Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Hobbit - Książka i Film

117 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2012 o 21:17, maniekk napisał:

Cóż, pamięć już nie ta ;) Mimo wszystko, nie wiem po co mieszać tak w scenariuszu, żeby
np. pojawił się Bombadil.

Bombadill jest niepotwierdzony - w piątek pojawi się na naszym rynku piękny album o tworzeniu " Hobbita " ze szkicami i rysunkami koncepcyjnymi, także takimi, których nie wykorzystano w filmie i wtedy będzie wiadomo już troszkę więcej na temat filmu:

http://www.wydawnictwoamber.home.pl/ksiazka/1394/hobbit-niezwyk%C5%82a-podr%C3%B3%C5%BC-kronika-1-sztuka-tworzenia-filmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardzo cieszę, że będą 3 filmy i że będą też wątki dziejące się równolegle do akcji książkowego Hobbita, ale w książce nie opisane. Co do Bombadila to nie słyszałem, widocznie Jackson chce fanom wynagrodzić jego brak w filmowym WP. Jeśli będą takie zmiany jak w WP, to można to spokojnie zaakceptować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2012 o 13:18, Mafioso_PL napisał:

Od zawsze wiadomo że nie każdy może oglądać filmy 3D, bo takie są własnie objawy. A tłumaczenie
tego większą ilością klatek jest raczej głupie i bezpodstawne :P

Co do pierwszego zdania się zgodzę. Co do drugiego... większa ilość klatek właśnie miała "niby" zmniejszyć bóle głowy i inne dolegliwości związane z seansami przed ekranem 3D. Co ci po 3D skoro ta technologia ma swoje lata a wiele filmów to wciąż jest klasyczne 23fps za. To tak jakbyś chciał zainstalować na troszkę starszym kompie Windows Vista/7. Nowe gadżety na starych patentach czasem nie idą w parze. No chyba, że w Polsce znajdziesz kino ze srebrnymi ekranami gdzie śmieszne okularki do uzyskania efektu 3D by nie były potrzebne :)
Mało tego:
Cameron kręcąc Avatara 2 ma zamiar używać jeszcze lepszych kamer od tych z jakich korzysta Jackson [gdzie te Jacksona to też najwyższa półka]. Nie wyklucza zrobienia Avka 2 nawet, UWAGA 60-62 fps.

Lekki offtop się zrobił ale wracając do tematu... książka a film. Będziemy mieli "Trylogię Hobbitowską". Same części zapewne będą trwały 2h 40 min + nie wykluczając wersji reżyserskich gdzie dodawana zazwyczaj jest dodatkowa godzina filmu. 1 książka podzielona na 3 filmy więc IMO wiele rzeczy z książki powinniśmy dostać na ekranie. Zapewne maraton całego "Hobbita" będzie trwał mniej więcej tyle ile maraton LOTRa ~12 godzin. Więc jest co pokazać. Ja osobiście na bank się nie zawiodę. To co daje nam Jackson... jego wizję Śródziemia oraz przedstawienie tego, charakteryzacja!! itp itd. to istny majstersztyk. Tam pracuje naprawdę potężny sztab ludzi. Nie da rady tego spaprać. Choć zawsze znajdzie się ktoś komu coś się nie będzie podobało ale to zawsze jest. Bo jeszcze się żaden C*** nie narodził co by wszystkim jednakowo dogodził.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą takie zmiany

Dnia 08.12.2012 o 22:06, ManweKallahan napisał:

jak w WP, to można to spokojnie zaakceptować.


Niestety, ale przy okazji WP, Jackson wymyślił wiele głupot:

Gimli z ADHD i Legolas " super hero ", debilny Demethor i jego śmierć a la " człowiek pochodnia ", zmiana charakteru Faramira, głupia śmierć Sarumana, Armia Umarłych na Polach Pelennoru - itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 04:22, lis_23 napisał:

Gimli z ADHD i Legolas " super hero "


I tak powstały bardzo wyraziste postaci będące mocną stroną filmu.

Dnia 09.12.2012 o 04:22, lis_23 napisał:

debilny Demethor i jego śmierć a la " człowiek pochodnia ",


Minęło już trochę czasu odkąd ostatnio czytałem książkę, ale jakoś nie przypominam sobie, żeby Denethor filmowy różnił się znacząco od tego z powieści

Dnia 09.12.2012 o 04:22, lis_23 napisał:

głupia śmierć Sarumana


Zginął w ten sam sposób co w książce, tylko nie w Shire, ale na swojej wieży. Skoro Jackson nie miał w planach pokazać małej rozróby w Shire, to to co zrobił z Sarumanem wydaje się odpowiednim wyjściem z sytuacji.

Dnia 09.12.2012 o 04:22, lis_23 napisał:

Armia Umarłych na Polach Pelennoru - itp. itd.


Jak dla mnie nic wielkiego.

Chyba jedyną zmianą która mi się naprawdę nie spodobała, było to, że Aragorn zabił Rzecznika Saurona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2012 o 13:09, ManweKallahan napisał:


> debilny Demethor i jego śmierć a la " człowiek pochodnia ",

Minęło już trochę czasu odkąd ostatnio czytałem książkę, ale jakoś nie przypominam sobie,
żeby Denethor filmowy różnił się znacząco od tego z powieści

W książce Demethor nie był złośliwy i umarł godnie, na stosie z Palantirem w dłoniach - w filmie nie ma nawet wzmianki o tym, że Sauron zatruwał umysł Demethora poprzez Palantir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 16:54, lis_23 napisał:

W książce Demethor nie był złośliwy i umarł godnie, na stosie z Palantirem w dłoniach
- w filmie nie ma nawet wzmianki o tym, że Sauron zatruwał umysł Demethora poprzez Palantir.


Niedawno po raz pierwszy oglądałem wersję rozszerzoną (Ty ją widziałeś, skoro piszesz o śmierci Sarumana) i nie znam jeszcze wystarczająco dokładnie dodanych scen, ale na pewno jest pokazany Aragorn rzucający przez Palantir wyzwanie Sauronowi. Więc wiemy, że Denethor ów artefakt posiadał. Być może masz rację co do tego, że nie wskazano jego wpływu na namiestnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2012 o 17:09, ManweKallahan napisał:


Niedawno po raz pierwszy oglądałem wersję rozszerzoną (Ty ją widziałeś, skoro piszesz
o śmierci Sarumana) i nie znam jeszcze wystarczająco dokładnie dodanych scen, ale na
pewno jest pokazany Aragorn rzucający przez Palantir wyzwanie Sauronowi. Więc wiemy,
że Denethor ów artefakt posiadał. Być może masz rację co do tego, że nie wskazano jego
wpływu na namiestnika.


Aragorn spogląda przez Palantir, który posiadał Saruman - ów Palantir wyrzuca Grimma z wieży Orthank i to w ów Palantir spogląda Pippin, gdzie mierzy się z Sauronem i gdzie widzi atak na Białe Miasto
Demethor posiadał drugi Palantir w wieży w Minas Thirith, w książce wyraźnie opisane jest, że Demethor znikał a światło w wieży paliło się do późna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 17:19, lis_23 napisał:

Aragorn spogląda przez Palantir, który posiadał Saruman - ów Palantir wyrzuca Grimma
z wieży Orthank i to w ów Palantir spogląda Pippin, gdzie mierzy się z Sauronem i gdzie
widzi atak na Białe Miasto


http://www.youtube.com/watch?v=mU-AKFPf2t4 Akcja dzieje się w sali tronowej w Minas Tirith. W sumie nie wydaje mi się to jasne, w który Palantir spogląda. Przynajmniej nie kojarzę, aby Gandalf odłożył ten z Orthanku w to miejsce.

Dnia 09.12.2012 o 17:19, lis_23 napisał:

Demethor posiadał drugi Palantir w wieży w Minas Thirith, w książce wyraźnie opisane
jest, że Demethor znikał a światło w wieży paliło się do późna.


Doskonale o tym wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 18:11, ManweKallahan napisał:

> Aragorn spogląda przez Palantir, który posiadał Saruman - ów Palantir wyrzuca Grimma

> z wieży Orthank i to w ów Palantir spogląda Pippin, gdzie mierzy się z Sauronem
i gdzie
> widzi atak na Białe Miasto

http://www.youtube.com/watch?v=mU-AKFPf2t4 Akcja dzieje się w sali tronowej w Minas Tirith.
W sumie nie wydaje mi się to jasne, w który Palantir spogląda. Przynajmniej nie kojarzę,
aby Gandalf odłożył ten z Orthanku w to miejsce.


W filmie nie ma mowy o Palantirze z Białego Miasta, więc gdyby miał się on pojawić ot tak znikąd, to byłoby to nielogiczne - w książce, Gandalf oddaje Palantir Aragornowi, gdyż tylko dziedzic Isildura ma prawo i na tyle silną wolę, aby móc się nim posługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, byłem dziś rano w kinie, i nie zawiodłem się, gdyż produkcja trzyma klasę LOTR, co mnie z jednej strony bardzo cieszy, z drugiej trochę smuci, bo liczyłem na coś więcej :)
Wersje HFR (48fps) jakoś mnie nie urzekła, nie wiem tylko czy to wzrok płatał mi figle, czy tak to ma wyglądać, ale niektóre sceny wyglądały jakby były puszczone w przyśpieszonym tempem, także strasznie nienaturalnie to wygląda ... ale zaznaczam, nie wiem czy ma to tak wyglądać, czy może mam jakąś wadę wzroku która tego nie ogarnia :P

3D całkiem dobrze zrobione, jeśli ktoś oczywiście lubi takie rzeczy, mi jak najbardziej się podobają także dla mnie na +

Samej fabuły zdradzał nie będę, ale jeśli macie co do niej jakieś pytania - piszcie a w spojlerze postaram się na nie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 19:03, Mafioso_PL napisał:

Wersje HFR (48fps) jakoś mnie nie urzekła, nie wiem tylko czy to wzrok płatał mi figle,
czy tak to ma wyglądać, ale niektóre sceny wyglądały jakby były puszczone w przyśpieszonym
tempem


A mówiłem! To nie wierzył! :)

Dnia 12.12.2012 o 19:03, Mafioso_PL napisał:

także strasznie nienaturalnie to wygląda ...


Właśnie naturalnie, o to w tym chodzi. Ale nikt nie robi filmów w takiej technologii, więc wyglądają dla nas dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 19:34, Feallan napisał:

A mówiłem! To nie wierzył! :)

Oj tam, oj tam :D

Dnia 12.12.2012 o 19:34, Feallan napisał:

Właśnie naturalnie, o to w tym chodzi. Ale nikt nie robi filmów w takiej technologii,
więc wyglądają dla nas dziwnie.


No kurczę włącz sobie przewijanie na podglądzie x2 jakiegoś filmu, i powiedz mi że to naturalnie wygląda :)

W Przyszłym tygodniu pójdę na IMAX 3D to sobie porównam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 19:38, Mafioso_PL napisał:

No kurczę włącz sobie przewijanie na podglądzie x2 jakiegoś filmu, i powiedz mi że to
naturalnie wygląda :)


Nie wygląda, bo wszystko dzieje się 2 razy szybciej. Obraz jest wtedy płynny, ale film trwa dwa razy krócej. :)

Dnia 12.12.2012 o 19:38, Mafioso_PL napisał:

W Przyszłym tygodniu pójdę na IMAX 3D to sobie porównam :P


O, dobry pomysł. Porównaj i daj znać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem Kronikę Lat z dodatków do Powrotu Króla i zwróciłem uwagę na coś takiego:
2931 - Narodziny Aragorna
2933 - Aragorn wraz z matką przenosi się do Rivendell, Elrond zastępuje mu ojca; Aragornowi zostaje nadane imię Estel i prawda o jego pochodzeniu jest przed nim ukryta
2941 - Gandalf, Bilbo, Thorin i reszta krasnoludów ruszają na swoją wyprawę

Czyli kiedy Kompania znalazła się w Rivendell, to mieszkał tam 10-letni Aragorn. Szkoda, że nie pokazano go nawet na chwilę. Mógłby na przykład pojawić się na chwilę w scenie gdy krasnoludy się posilają i nawet tylko się przedstawić lub coś w tym stylu. To byłby fajny smaczek dla fanów :) Co prawda w Kronice podane jest, że z Gandalfem poznał się dopiero wiele lat później, ale już nie takie fakty ponaginano.
No cóż, może takie coś pojawi się w ostatniej części, np. gdy Bilbo będzie wracał do Shire''u, chociaż to mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować