Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Hobbit - Książka i Film

117 postów w tym temacie

Ja hobbita pierwszy raz przeczytałem jakieś pięć lat temu i lubi czasem po niego sięgać. Świetna książka co tu dożo mówić. Prawie jak Władca Pierścieni... tyle że w tym przypadku "prawie" robi małą różnicę. Wracając do Hobbita. Świetnie opisna przygoda, i w ogóle, ale jest trochę dziecinny. Dla osób starszych polecam Silmarillion i LoTR (szczególnie Dwie Wieże). Sam ważamże ten kto nie przeczytał Hobbita, nie może uznawać się za "miłośnika książek Fantasy", bo w "Niziołku" jest trochę inna strona tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hobbit jest niezly ale jest na podstawie tej książk film? Ja przeczytałem hobbita Lotr i Silmarillion czytam ale ciekawe książki były wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 10:59, Bingolo napisał:

a jest w ogóle film Hobbit?


Nie ma, chyba że jakaś bardzo stara wersja ale wątpię, nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, ho! Święta zbliżają się wielkimi krokami! Ale do świąt nie będę czekać by oznajmić wszem i wobec, że "The Hobbit" BĘDZIE reżyserowany przez Petera Jacksona! Mam nadzieję, że teraz wszyscy zakrzyknął (łącznie ze mną) gromkie HURRRA!
A więc tak:

† New Line Cinema chce by to Peter Jackson reżyserował „Hobbita” a negocjacje są bliskie zawarcia kontraktu.
† Hobbit zostanie nakręcony w dwóch(?) częściach - pierwszy będzie opowiadał historie zawartą w książce "Hobbit", druga natomiast będzie oparta na "Silmarillionie'' i "History of Middle Earth".
† To co już raz było wspomniane - "Hobbit" ma być nakręcony w 3D - więcej - do tego formatu mają zostać przerobione wszystkie części "Władcy Pierścieni" i mają się one ukazać w kinach podobno w latach 2012-2014.
Źródło: tolkien.cyberdusk.pl

Wszyscy bądźmy dobrej myśli i ufajmy, że informacja o Peterze Jacksonie jest najprawdziwszą prawdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znasz takie kina jak Animax? Zakłada się w nich specjalne okulary, dzięki którym rzeczy na ekranie dzieją się tak jakby zaraz obok ciebie, np. jak coś leci w stronę widza to masz wrażenie, że na ciebie to trafi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 23:14, reykan napisał:

A znasz takie kina jak Animax? Zakłada się w nich specjalne okulary, dzięki którym rzeczy na
ekranie dzieją się tak jakby zaraz obok ciebie, np. jak coś leci w stronę widza to masz wrażenie,
że na ciebie to trafi itp.


Aaaa no rzeczywiście:) Teraz to już się chyba nie opłaca kręcić takiego filmu. "Lada dzień" światło dzienne ujrzy hologram, który i bez okularów będzie można oglądać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osob które mialy styczność z tą książką.... chcem sobie nabyc ;) ale niewiem jakie tłumaczenie najfajniejsze... jak myslicie które wydanie najlepsze?? Próbowalem gdzies cos znalezc ale... ciezko ;) czekam na odp xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 18:43, Budo napisał:

/.../

Tłumaczenie Marii Skibniewskiej możesz czytać w ciemno.


Nom tez tak myslalem.... zastanawialem sie nad polkowskim.... Opowiesci z narni sa boskie w jego wykonaniu HP rowniez niczego sobie... no ale z drugiej strony Marysia tez tłumaczyła WP i to byłby podobny styl...
Dobra dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej w temacie jest błąd co za...niemądry człowiek go zakładał przecież filmu nie ma !!! a książka choc to lektura to muszę powiedzieć że jest to doskonała książka przygodowa i fantasy w jednym. Zresztą kazda książka napisana przez Tolkiena to dzieło sztuki i prawdziwa rozkosz czytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 19:00, gto65 napisał:

Hej w temacie jest błąd co za...niemądry człowiek go zakładał przecież filmu nie ma !!!


Ale będzie, i w tym temacie można sobie pofantazjować na jego temat, ty... niemądry człowieku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W zasadzie to wiadomo coś więcej? Ostatnie wiadomości jakie słyszałem to takie, że są problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować