Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trailer: czemu Diablo III nie dostanie 10/10?

248 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2012 o 20:47, ZubenPL napisał:

Skoro bulletstorm dostał od was 8,8 to to diablo 3 musicie dać 10 :D


Nie. Bo ponieważ. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 21:11, Myszasty napisał:

> Skoro bulletstorm dostał od was 8,8 to to diablo 3 musicie dać 10 :D

Nie. Bo ponieważ. :D


Ale warto utrzymać równy poziom portalu :)

@darkstar
Ja tam w środowe południe grałem w d3 więc nie zauwarzyłem problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2012 o 20:46, Gorthak napisał:

No ok, ale powiedz szczerze... kilka godzin (no chyba, że to parę dni, a ja o czymś nie
wiem) naprawdę tak mocno przesunęło tę recenzję?


Cały dzień drugi i tutaj nie przesadzam. Poza tym ja nigdy nie robię speedrunów, Więcej, każdej gadki pierwszy raz zawsze słuchałem. Bo chociaż dubbing - nie dialogi - naprawdę mi się podoba, to mogę teraz powiedzieć, że trafiłem na trzy literówki i osiem razy na niezgodność tekstu pisanego z mówionym. Wiesz, to są duperele i mam tak, iż zrozumiem, że ktoś się ze mną nie zgadza. Ale nie chcę, żeby mi zarzucał brak solidności w ograniu i klasyczne walenie tekstu na czas.

Dnia 19.05.2012 o 20:46, Gorthak napisał:

Będę się upierał, że racjonalna (bądźmy szczerzy, nie ma już problemów z logowaniem,
więc przeliczyli dobrze) polityka serwerowa jest nieporównywalnie mniej naganna moralnie
niż wycinanie z gry gotowego elementu (czasem śmiesznie małego, jak jedna postać i kilka
jej questów) i sprzedawanie go za równowartość 1/4 ceny gry (co jest nieproporcjonalnie
dużą ceną w stosunku do gry jako całości). Niemożność spełnienia zachcianki grania w
momencie premiery (nie mówię tu o recenzentach) a łapa korporacji wyciągnięta do mojego
portfela? Nie ma porównania. Więc przykro mi, ale moim zdaniem znowu przestrzeliłeś i
trochę za bardzo unosisz się emocjami.


Nie. Przyjąłbym to spokojnie, gdyby to był Paradox, czy 1C. Ale w tym przypadku, jeśli było to działanie wkalkulowane, mogę - jak wiele osób - poczuć się wydymany. Pomyśl, jak byś się poczuł, będąc klientem sławnej i polecanej przez wszystkich restauracji, w której zrobili Ci własnie zamówione, wyczekiwane i nie mniej słynne danie. Ale nie możesz go zjeść, bo - mimo popularności tegoż lokalu - nikt nie chciał dokładać do kilku kelnerów z zewnątrz. Więc żarcie jest, widzisz je. I widzisz, jak stygnie. I już, prawie... Ale nie, złapał tackę obok. Bo wiesz, założenie jest proste: pomarudzi, poklnie pod nosem, może napiwku nie da, ale i tak wpierdoli. A potem będzie opowiadał, jak mistrzowskie było. Bo głupio inaczej, nie?

Dnia 19.05.2012 o 20:46, Gorthak napisał:

Pozdrawiam :)


Ja również. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma blad z polaczeniem do samej rozgrywki? Jezli Diablo 3 jako gatunek reprezentujacy Hack''n''Slash jest tylko gra grywalna, to w takim razie reszta gier tego typu przez ostatnie lata byly totalnymi gniotami. Zadna gra nie dawala tyle frajdy w szerzeniu destrukcji jak D3, nie powiem ze nie spodziewalem sie cudow, bo to tyle lat oczekiwania, bo to Bllizard etc, etc. i jakis tam nie dosyt odczuwam, ale nazwanie tej gry tylko 'grywalna' jest mocno przesada.

Mi zajelo 20 minut zeby sie polaczyc od tamtej pory laczy sie za kazdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 21:33, Cykada85 napisał:

Co ma blad z polaczeniem do samej rozgrywki?


Tu raczej chodzi o singla w multi.
Tak patrze na to co się dzieje i myślę, że dobrze, że mój komputer nie uciśnie D3 bo dałbym się jeszcze ponieść i bym kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się wreszcie dobra recenzja :)
Jak zobaczyłem że w CDA dali 9/10 i + za przestarzałą grafikę ...
Moja ocena 7,5/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 21:33, Cykada85 napisał:

Co ma blad z polaczeniem do samej rozgrywki? >


To ma że jak nie mogę wejść do gry i grać singla to poziom "rozgrywki" wynosi 0 i gówno mnie interesuje cała reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:15, Fimbulvinter napisał:

Zauważyłem, że ostatnio jest taka moda, że pewnym firmom i ich produktom nie stawia się
złych ocen bo nie wypada.


A Ci powiem, że to zalezy od tego jak mocno jest podzielona społecznosć fanow danej marki. Jak Biodrony murem stały za ME 3 to oczywiście prawie nikt nie miał jaj tej grze dać cokolwiek poniżej 9. I wtedy bez znaczenia były takie "szczegóły" jak zerowy wpływ wyborów z poprzednich czesci, jak niemożność importu wyglądu postaci, jak zakończenie spokojnie aspirujące do miana najgorszego zakończenia w historii. Nie, wtedy się wyginało i kreciło jak tu napisać recenzję aby ta dziewiąteczka miała solidne podstawy. Bo inaczej atak Biodronów i flame był gwarantowany.

A teraz zobacz jak mocno wyrahowane i "zimne" były recki HoMM VI. Wystarczyło, żeby gra wzbudzała kontrowersje i opinie o niej dzieliły środkowisko fanowskie aby nagle recenzencji znaleźli w sobie cudowne pokłady odwagi (tutaj "man of the match" jest chyba Gemini z CDA, któremu nawet przeszkadzało, że fabularnie to prequel i przecież wiadomo jak się historia świata potoczy). I z Diablo III widze to samo - ponieważ gra dzieli też fanów marki to i słabsze oceny sie znajdują.

A atakującym D3 i broniacym jak niepodległości poprzedniczki, jej wielkości i cudowności tak ku przestrodze przypomnę, że Secret Service swego czasu ośmielił się dać Diablo II marne 6/10. I też była z tego straszna burza. Diablo II wcale kochane przez wszystkich i wychwalane pod niebiosa nie było a jednak te 12 lat przeżyło spokojnie i pożyje dalej, podczas gdy wiele młodszych i bosko ocenianych gier pokrył kurz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:27, Damianuss1 napisał:

Ostatnio czytałem recenzję Sławka Serafina, również niezbyt przychylna, ale w jego słowach
coś jest bo bez owijania w bawełnę pisze co widzi. Oczywiście w komciach flame na maksa.


Tylko widzisz, ja jeszcze dwa dni przed premierą D3 kończyłem dwójkę Amazonką i mam "nieco" inne doświadczenia niz Sławek. SS albo trochę podkoloryzował albo w dwójkę grał głównie Barbarzyńcą. Wtedy mogę uwierzyć, ze co chwila mu wypadało jakieś cacuszko z itemów, bo Barb był pod względem uzbrojenia najbardziej uniwersalny. Ja niestety swoją Bowazonkę przebierałem rzadziej przez całą grę niż Demon Hunterkę w becie trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2012 o 20:35, Bambusek napisał:

Po pierwsze to Diablo nigdy nie było RPG. Po drugie - ME 3 ciekawsze? W którym miejscu?
Kolejne fight roomy poprzetykane fabułą, która i tak traci sens jak znamy beznadziejne
zakończenie (naprawdę tu brawa na stojąco dla Bio - zawalić całą trylogię 10 ostatnimi
minutami to trzeba umieć. Lucas jak rozpieprzał Nową Trylogię SW to chociaż od samego
początku)


Dla mnie zakończenie ME 3 było znakomite. Nie moja wina, że młodzi gracze nie zrozumieli prostego finału :)

Dnia 19.05.2012 o 20:35, Bambusek napisał:

Nie chce Ciebie rozczarować ale akurat na metacritic gra ma obecnie średnią identyczną
jak tak wychwalana w komentarzach na wszelakich polskich serwisach przez ostatnie kilka
dni część druga.


Ja nie miałem na mysli metacritic.. bo tam to sami userzy piszą co chcą. Mam na mysli serwisy normalne.. Nie będę tu wymieniał.. Jedne dają 8,5/10 drugie 8,6/10 to dość nisko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 18:05, Kopiec napisał:

Każde mmo więcej oferuje.

To idź graj w MMO :)
Będą na to spluwać. Wylewać pomyje, zwracać i heteować. Będą zachwalać, głosić dobrą nowinę o Diablo III. Jaka by to gra nie była będą miliony opinii często skrajnych mniej skrajnych. Kogo to ? xD. ta gra odniosła sukces zanim powstała :-) i odniesie kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:25, Ring5 napisał:

> Kolejny "hejter" WoWa, który wszędzie go widzi ?

Czy naprawdę każde słowo krytyki pod adresem kolorystki Diablo automatycznie oznacza
zaszufladkowanie jako "hejter WoWa"?

Porównaj sobie kolory, jakie występowały w Diablo 1 z tymi z trójki. Porównaj sobie szare
katakumby, oświetlone gdzieniegdzie pochodniami, które tylko podkreślały mrok, panujący
wokół, z zielonkawo-niebieskimi podziemiami w D3. Porównaj sobie jaskinie i ich jeziora
lawy, z lodowymi czy pustynnymi "lochami". Wreszcie porównaj sobie koszmarne jęki, dobiegające
gdzieś z czeluści labiryntu pod katedrą w Tristram, z piękną tęczą, jaką możemy podziwiać
w kilku miejscach.

Rozumiem, że można być fanem, można być nawet fanatykiem. Ale odmawianie innym prawa
do krytyki, automatycznie przypinając im łatkę "hejtera", to najprostsza droga do tego,
by samemu otrzymać łatkę - "fanboja".


Tak tylko, że w ciągu 16 lat technologia się trochę zmieniła co nie?Nie było takiej palety kolorów itd.No ba!Nawet SC był bardziej ponury niż SC2.Narzekającym radzę odkryć sekretny poziom i wtedy zobaczycie co to prawdziwa cekierkowość;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2012 o 21:59, Azazell napisał:

Dla mnie zakończenie ME 3 było znakomite. Nie moja wina, że młodzi gracze nie zrozumieli
prostego finału :)


Ciesz się że jesteś stary i wyjątkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze Diablo to samotny wedrowiec ktory zstapil w czeluscie starego kosciolka w podupadlej wsi na zadupiu. To jest klimat diablo.. Gotycki klimat, tam czujesz ze walczysz z pradawnym zlem gr ajes t trudna is traszna czujesz ze warto grac ze to wazne. Diablo 2 jest bardzo dobre ale juz odstaje klimatem od D1 natomiast D3 co tu duzo mowic dlamnie to klon titan Questa :)

Jeszcze jedno... Jesli goscie z blizza pisza mi na zakupionym swiezo pudle ze zastrzegaja sobie prawo do wprowadzenia platnosci (jakiego rodzaju by one nie byly) to to jest herezje udezajaca w cala linie genealogiczna diablo i all starych gier blizza. A wszelkimi babolami psuja sobie opinie firmy ktora wydaje po 10 latach klasyka ktory jest genialny. To jest szczyt szczytow mowic mi ze za jakis czas zaplace za ta gre ponownie.. Chcialoby sie rzec kurcze stary!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 22:14, Kajmal napisał:

Tak tylko, że w ciągu 16 lat technologia się trochę zmieniła co nie?Nie było takiej palety
kolorów itd.No ba!Nawet SC był bardziej ponury niż SC2.Narzekającym radzę odkryć sekretny
poziom i wtedy zobaczycie co to prawdziwa cekierkowość;]

Bo rozumiem, że mając 256 kolorów nie da się stworzyć cukierkowej grafiki? Plz - już wtedy dało się coś takiego stworzyć i nie było z tym problemu.

Diablo III nie jest bardziej kolorowe od poprzednich części dlatego, że Blizz miał większą paletę kolorów pod ręką. Zmiana kolorystyki jest celowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 21:41, Drazok napisał:

Zapowiada się wreszcie dobra recenzja :)
Jak zobaczyłem że w CDA dali 9/10 i + za przestarzałą grafikę ...
Moja ocena 7,5/10.


Gdzie ty widzisz przestarzałą grafikę?Jak ja "lubię" hejterów gadających głupoty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: nie grałem w pełną wersję, grałem tylko w betę... ale jednak mimo tych ochów i achów które miałem przed jej włączeniem to potem jak zagrałem to się stonowałem. Nie było to dla mnie ani takie super i to na co czekałem, ale z drugiej strony było co innego. To gra, na którą czekałem spory kawał czasu i grało się całkiem przyjemnie. Przymykając oko na to np. że tych statystyk nie ma (już tam niech będzie). Co prawda to prawda: żeby ta gra ode mnie dostała dyszkę musiałaby być lepsza niż dwójka pod względem emocji, które mi przy niej towarzyszyły. A tutaj tego jakoś nie było... może to ten czas na to tak zadziałał. Im dłużej się na coś czeka, tym apetyt jest większy i oczekuje się po prostu czegoś mistrzowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować