Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra tygodnia: World of Warcraft

18 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2012 o 09:19, Zebek napisał:

Chyba raczej gra tygodnia
Diablo III


Gra (w domyśle: poprzedniego) tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oni już swoje na wowie zarobili, i jak na razie na horyzoncie nie widzę żadnego mmo które mogło by mnie odciągnąć na dłużej jak pół roku od wowa, no może gw2 ale i tak doświadczenie nauczyło mnie że nie ma co się podniecać ponieważ na przestrzeni ostatnich lat było wiele gier które miały być nr1 ale niestety wszyscy wiemy jak to się skończyło;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wycek, pewnie bym się z Toba zgodził ale po doświadczeniach z GW2 mogę jasno powiedzieć że to nowa jakość w MMO z uwagi na to że przemodelowali wiele aspektów gry znacząco jest usprawniając.

Dodano wiele ułatwień (jak np ustawienie auto ataku na dowolną umiejętność), upłynniono system walki (mało która umiejętność wymaga byś stanął w miejscu jak sierota i naparzał w jakiś przycisk) i go urozmaicono (podczas gry robisz uniki i jest to wymagane z uwagi na to że niektóre potwory mogą Cie roznieść w paru ciosach).
ZWŁASZCZA podoba mi się usprawnienie do rzucania AOE w opcjach które pozwala Ci na rzucenie zaklęcia naciskając po prostu przycisk bez wybierania kółkiem lokacji (strzelasz w miejsce kursora). To dla tych co lubią robić rzeczy szybko na dynamicznym polu walki. Tradycyjna metoda z kółkiem dla większej precyzji nadal działa (celowanie bez kółka ma tę wadę że nie wiesz kiedy umiejętność jest poza zasięgiem).

Bardzo fajnie prezentuj się system umiejętności i broni (każda postać ma kilka broni a od kombinacji broni zależy jakie masz umiejętności na pasku + masz jeszcze umiejętności postaci). Bardzo pozytywnie się zaskoczyłem kiedy mając różną broń w lewej i prawej ręce zamieniłem je miejscami (z lewa do prawa, z prawa do lewa) i... zmieniła mi się lista umiejętności :)

Jeszcze fajniej wygląda PVP. Przy normalnym PVP jesteś skalowany do poziomu 80, dostajesz pancerz, masz wszystkie umiejętności dostępne itp. W World vs World vs World jesteś tylko skalowany do lvl 80 bez odblokowania umiejętności. I co mnie najbardziej cieszy - przy postaciach o jednakowym poziomie sprzęt już nie gra tak wielkiej roli. Liczą się umiejętności.

Znacząco usprawniono crafting i handel. Koniec z zaśmiecaniem inwentarza surowcami. Możesz je z automatu wysłać do banku. Żeby było zabawniej, handlować można z dowolnego miejsca. Dodatkowo pancerze można malować wedle upodobania :) Mała rzecz a cieszy. Dodatkowo zrobiono ciekawostkę dla ludzi którzy nie przepadają za craftingiem. Wydobywając surowiec można dostać ulepszenia wszelakiej maści do ekwipunku. Także można wydobyć troszkę surowca, zabrać sobie ulepszenia a surowiec sprzedać nie bawiąc się w crafting. Inwentarz też działa lepiej z uwagi na to że mimo podziału na plecaki masz ogólny widok całego inwentarza.

O wiele lepiej niż gdzie indziej wypada również system "questów" i eventów. Dodatkowo gra zachęca do exploracji a same wydarzenia na mapie wpływają na świat gry.

Ogólnie mamy starą formułę MMO w zupełnie nowym wykonaniu. Dorzuć do tego nieinwazyjny item shop oraz brak abonamentu i masz na prawdę piękny klejnot do kolekcji. Rozwiązali nawet problem z kolejkami dorzucając serwery zapasowe na których jesteś i grasz dopóki Twój serwer się nie zluzuje. Piękna sprawa.

Mam bardziej jak pozytywne odczucia z GW2 i liczę że gra mnie olśni po premierze :) Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu ale jestem pełen nadziei. Także GW2 MA SZANSĘ stać się nr 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 09:24, Magok napisał:

Prawda jest taka, że liczba subskrybentów wzrosła tylko przez Diablo 3.


Nie rozumiem skąd się bierze taka opinia. Ci co chcą diablo 3, kupują diablo 3 i płacą za grę 3 razy mniej niż za roczny abonament. Roczny abonament + diablo gratis opłaca się kupić, gdy masz zamiar grać w wowa przez przez cały rok. Jeśli masz zamiar grać przez cały rok, abonament kupiłbyś niezależnie czy dają diablo czy nie. W tej sytuacji D3 jest miłym dodatkiem do usługi, z której tak czy inaczej miałeś zamiar korzystać.

Gdyby była odwrotna sytuacja, to bym zrozumiał. Kup kolekcjonerkę diablo 3 a dostaniesz podstawkę i dodatek WoW z miesięcznym abonamentem gratis. Wtedy można by mówić, że sprzedaż diablo zwiększyła ilość subskrybentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 10:14, dariuszp napisał:

Dodano wiele ułatwień (jak np ustawienie auto ataku na dowolną umiejętność), upłynniono
system walki (mało która umiejętność wymaga byś stanął w miejscu jak sierota i naparzał
w jakiś przycisk) i go urozmaicono (podczas gry robisz uniki i jest to wymagane z uwagi
na to że niektóre potwory mogą Cie roznieść w paru ciosach).


Ot takie macro dla dps-a w WoW Odpowiada dokładnie za to co opisałeś.
#showtooltip NazwaSkilla
/startattack
/cast NazwaSkilla

Konieczność ruszania się to nihil novi, dobrze w końcu to wprowadzili bo drażniło mnie to jak diabli w GW 1.

Co do inventory to i tak ludzie korzystali z addonów typu One Bag, ArcInvetory, Bagnon.

Dnia 15.05.2012 o 10:14, dariuszp napisał:

O wiele lepiej niż gdzie indziej wypada również system "questów" i eventów. Dodatkowo
gra zachęca do eksploracji a same wydarzenia na mapie wpływają na świat gry.


Namiastkę tego wprowadził WoW via Phasing fajnie że Anet rozwinęła pomysł. Co do itemshopu jest za wcześnie żeby cokolwiek o nim mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 10:14, HiddenNick napisał:

Według was gra tygodnia to World of Warcraft?!


Bo premiera Diablo III? :>
Poza tym iście, szalony news trudno się dziwić że nikt w gry wymagające stałej opłaty nie chce grać. Powód prosty, nie każdy ma pieniądze, no i nie każdemu musi się World of Warcraft podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak możecie pisać, że wow umiera, nikt nie chce grać w gry z subskrypcją itp itd.

W wowa aktualnie gra 10.2 miliona ludzi. MILIONA. Ostatni zjazd akcjonariuszy Blizz potwierdził, że jest to liczba stała, nie malejąca. Jak gra, w którą gra tyle osób ma niby umierać? Nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 11:32, BzyK napisał:

Ludzie, jak możecie pisać, że wow umiera, nikt nie chce grać w gry z subskrypcją itp
itd.

W wowa aktualnie gra 10.2 miliona ludzi. MILIONA. Ostatni zjazd akcjonariuszy Blizz potwierdził,
że jest to liczba stała, nie malejąca. Jak gra, w którą gra tyle osób ma niby umierać?
Nie rozumiem...



Ale to gracze z Azji w sporej części ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 10:14, HiddenNick napisał:

Według was gra tygodnia to World of Warcraft?!


Wg mnie raczej gra dziesieciolecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak po tylu latach zaczela spadac ilosc kont, to i tak to byl rekord MMO. Dobrze, ze juz nastepuje odwrot tego trendu, Diablo III zrobilo swoje, ale i jestem pozytywnie nastawiony do nowego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...co nie zmienia faktu, że każdy kto miał okazję wypróbować WoW-a na Trialu marzy o abonamencie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 11:38, zawcia napisał:

Ale to gracze z Azji w sporej części ;3


A co ma do rzeczy to skąd pochodzą gracze? Gracze to gracze, bez podziału na państwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 19:37, sirufok napisał:

A co ma do rzeczy to skąd pochodzą gracze? Gracze to gracze, bez podziału na państwa
itp.


Teoretycznie tak, w praktyce nie.

1. Mamy podział serwerów na regiony (czyli siłą rzeczy spotykasz tylko ludzi ze swojego regionu - nie widzisz milionów graczy z Azji).
2. Z tego co się orientuję mieli jakoś inaczej rozwiązaną kwestię opłat abonamentowych, co oczywiście wpływa na populację.
3. W EU i NA liczba graczy spada, co jest równane przez wzrastającą liczbę nowych użytkowników, głównie z Chin.


Musiałem doprecyzować, bo faktycznie mogło to zabrzmieć z nutką jakiegoś rasizmu czy coś ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować