe zdanie w całej rozciągłości... Ten film był płaski jak naleśnik, całkowicie bez polotu, z idiotycznymi zwrotami akcji a już sam pomysł z piramidą i ofiarami na Antarktydzie... Szkoda słów...

Zaś co do DOOMa - chyba nikt nie spodziewał się wiwisekcji psychologicznej postaci w przypadku załamania systemu wartości w odizolowanej społeczności w trakcie nagłego konfliktu na tle wyznaniowym połączonym z eskalacją przemocy i próbą ogarnięcia chaosu przy użyciu siły zbrojnej reprezentowanej przez świadomych swej katastrofalnej pozycji żołnierzy wysłanych na pewną śmierć...

Miała być adrenalina - i moim zdaniem jest...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AvP był beznadiejny i głupi. Jak w prawie każdym nowym filmie s-f tylko efekty były dobre, a reszta do dupy. Za to stare "Obce" mmm to było coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z filmami na podstawie gier jest jeszcze jeden problem.Jak ktoś nie gra , a zobaczy jeden z tych bardzo w końcu prostych filmów to raczej trudno będzie go przekonać , że gra była OK a tylko film wszystko spłycił.I w ten sposób idzie opinia na wszystkie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2005 o 16:26, Vidmol napisał:

AvP był beznadiejny i głupi. Jak w prawie każdym nowym filmie s-f tylko efekty były dobre, a reszta do dupy. Za to stare
"Obce" mmm to było coś.

Na pewno bardziej mi się podobał od Dooma, który orginalnością nie grzeszył. Po przecież w grze walczymy z potworami z piekła, a nie z jakimś wirusem, ściągane na maksa z Resident Evil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>przecież w grze walczymy z potworami z piekła, a nie z jakimś wirusem, ściągane na maksa z Resident Evil.

Popieram, te genetyczne eksperymenty zaczynaja mnie juz nudzic. Zreszta caly film byl nudny, jedyna fajna scena to ta z widoku pierwszej osoby (jestem ciekawy kiedy gry beda tak wygladaly). Szkoda czasu i pieniedzy na ten film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...wiecie co mi się w tym filmie podobało...znowu nie było szukania broni że nie ma czym walczyć z przysłowowymi obcymi...a tutaj nareszcie bez jakiś ceregieli od razu jazda na strzelanke fakt że średniej jakości ale scena kiedy marins rozbija sobie łeb żeby nie zranić kolegów była przewalona tak samo gdy ciachał się nożem...ogólnie to film do obejrzenia w kinie...ocena 7/10 za to co wymieniłem i oczywiscie akcja fpp ale problem był taki że musiałem tłumaczyć siorce dlaczego widać tylko pistolet i w sumie jak już ktoś powiedział ktoś gdy nie jest sie graczem to juz film 6/10...ale od filmu requiem dla snu wladcy pierscieni i moze zemscie szitow to chyba nic w kinie nie bawilo(czyt. wywarło wieksze wrażenie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2005 o 21:40, DevilFish napisał:

ej,a pamiętacie Aliens versus Predator - to był dopiero chłam. Kolejny film nieudanie nakręcony an podstawie gry.


ja bym powiedzial, ze to bardziej film nakrecony na podstawie komiksu. poza tym mnie sie podobal.
ale ja nie mam zadnych wymagan jesli chodzi o film. jak chce czegos dobrego to czytam ksiazki.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 15:27, tse_tse napisał:

> ej,a pamiętacie Aliens versus Predator - to był dopiero chłam. Kolejny film nieudanie nakręcony an podstawie gry.

ja
bym powiedzial, ze to bardziej film nakrecony na podstawie komiksu. poza tym mnie sie podobal.
ale ja nie mam zadnych wymagan
jesli chodzi o film. jak chce czegos dobrego to czytam ksiazki.
:)

I to jest dobre nastawienie! Właśnie dlatego podobał mi się AvP no i Doom także ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2005 o 11:36, Cherry69 napisał:

I to jest
dobre nastawienie! Właśnie dlatego podobał mi się AvP no i Doom także ;)


no i o to chodzi :). przebij piatke.
co do filmow ze sredniej/dolnej polki to milo zaskoczyl mnie Ring. na starosc wszystko wyglada i smakuje inaczej, jednak podczas ogladania tego filmu znowu poczulem to samo co czulem, gdy bedac lebkiem ogladalem horrory. ale nawet w tym wypadku musze dodac, ze duzo lepszy efekt mozna osiagnac czytajac dobry horror. no ale moze to zalezy od wyobrazni.

musze tez pochwalic 3 czesc Gwiezdnych Wojen. wreszcie pojawily sie nowe, niezle pomysly.

choc brakuje mi czasem emocji towarzyszacych ogladaniu Aliena 1 czy 2. tyle ze wtedy bylem duzo mlodszy, rynek nie byl przesiakniety tego rodzaju tematyka, wiec juz chyba nigdy sie nie dowiem, czy to zasluga filmu, czy wymienionych okolicznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować