Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Heavy Rain "nie jest zbytnio zainteresowany" konsolami nowej generacji

28 postów w tym temacie

W sumie to nawet bym sie nie zasmucił specjalnie, gdyby Cage wciąż robił gry na PS3. Nie musiałbym wtedy kupować PS4, żeby zagrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że kolejna generacja pojawi się najwcześniej pod koniec 2014 roku, ta nadal ma sporo do zaoferowania. Jeśli kupię jakiegoś next-gena to będzie to tylko Wii U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie czekam. To co konsole pod względem grafiki oferują teraz, w zupełności mi odpowiada. Z drugiej zaś strony, to zanim na nową konsolę powstaną jakieś warte grzechu tytuły, to trzeba przynajmniej dwóch lat od premiery... Jesień 2013 byłaby chyba optymalną datą na wyjście PS4 (tylko ta konsola mnie interesuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wyczekuje kolejnej drogiej konsoli od Sony ;) Na ps3 jeszcze da sie grac, nie jest to az taki gruchot zeby warstwa techniczna rujnowala radosc z rozgrywki- bardziej przeszkadza mi wtornosc rozwiazan fabularnych i gameplay''owych w obecnych grach, wiec jesli Dave cos na to zaradzi chetnie oddam mu swoje pieniazki;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 18:52, Dobos napisał:

Mam nadzieję że kolejna generacja pojawi się najwcześniej pod koniec 2014 roku, ta nadal
ma sporo do zaoferowania. Jeśli kupię jakiegoś next-gena to będzie to tylko Wii U.

Khy, khy, co ma do zaoferowania? Pecety wyprzedziły obecne konsole o co najmniej dwie generacje grafiki (DX 10 i 11). Tworzenie gier na obecne konsole to wyciskanie do absolutnej suchości ledwo namoczonej gąbki, kiedy obok jest cały magazyn idealnie suchych gąbek z napisem PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 20:23, Mercuror napisał:

Khy, khy, co ma do zaoferowania? Pecety wyprzedziły obecne konsole o co najmniej dwie
generacje grafiki (DX 10 i 11). Tworzenie gier na obecne konsole to wyciskanie do absolutnej
suchości ledwo namoczonej gąbki, kiedy obok jest cały magazyn idealnie suchych gąbek
z napisem PC.


Zależy jeszcze czego oczekujesz od gier - co z tego że nowe konsole umożliwią tworzenie jeszcze lepszej grafiki jeśli dostawać będziemy kolejne klony CoDa? IMO rynek powinien bardziej skupić się na nowych pomysłach i eksperymentowaniu.

Co do następnej generacji nie jestem zainteresowany. Mam wiele gier do odrobienia jeszcze z poprzedniej generacji (o tej już nie mówiąc), poza tym nie podoba mi się kierunek w którym zmierza przemysł. Sony i MS coraz bardziej interesują się online passami, przypisywaniem gier do konsoli/konta i innymi pierdołami - wszystkim żeby tylko utrudnić ludziom życie. Twórcy i wydawcy też nie są lepsi.

Jak tak dalej pójdzie zostanę przy moim starym piecu i PS3. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 20:23, Mercuror napisał:

Khy, khy, co ma do zaoferowania? Pecety wyprzedziły obecne konsole o co najmniej dwie
generacje grafiki (DX 10 i 11).


Gry to nie tylko grafika. Wyjdą nowe konsole i co będzie? Same "hity" pokroju Battlefield 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co ci to DX10 i 11 daje? Fabułę? Dobry gameplay? Nieszablonowe postacie i dobry voice-acting? Może multiplayer na długie godziny?

Ups.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 22:03, Henrar napisał:

I co ci to DX10 i 11 daje? Fabułę? Dobry gameplay? Nieszablonowe postacie i dobry voice-acting?
Może multiplayer na długie godziny?

Ups.


+1

Wyrwałeś mi to z ust.

A Pan Cage bardzo dobrze prawi. Brakuje oryginalnych gier pokroju Shadow of the Colossus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pecety wyprzedziły obecne konsole o co najmniej dwie generacje grafiki (DX 10 i 11).
Wbrew pozorom nie jest to nawet jedna generacja. Radzę porównać różnicę w poziomie grafiki między PSX a PS2, miedzy Nintendo 64 a GameCubem a obecnymi PCtami a hitami z X360/PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 22:03, Henrar napisał:

I co ci to DX10 i 11 daje? Fabułę? Dobry gameplay? Nieszablonowe postacie i dobry voice-acting?
Może multiplayer na długie godziny?

Daje mi też nieodłączny rozwój pozostałych części komputera, z 8 GB RAMu i 4GHz czterordzeniowym procesorem na czele. Och, no i 2 TB miejsca na dysku twardym, dzięki czemu nikt nie musi ograniczać długości fabuły i ilości nieszablonowych postaci, bo przypadkiem gra zajmie 5 płytek, którymi będzie trzeba żonglować.

Poza tym nie wiem kto dał tobie i innym prawo do decyzji, że grafika nie gra w grze żadnej roli. Dobrą fabułę, miodny gameplay, nieszablonowe postacie, świetny voice-acting i wciągające multi da się zrobić niezależnie od zastosowanego silnika, więc równie dobrze można to robić przy dużo lepszej grafice, jednocześnie zwiększając przyjemność czerpaną z dopracowania wszystkich elementów.

Ups.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 23:24, Mercuror napisał:

Poza tym nie wiem kto dał tobie i innym prawo do decyzji, że grafika nie gra w grze żadnej
roli.


Kto dał Tobie prawo do decyzji że grafika jest mega ważna? ;> Nikt nie mówi że nie chcemy dobrej grafiki, zależy nam po prostu aby twórcy bardziej skupili się na samej rozgrywce zamiast podkręcać widoczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 20:41, Fimbulvinter napisał:

Gry to nie tylko grafika. Wyjdą nowe konsole i co będzie? Same "hity" pokroju Battlefield 3?


Oczywiście że tak, skoro ludzie ciągle to kupują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, kto uważa, że 1 DX=1 GENERACJA (jak ktos napisal dx10 i 11 - 2 generacje graficzne) to jest debliem i powinien najpierw się dowiedzieć, a potem poczytać ten stek bzdur.

Generacji było już 11?

DX 10 rozni sie od 9 troszke, a 11 od 10 praktycznie wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 20:23, Mercuror napisał:

Khy, khy, co ma do zaoferowania? Pecety wyprzedziły obecne konsole o co najmniej dwie
generacje grafiki (DX 10 i 11). Tworzenie gier na obecne konsole to wyciskanie do absolutnej
suchości ledwo namoczonej gąbki, kiedy obok jest cały magazyn idealnie suchych gąbek
z napisem PC.

Kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 23:24, Mercuror napisał:

Daje mi też nieodłączny rozwój pozostałych części komputera, z 8 GB RAMu i 4GHz czterordzeniowym
procesorem na czele. Och, no i 2 TB miejsca na dysku twardym, dzięki czemu nikt nie musi
ograniczać długości fabuły i ilości nieszablonowych postaci, bo przypadkiem gra zajmie
5 płytek, którymi będzie trzeba żonglować.

Interesujące. Gdzie masz obecnie gry na pięć płyt? Nie masz - to nie czasy PSX. Poza tym, już widzę, jak devsi/wydawcy wkładają kasę w taką grę. Już to widzę.

Dnia 19.05.2012 o 23:24, Mercuror napisał:

Poza tym nie wiem kto dał tobie i innym prawo do decyzji, że grafika nie gra w grze żadnej
roli.

A kto dał tobie prawo do decyzji, że grafika jest ważna? Tak ważna, że trzeba pędzić na zbity pysk, żeby ulepszać silniki i sprzęt, by mieć tekstury w trochę lepszej jakości niż obecnie? By poświęcać ludzi i kasę na rozwój silnika za wszelką cenę i zostawiać całą resztę, bo nie ma już środków na ich rozwój?

Dnia 19.05.2012 o 23:24, Mercuror napisał:

Dobrą fabułę, miodny gameplay, nieszablonowe postacie, świetny voice-acting i wciągające
multi da się zrobić niezależnie od zastosowanego silnika, więc równie dobrze można to
robić przy dużo lepszej grafice, jednocześnie zwiększając przyjemność czerpaną z dopracowania
wszystkich elementów.

Bzdura. Nie da się - wszystko kosztuje kasę. Zrobienie zaawansowanego silnika/kupno licencji kosztuje. A gry to ogromne koszta i wydatki w jednej dziedzinie to cięcia w drugiej. To elementarne. Spójrz na to, jak wyglądają gry na początku generacji konsol a jak pod jej koniec. Niebo a ziemia - nie tylko pod względem grafiki (to oczywiste), ale też samego gameplay''u, bo w pewnym momencie twórcy ogarniają silnik i skupiają się na najważniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nigdy grafika z PS3 za bardzo nie przeszkadzała. Wiadomo były gry z lepszą i gorszą grafiką, no ale Ci co ostatnio kupowali telewizory prawdopodobnie szarpnęli się na większą przekątną niż poprzedni + 3D. Padła mi 42" Bravia i kupiłem Samsunga 55 cali no i niestety z tej samej odległości grane na PS3 stało się znacząco mniej przyjemne. Wymagam niewiele bo tylko wyższej rozdzielczości, gdyż na kompie w 1920x1080 wszystko wygląda przepięknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować