Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pięć pytań do Michała Gembickiego związanych z premierą Diablo III – kiedy nowe dostawy, czy jest jeszcze szansa na edycję kolekcjonerską i inne

81 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2012 o 17:32, Glabrezu napisał:

Zamiast teraz jęczeć że nie ma trzeba było brać pre-order''y. Jak widać "tylko" 25-30%
całego nakładu poszło tym sposobem.

Chyba nie wszyscy są na tyle szaleni(albo i podjarani nowym Diablo) żeby wydawać aż dwie stówy na kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 17:03, Galnospoke napisał:

Estymacja, obliczenia, bla, bla, bla, jestesmy zaskoczeni. Caly CDP - jak zwykle zdziwienie
i bajzel organizacyjny, az dziw ze nie mowia, iz to wina Blizzarda lub klientow. Nic
dziwnego, ze Cenega przejela praktycznie caly rynek w Polsce.

Przecież osoby z rozeznaniem dobrze wiedzą, że oni nic nie liczyli, kit to kit.
Jeżeli chodzi o podział rynku no to EA Polska obecnie ma jego większość, Cenega i CDP mają podobny kawałek tortu, ale CDP jeszcze ma dodatkowe wpływy z tytułu dystrybucji filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 18:03, ko-nik napisał:

Przecież osoby z rozeznaniem dobrze wiedzą, że oni nic nie liczyli, kit to kit.

A skąd masz takie rozeznanie się zastanawiam.
Bo jak powszechnie wiadomo każda Polska firma może sobie bez żadnych prognoz i analizy wyłożyć lekko ~300-400k PLN na samą produkcję pudełek. Groszowe sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 16:35, wrzosek1987 napisał:

Media Mark? Real? Tesco? Empik? W Łodzi to jeden wielki żart nigdzie tam nie ma, w niektórych
sklepach nawet nie słyszeli o Diablo 3. Dobrze, że znajomy poratował kopią, którą dostał
od Ultimy dzień po premierze i był tak niecierpliwy że wybył na nocną premierę w Empiku
i dostał.

15 maja 2012 o godzinie 17:00 kiedy ja szukałem swojej kopii w Łodzi nie było w żadnym
sklepie typu empik, tesco, real, media markt - zrobiłem sobie wtedy małą podróż po Łodzi
i nic. To sobie myślę, zamówią już na tym gram.pl przejeżdżam a tam co? :P Brak ;D


Dziwne ja 16 o 14:00 kupiłem w tesco w galerii kupiłem bez problemu d3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że CDP w ogóle się nie przygotował do premiery Diablo III. Już drugiego dnia brak praktycznie gry w całej Polsce. Do tego jaja z edycją kolekcjonerską. Widząc co się dzieje aż dziw bierze, że nie zamówili dwa razy większego nakładu. No ale jeśli np. Kolekcjonerki na Allegro szły po 600 zł., a CDP już ich nie miał, to gościa który za to odpowiada na zbity pysk powinni wywalić, bo w sumie jego działania (czy raczej brak) działają na szkodę firmy.
Takim to sposobem różnej maści allegrowi handlarze na jednej sztuce mieli przebitkę ok. 150 zł. Widać więc, że CDP chyba na kasie nie zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 19:02, Pafun napisał:

No ale jeśli
np. Kolekcjonerki na Allegro szły po 600 zł., a CDP już ich nie miał, to gościa który
za to odpowiada na zbity pysk powinni wywalić, bo w sumie jego działania (czy raczej
brak) działają na szkodę firmy.


Czyli mówisz, że CDP powinien był sprzedawać kolekcjonerki Diablo III po 600 PLN? Wtedy może faktycznie by się nie sprzedały aż tak dobrze, ale podejrzewam, że gracze raczej by z takiej ceny nie byli zachwyceni. Nie wspominając o tym, że EK to są wydania... kolekcjonerskie czyli z definicji mają bardzo ograniczony nakład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 19:10, Wojman napisał:

Czyli mówisz, że CDP powinien był sprzedawać kolekcjonerki Diablo III po 600 PLN? Wtedy
może faktycznie by się nie sprzedały aż tak dobrze, ale podejrzewam, że gracze raczej
by z takiej ceny nie byli zachwyceni. Nie wspominając o tym, że EK to są wydania... kolekcjonerskie
czyli z definicji mają bardzo ograniczony nakład.


Mówię, że śmieszy mnie to (choć chyba bardziej wk....), że zazwyczaj w takich firmach jak CDP zatrudnia się w odpowiednim dziale ludzi z Bóg wie jakimi papierami. Mają to 100 skończonych fakultetów, znają 50 języków obcych, praktyki mieli w super wielki korporacjach, a jak przychodzi co do czego to nie posiadają wiedzy i nie są w stanie przewidzieć tego, co zwykła baba na targowisku handlująca cebulą wie od... zawsze.
I nie jest to moja subiektywna ocena, tylko stan faktyczny. Wystarczy poszukać Diablo III w sklepach, jest? Nie ma!!! To kto tu jest głupi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP dało ciała jak mało kto. Za granicą egzemplarze są u nas ZA 4 tygodnie. Po prostu tak doświadczona firma tak spartoliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 19:27, Pafun napisał:

Mówię, że śmieszy mnie to (choć chyba bardziej wk....), że zazwyczaj w takich firmach
jak CDP zatrudnia się w odpowiednim dziale ludzi z Bóg wie jakimi papierami. Mają to
100 skończonych fakultetów, znają 50 języków obcych, praktyki mieli w super wielki korporacjach,
a jak przychodzi co do czego to nie posiadają wiedzy i nie są w stanie przewidzieć tego,
co zwykła baba na targowisku handlująca cebulą wie od... zawsze.
I nie jest to moja subiektywna ocena, tylko stan faktyczny. Wystarczy poszukać Diablo
III w sklepach, jest? Nie ma!!! To kto tu jest głupi???

Mądrzy wszyscy po fakcie i jak to nie ich decyzja i posada. Jak wspomniałem powyżej - ciekawe, czy w pracy pierwsi lecieli byście do szefa po dodatkowe 500k PLN, bo macie przeczucie, że dobrze zejdzie gra. Polska to kraj o bardzo słabej mocy nabywczej - nikt nie będzie podejmował nadmiernego ryzyka na towarze takim, jak gry. Szczególnie w dzisiejszych czasach, szczególnie, kiedy głosy społeczności Internetowej sugerowały obniżone zainteresowanie, ze względu na wysoką cenę, czy wymaganie ciągłego bycia Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zamiast teraz jęczeć że nie ma trzeba było brać pre-order''y. Jak widać "tylko" 25-30% całego nakładu poszło tym sposobem."

No mi na przykład takiego pre-ordera sklep anulował. Zanim zaczniesz krytykować dowiedz się o co się rozchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To możeby tak uruchomić drugi preorder na gram.pl żeby pozamawiali ci co chcą gre kupić a nie zarobić na niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to cała potęga Blizzarda. Przymus bycia online do gry singleplayer(najgorszy możliwy DRM, gorszy niż Steam, Origin, GfW i zaporowa cena (jak na Polskie warunki), a wszystkie egzemplarze zeszły na pniu już nie mówiąc o możliwym wprowadzeniu abonamentu, a wszystkie sztuki poszły.

Hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 19:10, Wojman napisał:

Czyli mówisz, że CDP powinien był sprzedawać kolekcjonerki Diablo III po 600 PLN? Wtedy
może faktycznie by się nie sprzedały aż tak dobrze, ale podejrzewam, że gracze raczej
by z takiej ceny nie byli zachwyceni. Nie wspominając o tym, że EK to są wydania... kolekcjonerskie
czyli z definicji mają bardzo ograniczony nakład.


Nie całkiem. Edycja kolekcjonerska nie oznacza automatycznie, że jest to edycja limitowana. Niektóre firmy wyraźnie zaznaczają, że ich specjalne wydania są limitowane. WotLK czy nawet Starcrafta dało się dostać parę tygodni po premierze. A z Diablo wiesz sam dobrze jak jest. Albo preorder, albo ostra walka łokciami w pierwszej godzinie sprzedaży (bo choć sama impreza w Złotych Tarasach była niezła, to organizacyjnie nie da się jej inaczej nazwać), potem można było zapomnieć. Nawet zwykłą wersję było ciężko kupić już 15-go, o ile ktoś nie szturmował Empiku zaraz po północy - gdzie, według niektórych forumowiczów, można było zarobić gazem pieprzowym po oczach.
Ja się przy tym wszystkim cieszę, że można spokojnie kupić D3 od samego Blizzarda przez internet. Tyle, że to jest wersja zwykła, a niektórzy chcą kolekcjonerską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 21:08, pkapis napisał:

Nie całkiem. Edycja kolekcjonerska nie oznacza automatycznie, że jest to edycja limitowana.


Z tym, że Blizzard zawsze zaznacza, że EK gier firmy zawsze są limitowane.

Dnia 18.05.2012 o 21:08, pkapis napisał:

Niektóre firmy wyraźnie zaznaczają, że ich specjalne wydania są limitowane. WotLK czy
nawet Starcrafta dało się dostać parę tygodni po premierze.


Zgadza się. Jednakże ani WoW ani SC II w porównaniu do D3 nie jest aż tak popularny i lubiamy jak Diablo. Jednakże i tak się świetnie sprzedaje. W Polsce RTSy generalnie rzecz biorąc sprzedają się słabo, więc i z zakupem EK nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 20:50, Smooqu napisał:

I to cała potęga Blizzarda. Przymus bycia online do gry singleplayer(najgorszy możliwy
DRM, gorszy niż Steam, Origin, GfW i zaporowa cena (jak na Polskie warunki), a wszystkie
egzemplarze zeszły na pniu już nie mówiąc o możliwym wprowadzeniu abonamentu, a wszystkie
sztuki poszły.

Hihihi.


Blizzard zdementował plotki o abonameńcie w D3


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 21:56, Gumisiek2 napisał:

W przypadku gier Blizzarda ciężko mówić o kocie w worku. Każda ich gra jest klasą samą
w sobie.

Właśnie widzę tą klasę, czytając wypowiedzi tysięcy ludzi, którzy nie mogą pograć w swoją grę SINGLE-PLAYER, bo serwer nie działa albo jest pełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować