Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Max Payne 3 po polsku na wszystkich platformach!

72 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2012 o 11:28, maggit napisał:

O nie... czemu? Mam tylko nadzieję, że będzie można zmienić na pełną angielską. :X


no tak, doprawdy to potworne, że będzie można włączyć polskie napisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Rockstar naprawdę chce coś zmienić w swoich grach, po polsku na wszystkich platformach? Naprawdę to jest coś nowego. Pamiętam jak kupowałem GTA:Vice City z Platynowej Kolekcji i tam było nieoficjalne spolszczenie. Gdy je zainstalowałem to czar gry prysł. Tak więc jak będą to robić zawodowcy to chętnie bym zainstalował te polskie napisy mimo że jednak wolę gry w pełnej, angielskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 11:35, Muradin_07 napisał:

No Rockstar naprawdę chce coś zmienić w swoich grach, po polsku na wszystkich platformach?
Naprawdę to jest coś nowego.


Rockstar kilka miesięcy temu zatrudniał ludzi do pracy nad polskimi wersjami, więc ta informacja jakimś wielkim szokiem nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że mi to umknęlo. Ale nawet bez tego to jednak lekkie zdziwienie na mojej twarzy to wywołało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczerze zdziwiony. Czyli jednak da się wydać grę Rockstara w polskiej wersji.
Tylko teraz nasuwa mi się pytanie, czy przez te wszystkie lata do tej pory to R* był twardogłowym, który polskim wersjom mówił nie, bo nie, czy po prostu cenega się nie potrafiła postarać.
Chyba nigdy się tego nie dowiemy ale dobrze, że jednak dało radę, bo na pewno wielu polskich graczy będzie bardzo zadowolonych.
I dobrze, że R* mają swoich ludzików od tłumaczeń :)
Dobrze też, że to tylko suby i nie będzie dubbingu.
Ja i tak mam złożony pre-order w UK ale miło, że polscy gracze będą mieli wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 11:40, Phobos_s napisał:

Jestem szczerze zdziwiony.


A ja nie. Rynek gier w Polsce rośnie, więc R* sprzedawał coraz więcej gier u nas i w końcu się zainteresował tym, aby zacząć tłumaczyć dla nas gry. Miło.


O hipsterzy hejtujący napisy się już pojawili, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby poszukiwali kogoś tam do lokalizacji czy coś ale nic nie było pewne czy na pewno doczekamy się lokalizacji MP 3. Tylko nie wiem dlaczego Cenega to tak ukrywała do ostatniej chwili. Jednak coś mi się wydaje że za szybko lokalizacji się nie doczekamy na konsolach bo Cenega jak miała kiedyś tam wydać do jakiejś gry patch polonizujący to im strasznie długo to szło. Było parę takich przypadków więc się zdziwie jak tym razem też konsolowi gracze sobie poczekają. Dobrze że na PC bez opóźniej i to mnie cieszy.
BTW. Nierozumiem marudzenia maggita. Pewnie nie on pierwszy i nie ostatni będzie narzekał że gra dostała polską wersję, która się należała bo gra to nie jest z tych tańszych. Żyjemy w Polsce i ja jako konsument/klient bym chciał żeby jak najwięcej gier wychodziło po polsku. Żeby to był polski dubbing to bym jeszcze zrozumiał narzekanie ale żeby się czepiać głupich napisów. Ale niektórych to już boli własny ojczysty język więc co się dziwić. Szkoda gadać. Jak dla mnie duży plus dla Rockstara i Cenegi. Jak pewnie będzie dobra sprzedaż to GTA V też będzie spolszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 11:28, maggit napisał:

O nie... czemu? Mam tylko nadzieję, że będzie można zmienić na pełną angielską. :X


O nie, polskie napisy w naszym kraju?! Mam nadzieję, że będzie można zmienić język na koreański z arabskimi napisami! Polska - jedyny kraj, w którym narzeka się na to, że dostaje się gry w rodzimym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli innymi słowy dostanę grę po polsku długo po tym jak już ją ukończę? Nice. Bardzo przydatne. Choć ogólnie inicjatywę spolszczania gier Rockstar popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiście wspaniała wiadomość że gra będzie po polsku, ale skoro wydaje to Cenega, będę musiał jednak kupić zagranicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 11:49, Smooqu napisał:

A ja nie. Rynek gier w Polsce rośnie, więc R* sprzedawał coraz więcej gier u nas i w
końcu się zainteresował tym, aby zacząć tłumaczyć dla nas gry. Miło.


To, że R* zacznie wydawać gry spolszczone samo w sobie mnie nie dziwi. Sam zastanawiałem się czy nie wysłać CV do R* jak było ogłoszenie odnośnie polskiego działu lokalizacji.
Zdziwiło mnie natomiast to, że z MP3 wyszło to tak nagle i, że to właśnie Max będzie pierwszym spolszczonym tytułem.
Choć z drugiej strony, ogłoszenie do naboru było już z pół roku temu, więc zespół tłumaczy powinien już coś zdziałać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 11:30, Laid_back napisał:

> O nie... czemu? Mam tylko nadzieję, że będzie można zmienić na pełną angielską.
:X

no tak, doprawdy to potworne, że będzie można włączyć polskie napisy...

@Vroo
Dla mnie to najgorsza rzecz jaka może się zdarzyć, szczególnie, gdy wiem jakiej jakości są nasze spolszczenia.
Polska to jedyny kraj, w którym populacja płacze, gdy nie ma czegoś po polsku. Jakoś w Skandynawii, Holandii
i kilku innych krajach z tym żyją... i wychodzi im to na dobre, bo się uczą języków obcych, a u nas tylko 'aj no spik Englisz'. Dzieciaki nie chcą się uczyć w szkole, to może przynajmniej by się z gier próbowały nauczyć. Już nawet nie trzeba wertować słownika papierowego, bo wystarczy alt+tab i sprawdzić słówko w internetowym.

Poza tym, w naszym kochanym kraju mieszkają nie tylko Polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 12:27, maggit napisał:

Dla mnie to najgorsza rzecz jaka może się zdarzyć, szczególnie, gdy wiem jakiej jakości
są nasze spolszczenia.


A wiesz jakiej jakości są spolszczenia robione przez R*?
http://www.gram.pl/news_8AfrJ,m6_Testerzy_gier_ze_znajomoscia_jezyka_polskiego_poszukiwani_przez_Rockstar_GTA_V_po_polsku.html
Think McGyver, think.

Dnia 16.05.2012 o 12:27, maggit napisał:

Polska to jedyny kraj, w którym populacja płacze, gdy nie ma czegoś po polsku. Jakoś w Skandynawii, Holandii
i kilku innych krajach z tym żyją...


I mają wszystko po angielsku z napisami we własnym języku.
A przecież tu ma być inaczej prawda? Oh wait...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 12:32, Phobos_s napisał:


Słyszałem o tym. I co z tego? Z tego, co słyszałem, odkąd EA zaczęło się brać za polskie wersje samo (głównie chodzi o gry Bioware*), ich jakość spadła jeszcze bardziej, czemu nie miało by być tak samo z Rockstarem?

*Z drugiej strony jak przypomnę sobie Mass Effecta w PL... :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 12:37, maggit napisał:

Słyszałem o tym. I co z tego? Z tego, co słyszałem, odkąd EA zaczęło się brać za polskie
wersje samo, ich jakość spadła jeszcze bardziej, czemu nie miało by być tak samo z Rockstarem?


Spoko. Tylko czemu porównujesz ich do EA a nie np. do Blizza, którzy także robią sami wersje polskie i są one bardzo dobre?
Co Ci te napisy przeszkadzają? Jeśli możesz sobie wybrać podczas instalacji czy chcesz mieć full ang czy polskie napisy to tylko chwalić wydawcę a nie jęczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować