Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Hobbit - Książka i Film

117 postów w tym temacie

Ave!

Zapewne słyszeliście już o planach stworzenia filmowej wersji tej cudownej powieści... Zająć się tym ma nie kto inny, jak niezastąpiony Piotruś, Syn Jacka. Może słyszeliście jakieś ciekawe informacje na temat tej produkcji...?

A poza tym, jakie są Wasze odczucia na ten temat? Czego można się spodziewać :) ?! Co byście ujrzeć chcieli, które fragmenty HoleRabbita uważacie może za zbędne (!)?

A na rozbudzenie apetytów, posłużę się Wielce Ciekawym, Jedynym Linkiem... Patrzcie i toczcie ślinę :) :

http://www.youtube.com/watch?v=wqrpLJRYCZI&search=lord%20of%20the%20rings

Ja już nie mogę się doczekać, sądzę że powyższy filmik jest autentyczny :D !

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :P !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys słyszałem że Peter Jackson chce go zrobić w POlsce w jakiejś puszczy w górach naszych :) Fajnie by było jakby to w Polsce nakręcili bo podobno są idealne warunki :] A jeśli chodzi o sam tytuł to książka jest dla mnie baaaardzo fajna- przeczytalem ja 2 razy :] Jak bedzie to bankowo ide do kina, ale nie na 3 godziny jak na Wladcy Pierscieni :) Ale na razie to ja jeszcze czekam na MGS bo jestem tak wielkim napalonym fanem Hideo Kojimy ze az sie trzese kiedy bedzie premiera - ale to tak nie odchodzac od tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o idealne warunki ale o cenę ^^. Szkoda że nigdzie w sprzedaży nie ma starego jak świat filmu animowanego The Hobbit z chęcią bym obejżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 15:27, MonkOfWar napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=wqrpLJRYCZI&search=lord%20of%20the%20rings

Ja już nie mogę się doczekać, sądzę że powyższy filmik jest autentyczny :D !


Chociaż zapomniałem dodać... Początkowe sceny przypominają mi to, co widziałem w pierwszej części. Ale może to tylko wrażenie lub specjalnie tak stylizowane... Albo może to jednak "fejk". Ja w każdym razie chcę wierzyć, że "to może być to" :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając tego trailera (obejrzałem go po 1 poscie - sory) myślałem ze to wycinki z LOTR''a. ALe później okazało się że tak nie jest. :) WYgląda fajnie, ale dziwne dlaczego do trailera wzieli główną melodie z filmu "requiem for a dream" ? Jakby ja przerobili do hobbita to slabo by to o nich swiadczylo bo ten co robil sciezke do wszystkich LOTR-ow jest wrecz geniuszem muzycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 15:34, bobek89 napisał:

Oglądając tego trailera (obejrzałem go po 1 poscie - sory) myślałem ze to wycinki z LOTR''a.
ALe później okazało się że tak nie jest. :) WYgląda fajnie, ale dziwne dlaczego do trailera
wzieli główną melodie z filmu "requiem for a dream" ? Jakby ja przerobili do hobbita to slabo
by to o nich swiadczylo bo ten co robil sciezke do wszystkich LOTR-ow jest wrecz geniuszem
muzycznym


Howard Shore bodajże. Masz rację, ja także podziwiam jego kunszt. A filmu, który wymieniłeś-nie znam i nie wiem jak to skomentować :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książka wspaniała, wciagajaca. Na film czekam i sie doczekac niemoge :P
A zapowiedzi już byly zaraz po premierze Wladcy Dwioe Wieze, przynajmniej wtedy slyszalem o tym, ze Peter chce nakrecic Hobbita.

A sceny jakie bym chcial zobaczyc to z Trollami jaskiniowymi, podroz przez Mroczna Puszcze, no i oczywiscie bitwe ilus tam armii. :D

Chyba niema rzeczy ktora bym wycial, lepiej aby film oddawal jak najlepszy obraz ksiazki razem z jej klimatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten filmik do ściema grubymi nićmi szyta. Urywki z Władcy Pierścieni + z jakiegoś innego filmu ze smokiem, wystarczy przyjrzeć się temu smokowi by zobaczyć, iż jego wykonanie to nie ta sama jakość co stworów z Władcy.

W "Hobbicie" nie ma nie potrzebnych scen i osobiście z chęcią obejrzałbym wierną ekranizację całej książki, ale zakładam że twórcy ominą ucztowania (no, pewnie nie wszystkie, ale jedno czy dwie wystarczą), "codzienne życie" Bilba na dworze Króla Leśnych Elfów oraz sporą część pieśni i piosenek. Nie zdziwiłbym się gdyby pominęłi jeszcze epizod z Beoring''iem (wybaczcie, jeśli przekręciłem imię), tak jak to zrobili z Bombadilem. Jak dla mnie film może trwać i 5 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hobbit to moja ulubiona książka. Mam nadzieje że film też będzie super. Ale jak robi go Peter Jackson to nie ma sie o co martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 18:35, Dziki Marczak napisał:

Zapowiedź wygląda smakowicie. Nie mogę doczekać się filmu.


No, fajny trailer. Juz sie też doczekac nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lamerstwo tego forum przerasta po prostu wszystko, dzieci neostrady przy forum gram.pl to banda fachowcow..

ludzie. to jest forum dystrybutora... po raz kolejny klikam jakis temat zachecony tytulem i dostaje jakis zlepek znanych scen (sic!) znanej muzyki (Kronos Quartet - O.S.T. Requiem Dla Snu) - i to ma byc zapowiedz hobbita...

mi slow juz brakuje - 90% tematow jest po prostu bezuzyteczne - o wszystkim tutaj mozna przeczytac tylko o grach ZERO konkretow...

sorry za tak naladowany emocjonalnie post.. ale rece opadaja jak sie widzi takie tematy... heh. a moderatorzy to tylko potrafia cofac tytuly (potrzebne jak drzwi do lasu) - jeszcze nie widzialem skasowanego lub przenissionego topic...

chyba sam sie zaczne bawic i sklece o niebo lepsza zapowiedz hobbita... i jeszcze dam info o dacie premiery

ogolnie marność, srom i gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na 100% jest fake...
Ostatnio na onecie czytałem że P.Jackson rozpoczyna przygotowania do jakiegoś dramatu "Lovely Bones", a następnie (czyli jak znam życie to za rok) podejmie się reżyserii filmu wojennego "The Dam Busters". Tak że na Hobbita narazie miejsca nie widać... A szkoda:(
Link do onetowej wiadomośći http://film.onet.pl/0,10946,1318092,wiadomosci.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik już wcześniej i wydaje mi się że jest nieprawdziwy.
Efekty specjalne jak z jakiegoś filmu fantasy z lat 80''. Większość filmu to zresztą urywki z Władcy Pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dawno sie nie wypowiadałem wogóle na forum. ale tutaj temat mnie zaintrygował... film według mnie jest bardzo dobrą ściemą z dobrą muzyką. ale z tego co słyszałem to propozycje stworzenia Hobbita przez Jacksona był już po pierwszym WP:DP. szkoda tylko że na to jeszcze poczekamy bo pomysł super ale reżysera to ogromny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejzalem trailer i zdaje mi sie, ze to zwykla sciema. No bo dlaczego mialoby to byc na serwisie z filmikami, a nikt o tym nic nie wie? Po prostu posklejal;i odpowiednie fragmenty Wladcy Piercieni i wyszlo. Powiedzcie mi tylko jedno: skad ja znam ten utwor, ktory leci w tle? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 02:04, Wiadroman napisał:

Powiedzcie mi tylko jedno: skad ja znam ten utwor, ktory leci w tle? :D


Widzę, że nie chce Ci się czytać poprzednich postów, ale czasem naprawdę warto. W tle leci muzyka ze ścieżki dźwiękowej filmu "Requiem for a dream" (Requiem dla snu). Genialna swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować