Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wracamy do eksperta od broni palnej, zadaj mu pytanie!

120 postów w tym temacie

Jak żołnierze radzą sobie z hukiem wytwarzanym przy strzale z broni palnej? Jakiś czas temu miałem okazję strzelać z Taurusa .357 Magnum, chciałem zobaczyć jak to jest bez ochrony na uszy, strzelałem na otwartej przestrzeni, usta otwarte. A i taki przez kilka dni w uszach mi szumiało :D A bezpośrednim efektem dźwiękowym zaraz po strzale było coś jak "flashbang" z CS''a :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 13:51, jack--ziom napisał:

Czy to prawda że najmocniejsze magnum posiada tak duży odrzut że potrafi wyrwać rekę
ze stawu ?

Jeśli chodzi o Magnum w sensie rewolwerów to ja nic o tym nie słyszałem, ale Barrety na .50 potrafią bark wychaczyć :D
A z takich przykładów z życia, to w klubie strzeleckim rozmawiałem z gościem to mówił, że miał przypadek, że kolesiowi strzelającemu z S&W M500 urwało palec - trzymał go za blisko bębenka a przy tym rewolwerze przy strzale wytwarza się podciśnienie w bębenku które to spowodowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że nie strzela się do zamka/kłódki za pomocą broni małokalibrowej, bo może rykoszetować? Do tego celu służby używają jedynie strzelb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko człowiek otrząsa się po wybuchy granatu błyskowego/błyskowo-hukowego? Czy przed granatem hukowym można się zabezpieczyć (np stoperami)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie zawsze intrygowało, czy jeśli nie chcemy zabić lub zranić uzbrojonego wroga czy jest sens strzelać w jego broń ? Uszkodzić magazynek, lufę, komorę pocisku, etc ?
Oraz czy strzelając z przyłożenia ślepakami można kogoś zabić ? Np przykładając do skroni i innych wrażliwych miejsc ?
Btw świetny pomysł z tym ekspertem, niezwykle ciekawe informacje można usłyszeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje tylko jedno. Co się stanie, gdy wystrzelimy bronią w górę? Pocisk poleci do góry i zleci w te samo miejsce, czy może spali się po drodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami w filmach widzi się, że zabójca zakłada foliową torebkę na pistolet z tłumikiem, strzela i łuska wpada do torebki dzięki czemu morderca nie zostawia śladów. Czy to jest możliwe? Czy łuska nie rozgrzeje się przy strzale na tyle, że przetopi cienką foliową torebkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W filmach często pokazane jest jak osoby przewracają meble (np. stoły) i się zza nich ostrzeliwują. Taka osłona jest skuteczna, czy pocisk z pistoletu z łatwością przez nią przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 14:26, Abi_Dalzim napisał:

Czasami w filmach widzi się, że zabójca zakłada foliową torebkę na pistolet z tłumikiem,
strzela i łuska wpada do torebki dzięki czemu morderca nie zostawia śladów. Czy to jest
możliwe? Czy łuska nie rozgrzeje się przy strzale na tyle, że przetopi cienką foliową
torebkę?

Nie rozgrzeje się. Ja po oddaniu strzałów z rewolweru od razu wysypałem sobie łuski na rękę i jak na moje miały temperaturę pokojową.
@Edit: no i jak kumpel z M4 strzelał a ja akurat obok niego stałem i fotki strzelałem to oberwałem raz łuską no i też ciepła nie była :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo miniguna: Tu raczej chodzi o jego wage niz o odrzut... poza tym jest strsznie nieporeczny wiec strzelanie z niego jako bron reczna jest bez sensu =p Chyba ze bys chcial zmarnowac 2 tony amunicji =p

Apropo strzelania w bron:
Rykoszet+odlamki z broni. Obie te rzeczy moga zabic tego ktory trzyma bron w ktora celujemy...

Apropo strzelania w gore. Tor pocisku jest ZAWSZE paraboliczny. nie wiem co bys musial zrobic zeby spadl pocisk w to samo miejsce =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa!
Pytanie Czy z pocisku typu Breneka w strzelbach można skutecznie trafiać na dalsze odległości, np. powyżej 50m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować