Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Walking Dead z milionem sprzedanych kopii

20 postów w tym temacie

Świetna gra, w przeciągu 1,5 godziny podjąłem więcej krytycznych i szybkich decyzji wpływających na otaczający bohatera świat, niż przez całe 2 części "mającego ogromny wpływ na losy twojego bohatera" Dragon Age !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Można je kupować zarówno pojedynczo, jak i w pakiecie po niższej cenie."
Ale rozumiem, że tylko na konsolach? Bo na Steamie nie widzę takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umiejętność posługiwania się bronią palną poważnie przeważa szalę na jej korzyść. No i fakt, że jest atrakcyjną kobietą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie bawi jak ktoś mówi o postaci w grze że jest atrakcyjna, ale podobno o gustach się nie dyskutuję. Co do samej gry, udowadnia że wcale nie trzeba grafiki z najwyższej półki grafiki żeby gra była na prawdę dobrai dobrze się sprzedała. Mnie za to irytuję ten koleś z chorym sercem mam nadzieję że będzie go można w następnym epizodzie uśmiercić. A jest już data premiery następnego odcinka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tylko czekam na wypłatę i zafunduję sobie na pewno :)
Mam nadzieję, że poziom pierwszego odcinka zostanie utrzymany w kolejnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest swietna i bardzo mi sie podoba system kilku sekund na podjecie decyzji.

Moze ktos wie kiedy bedzie drugi odcinek?
slyszalem ze pod koniec maja.

mistrz917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie świetne wykorzystanie licencji TWD.
Generalnie panowie z Telltale Games zawsze potrafili robić świetne przygodówki i bardzo dobrze, że wciąż trzymają formę [bo ten gatunek niestety dziś lekko wymiera a szkoda].
O ile np serial na podstawie TWD wypadł bardzo nierówno [pierwszy sezon wręcz przeciętnie, drugi najwyżej poprawnie, dopiero jego końcowe epizody trochę więcej klimatu i ciężkiej psychologicznej dramy z komiksu wrzuciły] o tyle produkt TG wypada wręcz wzorowo.
Jedyne czego można się czepić to grafika, naprawdę biedna nieziemsko, bogu dzięki cwanie wystylizowana co trochę ratuje sytuacje.
Aczkolwiek nie oszukujmy się - w takie gry nie gra się dla oczojebnej hiper-super-fotorealistycznej grafiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 12:24, Pietro87 napisał:

O ile np serial na podstawie TWD wypadł bardzo nierówno [pierwszy sezon wręcz przeciętnie,
drugi najwyżej poprawnie, dopiero jego końcowe epizody trochę więcej klimatu i ciężkiej
psychologicznej dramy z komiksu wrzuciły]

Nierówno? Czy ja wiem? Owszem zdarzy się słabszy odcinek i ogólnie

Spoiler

cały wątek z Lori i jej życiem uczuciowym

powinien pójść do kosza, ale generalnie serial stoi na wysokim poziomie. Jest przede wszystkim oryginalny na tle innych seriali, gdzie jeden jest niemal klonem drugiego. Moim zdaniem The Walking Dead obok Breaking Bad to obecnie najlepsze seriale jakie można znaleźć w amerykańskiej telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jako serial o Zombie - owszem stoi wysoko [bo prezentuje coś więcej niż tylko sieczkarnie na masową skalę].
Jako serial dla kogoś kto nie czytał komiksu - tez stoi wysoko.
Jako adaptacja komiksu natomiast - stoi bardzo kiepsko [zwłaszcza pierwszy sezon].

Nie zrozum mnie źle - sam owy serial lubię i czekam na kolejny sezon, nie mniej będąc rzetelnym i uczciwym muszę przyznać, że swojemu papierowemu protoplaście do pięt niestety nie dorasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tą drugą opcją, komiksów nie czytałem. Coś jest w tym co mówisz, bo najwięcej na serial narzekają ci, którzy czytają komiks. To trochę nie fair moim zdaniem, bo to tak jakby porównywać jabłka i pomarańcze. Serial TWD należy porównywać do innych filmów/seriali o tej tematyce i do tego co obecnie oferuje telewizja, a wtedy wypada bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był "oparty na" - owszem, z racji tego, ze promuje się go jako "adaptacja-ekranizacja" - no już nie koniecznie.
Nie jest wierny linii wydarzeń z komiksu to po 1sze, po drugie nie trzyma tego samego poziomu.
Jest w porównaniu do tego jak oryginał rył dosłownie beret na każdym kroku - dosyć płytki.

Btw - ja jednak polecam się z komiksem zapoznać.
Tak świetnej serii jak TWD ze świecą szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 13:34, Pietro87 napisał:

Btw - ja jednak polecam się z komiksem zapoznać.
Tak świetnej serii jak TWD ze świecą szukać.

Cały czas się do tego zbieram, ale czasu trochę brak. Zacznę czytać, wciągnę się i co wtedy? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jeśli masz wersje papierową - to zajmie ci to dosyć krótko, bo jak się wciągniesz to jeden dobry długi weekend [tzn piątek-sobota-niedziela] i zaliczysz cała serie :)
Jeśli masz wersję elektroniczna [skany] to może to zając więcej czasu, bo jednak czytanie komiksów na ekranie monitora męczy oczy bardziej [przynajmniej moim zdaniem].
Chociaż ja jak się wziąłem za TWD w formie skanów to zaliczyłem w dwa dni całą serie, wgniata w fotel.
Co mnie najbardziej boli to dostępność tej serii w Polsce.
Bodajże wyszła kiedyś ale chyba nie cała pod nazwa "Żywe Trupy", ale weź panie teraz się tego w sklepach doszukaj.
Zakup kompletu łącznie z opłatami i kursem wymiany usd-pln kosztował mnie nie dość że kupę kombinacji [bo nie wszystkie zeszyty dałem rade kupić w jednym sklepie] to jeszcze nie mało trzaśniętych nadgodzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować