Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trailer: czemu Diablo III nie dostanie 10/10?

248 postów w tym temacie

Taka tylko drobna uwaga, wszyscy porównując D3 do D2 zapominają (lub jeszcze nie dosięgali do stołu) jak wyglądało Diablo 2 tuż po premierze. D2 obecne to zupełnie inna gra, co zmieniono (rozbudowano/naprawiono)? prawie wszystko: poziom trudności (początkowo D2 było bardzo łatwe nawet na poziomie hell), umiejętności (synergie), poprawiono przedmioty (sety, unikaty, runy itd.), i wiele innych rzeczy (np. Uber Tristram).

Co do samego Diablo 3, jak dla mnie na razie jest w porządku, zabawa jest przednia, myślałem że będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie? Akurat w Skyrim było setki błędów w tym takie które nie pozwalały ukończyć fabuły. Wiem, bo sam na dwa takie natrafiłem. A w Diablo 3 słyszałem tylko o jednym błędzie który został szybko załatany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2012 o 12:33, Kafar napisał:


Pewnie dlatego że przez błędy w Skyrimie nie była niszczona rozgrywka.. BA w D3 zazwyczaj
przez błędy nie da się grać ;D


Jak nie?, ja nie gram od dwóch, trzech miesięcy gdyż gra wiesza się po kilku, kilkunastu minutach rozgrywki - przeinstalowywałem grę i pięć razy zaczynałem ją od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 13:43, lis_23 napisał:

Jak nie?, ja nie gram od dwóch, trzech miesięcy gdyż gra wiesza się po kilku, kilkunastu
minutach rozgrywki - przeinstalowywałem grę i pięć razy zaczynałem ją od początku.

Pomijamy fakt że w wątku o grze wyszło na jaw że to najprawdopodobniej przez sporą ilość modów które zainstalowałeś, a które pewnie zaczęły się gryźć między sobą :) Ja od premiery nie miałem z grą absolutnie żadnych problemów. Ale też nie instalowałem żadnych znaczących modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Więc po co jakieś tłumaczenia autorze?

Dnia 20.05.2012 o 14:11, Ekonochrist napisał:

Czujesz się winny?


Żeby ostudzić to co wybuchnie jak recenzja będzie. Choć trochę ostudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2012 o 14:01, Darkstar181 napisał:


Pomijamy fakt że w wątku o grze wyszło na jaw że to najprawdopodobniej przez sporą ilość
modów które zainstalowałeś, a które pewnie zaczęły się gryźć między sobą :) Ja od premiery
nie miałem z grą absolutnie żadnych problemów. Ale też nie instalowałem żadnych znaczących
modyfikacji.


Gra bez modów wieszała mi się dokładnie tak samo, poza tym, urzywam tylko modów graficznych, nie używam modów wpływających na rozgrywkę
gdy odinstalowałem grę, zainstalowałem ją ponownie na czysto i zacząłem grać od nowa, gra zaczęła się wieszać zaraz po opuszczeniu startowej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 12:43, ZubenPL napisał:

Przecież już naprawili błędy uniemozliwiające rozgrywkę więc nie warto ich umieszczać
w recenzji :)


Serio? To ciekawe. Bo jest niedzielne popołudnie, a na oficjalnym forum jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne posty o błędzie 37 i 315300 (czy jakoś tak, w każdym razie "Your login information was incorrect"). I co pan na to, panie fanboj? Gdzie te naprawione błędy? Gdzie te błyskawiczne reakcje Blizzarda? Gdzie dbanie o klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 20 godzinach spędzonych w D3, mam duże nieodparte wrażenia, że ten tytuł nie przypomina już wielkiej produkcji z przed lat , a tanią gierkę typu F2P. Ludziom z Bliza się chyba w dupach przez Wow-a poprzewracało i liczą na łatwą kase, z resztą ilość abonentów w Wow-ie systematycznie spada, więc tonący brzytwy się chwyta.
Panie i Panowie Blizard się skończył, nie ma już ludzi którzy tworzyli z pasją, liczy się już tylko kasa (Activision).
Z dwóch wielkich pozostaje już tylko Valve na placu boju, no może w przyszłości jeszcze Redzi, jak się wyrobią w swoim fachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 14:23, EylembertTigg napisał:

Ludziom z Bliza się chyba w dupach przez Wow-a poprzewracało


Ostrożnie z wyrażaniem takich (prawdziwych, swoją drogą) opinii na tym forum, bo zaraz dopadnie Cię gniew (nie-do-końca-)sprawiedliwych (czyli fanbojostwa), odsądzających Cię od czci i wiary, wyzywających od hejterów i sugerujących, że jak się nie podoba, to nie graj. Bo przecież krytykowanie Arcydzieła jest grzechem śmiertelnym i powinno być karane rozstrzelaniem przez powieszenie i dożywotnim banem dla wszystkich człoków rodziny, znajomych i sąsiadów osoby, która ośmieliła się tak ubolewania godny czyn popełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow zawsze będzie górą, bo to produkcja która generuje najwięcej dochodów. I tak będzie zawsze, chyba, że Blizzard wyda jakieś nowe MMO. Mi to osobiście nie przeszkadza, bo skoro płacę to i wymagam. A co do Diablo 3, to gra wyszła o kilka lat za późno i spoczywało na niej zbyt duże brzemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po prostu spodziewaliście się niewiadomo czego a dostaliście po prostu dobrą, aczkolwiek zwykłą grę
może najbardziej boli fakt, ze poprzednie odsłony serii Diablo też nie były niczym nadzwyczajnym?
ja nie miałem takich oczekiwań, gdyż nie grałem w poprzednie odsłony serii, więc bawię się dobrze, lepiej niż przy innych grach typu H&S
ogólnie, mamy teraz dwa tytuły, które ponoć zabiły legendę i nie są już tym, czym ich poprzednicy - mówię tu o Diablo III i o Max Pyne 3 - myślę jednak, ze najbardziej wpieniają się gracze tęskniacy za dawnymi czasami
bo, oczywiście mozna zrobić grę w starym stylu, ale czy będzie to dobra gra?
przykładem niech będzie Risen 2 - gra tak odpychajaca i odrzucająca poprzez swoją archaiczną budowę, że aż dziw
czekałem na Risen 2 ale teraz nie chce mi się weń grać, gdyż gra sprawia, że cofam się o te 10-12 lat - zero nowości, zero wyciągniętych wniosków, te same błędy i te same archaiczne rozwiązania + brak pozytywnych rozwiązań z pierwszego Risena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 14:40, lis_23 napisał:

poprzednie odsłony serii Diablo też nie były niczym nadzwyczajnym? (...) nie grałem w poprzednie odsłony


W takim razie na jakiej podstawie stwierdzasz, że poprzednie odsłony nie były niczym nadzwyczajnym? O_o Jak można ocenić coś, w co się nie grało?

Pierwsze Diablo było grą genialną. Niesamowita, wciągająca rozgrywka, klimat zwalający z nóg (nie tylko świetna muzyka, ale efekty dźwiękowe, np. potępieńcze jęki dobiegające gdzieś z mroku) - to wszystko sprawiało, że od Diabełka nie można było się oderwać. Spędziłem nad nim długie godziny, miałem całe pudełka dyskietek (a tak, dyskietek) zapełnionych screenshotami unikatowych przedmiotów (nie było skrzyni...), wszystkie postaci wymaksowane. Stwierdzenie, że jedna z najlepszych gier wszech czasów (a za taką Diablo się uznaje) nie jest "niczym nadzwyczajnym" (szczególnie w sytuacji, gdy nie miało się z nią styczności), jest - jak dla mnie - co najmniej dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2012 o 14:45, Ring5 napisał:


W takim razie na jakiej podstawie stwierdzasz, że poprzednie odsłony nie były niczym
nadzwyczajnym? O_o Jak można ocenić coś, w co się nie grało?

Nie grałem na PC w erze Diablo, BG czy ID, wtedy grałem na PSX i tam były lepiej wyglądające gry, niż Diablo lub Diablo 2 - ja tam wolałem wtedy grywać w Final Fantasy IX
oglądałem filmiki z Diablo na YT a w dwójkę chyba nawet trochę pograłem na PS2 ale nie widzę tam nic nadzwyczajnego - ot, H&S, który obecnie straszy swoją archaicznością
sory za " bluźnierstwa " ale po prostu nie znam i nie czuję magii tych starych gier, ja zaczynałem od " Neverwinter Nights " i już ta gra była ( moim Zdaniem ) ciekawsza od D1 i D2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 14:54, lis_23 napisał:

ja zaczynałem od " Neverwinter Nights " i już ta gra była ( moim Zdaniem ) ciekawsza od D1 i D2.


Nadal nie rozumiem Twoich wypowiedzi... Nie grasz w coś, ale oceniasz na podstawie filmików na YT. To tak, jakby ktoś oceniał film na podstawie opowieści kogoś, kto film oglądał. Po drugie, porównujesz grę hack''n''slash z RPGiem, jakim jest NWN. Równie dobrze można porównywać Strike Commandera i Falcon 3.0...

Ale ok, niech będzie, każdy ma prawo do swojego zdania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2012 o 14:57, Ring5 napisał:


Po drugie, porównujesz grę hack''n''slash z RPGiem, jakim jest NWN. Równie dobrze można
porównywać Strike Commandera i Falcon 3.0...

Ale ok, niech będzie, każdy ma prawo do swojego zdania...


Wydaje mi się jednak, że pierwszemu NVN bliżej do H&S niż do RPG, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż za nudy. W kółko powraca dyskusja o grafice i "uproszczeniach". Trzymają się tego samego stylu graficznego co z Diablo 2. Przecież świat nie może się składać z samych ciemnych lochów czy podziemi a takich też w D3 nie brakuje. Kto by dzisiaj naprawdę chciał grać w grę mającą same szare podziemia? Może dla pewnej niszy byłaby dobra, ale nie dla szerszego grona odbiorców. Należy też zastanowić się czy system talentów naprawdę jest taki dobry czy to tylko rozwiązanie archaiczne z większym potencjałem do skopania postaci jeśli nie ustawiło się czegoś według jedynego słusznego buildu niż faktycznej frajdy. System wyboru zestawu skilli i run do nich pozwala prawdziwie dostosować postać pod własny styl gry i bez ryzyka, że jak już coś się źle wybierze to postać na stałe będzie skopana.

Gra strasznie wciąga i jest dla mnie jedną z nielicznych, które aż chce się przechodzić ponownie (a zwykle nie przechodzę gier więcej niż raz), bo ze względu na pewne elementy losowości i wyższe poziomy trudności gra tutaj ma spory potencjał. Problemy z serwerami - tutaj faktycznie skopali, ale na tym polu zawodzi ostatnio niestety niemal każdy wydawcy i każda gra wymagająca bycia nieustannie zalogowanym napotyka na takie problemy (jak np. EA z Mass Effect 3 - raz im się udało czasowo dezaktywować online passy dla niemal wszystkich graczy).

Myślę też, że niektórzy oczekiwali nie wiadomo czego a przez różowe okulary nostalgii poprzednie części oceniają dużo lepiej i zapominają już o ich niedoróbkach (zwłaszcza w wersjach po premierze). Podobnie było z Duke Nukem Forever, który był grą znacznie słabszą, ale nie tak złą jak wielu ją opisywało (tutaj też zadziałały wygórowane oczekiwania po latach i nostalgia wywyższająca gry z przeszłości ponad wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 14:23, EylembertTigg napisał:

Po 20 godzinach spędzonych w D3, mam duże nieodparte wrażenia, że ten tytuł nie przypomina
już wielkiej produkcji z przed lat , a tanią gierkę typu F2P. Ludziom z Bliza się chyba
w dupach przez Wow-a poprzewracało i liczą na łatwą kase, z resztą ilość abonentów w
Wow-ie systematycznie spada, więc tonący brzytwy się chwyta.
Panie i Panowie Blizard się skończył, nie ma już ludzi którzy tworzyli z pasją, liczy
się już tylko kasa (Activision).
Z dwóch wielkich pozostaje już tylko Valve na placu boju, no może w przyszłości jeszcze
Redzi, jak się wyrobią w swoim fachu.


Prawda, ja żałuję, że kasę wydałem. Ale to był ostatni raz gdy kupiłem grę Blizza w ciemno, SC2 też jest kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorszym pomysłem jest konieczność stałego podłączenia do internetu. O ile rozgrywka jest przyjemna, o tyle ciągłe błędy i lagi są nie do zaakceptowania. Jeżeli kupuję grę i nie mogę zagrać wtedy kiedy mi się podoba, to coś jest nie tak. Wystarczyło dać single offline. Przed premierą byłem bardzo napalony na diablo, po przejściu mój entuzjazm opadł, a po wczorajszym kilku minutowym lagu w single, dc w multi i dzisiejszej niemożliwości w ogóle zalogowania się, jestem sceptyczny. W ciągu tych dwóch dni moja ocena dla tej produkcji bardzo spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować