Zaloguj się, aby obserwować  
sls333

Silent Hill - film - byłem, widziałem...

11 postów w tym temacie

...ot się załapałem fuksem na prapremiere do Multikina

Co o filmie powiedzieć można.
Jest to film bazowany na grze komputerowej.
Dla niektórych to wystarczy i moga zakończyć lekturę

Gra aktorska - dobra.
Efekty - super dobre.
Klimat - wysmienity.
Fabuła - wystarczająca... (ci co znają gry są ostro do przodu)
Po wyjściu z seansu - dreszcz.
Odwzorowanie miasta - doskonałe.
Muzyka - klasa sama w sobie, sama warta ceny biletu.

Film nie jest oparty na żadnej konkretnej części gry. Raczej jest to dość wolny przelot nad częściami 1-3, z przewagą 1. Większość i tak nie grała w jedynkę, bo wyszło to tylko na PSX, więc raczej całość fabuły będzie dość nowa.

Nie powiem, że film jest skierowany tylko do miłośników tej serii gier, bo nie jest. W samym filmie jest taka ilość spoilerów, że powinien złapać sens każdy, kto nawet o grze nigdy nie słyszał.

Film sam w sobie to świetny horror. Fabuła wydaje się dość prosta, jednak jej realia i przyczyny nie są już takie jasne i na pewno pozostawią wielkie pole do popisu wyobraźni - dlaczego tak się działo, kim jest X, skąd wziął się Y i jaką role odegrał Z.
Zaznaczmy, że nie jest to typowo amerykański horror. Nie jest to film gore, choć ilość scenerii typou gore jest przytłaczająca. W Silent Hill boimy się jednak nie tego, co widzimy - nawet gdy jest to jakiś potwór rodem z koszmaru, a raczej tego, co nastąpi. W końcu potwór okaże się jednak nie taki straszny i przewrotnie zmieni nasze nastawienie.
Fabuła zaskakuje w sposób dość ciekawy, a zwroty akcji są diametralne, tak że nigdy nie możemy być pewni z kim powinniśmy się utożsamiać, bywa nawet że główna bohaterka w imię miłości do dziecka, gotowa jest na...
Majstersztykiem za to jest zakończenie. Raczej nikt nie pozostanie na nie obojętny. I podejrzewam, że sporo osób zacznie się zastanawiać i bliżej przyglądać miasteczku Silent Hill... ale uważajmy, nawet gdy wiemy, że to tylko film, że to tylko kolejna gra, Silent Hill może zmienić coś w nas, przeniknąć do naszego prawdziwego świata i zagościć w nim dłużej. Zwałszcza, że nawet film pozostawia sporo otwartych wątków - ostatni tekst policjantki, postać policjanta pomagająca Christoferowi, ciekawe zastosowanie kanarka w klatce...
Czasem warto jednak otworzyć te drzwi, zakazany owoc kusił od zawsze. W tym wypadku też ma coś, co przyciąga.
Ja stałem się wirtualnym mieszkańcem Silent Hill już dawno.
Zapraszam i Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stało się,obejrzałem pokaz przedpremierowy w poznańskim Multikinie (premiera 26.05). Był to najbardziej oczekiwany przeze mnie film i powiem tak - nie zaskoczył mnie, ale również - ufff - nie zawiódł. Niestety od połowy staje się trochę zbyt naciągany, ale i tak świetny. Piramidogłowy po prostu rządzi.

Jak zawsze pozostają pytania (spojler!) - czy wreszcie poznaliśmy oficjalną historię Silent Hill czy to tylko fantazja twórców filmu? Czy Zło wstąpiło w małą Sharon? Dlaczego pozwoliło im odejść, ale nie wypuściło z Alternatywnej Rzeczywistości? Czy Cybil to policjantka z "jedynki", jeśli tak, to coś się tu nie zgadza. Przecież widziała to miejsce razem z Harrym, a w filmie zachowywała się jakby widziała je po raz pierwszy. Jeśli jednak akcja dzieje się przed wydarzeniami opowiedzianymi w pierwszej części gry to jak to możliwe? Przecież widzimy jak płonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega wcześniej napisał. Film nie jest wierną ekranizacją żadnej z części gry. Wzorowany jest głownie na pierwszej cześci ale nie brakuje motywów z dwóch pozostałych. Tak więc próba ścisłego przypasowania fabuły filmu do fabuły gry spali na panewce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się na ten film wybrać. Od samego trailera mało się nie olałem ze strachu. Zobaczę, co z tego wyjdzie. PS. kiedy jest\była oficjalna premiera filmu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo niedopowiedzen, tak samo jak sporo smaczkow wyczuja tylko ci, co grali w serie SH.
Jednak uwazam ze to bardzo dobra kompilacja i bardzo dobry film moze nie tyle oparty na jakiejs konkretnej czesci gry, ale umieszczony w swiecie gry.
W koncu Silent Hill jest swiatem rownoleglym, a jak widac nawet w filmie, przynajmniej roztrojonym, wiec dlaczego by nie moglo sie jednoczesnie zdarzac tysiace sytuacji rozniacych sie tylko nieznacznie. Stad tez mozna wysnuc rozne mozliwosci i rozne zakonczenia gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie kolego że napisałeś ze to nie jest twoj tekst:/ Bo znalazłem podobny na filmweb no chyba ze ty jestes jego autorem w co raczej wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 21:49, Widek napisał:

Fajnie kolego że napisałeś ze to nie jest twoj tekst:/ Bo znalazłem podobny na filmweb no chyba
ze ty jestes jego autorem w co raczej wątpię


A widzisz moze jakas analogie pomiedzy nickiem osoby piszacej na FilmWebie, a moim pelnym podpisem? :)
Napisalem jedna minirecenzje i wkleilem ja w kilka miejsc na sieci, w ktorych pisze.
Takze ten sam __MÓJ__ tekst znajdziesz i tu: http://www.filmweb.pl/Silent,Hill,-,by%B3em%2C,widzia%B3em...,temat,Topic,id=445877
a także i tu: http://fmania.pl/viewtopic.php?p=270048#270048
i pewnie jeszcze gdzieś indziej :)

I tak, używam różnych nicków, o widzisz w sieci istnieję mniej więcej od roku 1994 i z różnych powodów różni ludzie znają mnie pod różnymi :D

Tak czy siak gratuluję czujności i zmysłu tropicielskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak sobie myślę, że pójdę sobie jutro w Wawie drugi raz na Silent Hilla :D
Będę miał akurat z 5h luzu w Wawce zanim... a k*!#$* NIE! nie ide na papieza :D Do teatru Roma ide na Taniec Wampirow w rezyserii Polanskiego :D

Soulless "nie wystraszysz mnie pieklem, nie skusisz mnie rajem, I''m free..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować