Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls Online zacznie na abonamencie?

24 postów w tym temacie

Abonament... brrr
Gra albo będzie megahitem albo czeka ją rychła śmierć.
Rzekłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonament sprawdził się tylko przy WoWie , reszta poszła w jego ślady z początku ale cóż przejechała się raz drugi trzeci i trza było coś innego wykombinować by utrzymywanie serwerów miało sens ;). Swoją drogą to jedynce F2P które grałem dłużej był LotR , i to nie ze względu na rozgrywkę i świat , a głownie dlatego bo nie było tam spamu reklam i innego gówna ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hue, hue, to już wiemy, dlaczego Bethesda tak bardzo chciała ukręcić łeb folałtowemu MMO. Jak skok na kasę nie wypali, mają jeszcze jednego asa w zanadrzu.

Szczerze wspólczuję starym fanom TESa. Ta okrawywana z gry na grę seria skończy jako MMO służące wyciskaniu ostatnich soków z naiwniaków. Tym razem nikt nie wykombinuje odpowiednika script extendera a Bethesda nie wypuści toolsetu, więc mody nie uratują już sp...nej doszczętnie mechaniki. Porażka na miarę TORtanica, hulającego zresztą na tym samym silniczku. Naprawdę, HERO ENGINE? Czy oni STARAJĄ SIĘ, żeby wszystko maksymalnie pogrążyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TES:O będzie bardzo odcinał się od całej serii to prawdopodobnie fani tej serii uznają go jako wypadek przy pracy, gorszy dzień albo po prostu wydziedziczą to z serii TES i nie będą się do tego przyznawać.

Tylko żeby taki scenariusz nastąpił że fani wybaczą twórcom wpadkę (jesli taka nastąpi, a podejrzewam że tak będzie) to musieliby wtedy już poważnie myśleć o TES''ie VI i przywrócić w nim blask całej serii bo inaczej chyba nie zatrą wrażeń po tym "eksperymencie".

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie będzie abonament to ja skreślam tą grę ze swojej listy. WoW''owej mechaniki za bardzo nie lubię i wolę PvE od PvP, więc abonamentu płacić nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Srednio to widze. Chociaz tyle, ze przyznaja sie (choc nie oficjalnie), ze ich gra nie bedzie zadnym cudem, a kolejnym takim sobie mmo. To juz chyba lepsze niz wciskanie kitow, ze robi sie super gre (SW:tor), a potem udawanie, ze nic sie nie stalo kiedy rzesze graczy odchodza od gry chwile po premierze.

Moze zmienia jeszcze zdanie i gra wyjdzie od razu jako f2p. Ciekawe jak sie sytuacja rozwinie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jak ognia unikam gier Free to Play. Nie zbyt komfortowo się czuje w community które w 90% składa się z żebrzących Turków, cheatujących Rosjan i nastoletnich Polaczków klnących co dwa kroki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tego w ogóle nie widzę. Wszystko wskazuje na to że TES to będzie po prostu kolejny klon WoW pod każdym względem. Grafika, sterowanie, mechanika, wszystko.

I tu jest problem. Do kogo kierują oni tę grę ?
1. Do fanów serii TES na pewno nie bo tak gra z TES ma wspólny tylko tytuł i universum
2. Do fanów MMO też nie bo nie oferują raczej nic ekstra a WoW i jemu podobne już mamy (mówiąc o grach które odniosły sukces).

TOR jasno pokazał że kopiowanie WoW to marny pomysł. Stracił 400 tyś ludzi i z 1.7mln zrobiło się 1.3mln. Powinno to dać innym do myślenia. Z TES już raczej nic nie zrobią skoro grę robią od 4 lat ale inni powinni wyciągnąć wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 21:41, Eilene napisał:

To juz chyba lepsze niz wciskanie kitow,
ze robi sie super gre (SW:tor), a potem udawanie, ze nic sie nie stalo kiedy rzesze graczy
odchodza od gry chwile po premierze.

Remember me?
Heh, a kilkanaście miesięcy temu byłem zly i niedobry i w ogóle zupełnie fuj-fuj, ponieważ smiałem twierdzić że założenia TOR''a źle tej grze wróżą zarówno ekonomicznie jak i z punktu widzenia odbrioców. Oto temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=66715&tpage=2
Cóż zatem się zmieniło, że oto nagle BW miało komuś kit wciskać? Czyżby twoje nadzieje i wiara w twórców jednak zderzyły się z brutalną rzeczywistością wolnego rynku?

TES-O zacznie z abonamentem, to oczywiste. Zasada przyjęta przez twórców MMO na licencji jest oczywista i jasna po wydaniu WAR, AoC i TOR: bierzemy licencję, robimy kopię WoW''a, sprzedajemy ile się da i na ile się da, a potem zwijamy interes robiąc z tego dogorywające w kacie internetu F2P. Z mojej osobistej obserwacji wynika, że jedyne P2P za które warto płacić to EVE dla ambitnych graczy lub WoW dla tych co sa do niego przyzwyczajeni. Cała reszta może sobie z czystym sumieniem kupić GW2 i grać do woli w darmowy theme-park, który minimalnie różni się od WoW''a (założenia rozgrywki takie same).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten screen to wygląda gorzej niż Obek ;/
Odpaadaa Odpada.... Diablo 3 i tak zabierze mi cały czas ale jeszcze myślę nad jakimś MMO. Tym MMO Mogłoby być prędzej GW ][

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 23:29, Graffis napisał:

Remember me?


Po pierwsze przykro mi, ze ci tak dopieklam orkutnie, ze az sobie zapisales watek i sledziles moje wypowiedzi czekajac na okazje by sie "zemscic":). Wyluzuj troche to jest forum, a nie rozprawa sadowa, na ktorej sie decyduje co jest czarne, a co biale. Nie lubie zawistnych ludzi.

Az mi sie nie chce odpisywac. Powiem ci tak; nadal mam dokladnie to samo stanowisko co wtedy. Bylam wtedy sceptyczna (choc mialam nadzieje, ze gra sie nie okaze nudna) i mialam racje, ze gra starczy na przynajmniej te 2 pierwsze miesiace gry("Jesli w grze bedzie swietnie zrealizowany element fabularny i cala historia to zagram, moze nie na dluzej ale przynajmniej miesiac czy dwa."). Dokladnie tyle gralam:) Nie bede sie rozwijac na temat Sw:Tora bo to nie ten temat.

TES Online bedzie gra srednia i cieszy mnie, ze tworcy podchodza skromniej do tematu. I tu znow nutka optymizmu: gdyby jednak im sie przytrafilo, ze stworza swietna gre to tylko beda mieli dodatkowe zaslugi za to, ze byli skromni, a okazali sie wartosciowi;).

p.s. Nie wiem po co szukasz zaczepki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie części TES były słąbe, kiedyś grywałem w Morrowind, grałem w Obliviona i także w Skyrim, system walki był beznadziejny jak w każdej części, ale te części i tak wkręcały się w morrowinda grałem z parę godzin ok 20 by wyszło w Obliviona tylko 10h szybko się znudziła, a najwięcej to grałem w skyrima około 40h ale jak juz sie znudziła to nawet nie wracam, te gry to tylko zjadacze czasu i nudów. Tera będę grał w Diablo III, potem kupuje Ghost Recon Future soldier i czekam na Blade & Soul.
Mam nadzieję że w końcu bethesda kolejną część zrobi o wiele lepiej, ja mam niezapomniane wrażenia z gry DARK MESSIAH of might and magic i jestem zawiedziony że nie robią kolejnej części. Gdyby seria the elder scroll miała taki system walki jak w Dark messiah to bym w to naparzał jak szalony. bo dark messiah to krótka gra ale przeszedłem ją conajmniej 100 razy na każdy sposób rozdania statów, i mi się znudziła dopiero po 3,5 latach grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 23:49, Eilene napisał:

Po pierwsze przykro mi, ze ci tak dopieklam orkutnie, ze az sobie zapisales watek i sledziles
moje wypowiedzi czekajac na okazje by sie "zemscic":).

Oj nie schlebiaj sobie tak - obrażali mnie profesjonaliści w tej dziedzinie, a ty zaledwie rozbawiłaś tokiem myślenia (i ''feministyczną'' dumą ;P). Awatar wydał się znajomy, 5 minut bliższej znajomości z forumową szukajką załatwiło resztę sprawy ;)

Dnia 09.05.2012 o 23:49, Eilene napisał:

TES Online bedzie gra srednia i cieszy mnie, ze tworcy podchodza skromniej do tematu.
I tu znow nutka optymizmu: gdyby jednak im sie przytrafilo, ze stworza swietna gre to
tylko beda mieli dodatkowe zaslugi za to, ze byli skromni, a okazali sie wartosciowi;).

Podobnie jak z TORem należy im dać cień szansy - ten ułamek procenta na cud. Bardziej prawdopodobne jednak, że podobnie jak z innymi projektami tego typu wyjdzie z tego gra o jakiej napisałaś: dobra na miesiąc lub dwa. A w wypadku MMO oznacza to zwyczajnie gre słabą i źle zrobioną, bo pozbawioną end-game''u i siły by utrzymac gracza przy produkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 23:55, Naimad-PL napisał:

to nawet nie wracam, te gry to tylko zjadacze czasu i nudów.


Jesteś świadom faktu że przeczysz sam sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować