Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - zapowiedź

134 postów w tym temacie

Lucas the Great

Heroes of Might and Magic - seria, która w Polsce ma lepiej wyrobioną markę niż Age of Empires, Warcraft, Quake, czy Doom. Po relatywnie słabej czwartej odsłonie, wszyscy z pewną dozą niepewności oczekiwali na "piątkę". Nasz autor, JeRzy, nie mogąc się doczekać, śledził wszystkie informacje na temat najnowszej części cyklu. Teraz postanowił podzielić się swoją wiedzą.

Przeczytaj cały tekst "Heroes of Might and Magic V - zapowiedź" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wg mnie "piątka" nie będzie taka ciekawa... grafika mi w ogóle nie odpowiada - jest zbyt "cukierkowa". kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie napisal nic nowego, fan lub ktos kto oczekuje tej gry, juz o tym wszystkim wiedzial.
Moim zdaniem HV bedzie swietna gra, ale nie sadze by dorownala III. Jednak pozyjemy, zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z dema wnioskuje, ze mapy są nieciekawe, znaczy sie - za duzo potworów, cóż czekamy do 19 maja ;) na eng of course

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już ciosam w h5, nie będę pisał skąd mam (nie chcę łamać regulaminu:P), ale jedyne co mogę napisać to to, że gra wymiata! homm3 to klasyka, ale pora na zmiany. Moim zdanie h5 jest obecnie najciekawszą propozycją rynkową. Grywalność lepsza niż w h4, a nawet h3! Siedze praktycznie od 2 dni i non stop. Grafika na miejscu i muzyka świetna (z tym nigdy nie było problemów w serii). Jednym zdaniem 5/5:) pozdro dla wszystkich fanów serii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego opisal liczby jak by byly imponujace? 40 czarow i 30 scenariuszy na 6 kampani to BARDZO MALO. Po demie zobaczylem ze scenariusze i historie kampanii sa nieciekawe. W zadnej czesci herosow kampania nie byla na bardzo wysokim poziomie ale kilka zdan napisanych czesto tworzylo lepsza historie niz taki urywkowy filmik na silniku gry jakie sa w H5. Okazuje sie ze chyba ta czesc nie bedzie wcale lepsza od wzgledem kampani.
Czekam na H5 i mysle ze to bedzie dobra gra ale jak mozna gre wychwalac za jej zle strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem edycję kolekcjonerską, gdy tylko pojawiła się taka możliwość w gram.pl i byłem pewien, że tę grę kupię - no jak mógłbym nie kupić takiego cuda? Później pojawiły się wątpliwości co do zawartości edycji kolekcjonerskiej, terminu wydania gry i problemów w grze, których nie uda się rozwiązać przez terminem wydania gry. Termin wydania gry oddalono o 2 miesiące. Ja z zamówienia zrezygnowałem.
Teraz czytam nowe wiadomości o HoMM5 i szczerze mówiąc (pisząc) nie powoduje to już we mnie tak gorących emocji, jak za pierwszym razem. Gra nie wydaje mi się już tak doskonała - jak sądziłem o niej 2 miesiące temu.
Nie dokonam ponownego zamówienia - odświeżę (odkurzę) Złotą Edycję HoMM3 w nXK i czekam na Złotą Edycję HoMM4 w serii XK-Next (Czesi mieli już taniej;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 16:57, The-Darkest napisał:

Ani slowa krytyki? Jejkuuuuuu, ale wazelyna i propaganda, jak bedzie rzeczywiscie we will see...


Hej! To zapowiedź, kompilacja danych których udzielają autorzy gry! ;)
Poczekaj do czasu, gdy opiszemy grę na bazie własnych doświadczeń. Tak jak mówisz: we will see... a ja dodam: soon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, szczerze to sam nie wiem co lepsze, Homm czy Warcraft.

To co było w takim Warcrafcie III (np. przerywniki) to w Hommie zostało wprowadzone dopiero teraz (na plus dla gry oczywiście).

Ale WoWa i tak nic nie przebije :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem przy okazji spytać jak to będzie z tymi wszystkimi gadżetami w wersji kolekcjonerskiej? Ciągle czytam inne wypowiedzi na ten temat. Kiedy będzie ostatecznie wiadomo, co się znajdzie w Edycji Kolekcjonerskiej? Ścieżki dźwiękowej na pewno nie będzie? Bo mnie muzyczka z demka całkiem przypadła do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, jak staniem na czele oddziałów można nazywać stanie z boku. Przecież to przypomina znowu bohatera obawiającego się o to że coś mu się stanie :P
Chociaż z innej strony jest to chyba jedyne rozwiązanie aby zapobiec przepakowanym bohaterom. Gdyby taki mógł zostać zabity to najczęście np. 400 tytanów by go likwidowało od razu. Jeśli by go dopakować że byłby w stanie to przeżyć - wtedy byłby znowu przepakiem :P Bardzo kłopotliwa sytuacja to rozwiązania.

Ale też nie rozumiem czemu ludzie się tak czepiają tej czwórki. Była gra, wcale nienajgorsza. Sam spędziłem kupe czasu grając w tą cześć. A i wiele rozwiązań tam było bardzo fajnych. Armie bez bohatera - nie rozumiem czemu likwidować taką opcję. Conajwyżej jakieś ograniczenie w liczbie jednostek poruszających się bez bohatera, ale po jaką cholerę wynajmować bohatera tylko po to żeby posłać jakiś oddział do garnizonu? Mogli też zostawić przejmowanie młynów, teraz znowu zaczynają się cotygodniowe kursy po surowce (może jakaś karawana? tylko z np. możliwością zaatakowania jej przez wroga i przejęcia surowców). A właśnie, gdzie są karawany? Czemu neutralne jednostki przestały się ruszać? I czemu wrogo nastawieni bohaterowie mogą sobie przejść bardzo blisko siebie jakby byli na jakiejś wycieczce czy coś (w Homm 4 można było zagrodzić wrogowi droge, a tu wystarczy że przejdzie kawałek obok). Nie przecze że jest wiele fajnych rzeczy w tej części, ale zlikwidowali też wiele dobrych opcji z czwórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zauwarzyłem straszliwy błąd w tekście ....wręcz okropny, który mną wstrząsnął... cytuję:JeRzy to zawodowy publicysta, ma jednak małą wadę: uwielbia grać........... Jak granie może byc wadą , powinnieście to zmienic na zaletę!!!!!!!!!!!!!!!! :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 17:29, exilem napisał:

A ja zauwarzyłem straszliwy błąd w tekście ....wręcz okropny, który mną wstrząsnął... cytuję:JeRzy
to zawodowy publicysta, ma jednak małą wadę: uwielbia grać........... Jak granie może byc wadą
, powinnieście to zmienic na zaletę!!!!!!!!!!!!!!!! :}

W tym wypadku była to jednak wada: stracił z doby nawet te nieliczne godziny, które poświęcał dotąd na sen, bo granie może już usankcjonować jako wykonywanie zlecenia, nie zabawę :D
Nim zupełnie się wykończy spróbujemy wykorzystać go maksymalnie, jak tylko się da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż zapowiedź dośc krótka, mniej ciekawa od Gotca III. Nie dowiedzieliśmy się absolutnie nic nowego. Kilka błędów chocby co do skadu EK, zachwycanie się nad mnogością scenariuszy w kampaniach, a jest ich tak naprawdę niewiele, nie mamy nic o wadach tej gry (dla mnie np. ogromniastą wada jest liczba czarów - jak dla mnie kpina). Zbytnie zachwalanie trzeciej częsci, przecież w grze brakuje kilku rozwiązań z czwórki i fani wyraźnie to zaznaczyli (chocby karawany). Sam pomysł z zapowiedziami jest bardzo ciekawy, czekam na wiecej (byle by były dłuższe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że pytam :) ale czy dostarczacie JeRzemu jakieś płyny i pokarmik przez kroplówkę skoro ciągle gra ? żeby posłóżył jako dobro ogólne jak najdłóżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować