Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GameCorner zostanie zamknięty, Polygamia ma nowego naczelnego

56 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2012 o 21:20, haren napisał:

Bardzo mi szkoda Gamecornera, miał świetne artykuły o niszowych produkcjach, alternatywnych
grach i ciekawe komentarze. Mam nadzieję, że Pan Serafin z ekipą zajmą się tworzeniem
czegoś w stylu GC ale własnego.


Ja też - ja też. Szczególnie teksty o tych niszówkach były rzeczą, której, szczerze mówiąc, zawsze zazdrościłem GC i na którą patrzyłem z uznaniem.

Przy okazji chciałbym i Piotrkowi - którego uważam za swojego przyjaciela i w ostatnich latach mieliśmy, żebym nie skłamał, grube kilkaset okazji do knucia w branży growej - i całej ekipie GameCornera przekazać wyrazy współczucia. Dla mnie robili naprawdę dobrą robotę, ale padli ofiarą polityki wydawniczej, na którą a) nie mieli wpływu b) której też bym nie chciał realizować.

Wierzę, że sprawa będzie miała wkrótce happy end.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:44, Lordpilot napisał:

Cóż ja mam inne zdanie ;-) Sorry, ale nie uronię nawet łezki. No ale żeby nie było, że
jestem złem wcielonym to jeden komplement pod adresem tego serwisu i Serafina napisze:
lubiłem ich recenzje - brutalne, szczere, prześmiewcze, często pisane z dystansem
do siebie i do branży.


i często spóźnione, ale trafiające w sendo :) Ocenami na gramie już dawno przestałem się przejmować, za grzecznie tu. I tej innej drogi będzie mi brakowało. Gdyby redakcja takiego gramu pokazała więcej "siebie" w tekstach to zapewne też byś miał do paru zastrzeżenia, ale tu jest za "neutralnie" na takie rzeczy :/

do tego relacje na żywo umilające czas w robocie/zajęciach, eksperymenty z streamem (srednio udane), sporo tekstów użytkowników. Nikt tam nie miał ciśnienia na newsy i komentarzy typu "ooo Ty lamo, serwis xxxx pubikował tego newsa y godzin temu" - był specyficzny i tylko częściowo informacyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc i jeden, i drugi serwis jakoś mi nie leży. To chyba w pewnej mierze "zasługa" komentujących - zwłaszcza na Polygamii można poczuć się jak w gnieździe fanbojów/hejterów (niepotrzebne skreślić). Brakuje mi lepszej organizacji, dobrego layoutu, wizji, kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:23, Lordpilot napisał:

ale tolerowanie skrajnie burackich
tekstów i nieustanne obrażanie graczy konsolowych musiało się skończyć jak się skończyło.


Wiesz, na Poly jakis czas temu miałem "przyjemność" przeczytać komentarz o pecetowych śmieciach (i bynajmniej nei dotyczył on sprzetu) - też nikt tego nie usunął. To nie było obrażanie pecetówców?

Dnia 07.05.2012 o 21:23, Lordpilot napisał:

Powiem szczerze, że nawet mam lekką satysfakcję, że to szambo zostanie zamknięte


Poly pod wzgledem komentarzy to nie mniejsze szambo, tylko opanowane przez konsolowców. Jedyna różnica.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 21:40, Henrar napisał:

Ale całą resztę obrażało i widać, w jakiej sytuacji znajduje się Gamecorner, a w jakiej
bardziej otwarta Polygamia.


Bardziej otwarta pod względem tekstów może, ale pod wzgledem komentów to jest to co na GC tylko konsolowcy plują na pecety.Co jakis czas zreszta można znaleźć komentarz w tonie "Jak Poly była tylko konsolowa to było lepiej". Zresztą o ile kojarzę to się tam udzielasz więc wiesz, jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 22:13, Bambusek napisał:

Bardziej otwarta pod względem tekstów może, ale pod wzgledem komentów to jest to co na
GC tylko konsolowcy plują na pecety.

Problem w tym, że komentarze nie mają wiele wspólnego z serwisem jako takim i newsami.

Dnia 07.05.2012 o 22:13, Bambusek napisał:

Co jakis czas zreszta można znaleźć komentarz w tonie
"Jak Poly była tylko konsolowa to było lepiej". Zresztą o ile kojarzę to się tam udzielasz
więc wiesz, jak jest.

Wiem, niestety, aczkolwiek teraz robi się tam interesująco, bo przeszło parę "ciężkich przypadków" z Gamecornera i robi się tam regularna wojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogu dzięki, że tej komunistycznej i kłamliwej Agorze spada sprzedaż deprawującej Gazety Wybiórczej. Można więc domyśleć się, iż z tym związane są szeroko pojęte cięcia. Chociaż jestem fanem polygamia.pl - umiarkowanym, ale jednak mam szczerą nadzieje, że podzieli ten sam los co gamecorner.pl. Niechaj cały ten koncern piach weźmie w swe objęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 20:21, Undertaker napisał:

Ja nie trawię serwisów, w których można pisać, co komu ślina na język przyniesie. Dobrze,
że tu jest moderacja. Bo wpuścić bydło na salony i sami wiecie, co z tego wychodzi...


No właśnie, choćby takie komentarze jak twój.... żenada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota. Mało newsów,a jak pojawiały się to z opóźnieniem lub z Polygamii.

Jedyną rzeczą za która będe tęsknić to relacje na zywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi GameCorner-a mieli takie wyluzowane podejście do prowadzenia serwisu. Gram.pl mogło by wyrzucić kilku mniej udolnych recenzentów (nie będę mówił których) i zwerbować ich w to miejsce :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 22:09, Bambusek napisał:

Jedyna różnica.

niestety jednak dla wielu, najbardziej istotna, bo to ''nasze'' bydło, lepsze od ''tamtego śmiesznego bydła'', ofc przybierając przy tym pozory ostatniego sprawiedliwego neutralnego (choć na pierwszy rzut oka widać że tak nie jest). Ale i tak najgorsi są ci neofici, co z kupnem xboxa światopogląd im się wywraca o 180 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 22:26, Arden1 napisał:

Bogu dzięki, że tej komunistycznej i kłamliwej Agorze spada sprzedaż deprawującej Gazety
Wybiórczej. Można więc domyśleć się, iż z tym związane są szeroko pojęte cięcia. Chociaż
jestem fanem polygamia.pl - umiarkowanym, ale jednak mam szczerą nadzieje, że podzieli
ten sam los co gamecorner.pl. Niechaj cały ten koncern piach weźmie w swe objęcia.


spoko, a teraz wracaj na naszdziennik.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 22:09, Bambusek napisał:

Poly pod wzgledem komentarzy to nie mniejsze szambo, tylko opanowane rzez konsolowców.


Odnośnie miernej jakości komentarzy na Poly napisałem w drugiej (dodam - tej obszerniejszej) części posta - zalecam czytanie całości, a nie podnoszenie larum, bo jak "pecetowiec kogoś obraża, to musi być nieprawda" ;-)

> Jedyna różnica.

No nie za bardzo. Była jeszcze taka, że jak na Poly wpadł w końcu łaskawie moderator, to takie komentarze wycinał. Na gamecornerze to już bywało różnie, przeważnie stronniczo, bo moderatorem był Sławek Serafin :) Więc kiedy obrażal jeden konsolowy troll, znany i (nie)lubiany vladpalownik to mu się komenty wycinało, bloga zamykało, a w końcu i bana dało :).

Ale kiedy już się konsolowców obrażało, to wtedy co innego - śmichów i chichów było co niemiara, a często i gęsto sam "ojciec prowadzący" się przyłączał i słowem i czynem do ubliżania zachęcał. Ot, są tam jeszcze watki gdzie trolla konsolowego vladapalownika wycięto, za to odpowiedzi pod adresem tegoż vlada zostawiono. Ale w sumie co to za wypowiedzi - ot, że go "ojciec posuwa w kakao", to przecież taki niewinny żarcik ze strony gracza pecetowego, nie ma o co kruszyć kopii w sumie, tylko się pośmiać z udanego dowcipu wysokich lotów, bo skoro moderator to zostawił, to znaczy się śmieszne być musi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę GameCornera zaglądałem tam prawie codziennie, miał sporo ciekawych artykułów szczególnie o grach niezależnych, dobre były też relacje na żywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porządnych serwisów się czepiają a CD Action jeszcze istnieje ;/ eh życie jest niesprawiedliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale Gamecorner to było ścierwo, a nie serwis o grach. Żenada i zero poziomu.

Prosze mi powiedzieć co tam jest? Jakieś wpisiki żenujące na 3 linijki plus wideo. Co to ma być? Tam nie ma absolutnie nic do czytania. Zero publicystyki. Prawie nie ma recenzji. A jak już się coś pojawiło to sorry, ale o jakim potencjale Sławka Serafina piszesz Lucasie? Chyba potencjał grafomanii i totumfactwa.

Serwis GC pogrążyła ekipa w równym stopniu co sama Agora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre komentarze pożegnalne niszczą:

oj w sumie muszę przyznać, że szkoda. fajny troll z Ciebie Sławku był.

ale na "do widzenia" mam dla Ciebie mały prezencik: możesz mnie po raz ostatni wykasować.

no i życzę ci wszystkiego dobrego na nowej drodze życia, mimo wszystko :]


^^ Ciężko się nie uśmiechnąć ;-)

No i jako puenta:

GAME OVER

ps. Mnie troszkę korciło, żeby też się tam powyzłośliwiać, odpłacić pięknym za nadobne, ale w końcu.... nie kopie się leżącego. Więc odpuściłem :) Tylko tak się zastanawiam gdzie teraz polezą te wszystkie gamecornerowe trolle ? Część pewnie na Poly, ale jak reszta przyjdzie tutaj, to strach się bać ;-)


@dark master,

Fileplanet zamykają ? FILEPLANET ? No proszę ja Ciebie, nie rób se jaj... :/ Ileż ja stamtąd dem naściągałem, ile bet.... Wprawdzie od dawna już tam nie zaglądam, ale jakoś internet bez tego serwisu to już nie będzie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gamecorner był ostoją graczy pecetowych i właściwie tylko pecetowych. Takich miejsc już niewiele w internecie w PL.
Kilka lat się na nim udzielałem, ciekawi ludzie tam byli (mniej dzieciaków, więcej dojrzałych), ale główny prowadzący gamecornera pewnie otworzy coś swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować