Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Max Payne 3 - recenzja

86 postów w tym temacie

Niczego oprócz obelg nie napisałeś ani jednego argumentu do czego mam się odnieść ?
do cytuję:

Dnia 23.05.2012 o 13:00, dragnor napisał:

Ze nie jest ci glupio takie bzdury pisac jak w tych linkach xD Fanatyk much? xD

Dnia 23.05.2012 o 13:00, dragnor napisał:

Jakie klamstwo? Masz urojenia? xD W CDA musieli miec niezla beke jak skojarzyli autora
xD

Dnia 23.05.2012 o 13:00, dragnor napisał:

Jak stary radiomagnetofon co tasme mu wcielo xD

Dnia 23.05.2012 o 13:00, dragnor napisał:

Ja? Przeciez z Ciebie jest niezla polewka w sieci nawet w tym watku xD Twarz juz dawno
straciles ludzie sie z ciebie nabijaja a ty tego nie widzisz xD I on cos o problemach
z koncentracja pisze xD LOL xD


itd. itp.

Wskaż te swoje merytoryczne argumenty chociaż jeden , pamiętaj argumenty a nie obelgi.

Dnia 23.05.2012 o 13:00, dragnor napisał:

Idealnie pasuje do ciebie powiedzenie "czlowiek ze wsi wyjdzie, ale wies z człowieka
nigdy". Widze ze zaczela sie prywata, osobista pyskowka i wyzywanie - nerwy puscily?
Chusteczke podac? U mad bro? Nie placz. "Merytorycznej dyskusji" w twoim stylu? xD To
czekaj tylko zaznacze co napisalem wczesniej, wcisne ctrl+c i ctrl+v xD Trolluj dalej
i do zobaczenia na wykopie xD


I ty chcesz być traktowany poważnie ?.
Jesteś nie tylko trollem i ale merytorycznym zerem w dyskusji o MP3.
Najlepszym zaś sposobem na pozbycie się trolla jest niekarmienie go.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 13:26, kerkas napisał:

Niczego oprócz obelg nie napisałeś ani jednego argumentu do czego mam się odnieść
?
do cytuję:


Zapoznaj sie z haslem "obelga" zanim zaczniesz uzywas slow ktorych znaczenia nie rozumiesz xD Jedyna osoba ktora uzyla obelgi jestes ty wyzywajac mnie od gowniarza. Wiec wez sie opanuj ochlon xD

Dnia 23.05.2012 o 13:26, kerkas napisał:

Wskaż te swoje merytoryczne argumenty chociaż jeden , pamiętaj argumenty a
nie obelgi.


Poczekaj chwile xD Sugerujesz ze ty dyskutujesz merytorycznie? HAHAHAHA xD Przeciez ty nawet nie grales w gre o ktorej piszesz a probujesz wciskac kit tym ktorzy grali xD Wypisujesz w kolko i to samo w kazdym temacie o MP3 jak go pila zarzneli xD To sie nazywa tupet i inny swiat xD Ja swoj egzemplarz gry juz zamowilem czekam na premiere i wtedy na spokojnie wypowiem sie na jej temat. A ty jako ktos kto nie gral kloc sie dalej z tymi ktorzy grali wmawiajac im swoje jakies urojone wizje xD Smieszny jestes naprawde xD

Dnia 23.05.2012 o 13:26, kerkas napisał:

I ty chcesz być traktowany poważnie ?.
Jesteś nie tylko trollem i ale merytorycznym zerem w dyskusji o MP3.
Najlepszym zaś sposobem na pozbycie się trolla jest niekarmienie go.


No niestety ciebie karmia xD Na szczescie jako ze znasz MP3 na wszystkie strony po przejsciu gry kilka razy to merytorycznym zerem nie jestes xD LOL no co za przypadek xD

I nie pisz z pogrubieniem bo mi sie nie chce znowu usuwac [ b ] xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 13:01, mati285 napisał:

Mi też bardziej kojarzy się z Willisem. Ewentualnie z Bryanem Cranstonem z serialu Breaking
Bad.


Widzę, że każdemu Max z trójki kojarzy się z kim innym :) Mnie najbardziej przypomina Dominica Purcella wcielającego się w rolę Lincolna Burrowsa z Prison Break.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Który objawia się czym ?

Spoiler

popijaniem leków alkoholem przez Maxa , krwią sikającą na
lewo i prawo ,przebłyskami światła a może zakończeniem



Klimat budują m.in. dialogi, monologi Maksa (które zaraz zanegujesz jakimś argumentem typu "gdzie jedynie przeklina"), muzyka i strona wizualna.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

a swoją drogą Widziałeś zakończenie
?.


W przeciwieństwie do Ciebie nie tylko widziałem grę na własne oczy, grałem w nią i ją skończyłem.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Fabuła to tylko kwiatek do kożucha Rockstar postawił na akcję , wybuchy itd. itp. a z
drugiej strony Jesteś zmuszony korzystać z systemu osłon rodem z Gears of War czego nie
rozumiem.


No i dalej będziesz szedł w zaparte i kolejny prosto zenegowany argument. ;) W dupie mam w co wierzysz, nacisk na fabułę jest taki sam jak w poprzednich MP (czyli "fabuła przede wszystkim"). A co z tego, że mogę korzystać z systemu osłon i jak to ma się do tego argumentu? :l W poprzenich grach z serii go nie było, ale i tak kryliśmy się za ścianami, bo latanie i strzelanie na pałę było surowo karane natychmiastową śmiercią. Były tam również wybuchy, efekciarstwo i tym podobne. Ta seria to (uwaga, uwaga!) STRZELANINY TPP.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Przypominam że Rockstar mówił że miała przyćmić te z poprzednich części.
Można było nawet o tym przeczytać miesięcznik EDGE wywiad z Danem Houserem A Man Called
Payne.


Nie obchodzi mnie co mówił Rockstar, ważne jest to co dostałem. Wiem, że jako tonący będziesz trzymał się każdej brzytwy i każdy argument jest dobry, ale ja na takie coś spluwam bo szkoda na to czasu.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Zgadza się ale też nikt nie chełpił się tym że siłą MP jest jego fabuła.


Ale to właśnie ona była ogromną częścią poprzedniczek i było logiczne, że Rockstar będzie o tym mówił, co należało zresztą potraktować lekko z przymrużeniem oka. To nie moja wina, że łykasz wszystko co piszą w gazetkach.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Czy gdzieś napisałem że MP1 i MP2 miały fabułę na poziomie Ojca Chrzestnego? nie.


A czy ja powiedziałem, że tak napisałeś? Powiedziałem, że zachowujesz się tak jakby one były tak genialne, naucz się rozumieć to co czytasz.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Nie różni się to od muzyki w filmach akcji gdzie muzyka pełni rolę zapchaj dziury.


Wiedziałem, że to napiszesz, bo przecie najprostszy kontrargument to zanegowanie argumentu, pozostałe argumenty też w taki sposób zbyłeś. ;) Posiadam OST i jest bardzo klimatyczny, dobra i oryginalna fuzja ambientu wszelakiego z eksperymentalnami wstawkami rock''owymi.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Gdzie Max klnie jak szewc.


No bez przesady. Przekleństwa zdarzają sie, i co z tego? Komu nie zdarzyłoby się kląć w sytuacjach w jakich znajdował się Max?

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Obecny Max przypomina Ferdynanda Kiepskiego jeśli Tobie to nie przeszkadza to o.k. tyle
że nie wszystkim musi się on podobać.


"Ferdynanda Kiepskiego"? Nie wiem co Ci chodzi i nie chcę zgadywać.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Bzdura max dźwiga dwie sztuki rodzaje broni zamiast kilku rozumiem że to w ramach realizmu
by Rockstar.


Pewnie tak. I to jest jakaś wielka wada i argument przeciwko temu, że MP3 ma praktycznie wszystko co miały poprzednie części, tak? ;D

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Z kolei realizm szwankuje skoro Max za osłonę wybiera wózek bagażowy chyba pancerny skoro
naparzają do niego z kilkunastu sztuk broni palnej a wózek jest nietknięty.
Jeśli chodzi o Bullet Time to nie dostajemy niczego nowego to wszytko już było w poprzednich
częściach


No i w ogóle wszystko w tej grze jest do dupy.

^^

Tylko narzekasz i narzekasz, choć pewnie grę widziałeś na paru filmikach na YouTube. Nie pamiętam sytuacji o której wspomniałeś (tzn. z wózkiem bagażowym), a jeżeli byłaby rzeczywiście kuriozalna raczej bym ją zapamiętał. A co nowego w bullet time? Zapraszam do multi. W singlu nie różni się za bardzo od poprzednich gier z serii, po prostu został doszlifowany.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

A to że MP1 i MP2 czerpał garści z tego gatunku o tym już nie pamiętasz tak to już jest
jak ale jak się jest fanatycznym fanbojem Rockstara i wszystko co oni wyprodukują traktuje
jak relikwię.


Rockstar jest dla mnie po prostu jednym z producentów gier i tyle. Zanim zaczniesz rzucać fanbojami i fanatykami na prawo i lewo spójrz na siebie i swoje tysiąc osiemset postów o tym jaka to zła gra. ;)

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Wiesz ile jest gier akcji pokroju Maxa (bo Bullet Time jest wykorzystywany w grach akcji
od czasu MP1) tysiące , a ile jest gier z klimatem noir można ich ilość policzyć na palcach
obu rąk.


I co z tego? MP3 ma troszkę inny klimat, co nie znaczy, że nie jest mroczny. A własnie mroczny klimat był jednym z powodów, za który polubiłem serię.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Chcesz odgrzewanych hamburgerów proszę bardzo tylko nie mieszaj kogoś z błotem jeśli
ktoś powie że mu takie danie nie smakuje.


Rzadko smakuję odgrzewanych kotletów, ale jeżeli MP3 to wg. Ciebie odgrzewany kotlet to jest on bardzo, bardzo smaczny.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Jeśli chodzi o gatunek noir to i owszem.


Gratulacje.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Marna prowokacja na poziomie @dragnor ale rozumiem że to są merytoryczne argumenty


Nie, to był po prostu przytyk. ;) Merytoryczne argumenty już przytoczyłem, ale ty je po prostu zanegowałeś (vide argument z muzyką), zbyłeś w najprosty z możliwych sposobów. I Ty chcesz prowadzić dyskusję, ba, jeszcze pouczać innych jak ją prowadzić? Żenada.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Jesteś krótkowidzem skoro nie widzisz że fabuła została zerżnięta z Człowieka w ogniu.
MP3 został zrobiony na tej samej zasadzie co Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć.


Jest podobna, ale w takim samym stopniu podobna jest fabuła Alan Wake i Lśnienia.

Dnia 23.05.2012 o 09:06, kerkas napisał:

Ps. Zamiast obrażać ludzi używaj uwaga trudne słowo merytorycznych argumentów


Właśnie sam mnie obraziłeś, a argumentów to Ty nie masz, jedynie negujesz moje. ;) Od dawna wielu ludzi irytujesz, więc nie dziw się jak na Ciebie reagują, sam jesteś sobie winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 09:53, Lordpilot napisał:

Wywołałeś wilka z lasu, a tak "bylo miło przez chwilę" ;)


Wcześniej zrobił to dragnor, więc ewentualną winę proszę zrzucać na niego. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Klimat budują m.in. dialogi, monologi Maksa (które zaraz zanegujesz jakimś argumentem
typu "gdzie jedynie przeklina"), muzyka i strona wizualna.


Porównaj dialogi Maxa choćby z drugiej części i z MP3 niebo a ziemia.
Tam (MP2) niektóre teksty były wręcz poetyckie.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

> a swoją drogą Widziałeś zakończenie
> ?.

W przeciwieństwie do Ciebie nie tylko widziałem grę na własne oczy, grałem w nią i ją
skończyłem.


Aha , czyli to że bohater

Spoiler

odchodzi w kierunku zachodzącego słońca niczym kowboj w westernie Ci
nie przeszkadza ?.



Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

W dupie mam w co wierzysz,


To merytoryczna uwaga jak rozumiem :)

>nacisk na fabułę jest taki sam jak w poprzednich MP

Każdy wierzy w to w co chce wierzyć.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

A co z tego, że mogę korzystać z systemu osłon


Nie mogę a muszę.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

W poprzenich grach z serii go nie było, ale i tak kryliśmy się za
ścianami, bo latanie i strzelanie na pałę było surowo karane natychmiastową śmiercią.


W drugiej części owszem w pierwszej niekoniecznie i zależny na jakim poziomie trudności grałeś .

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

> Przypominam że Rockstar mówił że miała przyćmić te z poprzednich części.
> Można było nawet o tym przeczytać miesięcznik EDGE wywiad z Danem Houserem A Man
Called
> Payne.

Nie obchodzi mnie co mówił Rockstar, ważne jest to co dostałem.


To tak jakby powiedzieć nieważne że zamawiałem zapiekankę a dostałem pizzę.

>Wiem, że jako tonący

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

będziesz trzymał się każdej brzytwy i każdy argument jest dobry, ale ja na takie coś
spluwam bo szkoda na to czasu.


Niczego się nie chwytam ujmę to tak , wyborcy raz na cztery lata rozliczają kolejną ekipę z
obietnic i z tego co z tych obietnic zdołali zrealizować zrobiłem to samo tylko w stosunku do
Rockstar.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Ale to właśnie ona była ogromną częścią poprzedniczek i było logiczne, że Rockstar będzie
o tym mówił, co należało zresztą potraktować lekko z przymrużeniem oka.


Pancerne wózki bagażowe również

Spoiler

,
http://www.youtube.com/watch?v=pPvExrXulp0&feature=relmfu
tak samo jak golden gun guide mam pomysł całą grę potraktujmy jako żart /: tylko po cholerę było w
to mieszać MP przecież można było zrobić grę akcji i nazwać ją dowolnie Rockstar po prostu odcina
kupony o popularności jaką cieszyły się poprzednie części.



>To nie moja wina,

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

że łykasz wszystko co piszą w gazetkach.


Telewizja kłamie prasa również a dziennikarze nie autoryzują wywiadów jeszcze jakieś rewelacje :) ?.

>naucz się rozumieć to co czytasz.

A podobno to ja obrażam ludzi.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Wiedziałem, że to napiszesz, bo przecie najprostszy kontrargument to zanegowanie argumentu,
pozostałe argumenty też w taki sposób zbyłeś. ;) Posiadam OST i jest bardzo klimatyczny,
dobra i oryginalna fuzja ambientu wszelakiego z eksperymentalnami wstawkami rock''owymi.


Bo muzyka z MP3 musi się wszystkim podobać obowiązkowo i bezdyskusyjnie :)

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

No bez przesady. Przekleństwa zdarzają sie, i co z tego? Komu nie zdarzyłoby się kląć
w sytuacjach w jakich znajdował się Max?


W poprzednich częściach się Maxowi nie zdarzało.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

"Ferdynanda Kiepskiego"? Nie wiem co Ci chodzi i nie chcę zgadywać.


Ech już o tym pisałem
przepocony podkoszulek , brzuszek , Ferdynad łysieje natomiast Max jest łysy a przepraszam ogolony
na glacę.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

> Bzdura max dźwiga dwie sztuki rodzaje broni zamiast kilku rozumiem że to w ramach
realizmu
> by Rockstar.

Pewnie tak. I to jest jakaś wielka wada i argument przeciwko temu, że MP3 ma praktycznie
wszystko co miały poprzednie części, tak? ;D


Jak by to ujął Alfred Hitchcock zmarnowane metry taśmy filmowej.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Tylko narzekasz i narzekasz, choć pewnie grę widziałeś na paru filmikach na YouTube.


Na Yotubie są 4 pełne gameplaye z gry jeden nawet w trybie Hard Mode.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Nie pamiętam sytuacji o której wspomniałeś (tzn. z wózkiem bagażowym), a jeżeli byłaby
rzeczywiście kuriozalna raczej bym ją zapamiętał. A co nowego w bullet time? Zapraszam
do multi.


Trybu muliplayer nie tykam (nigdy nie grałem w tryby multiplayer w żadnej grze) o multiplayer się
nie wypowiadam.

>W singlu nie różni się za bardzo od poprzednich gier z serii,

Cóż każdy ma prawo do swojego zdania , ciekawi mnie tylko to że jak ktoś ma odmienne jak ja to od razu spuszcza się na takiego kogoś psy.
Przypominam że to nie ja zacząłem tę dyskusję a @dragnor.

>po prostu został

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

doszlifowany.


Dla mnie MP3 to jest skok na kasę pokroju nowej Stawki i tyle.
Przecież można było stworzyć od nowa grę akcji a nie podczepiać się pod znaną markę.
Dla mnie grafika i efekty specjalne to za mało żeby grę wychwalać pod niebiosa a zresztą recenzja z CDA mimo wysokiej oceny też jest krytyczna
http://www.cdaction.pl/artykul-26587/max-payne-3--recenzja-cdactionpl.html
Jako gra akcji jest dobra jako kontynuacja losów MP już nie.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Rockstar jest dla mnie po prostu jednym z producentów gier i tyle.


Pomiędzy wierszami można przeczytać coś innego.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

fanbojami i fanatykami na prawo i lewo spójrz na siebie i swoje tysiąc osiemset postów
o tym jaka to zła gra. ;)


Każdy ma prawo do swojego zdania prawda ?.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

I co z tego? MP3 ma troszkę inny klimat, co nie znaczy, że nie jest mroczny.


To tak jakby powiedzieć że Szklana Pułapka 4 ma mroczny klimat.
Widzę że Polska to kraj "fachowców" vide @dragnor co to na wszystkim się znają ale jak przychodzi co do czego i trzeba wskazać różnice np. między gatunkiem noir a ordynarną grą akcji to jest problem.

>A własnie

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

mroczny klimat był jednym z powodów, za który polubiłem serię.


O.k. zdefiniuj czym dla Ciebie jest mroczny klimat.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Rzadko smakuję odgrzewanych kotletów, ale jeżeli MP3 to wg. Ciebie odgrzewany kotlet
to jest on bardzo, bardzo smaczny.


Twoim skromnym zdaniem :)

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Nie, to był po prostu przytyk. ;)


aha

>Merytoryczne argumenty już przytoczyłem, ale ty je

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

po prostu zanegowałeś (vide argument z muzyką),


Czy dopuszczasz fakt że muzyka w MP3 mogła się po prostu nie spodobać , to że miliony much lecą kupić jakiś tytuł nie oznacza że on jest dobry.
Avatar też był sukcesem kasowym a fabułę miał... jaką miał.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

I Ty chcesz prowadzić dyskusję, ba, jeszcze pouczać innych jak ją prowadzić? Żenada.


Tylko od Ciebie dostało mi się cytuję:
Nie płacz
Ogarnij się
Chciałeś zabłysnąć
zrób coś pożytecznego w życiu

itd. itp.

To nie jest moja wojna , ja się na nią nie prosiłem :) , zostałem sprowkowany odpowiedziałem.
Nikogo nie pouczam ale skoro ataki są Ad personam to starm się je odpierać a pózniej jest żal nie waidomo o co.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Jest podobna, ale w takim samym stopniu podobna jest fabuła Alan Wake i Lśnienia.


Ja jednak dostrzegam spore różnice.

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

Właśnie sam mnie obraziłeś, a argumentów to Ty nie masz, jedynie negujesz moje. ;)


Ach ja obrażam ludzi przypomiam Twoje słowa:
Nie płacz
Ogarnij się
Chciałeś zabłysnąć
zrób coś pożytecznego w życiu
itd. itp.


>Od dawna wielu ludzi irytujesz, więc nie dziw się jak na Ciebie reagują, sam jesteś sobie

Dnia 23.05.2012 o 14:11, Niflheim napisał:

winien.


Każdy ma prawo do swojego zdania , jeśli komuś nie odpowiada moje może po prostu nie odpowiadać na mojego posta i tyle.
Ale jak widać niektórzy jak @dragnor niczym Lepper jeśli kogoś nie obrażą to dzień uważają za stracony.
Nie napisałem w każdym wątku dotyczącym Maxa , postów też nie było 1800 tylko około 50 mówię o MP3.

Ps. A o literaturze , filmie , grach itd. itp. spod znaku noir jestem gotów dyskutować zawsze jest nawet odpowiedni wątek na forum
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&u=595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Aha , czyli to że bohater

Spoiler

odchodzi w kierunku zachodzącego słońca niczym kowboj w
westernie Ci
nie przeszkadza ?.


Bo rozumiem, że takie zakończenie jest dla dzieci?

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Każdy wierzy w to w co chce wierzyć.

Tylko że Ty w Maksa 3 nie grałeś. I to jest problem.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Nie mogę a muszę.

Na niskim poziomie trudności nie musisz. Na wyższych owszem - tylko że to niczym się nie różni od pierwszej części Maksa Payne''a.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

W drugiej części owszem w pierwszej niekoniecznie i zależny na jakim poziomie trudności
grałeś .

W jedynce było tak samo. Akce na pałę kończyły się zwykle bardzo szybko śmiercią gracza i wczytaniem quick save''a.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Pancerne wózki bagażowe również

Spoiler

,
http://www.youtube.com/watch?v=pPvExrXulp0&feature=relmfu
tak samo jak golden gun guide mam pomysł całą grę potraktujmy jako żart /: tylko po cholerę
było w
to mieszać MP przecież można było zrobić grę akcji i nazwać ją dowolnie Rockstar po prostu
odcina
kupony o popularności jaką cieszyły się poprzednie części.


Powtarzam - błąd silnika i artystów tworzących dany poziom. Osłony są w MP3 w większości przypadków niebezpieczne, bo ulegają destrukcji.
A co do złotych broni - za przeproszeniem, ale do cholery, czy Ty grałeś w MP1? Mam przypomnieć dosyć słynną już sekwencję, w której Max w jednym z komiksów dowiaduje się, że jest bohaterem gry komputerowej?

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Jak by to ujął Alfred Hitchcock zmarnowane metry taśmy filmowej.

Bo przecież lepiej, żeby Max nosił każdą giwerę przy sobie. 90% graczy by uznało, że gra jest mało realistyczna.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Na Yotubie są 4 pełne gameplaye z gry jeden nawet w trybie Hard Mode.

Do oceniania gry nie są gameplay''e. By ocenić grę trzeba w nią zagrać. Ty tego nie zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 17:33, Henrar napisał:

Bo rozumiem, że takie zakończenie jest dla dzieci?


Od marki jaką jest Max Payne należy wymagać nieco więcej niż od zwykłych produkcyjniaków.

Dnia 23.05.2012 o 17:33, Henrar napisał:

Tylko że Ty w Maksa 3 nie grałeś. I to jest problem.


Gdzie widzisz ten problem ? filmiki z gameplay-a na Yotubie kłamią ?

Dnia 23.05.2012 o 17:33, Henrar napisał:

> W drugiej części owszem w pierwszej niekoniecznie i zależny na jakim poziomie trudności

> grałeś .
W jedynce było tak samo. Akce na pałę kończyły się zwykle bardzo szybko śmiercią gracza
i wczytaniem quick save''a.


Odnotowuję tylko dwa takie momenty pierwszy w

Spoiler

płonącej knajpie drugi przy wejściu do wieżowca.


Dnia 23.05.2012 o 17:33, Henrar napisał:

A co do złotych broni - za przeproszeniem, ale do cholery, czy Ty grałeś w MP1? Mam przypomnieć
dosyć słynną już sekwencję, w której Max w jednym z komiksów dowiaduje się, że jest bohaterem
gry komputerowej?


Przypadkiem nie mówiłeś że Rockstar postawił na realizm.

Dnia 23.05.2012 o 17:33, Henrar napisał:

Bo przecież lepiej, żeby Max nosił każdą giwerę przy sobie. 90% graczy by uznało, że
gra jest mało realistyczna.


Sorry grasz w gry komputerowe dla maksymalnego realizmu ?.

Dnia 23.05.2012 o 17:33, Henrar napisał:

Do oceniania gry nie są gameplay''e. By ocenić grę trzeba w nią zagrać. Ty tego nie zrobiłeś.


Twoim skromnym zdaniem i nie poparłeś tej tezy żadnymi argumentami.
Po drugie nie wypuszczono dema gry to co miałem kupować kota w worku wolne żarty.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 19:33, kerkas napisał:

Od marki jaką jest Max Payne należy wymagać nieco więcej niż od zwykłych produkcyjniaków.

Pardon? Zwykłe produkcyjniaki lecą właśnie na nieszczęśliwych zakończeniach + ew. ogromnych niedopowiedzeniach.

Dnia 23.05.2012 o 19:33, kerkas napisał:

Gdzie widzisz ten problem ? filmiki z gameplay-a na Yotubie kłamią ?

Em, nie, ale skoro krytykujesz gameplay to może zagraj w grę, bo oglądanie filmiku to jednak trochę nie to samo?

Dnia 23.05.2012 o 19:33, kerkas napisał:

Odnotowuję tylko dwa takie momenty pierwszy w

Spoiler

płonącej knajpie drugi przy wejściu
do wieżowca.


To coś słabo przypominasz sobie tę grę.

Dnia 23.05.2012 o 19:33, kerkas napisał:

Przypadkiem nie mówiłeś że Rockstar postawił na realizm.

A słyszał kiedykolwiek o takim zjawisku jak easter-eggi? Realizm strzelania, animacji, whatever nie oznacza, że ma ich nie być.

Dnia 23.05.2012 o 19:33, kerkas napisał:

Sorry grasz w gry komputerowe dla maksymalnego realizmu ?.

Nie, ale lubię, jak są pewne jego elementy. Chociażby ograniczenie ilości sztuk broni, jaką możemy ze sobą nosić.

Dnia 23.05.2012 o 19:33, kerkas napisał:

Twoim skromnym zdaniem i nie poparłeś tej tezy żadnymi argumentami.

Sorry, ale taka jest prawda. Gra to coś więcej niż dźwięk i obraz. W grę się GRA, nie ogląda. Ergo, by ją ocenić trzeba w nią zagrać. Przecież to elementarne, Watsonie.

Dnia 23.05.2012 o 19:33, kerkas napisał:

Po drugie nie wypuszczono dema gry to co miałem kupować kota w worku wolne żarty.

To nie kupuj. Tylko nie krytykuj jej na podstawie kilku filmików, bo tylko się ośmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Porównaj dialogi Maxa choćby z drugiej części i z MP3 niebo a ziemia.
Tam (MP2) niektóre teksty były wręcz poetyckie.


Zdecydowanie wolałem dwojkę, ale to nie zmienia tego, że trójka również mi się pod tym względem podobała.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Aha , czyli to że bohater

Spoiler

odchodzi w kierunku zachodzącego słońca niczym kowboj w
westernie Ci
nie przeszkadza ?.



Jak widać nie.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

To merytoryczna uwaga jak rozumiem :)


Dokładnie. Nie obchodzą mnie Twoje urojenia, fabuła w grze jest ważna, czy Ci się to podoba czy nie. A że ująłem to, że tak powiem, dobitnie - trudno.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Każdy wierzy w to w co chce wierzyć.


Wszechojcze, przecież JEST nacisk na fabułę, to nie jakieś Unreal Tournament albo Serious Sam, trzeba być kompletnie zaślepiony żeby tego nie widzieć. Możesz krytykować sobie fabułę, ale to że jest bardzo ważnym elementem gry zanegować nie możesz.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Nie mogę a muszę.


Nie, nie musisz, ale Ty nawet w to nie grałeś więc nie ma o czym mówić.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

W drugiej części owszem w pierwszej niekoniecznie i zależny na jakim poziomie trudności
grałeś .


W jedynce nie było inaczej (a jakieś dwa miesiące temu ją ponownie zaliczyłem, więc pamięć mam świeżą), trzeba było to tak samo rozegrać. Chyba, że w jedynkę też nie grałeś.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

To tak jakby powiedzieć nieważne że zamawiałem zapiekankę a dostałem pizzę.


Nie ma to jak kiepskie porównanie. ;) Jeżeli rzeczywiście wierzysz we wszystko co twórcy mówią o swoich grach, to jesteś wybitnie naiwny.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Niczego się nie chwytam ujmę to tak , wyborcy raz na cztery lata rozliczają kolejną ekipę
z
obietnic i z tego co z tych obietnic zdołali zrealizować zrobiłem to samo tylko w stosunku
do
Rockstar.


Wystarczy troszkę zdrowego rozsądku żeby nie łykać wszystkiego co mówią twórcy - bo jeśli bym tak nie robił to poszedłbym z torbami przez te wszystkie rzekomo niesamowite gry.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Pancerne wózki bagażowe również


A może akurat były pancerne, hę?

A tak na serio - przecież to nieistotny detal, grając nawet na to nie zwróciłem uwagi. Ty zwróciłeś bo, raz, jesteś wyolbrzymiającym wady hejterem, dwa, widziałeś grę tylko na paru filmikach i nie musiałeś reagować na to co dzieje się na ekranie.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

tak samo jak golden gun guide mam pomysł całą grę potraktujmy jako żart /: tylko po cholerę
było w
to mieszać MP przecież można było zrobić grę akcji i nazwać ją dowolnie Rockstar po prostu
odcina
kupony o popularności jaką cieszyły się poprzednie części.



O czym Ty w ogóle mówisz, bo nawet nie wiem na co odpowiadasz. Wszędzie gdzie możesz wciskasz ten swój argument o tym jak to MP3 popsuł całą serię i jak tu Cię nie uznać za hejtera?

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Telewizja kłamie prasa również a dziennikarze nie autoryzują wywiadów jeszcze jakieś
rewelacje :) ?.


Czy Ty jesteś kompletnie zielony jeżeli chodzi o światek gier komputerowych? Zresztą, już wcześniej odpisałem Ci co i jak.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

A podobno to ja obrażam ludzi.


A co w tym takiego obraźliwego? Po prostu odniosłem wrażenie, że nie zrozumiałeś co napisałem. ;)

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Bo muzyka z MP3 musi się wszystkim podobać obowiązkowo i bezdyskusyjnie :)


Tego nie powiedziałem, o czym Ty w ogóle mówisz i po co przekręcasz moje wypowiedzi?

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

W poprzednich częściach się Maxowi nie zdarzało.


Na pewno coś mu się wymsknęło, nie znam wszystkich dialogów ani monologów na pamięć więc przepraszam, ale nie przytoczę tutaj żadnego przykładu.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Ech już o tym pisałem
przepocony podkoszulek , brzuszek , Ferdynad łysieje natomiast Max jest łysy a przepraszam
ogolony
na glacę.


I po tym oceniasz jego postać, tak? A osobowość, charakter? Przez większość gry obserwuję go zza jego pleców, a nie robi mi różnicy czy widzę tam więcej czy mniej włosów.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Na Yotubie są 4 pełne gameplaye z gry jeden nawet w trybie Hard Mode.


Aha, czyli nie grałeś, a gre widziałeś na jakichś filmikach. I z takim doświadczeniem chcesz dyskutować o tej grze? Nie ośmieszaj się już kompletnie, daj sobie spokój i nie marnuj naszego czasu.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Trybu muliplayer nie tykam (nigdy nie grałem w tryby multiplayer w żadnej grze) o multiplayer
się
nie wypowiadam.


No ale co mnie to obchodzi? Chciałeś się dowiedzieć jak rozwinęli bullet-time, więc dostałeś przykład.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Cóż każdy ma prawo do swojego zdania , ciekawi mnie tylko to że jak ktoś ma odmienne
jak ja to od razu spuszcza się na takiego kogoś psy.


To nie jest tylko posiadanie odmiennego zdania. To całe pisanie listów, nieskończonej ilości postów w każdym wątku o grze, o której słychać od Ciebie tylko psudoargumenty o tym jaka ona jest tragiczna (chociaż w nią nie grałeś, co za żenada) - to hejterstwo, nie ukrywaj się za posiadaniem "innego zdania".

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Dla mnie MP3 to jest skok na kasę pokroju nowej Stawki i tyle.


Ja mam podobne zdanie o wielu innych tytułach, ale nie wchodzę do każdego wątku im poświęconemu i nie narzekam w nieskończoność. Bo to już nie jest normalne.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Przecież można było stworzyć od nowa grę akcji a nie podczepiać się pod znaną markę.


A Ty nadal w zaparte...

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Dla mnie grafika i efekty specjalne to za mało żeby grę wychwalać pod niebiosa


Dla mnie też. A jednak przy grze (w którą Ty nawet nie grałeś) świetnie się bawiłem, a fabułę uważam za wciągającą.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

a zresztą
recenzja z CDA mimo wysokiej oceny też jest krytyczna
http://www.cdaction.pl/artykul-26587/max-payne-3--recenzja-cdactionpl.html
Jako gra akcji jest dobra jako kontynuacja losów MP już nie.


To fajnie, ale nie kryj się za opiniami innych ludzi i samemu przejdź grę (nie musisz nawet kupować, pożycz albo graj u kogoś) - bo obecnie nie masz absolutnie żadnego prawa jej oceniać.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Pomiędzy wierszami można przeczytać coś innego.


A to już nie moja wina, tylko Twoja dziwna nadinterpretacja.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Każdy ma prawo do swojego zdania prawda ?.


Prawda.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

To tak jakby powiedzieć że Szklana Pułapka 4 ma mroczny klimat.


A przed chwilą prawileś kazanie o posiadniu własnego zdania. ;) Nie, Szklana Pułapka 4 nie ma moim zdaniem mrocznego klimatu, w przeciwieństwie do MP3.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Widzę że Polska to kraj "fachowców" vide @dragnor co to na wszystkim się znają
ale jak przychodzi co do czego i trzeba wskazać różnice np. między gatunkiem noir a ordynarną
grą akcji to jest problem.


A więc uważasz się za "fachowca", który to wie najlepiej, a MP3 nie jest noir, więc musi być ordynarną grą akcji.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

O.k. zdefiniuj czym dla Ciebie jest mroczny klimat.


A to już zależy od danej gry. W przypadku MP jest to m.in dojrzałość, dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa (muzyka, voice acting, ambienty, itp.). Nie muszę mieć ciemności na ekranie żeby uważać grę za mroczną - taki Diablo III miewa takie momenty, choć nazwać ich mrocznymi po prostu nie mogę.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Twoim skromnym zdaniem :)


No shit Sherlock.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Czy dopuszczasz fakt że muzyka w MP3 mogła się po prostu nie spodobać , to że miliony
much lecą kupić jakiś tytuł nie oznacza że on jest dobry.


A czy ja GDZIEKOLWIEK napisałem, że muzyka w MP3 MUSI spodobać się każdemu? Pisząc, że muzyka jest dobra, to czy muszę podkreślać, że to MOJE ZDANIE?

To TY usiłujesz narzucić swoje zdanie, o tym że MP3 jest głupią gierką akcji z zerowym naciskiem na fabułę (a to nie jest opinia, jak to ująłes, a jawne kłamstwo i zaślepione hejterstwo - bo narzekać sobie na fabułę możesz, ale tego że nie ma na niej nacisku powiedzieć nie można) i jest crapem niegodnym marki.

"Max Payne to nie była typowa gra akcji , miała klimat noir , muzykę , świetne dialogi w których nie musiały latać f... , m...f , siódme syny siódmego syna itd. itp. intrygującego głównego bohatera i równie ciekawych
pro antagonistów."

"Rockstar zamordował to wszytko i za pomocą piły łańcuchowej , młota kowalskiego oraz nitów stworzył Frankensteina który jest Maxem Paynem tylko z nazwy."

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Tylko od Ciebie dostało mi się cytuję:
Nie płacz
Ogarnij się
Chciałeś zabłysnąć
zrób coś pożytecznego w życiu

itd. itp.


I co chcesz przez to udowodnić? Że mnie irytujesz i co nieco Ci wygarnąłem? Przecież tego nie ukrywam. ;) A czy mam podstawy? Owszem, ale o tym później.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

To nie jest moja wojna , ja się na nią nie prosiłem :) , zostałem sprowkowany odpowiedziałem.


W takim razie możesz winić tylko siebie.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Nikogo nie pouczam ale skoro ataki są Ad personam to starm się je odpierać a pózniej
jest żal nie waidomo o co.


Oczywiście umywasz rączki, bo to nie Twoja wina, że Twoje dziesiątki postów na temat rzekomej kiepskości MP3 potrafią zirytować ludzi, w końcu Ty chcesz tylko wyrazić swoje zdanie o grze, w którą nawet nie grałeś.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Ja jednak dostrzegam spore różnice.


"Każdy wierzy w to w co chce wierzyć."

:>

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Ach ja obrażam ludzi przypomiam Twoje słowa:
Nie płacz
Ogarnij się
Chciałeś zabłysnąć
zrób coś pożytecznego w życiu
itd. itp.


Pod czym się obiema rączkami podpisuję, ale nie rób z siebie świętoszka co to tylko odpowiada słowem za słowo.

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Każdy ma prawo do swojego zdania , jeśli komuś nie odpowiada moje może po prostu nie
odpowiadać na mojego posta i tyle.


Już ci to wcześniej powiedziałem - hejterstwo (a ŻADNEGO pozytywnego słówka o tej grze od Ciebie nie słyszałem), a posiadanie własnej opinii to troszkę inne sprawy. Wypowiedziałbyś się w jednym/dwóch wątkach, ok, ale nie w absolutnie każdym traktującym o tej grze, NAWET W NIĄ NIE GRAJĄC. Dlatego też nasze uwagi pod Twoim adresem. Ogarnij się. ;)

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Ale jak widać niektórzy jak @dragnor niczym Lepper jeśli kogoś nie obrażą to dzień
uważają za stracony.


Oj już przestań go obrażać. ;)

Dnia 23.05.2012 o 17:22, kerkas napisał:

Nie napisałem w każdym wątku dotyczącym Maxa , postów też nie było 1800 tylko około 50
mówię o MP3.


No popatrz, a wystarczyłby JEDEN - w końcu chciałeś tylko wyrazić swoje zdanie, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Mam trochę dosyć tej flame-owej wojny razem z @Henrar-em uważacie że gra jest lepsza od MP1 i MP2 o.k.
ja uważam że MP3 w stosunku do poprzednich części Maxa to regres.
Jako że widzę iż bardzo was irytuję spokojnie nie wypowiem się w tym temacie chyba że ktoś znów zaatakuje mnie
Ad personam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 20:52, kerkas napisał:

Mam trochę dosyć tej flame-owej wojny razem z @Henrar-em uważacie że gra jest lepsza
od MP1 i MP2 o.k.

Tego nie napisałem. Uważam, że jest godną kontynuatorką serii Remedy. Ma swoje wady, ale na pewno nie jest regresem względem poprzednich serii. Tylko tyle i aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 20:52, kerkas napisał:

Mam trochę dosyć tej flame-owej wojny razem z @Henrar-em uważacie że gra jest lepsza
od MP1 i MP2 o.k.


Znowu przekręcasz to co mówią inni, zakończenie dyskusji (na szczęście, bo mnie też męczyła) w bardzo brzydkim stylu - nie, nie uważam że jest lepsza, ale jest dobra i godna marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ dragnor i kerkas
Proszę obydwu Panów o zaprzestanie przepychanek słownych, jeśli nie możecie się nawzajem porozumieć czy choćby prowadzić normalnej dyskusji najlepiej się nawzajem zignorujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się dowiedzieć jakie jest sterowanie na ps3 lub x360 i czy da się zmienić?Od tego zależy czy kupię grę,pytam bo niestety jestem niepełnosprawny i często sterowanie uniemożliwia mi granie...(np. Saints Row The Third).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysyłajcie do Kompanii Graczy (kompania_graczy@cenega.com) print-screeny z ekranu zamówień potwierdzających zakup "Maxa" w Waszych sklepach internetowych lub skan fizycznej faktury, jeśli grę kupiliście w "fizycznym" sklepie. Dostaniecie kody do rejestracji gry w Kompanii Graczy i naliczą Wam punkty. Informacja otrzymana dziś telefonicznie od Cenegi.

P.S. Ponoć "Rockstar Pass" raczej będzie na wyłącznośc w sklepie Cenegi - Muve.pl. Koszt: 119,90. Wg mnie cena korzystan w porównaniu np. do "Battlefield Premium".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja animacji śmierci wrogow nie zaliczyłbym do minusów. Mi się bardzo podoba jak padają po strzale w nogę to się za nią łapią itp.
Fakt czasem to się zbuguje ale jak dla mnie wygląda nad wyraz dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się odrębny artykuł redakcyjny albo i nawet sama recenzja wersji PC! Co Wy na to, redakcjo? Na pewno forumowicze byłiby zadowoleni, skoro najbardziej popularną wśród Polaków (sądząc z komentarzy na wielu forach) jest właśnie wersja PC. Kto jeszcze jest za? :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować