Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trailer: czemu Diablo III nie dostanie 10/10?

248 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2012 o 13:37, Zgreed66 napisał:

Starajac sie "obiektywnie" napisać, gra jest bardzo dobra. Dopiero w podejsciu subiektywnym
zaczyna sie sytuacja rozłazić jak rozumiem.


Nie, właśnie tu nie ma opcji na jakikolwiek obiektywny stan rzeczy. Po prostu w tej grze jest tak dużo rzeczy, które mogą budzić skrajne emocje, że żadne wypośrodkowanie nei jest możliwe. Ja należę akurat do tych, których gra wessała na amen i nie chce puścić, wciąż sie kołacze w głowie i o sobie przypomina - po prostu czysty, nieodparty zew gry. Dlatego ode mnie, absolutnie i mega-subiektywnie D3 dostałoby pełną dychę, bo w obliczu przegenialnego (dla mnie, znowu - subiektywnie) gameplay''a wszystkie jej wady to drobnostki, o których nawet nie warto pamiętać. Ale zdaję sobie sprawę, że jak ktoś oceniłby tą grę na nawet 5/10, to taką notę również bez trudu dałoby się wybronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 14:24, Tenebrael napisał:

Ale zdaję sobie sprawę, że jak ktoś oceniłby tą grę
na nawet 5/10, to taką notę również bez trudu dałoby się wybronić.


Taki zawsze sie znajdzie. Nie mniej o co mi biega... Acha osobiscie z mechaniki tykałem bete wiec cała reszta jest teoretyzowaniem. Mechanikę jako tako uznałem za dopracowaną (choc IMO ssie balans poz. trudnosci pomiedzy luzem a wyzwaniem). Grafika w ogolnym stopniu jest ładna, ale nie szaleje - jak to z blizzem. reszta to dla mnie subiektywizm. Grafiki mozna sie wlasciwie czepiac tylko pod wzgledem desingu, czy klimatu. Dla mnie jest nienaganna. Choc tez mam zastrzezenia do tego jak np wyglada sam Diablo ;p. Bete przeszedłem raz. Wizardem. Dalej nie chciałem (replay ability u mnie szwankował mocno). Pewnie dlatego, ze poczatek uznałem za zbyt łatwy. Nawet pota nie uzylem - w walce z Skeleton Kingiem(?) wystarczyło biegać w koło i spokojnie mozna go uwalic. Ogladajac walki na YT z bosami to tez nie lepiej - stanie w miejscu i klepanie bosa :) Więc samemu boje sie grać w pełniaka. Wydaje się, ze z wyzszymi poziomami trudnosci sprawa powinna sie poprawić. OST z D3 taki średniawy jak słuchałem (ale nie wylaczylem, to juz cos). Ogółem dla mnie dobra, "rzemieślnicza" robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeśli chodzi o twe rozkminy odnośnie Black Soul Stone''''a i nie rozumowaniu jak się
tam znalazły poległe dusze Lesser Evil i Prime Evil. Piszesz o zniszczeniu kamieni dusz.
Zostały one splugawione, stały się ułudą. Gdyż Izual zdradził Mrocznej Trójcy ich tajemnice.
Dosłownie "Przestały działać". Jedna wielka to była lipa i podpucha.

Ale to nie trzyma się kupy. W takim razie po co Baal czy Mefisto dali się w nich uwięzić? Po co Baal siedział tyle czasu w grobowcu, a potem dał się zabić? Tylko po to, aby Diablo połączył wszystkie zła w sobie? Ze słów Adrii wynika, że tak nie mogło być, bo uwięzienie w czarnym kamieniu to był plan tylko najmłodszego brata. Wydarzenia z dwójki w świetle trójki po prostu nie mają większego sensu. Aby ja wyjaśnić należałoby stwierdzić, że Diablo przewiduje przyszłość, skoro dokładnie tak wszystko zaplanował. I Aidana, bohaterów z dwójki, Adrię, Caina, działania Azmodana i Beliala, upadek Tyraela, zniszczenie kamienia i następującą zaraz po tym śmierc pana zniszczenia. Skoro tak, to przewidział również swoją porażkę w trójce i tym bardziej w czwórce może powrócić.


Adria jakoś ich tam naznaczyła aby zgładzone dusze automatycznie wędrowały do Black Soul
Stone''''a.

Naciągane. Kiedy tak naprawdę miała to zrobić? Chyba że w dwójce była cieniem naszych bohaterów :)

Pewnie sama Adria wiedziała o jego istnieniu i o postaci jaką jest Zoltun Kulle
oraz nad czym pracuje/pracował. Pewnie znała jego dokładną historię również. Może i niby
to lamersko wygląda / może wyglądać ale na serio jakoś to się trzyma.

Właśnie to się nie za bardzo trzyma. Dlatego nie rozumiem stwierdzeń, że historia jest zamknięta, spójna i w Diablo 4 nie ma o czym już opowiadać. Otóz ja jestem zdania, zę historię na podobnym poziomie stworzyć będzie nietrudno.

Co do przepowiedni i samej postaci co wszystko niszczy. Nasz głowny bohater to Nefalem a nie zwykły człowiek.Po zniszczeniu kamienia świata przez Tyraela ich potężna moc zaczęła wracać gdyż kamień świata był "stabilizatorem". Nefalemowie z czasem stracili swą moc a Nefalemów było kiedyś tyle co ludzi i byli bardzo potężni. Rodzi się dziecko [już po zniszczeniu kamienia], której los nie jest znany i nie spisany. Sam Archanioł Losu o tym mówi. Nie ma tu też zbytnio się rozbijać o to i o tamto. K&^%$ przecież prosty HnS.

Wiem, że nasz bohater to nie jest zwykły człowiek. Niemniej nie powiesz chyba, że wątek przepowiedni rzeczywiście pociągnięto. Żaden monarcha ze wschodu, który miał umrzeć śmiercią trzecią i ostatnią nie nadszedł. Moim zdaniem wątek proroctwa stworzono na potrzebny promocji gry, robił duże wrażenie, ale już w samej rozgrywce nie było pomysłu, aby sensownie pociągnąć go dalej.

Chcesz lepszej fabuły wybierz RPG :). W tego typu grach zawsze chodziło i chodzić będzie o głupie itemy :D rywalizacja graczy kto szybciej kogo jak i ile zabije. Wtedy cała fabuła i reszta jest nieważna :)

Lepsza fabuła jest mi do niczego niepotrzebna. Ale skoro już jakaś jest, no to można nad nią się porozwodzić. Twierdzę, że o ile jedynka i dwójka razem mają sens i są logiczne, to w świetle trójki go tracą i wiele wydarzeń staje się niezrozumiałych. Natomiast nietrudnym byłoby sklecić do następnej części jakieś pare słów wytłumaczenia, pewnie nawet przewyższających to, z czym mamy do czynienia w trójce, aby znów trzeba było zasiekać Diablo. Już w tej części wiele naciągnięto, więc kolejne dziwactwa nie byłyby problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o twe rozkminy odnośnie Black Soul Stone''''a i nie rozumowaniu jak się

Niedopowiedzenia nie oznaczają braku logiki i spójności:).
Ja też mam wiele pytań odnośnie fabuły i liczę na to, że zostanie to wyjaśnione. Z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2012 o 12:38, Tenebrael napisał:

3. Grafika jest zbyt "diablowa" jak na WoW i zbyt "wowowa" jak na Diablo.


Pięknie to ująłeś :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:52, Hartus napisał:

Co do grafiki to nie wzięło się to z kosmosu.


Hartus, daj jeszcze Screenshota Studni na zoomie w pierwszym mieście obok Slaughtered Calf Inn.
Tam masz dowód kreski WoWa, którego chyba nic nie pobije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za spam postami, ale muszę to napisać.

Mam niejasne przeczucie (Diablo mi podszeptuje :)), że Blizz celowo wypuścił ograniczoną liczbę kopii, bo spodziewał się problemów z platformą battle.net. Nie jest dla mnie możliwe, absolutnie nie jest to możliwe, że ActiBlizz nie oszacował dobrze rynku.

Gdyby wypuścili dwa razy więcej kopii, zgotowaliby sobie dwa razy większe bagno. A tak spokojnie pracują nad rozwiązaniami, stabilizują, wypuszczają nowe egzemplarze w rynek, kontrola, stabilizacja. Dla mnie to ma sens, co Wy na to :P. Inna opcja jest taka, że praca w korporacji zryła mi psychikę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jako recenzent nie powinieneś ulegać urokowi poprzedników Diablo 3, jest to moim zdaniem co najmniej nie kompetencja tak samo szukanie dla gry plusów ze względu na poprzednie odsłony. Powinna to być bezstronna opinia a nie jakaś paplanina że niestety nie czuć tego co w 1 albo 2, no daj spokój kontynuacja nigdy nie jest w dokładnie takim samym stopniu zadowolić odbiorcy bo będzie się miał na czym wzorować i później wypisywać głupoty że nie dostał tego samego.Twórcy od wydania 2 sporo się nauczyli widać że poszli z duchem czasu i jest to jak najbardziej pozytywne i naprawdę spodziewałem się po hejterach najazdu na błędy opóźniające naszą przygodę w Diablo ale po recenzencie ? Czekasz 12 lat na grę i naprawdę bolą cię 3 dni trudności kiedy wiesz że 3/4 ludzi na świecie próbuje odpalić tę produkcje w tym samym momencie. Porównanie do wiedźmina? To chyba miał być żart. . . i w końcu ludzie piszący że tryb dla pojedynczego gracza powinien być dostępny offline, proszę was sprawia to problem uczciwym graczom ale to kwestia łatki a bynajmniej te hieny z torrentów nie dostaną czegoś z darmo za co zazwyczaj płaci uczciwy gracz. Naprawdę nie mam nic do ciebie drogi autorze po prostu myślę że popełniasz straszny błąd oceniając ten tytuł w taki a nie inny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym, żeby nie oceniać D3 przez pryzmat poprzednich części. Albo odgrzewany kotlet, albo gra nie spełnia oczekiwań, bo jest inna niż poprzednia...Mam wrażenie, że to błędne koło :).

D3 to nowa propozycja ze stajni Blizzarda, inna niż poprzednie, absolutnie żaden odgrzewany kotlet, żaden gotycko/satanistyczno/szaro-bury klops z przed lat w 256 kolorach (jak D1 ;)), bo to by się po prostu nie udało. Diablo wyszło kawał czasu temu i nie będzie drugiego takiego. To po prostu Diablo naszych czasów.

I moim skromnych zdaniem po raz kolejny Blizzard wyznaczył kierunek, w jakim powinny rozwijać się takie gry. Można powiedzieć, że dość mocno wstrząsnęli skostniałym gatunkiem, łącząc najlepsze rzeczy ze swoich wszystkich gier w jednej. Wprowadzili w jedynce dynamiczne ujęcie akcji z rzutem izometrycznym, po czym nie trzeba było długo czekać na genialne Baldury. W dwójce zaproponowali drzewka umiejętności z synergiami oraz słowa runiczne i też nie trzeba było długo czekać na zalew klonów z podobnymi rozwiązaniami. W trójce absolutnie genialny system dynamicznej zmiany talentów, runów i rezygnacja z rozdawania punktów.

Z D3 będzie jak z winem - im starsze, tym lepiej będzie smakować :). Nowy diabełek ma potencjał na 10 lat grania. Ma większy potencjał, niż dwójka, która w tej chwili może poszczycić się niemałym ruchem na serwerach.
Dwójka, która także była jechana za to, że nie jest pierwszym Diablo :). Że kolorowa, bez klimatu, że rozczarowanie.


Klimatem jest mi D3 bliższe jedynce, niż dwójce. Być może przez te wspaniale klimatyczne lochy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siła sentymentu, ot co. Tak to jest, kiedy kontynuacja wychodzi po tak długiej przerwie... Dla mnie gra jest mega-grywalna, mega wciągająca. I to się liczy. Max Payne 3 dostaje 9-tki za to, że jest "tylko" niezwykle wciągającą i przyjemną strzelaniną, to Diablo III też powinno, bo jest niezwykle wciągającym i przyjemnym hakenslaszem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 18:55, palpatine napisał:

Wprowadzili w jedynce dynamiczne ujęcie akcji z rzutem izometrycznym


Rozumiem zachwyt, rozumiem uwielbienie (bo sam uważam, że D1 jest jedną z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek grałem), ale, jak rany, nie popadajmy w przesadyzm. Zanim wyszedł pierwszy diabełek, mieliśmy takie gry, jak Ultima VII (1992), Ultima VIII (1994) czy Crusader: No Remorse (1995), stosujące rzut izometryczny. Naprawdę Diablo i Blizzard nie są odpowiedzialni za wszystkie przełomy w historii gier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólny hype na Diablo 3 jest po prostu nieuzasadniony i nie powinien mieć brawa bytu. Nie rozumiem dlaczego każdy tak pozytywnie ocenia tę grę. Przecież to produkcja, która powinna się ukazać 5 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się na temat samej gry ponieważ dzięki dystrybutorowi nie da się go kupić od 16.05.2012 w żadnym sklepie w całej Polsce!. To jest jakaś paranoja?! ile w ogóle było kopii na cały kraj? Na szczęście jest na Amazonie dostępny i można spokojnie kupować. A całe "recenzje", które pojawiają się na tym serwisie mają chyba za zadanie zwalenie wszystkiego na Blizzarda. Poza tym co to za opis gry "...grywalna", "...poprawna", "...nawet kooperacja mnie nie przekonała do końca"... a gdzie jakieś argumenty i przykłady? gdzie obiektywizm ? Ciekawy jestem czego wszyscy spodziewali się po Diablo w XXI wieku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tłumaczenia, że serwery nie działają "abo to dużo ludzi, abo to gigantyczna premiera". Jeszcze bym to zrozumiał w wypadku MMO, ale jak się nie potrafi utrzymać serwerów przy życiu to sie za przeproszeniem nie @%$#^ala na siłę online singleplayera i kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 18:52, Braveheart napisał:

A co ty byś chciał :> ? :) i jak to widział :)

Pozdrawiam.


Ja tylko odniosłem się do jego argumentu, przecież w tej historii nie ma nic wybitnego ani zaskakującego (

Spoiler

oprócz śmierci Cain''a, tego rzeczywiście się nie spodziewałem - ale po co komu to było?

). Rozumiem, można się nad grą rozpływać i ponosić się hajpowi (chociaż to i tak bardziej znośne niż ci apologeci i rycerze w błyszczących zbrojach broniący Blizz''owskiego DRM), ale na listość boską, bez przesady. :l

Co bym chciał innego? Mniej epickości i rozmachu, bo Blizz potrafi to świetnie pokazać tylko i wyłącznie na cutscenkach. Wolałbym nawet prostą historyjkę taką jak w pierwszym Diablo, byle pretekst do siekania demonów, przynajmniej nie byłoby żenady - w Diablo 2 to było w sam raz, pojawiła się całkiem zjadliwa fabuła, niby ratowaliśmy świat, niby epicko i te sprawy, ale jednak wszystko było stonowane, był klimat, epickość uszami nie wychodziła (Pan Zniszczenia za to był dużo bliższy Diablo 3). Miałem cichą nadzieję, że to ominie Diablo 3, ale cóż, wszystkiego mieć nie można, stary, dobry Diablo to to nie jest, chociaż gra masakrycznie wciąga. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo III jest dobre ale tylko dobre, sam z pewnością nie dałbym oceny 10/10 także tutaj wcale się nie dziwię.
W weekend pograłem trochę w Torchlight II, mimo że jest lepszy system rozwoju postaci, i dość ciekawa fabuła, brak mi w niej czegoś. Lubię Diablo i jestem fanem serii, myślę że moja ocena 10/10 mogłaby być za całą serię. Sama trzecia część zasługuje na mocną 8''emkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 16:20, Artmaster88 napisał:

Hartus, daj jeszcze Screenshota Studni na zoomie w pierwszym mieście obok Slaughtered
Calf Inn.
Tam masz dowód kreski WoWa, którego chyba nic nie pobije.


Mam jeszcze lepszy dowód. W Diablo III jest taki sam hełm Arthasa jak w WoWie! http://forum.gram.pl/upl/forum/2012_20/20120518041150.jpg

Naprawdę nie doszukumy się sensacji tam gdzie jej nie ma. Mi osobiście styl graficzny Diablo III odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały spór o diablo to dla mnie paranoja.

Ci którzy nigdy nie grali w WoW''a twierdza ze Diablo jest zbyt WoW''owe, bo to niby grafika taka sama (no bo D2 to komiksowe niby nie było), bo to niby skill cooldowny takie same i to niby proste i bla bla bla

Ci, którzy grali w WoW''a narzekaja, że Diablo jesty zbyt mało jak WoW, bo nie maja dobrego endgame contentu ktory zapewni im rok rozrywki i farmienia lootu, bo za malo postaci, bo nie dodadza nowego contentu w patchach i bla bla bla.

Jedynymi wadami D3 jak dla mnie są: brak PvP i problemy z serverami (bo blizzowi po doswiadczeniach z WoW''em już nie wypada). Diablo stało się ofiarą wasnego sukcesu. Wymagania graczy były wiwindowane w kosmos i nie wiadomo czego oczekiwali. Najbardziej narzekaja osoby pokroju, "Baldurs Gate był najlepszy i nic już go nigdy nie przebije". To jest po prostu sentyment (najczęściej wyidealizowane pierwsze gry z młodzieńczych lat), kiedy tak naprawde D2 miał w cholere wad, których teraz nagle już nikt nie chce zauważyc.

A czy 10/10? A diablo 2 miało 10/10? Sprawdzcie sobie metacritic. To jest H&S. Takie gry nie dostaja 10/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 16:11, com4r napisał:

A czy 10/10? A diablo 2 miało 10/10? Sprawdzcie sobie metacritic. To jest H&S. Takie
gry nie dostaja 10/10.


Z tego co pamiętam to Diabełek drugi dostał maksa od CD-Action (10/10), Świat Gier Komputerowych (5/5).
Click! 5/6 Komputer Świat Gry chyba również wystawił 5/6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować