Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii - Max Payne 3 wyprzedził Diablo III

28 postów w tym temacie

Adam Berlik

W ubiegłym tygodniu do sklepów trafiły dwie najbardziej oczekiwane gry ostatnich lat, czyli Diablo III i Max Payne 3. Niewiele brakowało, by dzieło Blizzarda, które ukazało się na PC/Mac, wyprzedziło nową odsłonę przygód byłego policjanta, wydaną na X360 i PS3.

Przeczytaj cały tekst "Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii - Max Payne 3 wyprzedził Diablo III" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można mówić, że Max jest na dwie konsole, a Diabełek tylko na PC... Ale jakby Diabełek wygrał, nawet minimalnie, to by się mówiło że PC dokopało dwóm konsolom. Po prostu dwie dobre gry na szczycie i nie ma zdziwienia, że to one królują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony takim wynikiem, ale cieszę się, bo Maksio to bardzo przyjemna i -co najważniejsze- wymagająca gra. Dobrze wiedzieć, że tytuły w które grając trzeba się trochę napocić są wciąż popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do tego pewnie DIablo tak samo zabrakło w sklepach jak i w Polsce... Chociaż, co ja mówię... pewnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jak to będzie finalnie podana ilość sprzedanych egzemplarzy obu gier bo tak to nie mają czym się jarać zbytnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 w tym momencie to towar deficytowy, MP3 jest pewnie pod dostatkiem. Zestawienie nie uwzględnia na pewno dystrybucji elektronicznej a tam pewnie wynik jest niezły, więc ta lista to tak orientacyjnie tylko xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik i tak jest rezultatem wspaniałym dla Diablo. W kraju, w którym na komputerach się nie gra juz prawie i tak trafia na 2-gie miejsce. Wszystkie te kopie były przecież kupione tylko online, bo w sklepach tu nie ma D3. Nie ma prawie wogóle nic na PC. Nawet 2gie miejsce to w przypadku UK miażdżący wynik w porównaniu z konsolowymi zabawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam też raczej rządzą konsole. Ponadto MP3 wyszedł zarówno na XBoxa360 i PS3, a D3 tylko na Piecyki. Biorąc to pod uwagę wychodzi na to, że i tak to D3 rządzi, a nie MP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 18:52, Wycek napisał:

a czy oni liczą w tych rankingach sprzedaż z blizzard store??

A czy liczą steam? Rockstar to firma o ogromnej sprzedaży, która wg mnie cieszy się nawet lepszą reputacją niż blizzard, ponieważ nie uprawiają sztucznej polityki "soon".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż niestety Diablo 3 wyprzedzi Max''a.
kupiłem Diabełka w dniu premiery - takiego bubla już dawno nie widziałem. już pominę bugi i fakt, że przez dobre 2 dni nie mogłem gry odpalić w SINGLU, bo miałem problemy z łączeniem się do serwera. sama rogrywka(gdy w końcu się podłączyłem) to taki zawód - co oni robili przez te 10 lat, przerywniki filmowe?
miałem okazje zagrać w betę Torchlight 2 jakiś czas temu - ta gra calkowicie miażdży bubel od Blizzarda. normalnie nie ma porównania. obecnie Diabełka odinstalowuje, po czym pakuje grę i ją sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 13:31, LO napisał:

A do tego pewnie DIablo tak samo zabrakło w sklepach jak i w Polsce... Chociaż, co ja
mówię... pewnie nie...


Wyprzedany z gry był nawet Amazon i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 18:55, hans_olo napisał:

A czy liczą steam? Rockstar to firma o ogromnej sprzedaży, która wg mnie cieszy się nawet
lepszą reputacją niż blizzard, ponieważ nie uprawiają sztucznej polityki "soon".


Nie, oni mają lepszą politykę: "Kolejne GTA tylko dla konsol." <miesiąc później> "Kolejne GTA jednak wyjdzie na PC" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 18:52, Wycek napisał:

a czy oni liczą w tych rankingach sprzedaż z blizzard store??


Brytyjski chartz NIE liczy sprzedaży cyfrowej. Same pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedany tak samo jak w Polsce. Na obydwie gry jest maksymalny popyt. W moim lokalnym Tesco Extra w dniu premiery wystawili takie duuuże kartonowe stojaki z Maxem na PS3/X360. Tak na oko z 200 sztuk. Pod koniec dnia nie było już ani jednej.
Z Diablo III było jeszcze lepiej. Cała półka została opróżniona w kilkanaście godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 21:19, Bambusek napisał:

Nie, oni mają lepszą politykę: "Kolejne GTA tylko dla konsol." <miesiąc później>
"Kolejne GTA jednak wyjdzie na PC" :)

Lepsza taka polityka niż wymóg połączenia z Internetem w singlu, bo części gry nie ma na dysku tylko na serwerach producenta...*


*Pragnę też przypomnieć, że 99% ludzi teraz broniących ten system w Diablo 3 narzekało na to, gdy ogłoszono, że taki DRM jest planowany w STALKERze 2. A także, gdy ktoś z ID wypowiedział się na ten temat w przypadku RAGE''a. Cóż, fanboizm, hype i te sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować