Zaloguj się, aby obserwować  
Numenpl

Anno 2070 - temat ogólny

11 postów w tym temacie

Stworzyłem temat bo podobnego nie ma. Gra gatunek strategiczno-ekonomiczna zasiedlamy wyspy i rozwijamy stworzone na nich miasta. Korzystamy do tego z Arki (HQ) oraz tradycyjnie ze statków. Walka odbywa się na wodzie, pod wodą oraz w powietrzu. Są 3 grywalne frakcje 2 główne(Tycoons i Ecos) i jedna pomocnicza (Techs). W nowej części zasiedlamy także głębiny morskie oraz trzeba uważać na 2 nowe czynniki balans okologiczny i energię.

Tworząc konto tworzymy swoją postać, a podczas grania zdobywa się punkty karriery(takie punkty doświadczenia). Za ich pomocą inwestujemy w jedną z 3 frakcji by osiągnać kolejne poziomy. Robiąc to dana frakcja daje nam następujące rzeczy: dodatki do customizacji naszego Avatara, zwiększa wpływy w głosowaniach, formuły do badań oraz ulepszenia do Arki.

Punkty nauki - za nie odpalamy pasywne efekty z wyboru prezia, oraz za nie badamy formuły. Zyskujemy je wykonując zadania od npc, sprzedawając itemy(nie mylić z dobrami), oraz tworząc itemy w laboratorium (do tego potrzebni techs ).

Tryby gry.
Gra ciągła
Kampania
Pojedyńcze misje
Global events - czyli coś jak mutacje z L4D2 tylko że tutaj to minikampanie po 3 misje każda za przejście ich dostajemy następujące premie: punkty karriery, osiągnięcia, formuły do badań, portrety Postaci, czasami jednostkę i budynek.
Podbój - obecnie w wersji beta

Dodatkowo
Quests - zadania poboczne do wykonania dla jednej z 3 frakcji. Dostaje się za nie punkty karriery, a wykonuje się je podczas gry ciągłej i misjach pojedyńczych.

głosowanie w senacie - gracze(czyt. wszyscy posiadacze tej gry) głosują na daną frakcję jeżeli strona na którą zagłosował wygra dostaje także punkty karriery dla tej właśnie frakcji. Od wyniku zależy także pasywny efekt działający do zakończenia następnego głosowania.

głosowania na prezydenta - tak jak wyżej tyle że tutaj głosujesz kto ma być szefem w zależności kto wygra dodatkowo za punkty nauki odpalasz tymczasowe efekt pasywny.

Ekobalans - im lepszy tym farmy i hodowle lepszą mają produktywność oraz populacja jest bardziej zadowalona i zwiększa się jej satysfakcja. Jak jest zbyt niska dochodzi do gorszych upraw a nawet katastrof ekologicznych przez co populacja może się stanowczo skurczyć i dojść do zamieszek.

Katastrofy ekologiczne - Obecnie są to Trąby powietrzne, kwaśne deszcze, skażona ziemia, wyciek ropy, wybuch reaktora.

Enegia - potrzebna by wytwarzać prąd bez niego budynki gorzej działają albo przestają pracować zupełnie

Itemy dzielą się na 4 kategorie można je wymieniać na lepsze:
1)szare - wymagane do badań powstają one w wyniku tworzenia innych itemów w labolatorium
2)niebieskie - tymczasowe lub z cooldown to są ulepszenia dla pojazdów
3)pomarańczowe - tymczasowe lub pernamentne to są ulepszenia dla wysp i stacji podwodnych.
4)czerwone - pernamentne to so ulepszenia dla arki ich efekt działa na cały sektor czyli na całą mapę.

Screen pochodzi z Globla Event dodanego w patchu 1.05 "The Nordamark Border Dispute" i jest to najławiejszy event za przejście całego dostajemy punkty karriery, nową jednostkę "Orca", oraz formuły do badań.

20120519094521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nawet nie pamiętam kiedy. Teraz postanowiłem zagrać. Mam grę w bibliotece Uplay. Problem zaczyna się kiedy po ściągnięciu aktualizacja gra prosi o podanie klucza gry. Jakiś koszmar, mam rozumieć, że posiadając legalnie zakupiony produkt, który został aktywowany, teraz nie zagram, bo już nie mam/nie pamiętam klucza?

Przy okazji drugie pytanie.

Ma ktoś doświadczenia z supportem Ubi? Są tacy beznadziejni i długie czekanie na jakąkolwiek reakcję z ich strony to norma?

"Postaramy się o udzielenie odpowiedzi w ciągu dwóch dni roboczych (od poniedziałku do piątku)."

Czekam tydzień, 5 dni roboczych i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 20:06, Torquemada_Varenkorn napisał:

Kupiłem nawet nie pamiętam kiedy. Teraz postanowiłem zagrać. Mam grę w bibliotece Uplay.
Problem zaczyna się kiedy po ściągnięciu aktualizacja gra prosi o podanie klucza gry.
Jakiś koszmar, mam rozumieć, że posiadając legalnie zakupiony produkt, który został aktywowany,
teraz nie zagram, bo już nie mam/nie pamiętam klucza?

Za pierwszym razem aktywujesz klucz na ubi pobiersz a potem podajesz klucz drugi raz i aktywujesz gre do kompa ja windows
Gra ma 3 aktywacje (można na 3 różnych kompach) znaczy raz na konto a potem 3 razy na komputery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozjaśniłeś, tylko nadal nie wiem najważniejszego - co jeśli nie pamiętam klucza, a grę mam w bibliotece i jest aktywowana? Musze kupić nową żeby zagrać?

Na stemie nie ma tego problemu, jest opcja wyświetl numer seryjny, W Uplay tego nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że powstał taki temat to może uda mi się w końcu uzyskać pomoc.
Od jakiegoś czasu pojawia się komunikat:"Mieszkańcy opuszczają wyspę z powodu doznanych krzywd".Nie mam zielonego pojęcia jak sobie z tym poradzić.Próbowałem coś znaleźć ale bez skutku.Jest to moja pierwsza tego typu gra,więc generalnie jestem zielony w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją dostęp do żywności ,domy są połączone z centrum drogą ,zobacz jaki masz klimat ,jak masz sporo na minusie to postaw budynki poprawiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie chcialbym kupić Anno 2070 i jest opcja kupić zestaw complete ze wszystkimi dodatkami w cenie ok. 50zł ale już wersja cyfrowa kosztuje 130 :D na CDP.pl a szukam czegoś na ten weekend, więc nie chcę czekać z przesyłką tylko chciałbym od razu sobie pobrać i pograć. No i pytanie czy te dodatki bardzo dużo wnoszą czy podstawka zawiera wszystko co najlepsze a dodatki to tylko pierdoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 12:55, Shadow1994 napisał:

Witam mam pytanie chcialbym kupić Anno 2070 i jest opcja kupić zestaw complete ze wszystkimi
dodatkami w cenie ok. 50zł ale już wersja cyfrowa kosztuje 130 :D na CDP.pl a szukam
czegoś na ten weekend, więc nie chcę czekać z przesyłką tylko chciałbym od razu sobie
pobrać i pograć. No i pytanie czy te dodatki bardzo dużo wnoszą czy podstawka zawiera
wszystko co najlepsze a dodatki to tylko pierdoły?

http://www.gry-online.pl/dodatki-i-dlc-do-gry.asp?ID=10901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować