Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GameCorner zostanie zamknięty, Polygamia ma nowego naczelnego

56 postów w tym temacie

Zrobili się za bardzo niszowi (zasługa SS), to i potracili część użytkowników. Przyszły cięcie, to i GC poszedł na pierwszy ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niełądnie oceniać inne strony na konkurencyjnym serwisie, jednak cóż. Z GameCorner nigdy nie miałem do czynienia. Natomiast z Polygamią owszem, i nie dziwią mnie cięcia. Od długiego czasu jest tam wręcz zalew spam-newsów, do tego stopnia, że musiałem odpiąć RSS Polygamii od mojego klienta poczty (i RSS) - bo robił się bardzo szybko taki śmietnik w polygamiowym "wątku", że dłużej to sprzątałem niż czytałem te wszystkie rzeczy. Inna sprawa, że na stronie Poly jest niesamowity bajzel. 1/3 strony to śmieciowe reklamy, nijak mające się do gier. Komentarze też poprzetykane reklamami. Brak jakiejś koncepcji strony, wygląda to jak skrzyżowanie Pudelka, bloga i jakichś szczątków strony o grach. Brak też dodatkowych funkcjonalności. O ile na Gram.pl jest tego sporo - sensowne, porządnie moderowane forum, Gramsajty, Konsulat, Sklep, wszystko dobrze rozmieszczone i poukładane - o tyle na Polygamii jest w tej materii totalna biega przyprawiona bałaganem.

Żal oczywiście ludzi, którzy tam piszą, bo to zawsze o tych kilku mniej dobrych redaktorów w branży. Z drugiej strony, jeżeli Agora nie jest zainteresowana zainwestowaniem w Polygamię, w stworzenie dobrej, użytecznej strony i ograniczenie nie-growych reklam (a także rozmieszczenie ich tak, by nie wadziły czytelnikowi), to nic dziwnego, że serwis popada w tarapaty. Szkoda tylko, że cierpi na tym redaktor naczelny, który najpewniej niewiele miał w tej sprawie do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Czytałem Gamecornera fajny serwis był. Poly z kolei niezbyt lubie - nawet nie przez notki (mocno IMO średnie) ale przez komentarze. Takiego nagromadzenia ciężkich przypadków ze świecą szukać.. W sumie na GC też to było no ale że serwis mniejszy to i w mniejszym stopniu. Zresztą każdy wie że w trolowaniu PC master race nie ma startu do pro modern kąsąląwców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Konrad jest ok, lubię jego teksty i chociaż nie spotkałem go nigdy to z filmików, które nagrywa wydaje się bardzo sympatyczny. Samego GameCornera mało czytałem, jakoś zawsze wolałem Polygamię i jest ona cały czas jednym z dwóch serwisów, które bardzo lubię i odwiedzam je praktycznie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konrad jest ok, więc nie mam nic przeciwko jego "prezesowaniu", ale ciekawe, co Piotr Gnyp wywinął, że bez słowa go usunęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie trawię serwisów, w których można pisać, co komu ślina na język przyniesie. Dobrze, że tu jest moderacja. Bo wpuścić bydło na salony i sami wiecie, co z tego wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi szkoda Gamecornera, miał świetne artykuły o niszowych produkcjach, alternatywnych grach i ciekawe komentarze. Mam nadzieję, że Pan Serafin z ekipą zajmą się tworzeniem czegoś w stylu GC ale własnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuję ani trochę - takiego chamstwa jakie panoszyło się na gamecornerze to w internecie ze świecą szukać. Od biedy jeszcze mogę zrozumieć, że "ojciec prowadzący" Sławomir Serafin mógł mieć (i miał) skrzywienie "PC only & the best", ale tolerowanie skrajnie burackich tekstów i nieustanne obrażanie graczy konsolowych musiało się skończyć jak się skończyło.

Powiem szczerze, że nawet mam lekką satysfakcję, że to szambo zostanie zamknięte, a jeśli gdzieś w sprzedaży pojawią się tanie chińskie T-shirty z tekstem "Nie płakalem po gamecornerze" lub "Nie płakałem po Serafinie" to ja się z przyjemnością w takowy zaopatrzę :)


Co do Polygamii- nowemu naczelnemu życzę powodzenia, będzie potrzebne ;-) Najważniejszy mój zarzut dotyczy niskiego poziomu komentarzy, który oscyluje bardzo blisko tego co mogłem wyczytać na gamecornerze. Chyba nie muszę dodawać, że nie jest to komplement :) Dlatego rzadko tam pisze - sorry, ale jeśli na komentarz dotyczący wątku albo konkretnej gry dostaje jakiś tekścior gimbusiarskiego konsolowca, typu "PS3/X360 rox" niezwiązany kompletnie z tematem, czasem podlany jadem pecetowego trolla (których pełno przylazło na Poly za Serafinem) i moderator nic z tym nie robi, to ja odpadam ;/ Moderacja przede wszystkim panowie - wypalać niemerytoryczne komentarze ogniem i żelazem do gołej ziemi ;-) Jak na ten moment to mam niestety wrażenie, że moderatorzy śpią/leją na swoją robotę, a taki pastuszek, marszałek czy inny wróbelito ma się świetnie. Nie tędy droga. Kolejne zarzuty to z grubsza to o czym psał Tenebrael, nie będę się więc powtarzał. Strasznie denerwuja te reklamy pomiędzy komentarzami - to chyba najbardziej.
Daleka droga przed Poly jeśli nie chce skończyć tak jak gamecorner. IMO - lepiej było kiedy to był jeszcze blog a nie strona Agory, no ale tego już się odkręcić nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:20, haren napisał:

Bardzo mi szkoda Gamecornera, miał świetne artykuły o niszowych produkcjach, alternatywnych
grach i ciekawe komentarze. Mam nadzieję, że Pan Serafin z ekipą zajmą się tworzeniem
czegoś w stylu GC ale własnego.


trve, +1

będzie brakowało serwisu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:23, Lordpilot napisał:

Nie żałuję ani trochę - takiego chamstwa jakie panoszyło się na gamecornerze to w internecie
ze świecą szukać. Od biedy jeszcze mogę zrozumieć, że "ojciec prowadzący" Sławomir Serafin
mógł mieć (i miał) skrzywienie "PC only & the best", ale tolerowanie skrajnie burackich
tekstów i nieustanne obrażanie graczy konsolowych musiało się skończyć jak się skończyło.

Powiem szczerze, że nawet mam lekką satysfakcję, że to szambo zostanie zamknięte, a jeśli
gdzieś w sprzedaży pojawią się tanie chińskie T-shirty z tekstem "Nie płakalem po gamecornerze"
lub "Nie płakałem po Serafinie" to ja się z przyjemnością w takowy zaopatrzę :)


teksty pectowe ma ciągle dobre, dużo retro na poziomie, świetne gramy na żywo - a obrażanie konsolowców ? Mnie nie obraża więc proszę bardzo. Wole takie klarowne podejście do konsol niż zasraną poprawność dziennikarską ;) Jako PCtowiec świetnie się tam czuję a to najważniejsze. A, że obraża typ graczy kompletnie mi obojętny ? Czasem ma rację, więc nie ma co robić z niego radykała. To była fajna strona, teraz zostanie miałke, suche i bez wyrazu gram.pl, reszta jest jeszcze gorsza na polskim rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 19:13, Lucas_the_Great napisał:


sry że tak bezczelnie się podepnę, ale jak mówimy o zamknięciach, to można sklecić newsa o planowanym zamknięciu czegoś znacznie większego i, przynajmniej moim zdaniem, mocno zasłużonego dla całej branży - fileplanet. Przecież przez długi czas to była mekka downloadu dem, modów i tym podobnego stuffu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:34, EmperorKaligula napisał:

teksty pectowe ma ciągle dobre, dużo retro na poziomie, świetne gramy na żywo - a obrażanie
konsolowców ? Mnie nie obraża więc proszę bardzo.

Ale całą resztę obrażało i widać, w jakiej sytuacji znajduje się Gamecorner, a w jakiej bardziej otwarta Polygamia.

Dnia 07.05.2012 o 21:34, EmperorKaligula napisał:

Wole takie klarowne podejście do konsol niż zasraną poprawność dziennikarską ;)

Bo obojętne podejście do konsol lub innych platform jest "zasraną" poprawnością dziennikarską? Yhy.

Dnia 07.05.2012 o 21:34, EmperorKaligula napisał:

Jako PCtowiec świetnie się tam czuję a to najważniejsze.

Raczej czułeś, ale to taki drobny szczegół ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

;) Jako PCtowiec świetnie się tam czuję a to najważniejsze.

Dnia 07.05.2012 o 21:34, EmperorKaligula napisał:

A, że obraża typ graczy kompletnie mi obojętny ? Czasem ma rację, więc nie ma co robić
z niego radykała. To była fajna strona, teraz zostanie miałke, suche i bez wyrazu gram.pl,
reszta jest jeszcze gorsza na polskim rynku...



Cóż ja mam inne zdanie ;-) Sorry, ale nie uronię nawet łezki. No ale żeby nie było, że jestem złem wcielonym to jeden komplement pod adresem tego serwisu i Serafina napisze: lubiłem ich recenzje - brutalne, szczere, prześmiewcze, często pisane z dystansem do siebie i do branży.

I przede wszystkim - pisane nie na klęczkach przed wydawcą/deweloperem/topową marką. Serafin chociaż burak, to IMO miał jaja i nie dostawał "miękkich kolan" bo właśnie wychodzi jaiś ostro hajpowany tytuł i jakos tak nie wypada mu nic wytknąc. W necie pełno jest czołobitnych recek - przykład pierwszy z brzegu: recka BF3 pisana na gram przez Myszastego, czy też recka Starcraft 2 autorstwa Bambuska - to już w ogóle brzmi jak materiały prasowe Blizzarda ;-) NA gamecorner nigdy tego nie było, żadnych zgniłych kompromisów, żadnych świętych krów. Krytyka ? A owszem, ale merytoryczna - jeśli coś się nie podobało to ściana tekstu dlaczego się nie podoba :)

^^ Za to plus. Ale reszta mi nie podpasowała - stąd takie a nie inne podejście i brak mokrych oczu dziś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:40, Henrar napisał:

Ale całą resztę obrażało i widać, w jakiej sytuacji znajduje się Gamecorner, a w jakiej
bardziej otwarta Polygamia.


polygamia jest dla mnie zbyt konsolowa i tyle. Za dużo newsów konsolowych, redaktorzy też gorsi. A że innym się podoba ? gówno mnie to obchodzi :) Mi szkoda gamecornera, poly mnie nie interesuje. Ja nie szukam "otwartego" serwisu, gdyby tak było to bym pewnie czytywał zachodnie molochy...

Dnia 07.05.2012 o 21:40, Henrar napisał:

Bo obojętne podejście do konsol lub innych platform jest "zasraną" poprawnością dziennikarską?
Yhy.


tak, redaktora który wprost wypowiada się na jakieś tematy nawet w skrajny sposób i nie akceptowalny przeze mnie cenie wyżej niż takiego co puszcza tylko bezpłciowe newsy i pisuje miałkie komentarze odnośnie newsa - równie dobrze można przeklejać newslettery z automatu pocztowego na główna...

Dnia 07.05.2012 o 21:40, Henrar napisał:

Raczej czułeś, ale to taki drobny szczegół ^^


nic nie trwa wiecznie, ale Slawek ma za dużego skilla w branży, dużo fanów myślących jak on, albo po prostu ludzi lubiących z nim dyskutować (co na takim molochu jak gram nie ma miejsca) żeby zakończyć działalność. Umarł król, niech żyje król. Upadek był od paru ładnych miesięcy zapowiadany, więc szoku nie ma, ale ciągle boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:50, EmperorKaligula napisał:

polygamia jest dla mnie zbyt konsolowa i tyle.

Blog w zamierzeniu konsolowy jest zbyt konsolowy. Coś ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować