Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wracamy do eksperta od broni palnej, zadaj mu pytanie!

120 postów w tym temacie

Ostatnio natknąłem się na coś takiego jak "grzybkowanie" pocisku. Jest coś takiego? I jeśli tak, to czy chodzi o rozpłaszczanie się pocisku w celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zależy to od grubości i rodzaju, ale tak generalnie, czy da radę schwać się przed ostrzałem karabinowym (7,62 mm) za średniej grubości drzewem. Czy pociski przebiją drzewo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 14:09, Mr_Oblivious napisał:

To mnie zawsze intrygowało, czy jeśli nie chcemy zabić lub zranić uzbrojonego wroga czy
jest sens strzelać w jego broń ? Uszkodzić magazynek, lufę, komorę pocisku, etc ?

Biorąc pod uwagę pozycję, w jakiej celuje się z broni, prędzej kogoś trafisz w klatkę piersiową lub głowę, niż w jego broń. Druga sprawa, że nabój może rykoszetować albo poważnie uszkodzić rękę drugiej osoby. Także strzelanie w broń mija się z celem.

Dnia 11.05.2012 o 14:09, Mr_Oblivious napisał:

Oraz czy strzelając z przyłożenia ślepakami można kogoś zabić ? Np przykładając do skroni
i innych wrażliwych miejsc ?

Definitywnie, ślepaki są niebezpieczne na odległość bodajże kilku metrów - bo ślepak to nabój bez pocisku, ale dalej z ładunkiem prochowym i w momencie strzału eksplozja tego ładunku powoduje wyrzucenie z lufy powietrza pod ogromnym ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1 odnośnie celowników muszka/szczerbinka , laserowych i kolimatorowych. Ich zalety i wady, a propo:
a) walki w mieście na terenie zabudowanym,
b) na terenie górskim/leśnym,
wyższość jednych rozwiązań nad pozostałymi.

Drugie pytanie: czy można strzałem z karabinu snajperskiego zestrzelić helikopter (przez uszkodzenie jakiegoś ważnego elementu konstrukcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 14:19, kristof197 napisał:

Mnie interesuje tylko jedno. Co się stanie, gdy wystrzelimy bronią w górę? Pocisk poleci
do góry i zleci w te samo miejsce, czy może spali się po drodze?


HAHAHAHAHAHA!!! Tak stary, pocisk spali się w atmosferze ziemi. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po ilu strzalach ginie czlowiek ze zwyklego karabinu maszynowego (Np. M4A1), po strzele - mniej wiecej - w klatke piersiowa ?
2. Jak mocno chroni helm przed strzalami w glowe ?
3. Przy wspolczesnej ochornie ciala (kevlarami) granat zabija od razu, czy odlamki nie zawsze sa w stanie sie przebic ?
4. Czy mozna swobodnie przeladowac bron podczas biegu ?
5.J ak daleko jest w stanie poleciec naboj bez opadania, tzn. "Po linii prostej" strzelajac ze wspolczesnego karabinu snajperskiego ?
6. Czy podczas ostrzalu, zalozmy z odleglosci 5 metrow, osoba poslugujaca sie karabinem otwiera ogien ciagly, czy nawet w takich sytuacjach strzela seria ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest, że gdy dostaniemy w głowę nabojem z najmniejszego kalibru rewolwera to przeżyjemy ?
Czy możliwe jest, żeby nabój odbił się od kości w głowie (strzał ze skosa) i żeby człowiek raniony przeżył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pistolet przystawiony tuż do głowy czy innej części ciała może od razu zabić? Dlaczego współczesnie rzadko montuje się bagnety przy broni? Czy jak broń się zatnie to łatwo można ją odblokować w trakcie walki? Ile granatów nosi przy sobie żołnierz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grach często obserwujemy likwidowanie przeciwników z karabinów snajperskich z bardzo krótkich odległości (np. Call of Duty 4 Modern Warfare i misja "All Ghiled up") Czy ma to sens/jest możliwe i jakie są minimalne i maksymalne odległości, z których opłaca się strzelać z karabinów snajperskich, tudzież z jakich snajper może strzelać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam komentarze i osobiście zgłosiłbym mały apel - pytajcie o sprawy związane w jakimś stopniu z grami, jakoś nie spotkałem się, aby w jakiejkolwiek grze magnum wyrywało ręki ze stawów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że gazy wylotowe z RPG podczas strzelania ziemia-powietrze mogą zabić operatora granatnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 21:33, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

W grach często obserwujemy likwidowanie przeciwników z karabinów snajperskich z bardzo
krótkich odległości (np. Call of Duty 4 Modern Warfare i misja "All Ghiled up") Czy ma
to sens/jest możliwe i jakie są minimalne i maksymalne odległości, z których opłaca się
strzelać z karabinów snajperskich, tudzież z jakich snajper może strzelać?


Amerykańscy snajperzy wojskowi mają zakaz strzelannia ze snajperki na odległości mniejsze niz 300m. Wyszkolenie snajpera kosztuje wiele pieniędzy i nie mozna ryzykować wykrycia. Inaczej oczywiście jest z policyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź (choć może nie kompletna) padła przy pierwszym wywiadzie.

@Sethlan

Dnia 11.05.2012 o 21:33, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

1. Po ilu strzalach ginie czlowiek ze zwyklego karabinu maszynowego (Np. M4A1), po strzele - mniej wiecej - w klatke piersiowa ?


M4 to nie karabin maszynowy, a co do samego pytania - klatka piersiowa zawiera same "dość istotne" organy (serce, płuca, niżej wątroba). Zapewne 1 strzał zabija. Natomiast gdyby ofiara miała szczęście i otrzymała strzał w tors, ale obok ważnych narządów to imo jej życie zależałoby od sprawności i tempa pomocy medycznej.

@LESZ3u

Dnia 11.05.2012 o 21:33, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

pytajcie o sprawy związane w jakimś stopniu z grami

Chyba taki właśnie był zamysł tego wątku, ale moim zdaniem część pytań nie dotycząca bezpośrednio gier też jest dobra, a ekspertowi od broni palnej odpowiedź na nie nie powinna sprawić trudności.

No i są zdecydowanie lepsze niż to czy pocisk spłonie nim dotrze do ziemi i ile razy trzeba strzelić w stopę żeby zabić ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 15:23, Chowaniec napisał:

Ostatnio oglądałem odcinek Mythbustersów, w którym sprawdzali ten właśnie mit - obalony.
Można się poparzyć, ale nie ma szans na urwanie palca.


Dziwne oglądałem ten sam odcinek i to co się stało z udkiem od kurczaka wcale nie wyglądało mi na zwykłe poparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2012 o 23:07, HazeY napisał:

Czy to prawda, że gazy wylotowe z RPG podczas strzelania ziemia-powietrze mogą zabić
operatora granatnika?



Oglądałem program na discovery w którym była mowa o granatnikach. Gazy wylotowe potrafią zabić operatora jeżeli znajduje się p pomieszczeniu oraz może zabić osobę stojącą za granatnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować