Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trailer: czemu Diablo III nie dostanie 10/10?

248 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2012 o 16:11, com4r napisał:

To jest po prostu
sentyment (najczęściej wyidealizowane pierwsze gry z młodzieńczych lat), kiedy tak naprawde
D2 miał w cholere wad, których teraz nagle już nikt nie chce zauważyc.

BG to w ogóle jest otaczany wielkim kultem, gdzie pomija się jakiekolwiek wady tej gry czy niektóre niezbyt dopracowane rozwiązania. Niemal to samo pisano o Diablo 2 a dzisiaj wielu stawia D1 i D2 na równi podkreślając, że to dopiero D3 "zdradziło ideały" a o D2 jak wyszło pisano te 12 lat temu podobne rzeczy. Np. system zapisu, że teraz single jest jak multi (a gdyby internet w 2000 był bardziej powszechny to pewnie by już wtedy zrobili by wymagany dostęp tak jak dzisiaj). Narzekano jak to D2 straciło klimat - nie ma już samych podziemi, jak to poziomy dziejące się na zielonej trawie itd. plus oczywistości typu istnienie jednego słusznego buildu. D3 przynajmniej cały czas jest grywalne niezależnie jakie kombinacje skilli i run ustawimy naszej postaci, zawsze je można zmienić i nie ma obaw o granie "skopaną postacią".

Co do "WoWości gry" - akurat większość skilli w tej grze i sposobów działania części klas została najpierw wzięta z Diablo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli recenzja będzie po ukończeniu gry w trybie hardcore to chyba się jej nie doczekamy :D Najdalej osobę o której słyszałem zrezygnowała na 23 lvl :D kto da więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jeszcze nie gralem w d3 i zagram dopiero gdzies za miesiac, jak znajomy przywiezie mi kopie z UK, bo niestety wersja polska mnie do siebie nie przekonala (bazujac na filmikach). zreszta same tlumeczenie skilli juz mnie w oczy razi (nie zeby byly zle przetlumaczone czy cos, cho tu sie akurat nie zaglebialem) i bardziej przyzwyczajony jestem do angielskich odpowiednikow.
ale placzecie jakie to diablo 3 nie jest. przypomnijcie sobie co sie dzialo przed premiera d2 - bazujac na trailerach i screenach wszyscy plakali ze zbyt kolorowe, ze nie ma tgo klimatu co d1, ze to juz nie to samo, ze bedzie kupa i odcinanie kuponow. dajcie grze czas wyewoluowac. Blizz nie pozostanie gluchy na wolania graczy, i jesli tylko wystarczajaco duzo osob bedzie wolac o zmiany, to te zmiany sie pojawia. d2 tez praktycznie do pojawienia sie dodatku i kilku patchy bylo przez wielu jechane, a potem przeksztalcilo sie w gre kultowa.
ja tu zauwazam pewna analogie. podobne placze zaraz po premierze, ale niech dojdzie PvP i kilka patchy, na pewno beda mniej lub bardziej odczuwalne zmiany z czasem. dajcie grze nabrac rozpedu.
i jestem przekonany, ze z czasem Blizzard doda opcje gry single player BEZ koniecznosci polaczenia sie z netem. moze rowniez pojawi sie LAN, bo czemu by nie. nie bronie ani gry ani blizzarda, ale dajcie im szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst to jakaś żenada, nie ubliżając autorowi. Proponuję zagrać raz jeszcze, posłuchać muzyki, dzwięków (bo nota bene ani słowa o tym, zarówno w powyższym tekście, jak i 1,5h pogadance). Opiniowanie gry z "nie mogłem się zalogować" w tle to delikatnie mówiąc podejście nieprofesjonalne. Uważam, że negatywnym podejściem wyjściowym trudno o obiektywną recenzję. A cóż, numerki 9... 8... 10... nie mają w związku z tym większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 20:46, Bambusek napisał:

Wiesz, o ilu obecnych grach można powiedzieć to samo?

Piszesz tak jakby to tyczyło się co drugiej gry na rynku, a nie podałeś ani jednego przykładu. Diablo można określić legendarnym tytułem, a takich nie ma za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 22:06, qq_MoaR napisał:

Piszesz tak jakby to tyczyło się co drugiej gry na rynku, a nie podałeś ani jednego przykładu.
Diablo można określić legendarnym tytułem, a takich nie ma za wiele.


CoD, GTA, Halo, Mass Effect, Uncharted, Gears of War, God of War, Forza, Gran Turismo, MGS. Zrób dowolną grę w stylu tych wymienionych, ze wszelkimi zaletami i wadami, ale nazwij inaczej i zobaczysz, że nagle i oceny spadną i sprzedaż. Tak to już działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2012 o 14:38, Bambusek napisał:

CoD, GTA, Halo, Mass Effect, Uncharted, Gears of War, God of War, Forza, Gran Turismo,
MGS.


Wydaje mi sie ze wiekszosc tych gier nawet nie podskoczy Diablo w byciu "Legendą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować