Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy przybliżony termin wydania gry Neverwinter, są też nowe screeny

27 postów w tym temacie

Znając Perfect World to nie będzie gra na modelu f2p tylko p2w. Co za tym idzie - trzymam się z daleka. Nie stać mnie na granie w darmowe gry. Aż tak majętny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sebakoks99 - dobra ja tankuje hiluj mnie czo
WeedKILLA97 - spoko, roll na heal
*roll natural 2*
Sekakoks99 - jezu wywalcie tego hilera omgomg
SniperMati02 - ej ej czemu tu so take gupje skile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że zagram w to czekając na GW2 ale zapowiada się że GW wyjdzie wcześniej (tzn. nie zapowiada się tylko to moje pobożne życzenia :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 09:10, dariuszp napisał:

Znając Perfect World to nie będzie gra na modelu f2p tylko p2w. Co za tym idzie - trzymam
się z daleka. Nie stać mnie na granie w darmowe gry. Aż tak majętny nie jestem.


Neverwinter robi Cryptic - to samo studio, które wypuściło Star Trek Online.

STO jest od 17 stycznia 2012 f2p. Oczywiście wprowadzono również sklep z mikrotranskacjami, ale nie musisz wykładać realnych pieniędzy. Wprowadzono nową walutę (surowiec właściwie) - rudę dilithium, zdobywaną w różnego typu misjach. Rudę rafinujesz do postaci czystego dilithium, a te z kolei możesz użyć do wymiany na Cryptic Points - walutę używaną do zakupu itemów ze sklepiku.

Haczyk tkwi w tym, że dziennie możesz rafinować jedynie 8 tysięcy jednostek rudy dilithium, a kurs wymiany dilithium na CP to (w chwili obecnej) 305 dilithium za 1 CP.

Oczywiście zawsze możesz grać kilkoma altami, uzyskane przez każdego CP idą do wspólnego worka :)

Koszt zakupu okrętu z C-Store to zwykle 1200-2000 CP (zależy od tieru; są oczywiście i tańsze, ale chyba niezbyt popularne), koszt dodatkowego munduru czy grywalnej rasy to bodajże 420 CP. Ile dni trzeba zbierać dilithium na zakup upragnionego itemu - można sobie przeliczyć.

Niemniej jednak da się to zrobić bez używania normalnych pieniędzy. Sam kupiłem tak kilka rzeczy, a maniakiem nie jestem, mam normalne życie ;)

Można też iść na skróty i kupić paczkę CP bądź wykupić konto premium (chyba 15 USD za miesiąc - wpada wtedy 400 CP comiesięcznego "stypendium"), ale... Nie jest to konieczne. Masz alternatywę (nie tak, jak np. w WoT. gdzie golda nie uzyskasz inaczej jak za realne pieniądze).

Jeśli podobna ekonomia zostanie wykorzystana w Neverwinter (a skoro grę robi Cryptic- jest to możliwe), źle nie będzie. Być może zarzekasz się przedwcześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem serii NWN oraz serii książek poświęconych Forgotten Realms . Chętnie zagram chociażby by zobaczyć czy w jamiś stopniu zachowany jest klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak mój mnich imieniem Gin-Seng (ambitnie, nie ma co: gin seng= ang. żeń szeń) kosi hordy wrogów Gradem Ciosów... Nie mogę się doczekać - trzeba w międzyczasie zacząć jakąś nową kampanię z kumplami w D&D 3.0 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Garść informacji o Neverwinter:

- twórcy zapowiadali, że w sklepie będą głównie "przedmioty próżności" czyli jakieś ubranka zmieniające wygląd, itd., boostery do szybkości zbierania złota i xp, poza tym nie wiadomo;

- obecnie wiadomo o grywalnych rasach: ludzie, krasnoludy, elfy, pół-elfy, drowy i diabelstwa;

- obecnie wiadomo o 4 klasach: wojownik, kapłan, łotrzyk i czarodziej;

- na początku kariery Neverwinter poziomów ma być 60 (30 na heroic tier, 30 na paragorn tier);

- na 30/31 poziomie będzie się wybierało ścieżkę paragona dla klasy/rasy - jest to taka jakby klasa prestiżowa;

- walka będzie dynamiczna, podobna do tej w Guild Wars 2;

- mechanika mocy: prawy i lewy przycisk to moce na życzenie (np. u czarodzieja kontrolera to magiczne pociski i lodowy promień), potem mamy z 3 przyciski na klawiaturze na moce spotkaniowe które mają czas odnawiania, to samo tyczy się mocy użytkowych. Moce dzienne są 2 do wybory i można ich użyć po napełnieniu puli energii, którą to napełnia się poprzez robienie rzeczy właściwych klasie (czarodziej poprzez kontrolę pola bitwy, wojownik poprzez przyjmowanie obrażeń, łotrzyk poprzez zadawanie obrażeń, itd.);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tysiąc pińcet mmo... ale imo już lepszy taki model, niż to co próbowali z Neverwinter zrobić wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...ale imo już lepszy taki model, niż to co próbowali z Neverwinter zrobić wcześniej." Nie śledzę tej gry od początku, możesz napisać coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screeny wyglądają bardzo dobrze, ale zwiastun, który zaprezentowano jakiś czas temu nie był zbyt zachęcający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolalbym kolejna czesc z singlem niz mmo, ale moze bedzie to pierwsze mmo ktorego nie usune po godzinie gry. Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie to następne, głupawe MMO. Kolejna, fajna seria cRPG poszła się... :-\

Ed. 4.0 D&D chyba już nigdy nie doczeka się jakiejkolwiek wartościowej adaptacji. Jeden gniot za drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię, gdy z serii singlowych robi się na siłę multi. Jestem przekonany, że większość fanów wolałaby po prostu NWN 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować