Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pięć pytań do Michała Gembickiego związanych z premierą Diablo III – kiedy nowe dostawy, czy jest jeszcze szansa na edycję kolekcjonerską i inne

81 postów w tym temacie

W Szkocji jest podobna sytuacja. Wczoraj zjeździłem pół Edynburga i jedynie w GAME znalazłem kilka egzemplarzy, uwaga, po 45 funtów. :/ W Tesco można było dostać za 33f więc zrezygnowałem z zakupu. Aż tak mi się nie pali do zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michał Gembicki: Nakład gry Diablo 3 w Polsce został ustalony na podstawie estymacji sprzedaży tytułów porównywalnych, o ile można o takich mówić w przypadku tytułu tak unikalnego jak Diablo 3 i potencjału zakupowego poszczególnych sieci i sklepów w Polsce.

Osoba odpowiedzialna za tak nie udolną estymację pokazała jak dobrze zna polski rynek gier komputerowych.
Jeżeli chodzi o inne kraje to wystarczy sobie sprawdzić amazon.de lub amazon.co.uk tam gra jest do kupienia bez problemu. Czyli tam estymacja przebiegła we właściwy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 01:40, Xantus napisał:

Szkoda, że nie zadaliście mu pytania - Jak to jest, że CDP obiecywał niższe ceny na gry
Blizzarda po tym jak przejął dystrybucję, a ceny za Diablo 3 są wyższe niż za SC2?


Wyższe? Premierowy SC II kosztował dokładnie tyle damo co premierowy Diablo III czyli 200 PLN. Zaś EK SC II kosztowała 400 PLN, a EK Diablo III 350 PLN. Ceny wydań standardowych takie same, a w przypadku EK tańsze jest Diablo III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 12:57, gonzo3 napisał:

Jeżeli chodzi o inne kraje to wystarczy sobie sprawdzić amazon.de lub amazon.co.uk tam
gra jest do kupienia bez problemu. Czyli tam estymacja przebiegła we właściwy sposób.


Sprawdziłem. Nowej sztuki ze sklepu kupić nie możesz w tych sklepach, nie ma możliwości dodania do koszyka. Te egzemplarze co tam są to są sprzedawane przez użytkowników. Taki drobny szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dużo szczęścia. 15.05 zaraz po pracy (około 18:30) poszedłem do Empiku i oczywiście zostałem wyśmiany przez sprzedawce i wyszedłem z niczym. Jedynym sklepem w pobliżu jaki też sprzedawał gry było RTV EURO AGD gdzie okazało się, że gry (10sztuk) miały przyjść dopiero w środe więć poprosiłem o zachowanie jednego egzemplarza dla mnie i dzięki miłemu sprzedawcy kupiłem go 16. Pozostałych 9 oczywiścei już od dawna nie było:) Jestem konsumentem gier od kilkunastu lat i pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, że miałem trudności z zakupem jakiejś gry. Ktoś w CDP dał ciała i pozwolił że dużo kasy wpływa aktualnie do kieszeni spekulantów na Alledrogo a nie do nich. By the way gra jest świetna i nie żałuje ani złotówki jaką wydałem, do automatycznego rozdawania statystyk się już przyzwyczaiłem a zabawa z doborem odpowiednich umiejętnośći jest wspaniała. Klimat wylewa się z ekranu przy znacznym udziale świetnej polskiej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 00:52, maniekk napisał:

Stary, uważaj co piszesz. Ja za takie słowa, w temacie o grze, że w Diablo za chwilę
będą latały klony bo wszystkie umiejętności i runy są zależne od poziomu postaci, musiałem
się gęsto tłumaczyć. Do tego teraz po ukończonej grze nie ma po co iść dalej, no chyba,
że nową postacią od początku lub żeby farmić przedmioty i wystawić je w domu aukcyjnym.

albo grasz jak fanboj i nie widzisz minusow gry, albo patrzysz obiektywnie i zaluejsz w sumie tych 200 zl^^ gra daje radosc, ale jesli ktos mzoe poczekac a gra stanieje to w tedy kupic ( o ile stanieje a w to watpie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle stanieje, co hype przeminie i cena się unormuje. Bo obecnie ludzie są w stanie kupować ostatnie sztuki zwykłej edycji za ponad 250 zł tylko dlatego, że muszą grać już TERAZ. Nie daj Boże za te dwa tygodnie, gdy pojawi się kolejna dostawa towaru, wszystkie demony im powybijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak. Ludzie dostali takie szału na D3, że nawet się nie zastanawiali czy warto. W momencie, kiedy na forum Blizza i innych, BetaTesterzy pisali to i owo, zrezygnowałem z zakupu D3. Prawda, do dzisiaj pykam w D2, ale to zupełnie inna gra i klimat! Jestem zawiedziony, tym bardziej, że wśród moich znajomych są osoby co chcą sprzedać grę, bo im się nie podoba :/ To świadczy o tym, że jednak "Diabełek" tak bardzo pożądany przez tyle lat nie spełnia oczekiwań graczy (a najbardziej są zawiedzeni prawdziwi fani Blizza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam pograjcie w Torchlight 2, beta jest można za darmo isystem walki jest o WIELE leprzy niz D3. Naprawdę szkoda tyle kasy na taka grę, nie mowie tu o zagorzałych fanach, tylko jak ktoś się zastanawia nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SarenkaB@

Wierz mi, ze sa osoby ktore czekaly na ta gre od kad bylo wiadomo ze owa powstanie ( hmm z 10 lat bedzie? ) i sa w stanie wydac kase by miec ta jedna z nielicznych edycji kolekcjonesrkich :) Wystarczylo co roku przez kazdy dzien odkladac te skrome 30-40groszy to bys teraz nie jeczal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 23:14, roman151 napisał:

SarenkaB@

Wierz mi, ze sa osoby ktore czekaly na ta gre od kad bylo wiadomo ze owa powstanie (
hmm z 10 lat bedzie? ) i sa w stanie wydac kase by miec ta jedna z nielicznych edycji
kolekcjonesrkich :)

Jak ktoś chce kupić CE to chyba sam najlepiej wie że albo w pre-orderze albo kilkaset złotych drożej. Śmieszy mnie jednak fakt że ludzie którzy nie pre-orderowali bo chcieli poczytać opinie przed zakupem nie kupią teraz wcale(ew.aż do nowej dostawy) a ludzie którzy kupili najprawdopodobniej nadziali się na lagi/dc/niedziałające serwery przez idiotyczny DRM Blizzarda. I tak źle i tak źle.

Dnia 21.05.2012 o 23:14, roman151 napisał:

Wystarczylo co roku przez kazdy dzien odkladac te skrome 30-40groszy
to bys teraz nie jeczal....

Ja tam Diablo III nie kupię i nigdy nie zamierzałem kupić. Grim Dawn wygląda 100 razy lepiej a będzie pewnie o wiele tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 00:45, Hartus napisał:

Nie obwiniaj CDP, bo w UK jest to samo. Już 15 maja, za dnia, nigdzie nie mogłem znaleźć
Diablo III. Po prostu hype zrobił swoje. :P

Hype, nie hype .... to po prostu moc Diablo i jego piekielnego przyciągania.. Nakłady ok rozumiem były jakie był ale która gra mogła się poszczycić statusem "Rozeszło się jak świeże bułeczki" XD dzień po premierze ?.
Niech mi ktoś poda ewentualny tytuł bo może czegoś nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi wszystkie egzemplarze zeszły również 15 maja. Kto się pytał później również zostawał "wyśmiany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 10:12, Limar napisał:

W Łodzi wszystkie egzemplarze zeszły również 15 maja. Kto się pytał później również zostawał
"wyśmiany".


Zawsze zostaje opcja dla desperatów - 250 zł na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 16:22, fl0dA napisał:

ciekawe czy specjalnie nie zmniejszyli nakładu o x% żeby wywołać czego w rodzaju kolejnego
oczekiwania na dostawę i ogólnej psychozy pt. "omg wszystko wykupili tzn., że gra musi
być dobra".


IMO nie mogli wypuścić nakładu dla każdego, bo by w ogóle serwery nie wytrzymały, a tak mamy nieoficjalną "Beta 2".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś żenada !!!!
Podobno cena ustalona jest na 169 Zł ?
Nigdzie nie widziałem tej ceny podstawowej wersji DIII
Po kilku godzinach w becie gra nie napaliła mnie jakoś wybitnie na jej kupno.
Po przejżeniu cen na allegro stwierdziłem że nie warto pchać się w tę gre za 200-220 złoty
Poczekam jak stanieje bo teraz to jakaś pomyłka kompletna z kupnem tego produktu
Mało tego zużyty klucz do diablo III można kupić na allegro za około 140 zł to jest wogóle szoook !!!
Zrobie tak jak z dodatkiem do wowa "cataclysm" kupiłem w niszowym sklepie za 79 zł kilka miesięcy po premierze (5-6) gdzie w sklepach typu MM czy Euro kosztowała nadal tyle samo !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować