Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Hobbit - Książka i Film

117 postów w tym temacie

Ja bym się ucieszył gdyby rzeczywiście Hobbit miał być kręcony, ale jako wierna ekranizacja książki. I nie przez Jacksona! Jeśli on zabierze się za Hobbita to cała powieść straci swój klimat. Po tym jak imo zwalił Władcę Pierścieni, niech lepiej nie bierze się nigdy więcej za świat Śródziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2006 o 02:04, Wiadroman napisał:

Po prostu posklejal;i odpowiednie fragmenty Wladcy Piercieni
i wyszlo.


Muhahaha nie tylko z WP. Sceny ze smokiem są z innego filmu. Może niektóre z Ostatniego Smoka. Ale sceny w Hobbitonie to posklejany początek Drużyny Pierścienia, sceny ze znalezieniem to też początek Drużyny, elfy to chyba scena w Lorien. Tylko ten smok. Nie wiem jaki to film.
Czyli ogólnie ściema, uwierzyłbym w prawdziwość gdyby chociaż te sceny były kręcone jednakową kamerą, chodzi mi o jakość. No i ten lot smoka.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 10:41, Arar napisał:

Czyli ogólnie ściema, uwierzyłbym w prawdziwość gdyby chociaż te sceny były kręcone jednakową
kamerą, chodzi mi o jakość. No i ten lot smoka.....

Mnie najbardziej rozśmieszył ten oddech smoka w którymś ujęciu. Efekty jakby żywcem z Willowa przeniesione. Jakimś miotaczem przed kamerą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to "fejk", czy też nie... Nie znam, tak jak mówiłem, muzyki z tego Requiem jakiegoś. A co do Willowa... E... Jedyny smok, którego pamiętam-takie wielkie, gumowe badziewie na zamku! Nawet nie kojarzę, czy ział ogniem-ale w każdym razie: a) nie latał b) był iluśtamgłowy c) działał za dnia, aż do urżnięcia (się).
Tak więc-gadzina z "trailera" jeśli już jest skądśtam wrzucona-to w mej opinii (i w zgodzie z mą pamięcią)-na pewno nie z Willowa.

Może i rzeczywiście-to tylko fałszywka, mająca rozbudzić zainteresowanie, heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 21:09, MonkOfWar napisał:

Nie wiem, czy to "fejk", czy też nie... Nie znam, tak jak mówiłem, muzyki z tego Requiem jakiegoś.
A co do Willowa... E... Jedyny smok, którego pamiętam-takie wielkie, gumowe badziewie na zamku!
Nawet nie kojarzę, czy ział ogniem-ale w każdym razie: a) nie latał b) był iluśtamgłowy c)
działał za dnia, aż do urżnięcia (się).
Tak więc-gadzina z "trailera" jeśli już jest skądśtam wrzucona-to w mej opinii (i w zgodzie
z mą pamięcią)-na pewno nie z Willowa.

Może i rzeczywiście-to tylko fałszywka, mająca rozbudzić zainteresowanie, heh...

Ale ja nie mówię, że smok jest z Willowa wzięty, bo chyba do mnie pijesz? Po prostu w tym "trailerze" w jednym ujęciu był pokazany oddech smoka, perfidne przejechanie przed kamerą jakimś miotaczem. Od razu przypomniało mi to właśnie to wielkie gumowate coś i jego sposób ziania ogniem. Dlatego porównałem. Sam smok nie wiem, z jakiego filmu jest wzięty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 21:13, Marrbacca napisał:

Ale ja nie mówię, że smok jest z Willowa wzięty, bo chyba do mnie pijesz? Po prostu w tym "trailerze"
w jednym ujęciu był pokazany oddech smoka, perfidne przejechanie przed kamerą jakimś miotaczem.
Od razu przypomniało mi to właśnie to wielkie gumowate coś i jego sposób ziania ogniem. Dlatego
porównałem. Sam smok nie wiem, z jakiego filmu jest wzięty...


No tak, wybacz, zwracam honor ;) ! I niestety masz w gruncie rzeczy rację-to ujęcie z gadziną unoszącą łeb w górę i "bluzgającą płomieniem" rzeczywiście przypomina działanie tzw. flejmfrołera! A tak przy okazji: gorzej zrobionego smoka (niż tego z Willowa) to ja chyba nie widziałem :P !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jest ten film!!!
Całkiem fajnie wygląda ten trailer.
Ciekawe czy ten film zrobią tak jak władcę pierścieni - strasznie skrócą, czy podzielą go na 2 części i pokarzą wszystko?
Czekam na niego długo już. Jeszcze tylko niech Silmarilliona zrobią! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 21:19, MonkOfWar napisał:

No tak, wybacz, zwracam honor ;) ! I niestety masz w gruncie rzeczy rację-to ujęcie z gadziną
unoszącą łeb w górę i "bluzgającą płomieniem" rzeczywiście przypomina działanie tzw. flejmfrołera!
A tak przy okazji: gorzej zrobionego smoka (niż tego z Willowa) to ja chyba nie widziałem :P
!

No wiesz... spójrz sobie na datę produkcji. I porównaj z innymi filmami z tego okresu. Dzisiaj rzeczywiście wygląda koszmarnie. Ale wtedy to był szczyt możliwości i ludzie achali i ochali na widok czegoś tak "wspaniałego". :D:D
I podtrzymuję zdanie odnośnie ekranizacji Hobbita. Wspaniale, byle nie z reżyserią PJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książka była fajna mam nadzieję że film zostanie dobrze i ładnie zrobiony, a nie tak jak inne filmy na podstawie książek. Władca Pierścieni też wcale nie był taki rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to kolejny news na temat filmu: The Hobbit

Opublikowane przed kilkoma miesiącami, niezwykle radosne dla wszystkich miłośników sagi "Władca Pierścieni" oraz twórczości J.R.R. Tolkiena, informacje, potwierdzone zostały oficjalnie. Film "Hobbit", będący ekranizacją powieści J.R.R. Tolkiena pod tym samym tytułem i ukazujący wydarzenia, jakie miały miejsce w świecie Śródziemia na kilkadziesiąt lat przed tymi, jakie znamy ze wspomnianej trylogii, powstaje. Zdjęcia do niego rozpoczęte mają zostać w lipcu przyszłego roku.

Co ciekawe, w dalszym ciągu nie jest znane naziwsko reżysera, który pokierować miałby pracami nad realizacją rzeczonego filmu. Niestety, nie jest rzeczą oczywistą, czy zostanie nim Peter Jackson, który za swą wizję Śródziemia, ukazaną w ekranizacji trylogii "Władca Pierścieni", uhonorowany został - wspólnie ze swym zespołem - wieloma Oscarami. Tym bardziej zatem ważny wydaje się być fakt, iż Peter Jackson postanowił zabrać głos w związku z rzeczoną kwestią i wyjaśnić fanom serii, jak "mają się" sprawy z ekranizacją "Hobbita".

Ku radości wszystkich entuzjastów sagi, Peter Jackson wykazuje zainteresowanie przyjęciem posady reżysera, podczas realizacji filmu "Hobbit". Niemniej, jak wspominaliśmy we wstępie do tej właśnie wiadomości, nie zostało powiedziane wprost, czy funckja ta zostanie mu przez producentów filmu, zaproponowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 09:56, kamceg napisał:

Ku radości wszystkich entuzjastów sagi, Peter Jackson wykazuje zainteresowanie przyjęciem posady
reżysera, podczas realizacji filmu "Hobbit".


Chcieć,a móc...
Wytwórnia New Line Cinema podziękowała już mu za współpracę i szuka teraz innego filmowca, który wyreżyseruje "The Hobbit".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałem książke -świetnie szkoda że gry nie ma...wiem że Jacksona wszyscy namawiali żeby ten zekranizował Hobbita jednak on nakręcił KING-KONGA chciałbym obejrzezc film w tym roku jeszcze:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 15:13, kaczmix napisał:

czytałem książke -świetnie szkoda że gry nie ma...wiem że Jacksona wszyscy namawiali żeby ten
zekranizował Hobbita jednak on nakręcił KING-KONGA chciałbym obejrzezc film w tym roku
jeszcze:P pozdrawiam


a właśnie że jest gra. lecz niestety beznadziejna i dla malych dzieci!
też bardzo lubie hobbita i władce pierścieni! wystarczy spojrzeć na mój podpis!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować