Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pięć pytań do Michała Gembickiego związanych z premierą Diablo III – kiedy nowe dostawy, czy jest jeszcze szansa na edycję kolekcjonerską i inne

81 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2012 o 21:56, Gumisiek2 napisał:

W przypadku gier Blizzarda ciężko mówić o kocie w worku. Każda ich gra jest klasą samą
w sobie.

Wnosząc po hejcie od ludzi którzy musieli się użerać z serwerami, instalacją i Bóg wie czym jeszcze(w grę wchodziły ponoć jakieś tarczę dla najemników, ale nie daję za to głowy xD) to niektórzy chyba się przejechali na tej "klasie samej w sobie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ciągle jeszcze można jednak nabyć grę w sieciach: TESCO, REAL, Media Markt i Saturn. "

Chyba sobie żartujecie. Byłem dziś w 3 realach, 2 Tesco jednym saturnie i media w Szczecinie. Kompletnie, nic. Tak samo jak u innych wyśmiali mnie mówiąc, że rozeszły się do środy. Ba jak byłem w RTV euro AGD to powiedzieli mi, że na cały sklep dostali uwaga - jedną kopię... Po prostu śmiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 22:03, Dared00 napisał:

Właśnie widzę tą klasę, czytając wypowiedzi tysięcy ludzi, którzy nie mogą pograć w swoją
grę SINGLE-PLAYER, bo serwer nie działa albo jest pełny.


Problemy były tylko we wtorek , teraz.serwery działają w miarę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 22:10, Gumisiek2 napisał:

Co to ma do samej grywalności D3?

Że jeśli nie mogę pograć w grę, to jej grywalność wynosi 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 22:24, Dared00 napisał:

> Co to ma do samej grywalności D3?
Że jeśli nie mogę pograć w grę, to jej grywalność wynosi 0.


Ale wszyscy już mogą więc nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 22:33, WaveMan napisał:

Wita. Wiecie może czy w poznaniu jest jeszcze szansa żeby dostac gdzieś diablo?


Alegro bądź czekanie aż cdprojekt załatwi dostawe , niestety nie przewidzieli ze d3 sprzeda się lepiej niż wiedźmin 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepach REAL, Media Markt i Saturn ale w żadnym ze slepów w poznaniu nie mieli. tak więc nie piszcie że można jeszcze dostać, albo jeśli faktycznie jest dostępna to podajcie konkretne adresy sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 19:02, Pafun napisał:

Takim to sposobem różnej maści allegrowi handlarze na jednej sztuce mieli przebitkę ok.
150 zł. Widać więc, że CDP chyba na kasie nie zależało.


I co w tym złego? Wiadomo, że kolekcjonerki Blizzarda są limitowane. Osoby którym udało się kupić grę, mogą zrobić ze swoim egzemplarzem co sobie życzą. Gdybym wiedział jaki będzie popyt, sam bym dawno temu pre-orderował kilka egzemplarzy + zwykłą edycję i opchnął kolekcjonerki na allegro.

Czemu kolekcjonerki są obecnie tak drogie na allegro? Prawo popytu i podaży. Za cenę współodpowiedzialni są zarówno Blizzard i CDP, jak i gracze chętni by tę edycję zakupić.

Kto się spodziewał takiego obrotu spraw? Ja w dzień premiery poszedłem poszedłem po pracy (15.30) do galerii z czterema sklepami handlującymi grami i wyszedłem z pustymi rękoma. Odwiedziłem parę kolejnych sklepów i też pusto. Do dziś nie mam pełnej wersji, pomimo, że oczekiwałem gry jak "zbawienia".

Muszę przyznać, że jest to dla mnie ciekawe doświadczenie. Kupuję gry od lat 90-tych i pierwszy raz jestem na lodzie. Z własnej winy. Ślędzę co się dzieje w świecie gier, ale nie przewidziałem, że będzie tak wielki popyt. Mogłem pójść do Empiku przed pracą, ale nie poszedłem i teraz BARDZO żałuję. Podobnie CDP mógł zamówić więcej pudełek, ale tego nie zrobili i jestem pewien, że bardzo żałują i liczą straty. Życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie obleciałem z 10 centrów handlowych + jakieś pojedyncze sklepy. Nie ma nigdzie.
Po prostu ktoś z CDProjektu dał totalną plamę. Powinni mu za to obciąć premię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obwiniaj CDP, bo w UK jest to samo. Już 15 maja, za dnia, nigdzie nie mogłem znaleźć Diablo III. Po prostu hype zrobił swoje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 17:18, hub11 napisał:

zrezygnowanie
z rozwoju psotaci jaki byl w d2 to moim zdaniem potezna pomylka( wszystkie skille dostepne,
zalezy to tylko od lvl), graficznie przypomoina mi mythosa i 1 torchlighta, jesli pogracie
w tamte gry to przyjemnosc ta sama co z d3, a jaka roznica? no oczywiscie fabula ktora
tez jest durna moim zdaniem jak na taka firme jak blizzard. Bede grał dalej, w koncu
wydalem te prawie 200 zl, ale powoli przestaje myslec ze zrobili taki myk jak w Titan
Quescie - im wyzszy poziom trudnosci tym ciezsi i bardziej typowi przeciwnicy, np hydra
ktorej nie bylo na najnizszym poziomie trudnosci a byla na wysokim. Duzo stracilo diablo,
chyba zbyt wiele i nie wiem czy komukolwiek bym to z czystym sumieniem polecil...


Stary, uważaj co piszesz. Ja za takie słowa, w temacie o grze, że w Diablo za chwilę będą latały klony bo wszystkie umiejętności i runy są zależne od poziomu postaci, musiałem się gęsto tłumaczyć. Do tego teraz po ukończonej grze nie ma po co iść dalej, no chyba, że nową postacią od początku lub żeby farmić przedmioty i wystawić je w domu aukcyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zadaliście mu pytania - Jak to jest, że CDP obiecywał niższe ceny na gry Blizzarda po tym jak przejął dystrybucję, a ceny za Diablo 3 są wyższe niż za SC2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale flejm na cdprojekt. Bardzo to przykre, biorąc pod uwagę, że cdp nie miał najpewniej żasnego wpływu na to ile kopii dostaje (poza tym,że mógł chcieć mniej). To wszystko wina blizzarda - po co produkować płytki za $$ i upychać je w pudełka za $$, które zostaną zawiezione przez firmę logistyczną (za$$) do dystrybutora, który je rodysponuje (za $$) do sklepów, które (kolejne stracone/wydane $$ ze strony blizzarda) je sprzedadzą z marżą, skoro można sprzedać wersję elektroniczną rposto z serwera??

To jest bardzo proste. Mamy w rękach produkt, który za chwilę wejdzie na rynek i będzie bił rekordy sprzedaży. Dostaniemy kupę $$$, ale po co dzielić się z innymi? Wydajmy 1/3 ilości pudełek, które normalnioe rozchodzą się w dniu premiery, a jak ktoś powie, że nie przewidzieliśmy popytu to powiemy "ale jak to? Przecież mamy jeszcze nieskończoność kopii elektronicznych w cenie 60 ojro....". Tutaj nikt z CDP nie zawinił, nie miało znaczenia ilość fakultetów i znanych języków. Silniejszy dyktuje warunki, ot co.

Chciałbym, żeby hejtujący na CDP zauważyli, że w Polsce cena Diablo3 to 180 PLN a na amazon 55 euro (niedostępny produkt) i na stronie blizzarda w wersji elektronicznej 60 euro. Czyli jednak cena jest dostosowana do Polskich realiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - przestańcie marudzić na CDP !!! Jestem obecnie w UK i gdyby nie to, że miałem preorder EK Diablo3 w gram.pl nigdzie bym jej nie dotsał. Pionieważ nie mogłem być na ŻADNEJ z nocnych premier w PL wybrałem się do sklepu w dzień po premierze, żeby chociaż tak (bo oryginał siedział już w domku w Polsce) zobaczyć i dotknąć cudko.

I co? I kurna nic - ani w tesco, ani w sklepach sieci "game" i kilku innych miejscach ... oprócz pudełek z napisem "preorder" (czyli już nieaktualnych) NIGDZIE NIE MOŻNA BYŁO DOSTAĆ KOPII (a chciałem chociaż zobaczyć/dotknąć przecież) !!! A to przecież Anglia i CDP tu nie rozprowadza gier, tylko poważniejsi dystrybutorzy (bo sprzedaż większa niż w Polsce)

Więc to jest zjawisko ogólne. Pytałem o dostępność gości z obsługi, nie wiedzą dokładnie kiedy się D3 pojawi fizycznie w sklepie. Zwykle "in couple of weeks" i tyle.

Więc sorr - przestańcie ludzie marudzić - ktoś chciał kupić wcześniej - to złożył preorder, wszystkie zostały zrealizowane. A reszta - NIKT nie spodziewał się takiego wykupywania hitu Blizza.

Powiedziałem - Ho!

Będę sprawdzał co jakiś czas jak się sprawy mają - tak dla statystyki i z zainteresowania tematem.

PS: Boże, dzięki ci za preordery i szybkich kurierów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, do każdego egzemplarza DIII dołączane są dwa guest pasy, na których można pograć do 13lvl. Jeśli ktoś dysponuje jednym wolnym, to byłbym bardzo wdzięczny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 00:45, Hartus napisał:

Nie obwiniaj CDP, bo w UK jest to samo. Już 15 maja, za dnia, nigdzie nie mogłem znaleźć
Diablo III. Po prostu hype zrobił swoje. :P



i to samo zrobi swoje, tyle lat czekania i nakrecania na nowe(ą) diablo ze nie zauwaza minusow tej gry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować