Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diablo III - Krów nie ma, ale i tak jest zaje...kolorowo

51 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2012 o 11:19, Demagol napisał:

Jaja jajami, ale Blizzardowi ostatnio zdarza się przesadzać z tymi wszystkimi easter
eggami, humorem i niebraniem siebie na poważnie


Wiesz, powiem tak - zdecydowanie wolę mieć ukryty poziom z gatunku rainbow puke w formie easter egga, który spokojnie mogę sobie pominąć, jeśli mam ochotę, niż radosne, puchate stworzonka z cyklu Kung-fu Panda w nowym dodatku do WoWa, które kompletnie rozwalają cały klimat, jaki vanilla i TBC zdołały zbudować. I tam to już nie jest easter egg, tylko pełnoprawna część gry.

O polskich tłumaczach pisał nie będe, bo większość słów i tak musiałbym wyciąć, by nie narazić się na gniew modów. Swoimi wypocinami w D3 udowodnili jedynie, że nie myliłem się, krytykując to środowisko za potworki, jakimi były Fallout 2, Sacred czy Titan Quest. Ja rozumiem, że ktoś bardzo chciał powtórzyć sukces, jakim był pierwszy Shrek, gdzie nawiązania do (szeroko rozumianej) kultury anglosaskiej zmieniono na nawiązania do kultury polskiej, ale w przypadku D3 posunięto się za daleko i zamiast genialnego tłumaczenia, stworzono jego parodię. Cóż, można i tak, mnie to w sumie ani ziębi, ani grzeje, bo mam zainstalowaną wersję angielską. Natomiast otrzymałem dzięki temu kolejny argument do wykorzystania, gdy ktoś mnie zapyta, czemu nie wykazuję się postawą patriotyczną i wstydzę się swojego języka, instalując anglojęzyczne wersje gier. Odpowiem wtedy krótko - nie wstydzę, tylko nie mam ochoty oglądać tego typu koszmarków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, temat pełna wersja polska kontra wersja angielska (z napisami PL czy też bez), będzie zawsze wyskakiwał przy premierze każdej w pełni spolszczonej gry. Oba rozwiązania mają zarówno zagorzałych przeciwników jak i zwolenników. Są też osoby, którym raz podoba się jedno a raz drugie. Moim zdaniem wersja polska Warcrafta III była lepsza niż oryginalna. W Mass Effect 1 gram z polskim dubbingiem, zaś w ME2 tylko z napisami, ot w ME1 mi się podoba w ME2 już nie. Z tłumaczeniami jest tak, że tłumacze nie zawsze mają dostępny cały kontekst, nie zawsze mają wiedzę o świecie gry itp., stąd czasem różne "kffiatki". Jeśli zaś chodzi o różnego rodzaju żarty, to zarówno w przypadku gier jak i filmów odnoszą się one często do bieżących wydarzeń. I tak za parę lat pewnie nie wszyscy będą wiedzieć (a może już nie wiedzą) dlaczego bandzior w Wiedźminie 1 nazywa się Baranina, jakie drugie dno ma wypowiedź krasnoluda psioczącego "Gdzie jest kur.. prawo i sprawiedliwość", czy do kogo aluzją jest opowieść boksera o ucieczce z ringu. Ktoś kto nigdy nie widział Assassin''s Creed, nie będzie wiedział czemu Geralt śmieje się z kolesia ubranego na biało, który leży plackiem obok kupki siana. Tak samo za parę lat ludzie grający w Diablo III, będę się zastanawiać "Mięsny Jeż? WTF?", "Nathanek? Co to za jeden? W całej serii Diablo nie ma takiej postaci przecież."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 23:04, Revan91 napisał:

Znalazłem tylko Liquid Rainbow, a niektore lokacje odwiedziłem już parę razy. Słaby drop
czy pech...


Jak chcesz zrobić to w efektywny sposób, to zbierasz 3-4 osoby i każdy szuka sam w osobnej grze. Jak ktoś znajdzie właściwą lokację/spawn, to woła resztę i od razu szukać kolejnego. Tylko z Izualem tak się nie da, ale akurat on ma spore szanse na drop. Podobnie łatwo zdobyć kość piszczelową w posiadłości Leorika bo spawn point jest bardzo blisko waypointu. Najtrudnej tak naprawdę dorwać Gem z Czatu, bo trzeba po pierwsze trafić na grę z odpowiednią jaskinią, a w niej na unique spawn. W ten sposób mnie i koledze zebranie wszystkiego zabrało około 2-3 godzin. Oczywiście trzeba jeszcze mieć 150k złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po godzinach zmagań udało mi się w końcu dostać do tego poziomu. Oto oficjalne polskie tłumaczenia:
Kraina nazywa się "Kaprysowo", potrzebne przedmioty to:
- Czarny Grzyb (Katedra poziom 1, Akt I)
- Piszczel Leoryka (Posiadłość Leoryka, Akt I)
- Dzwonek Wirta (kupiec w mieście (mała dziewczynka) za 100k złota, Akt II)
- Płynna Tęcza (Tajemnicza skrzynia w Tajemniczej Jaskini, Oaza Dalgura, Akt II)
- Bełkotliwy Klejnot (Chiltara, Pieczary Mrozu poziom 2, Akt III)
- Schemat Pasterskiego Kostura (Izual, Akt IV)

Rzemieślnik wykuwa nam kostur za 50k złota, po czym wracamy do pierwszego Aktu, wchodzimy do punktu nawigacyjnego "Stare Ruiny" i idziemy w stronę Nowego Tristram. Przechodząc przy kościach krowy pojawi się "Duch Krowiego Króla", który po rozmowie otworzy nam portal do "Kaprysowa".

Kilka porad i o randomie słów kilka (na podstawie swoich doświadczeń). Czarny Grzyb losowe występowanie poziom 1 katedry (mi się udało za 1. razem znaleźć), Piszczel Leoryka znajduje się w kominku na terenie Posiadłości Leoryka (tylko jeżeli są w nim pale drewna, więc jak nikt nie podrzucił do pieca to trzeba jeszcze raz się wczytywać - w moim przypadku za 8 razem), Płynna Tęcza - istna masakra, Tajemnicza Jaskinia na Oazie występuje niezwykle rzadko (u mnie za 24 razem) dodatkowo to że znajdziemy jaskinie nie oznacza że będzie w niej skrzynia (u mnie była na 1 poziomie), Bełkotliwy Klejnot wydaje mi się że zawsze wypada z Chiltara bo nic innego nie dropi, występuje losowo w Pieczarach Mrozu (za 13 razem) + Pieczara Mrozu pojawia się na zmianę z Lodową Jaskinia na Polach Rzezi w III Akcie (kraina z questem z balistami) więc jak jest jedna to nie ma drugiej, ze schematem na kostur jest o tyle dobrze ze Izual zawsze jest (u mnie dropneło za 8 razem). Powodzenia w szukaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym przedmiotem możemy zawsze i wszędzie wchodzić ? Czy jest to na jedno wejście i potem od nowa trzeba? i na każdy poziomie trudności też od nowa szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:05, Kafar napisał:

Czy z tym przedmiotem możemy zawsze i wszędzie wchodzić ? Czy jest to na jedno wejście
i potem od nowa trzeba? i na każdy poziomie trudności też od nowa szukać.


Tylko raz trzeba złożyć i można wchodzić ile się chce razy. Trzeba mieć tylko kostur w ekwipunku i z ciała (a raczej kosci) krowy ożywa duch który otwiera nam przejście. Czy na każdym poziomie trudności tego nie wiem. Narazie doszedłem do koszmaru i nic się nie dzieje, ale podejrzewam że trzeba najpierw ten koszmar przejść żeby można było przejść. Dla próby stworzyłem nową postać i na 2 lvl na normalu portal się otwiera (co prawda na strzała od miśka jestem :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 11:14, Rizzan napisał:

Ale i tak hejtersi będą hejtować, że gra jest zbyt kolorowa i przez to niegrywalna.

Hatey niech płoną u samego Diablo w piekle.!! a ich dusze niech będa pożerane tysiące razy xD

PS:
Co to za nuta w tle tego gameplay co gram.pl zapodał ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 20:06, Braveheart napisał:

PS:
Co to za nuta w tle tego gameplay co gram.pl zapodał ? :D

Joe Esposito - You''re the best around

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować