• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ray

Denerwujące reklamy w prawym dolnym rogu

Pytanie

Od kilku dni wyskakują mi naprawdę denerwujące reklamy w kwadracie w prawym dolnym rogu i powoli mam tego dość. Niestety google nie jest zbyt pomocne, więc postanowiłem was poprosić o pomoc w likwidacji tego okienka. Problem pojawia się zarówno w Firefoxie i Internet Explorer i jest to ustrojstwo na tyle sprytne by nie wyświetlać się na większych stronach takich jak google, steam, youtube, ale na wszelkich mniejszych wyskakuje do oporu, w tym też na gram.pl. Nie wiem jak to wlazło na mój komputer, być może przeoczyłem jakiś "ptaszek" do odznaczenia podczas jakichś instalacji, mimo że zazwyczaj jestem ostrożny. Jedyne co sobie przypominam z takich instalacji to był update do Adobe Flash Player i chyba nowa Java. W tray''u nie wyświetla się żaden nieznany mi program. Na moim laptopie problem nie występuje, więc coś musi być na tym komputerze nie tak. Wszystkie te reklamy mają charakterystyczny znaczek "N". Załączam screeny i na pierwszym zaznaczam okienko czerwoną obwódką, żeby nie było wątpliwości.

20120520200145

20120520200201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Sprawa jest prosta.
Odpal menadżera zadań, przejdź do procesów, następnie znajdź coś co się nawzywa "Wsearch" z opisem "windows search". Jeżeli masz taki proces i masz polskiego windowsa to odrazu wiadomo że to ściema bo opis składnika jest po angielsku. Rozwiązanie jest tutaj http://forums.spybot.info/showthread.php?t=39873
po usunięciu upewnij się że jest wszytko ok w rejestrach, wejdź w CMD / regedit / znajdź "wsearch" - jeżeli coś się pojawi to zacznij od nowa. Po dobrze wykonanym zadaniu nic nie powinno się pojawić w rejstrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.06.2012 o 14:11, vegost napisał:

Adblock spokojnie wystarczy. Już od dawna nie widziałem, żadnej głupiej reklamy na gramie.


Dziś pojawila się u mnie ta reklama po przeglądaniu strony z aforyzmami i stat4u. Wygląda tak samo, jest na FireFox i IE. Nie chce jej maskować, tylko usunąć z komputera.
Usunał ją program polecany na innym forum: TDSKiller. Znalazł jedna rzecz, usunął, restart i na razie jest dobrze.

Pobierz i uruchom TDSSKiller
Kliknij Start scan i jeśli coś wykryje wybierz Skip
Pokaż raport z tego programu.

Pobierz i uruchom aswMBR
Po uruchomieniu kliknij Nie i następnie Scan.
Pokaż raport z tego programu Save log.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować