Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry na silniku Frostbite będą wymagać 64-bitowego systemu operacyjnego już w 2013 roku

53 postów w tym temacie

Nie porównuj jakiegoś blaszanego złoma czy wypocin devów z EA do marki jaką jest Ferrari, bo to grzech jest :p To pierwsze do tego drugiego ma się jak obsrany kartofel do elfickiej whisky i nie uzasadnia w żaden sposób ruchów na rynkach masowych;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie napisali Win 8 bo zbliza sie tego shitu premiera i żeby mieć reklamę to napisali takie coś żeby każdy zamiast windows 7 który wiadomo bd tańszy od windows 8 kupili win 8. Marketing, marketing i jeszcze raz marketing a to że gry będą MUSIAŁY miec 64 bitowy system do działania to moim zdaniem bzdura dla napędzenia tego marketingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, już biegnę i zmieniam system na 64 bitowy, od kilku lat testowo wgrywam sobie czasem system 64bitowy. I co robię?? po kilku dniach mam dość i przenoszę się na wersję 32bit, a dlaczego? A dlatego, że doświadczam jakiś przedziwnych bluescreenów, mam problem z wieloma programami oraz grami (na różnych sprzętach i systemach).
Więc jeśli zmienię na system 64bitowy to to chyba będzie moja ostatnia rzecz którą w życiu zrobię! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też byłem obrońcą XP - jaki to wspaniały, wygodny i przejrzysty system, bla bla bla. Wystarczyło jednak przesiąść się na Windows 7 Home Premium 64bit (najlepszy system w historii, zdanie nie tyle moje co pism i magazynów branżowych) i całe zauroczenie do XP zniknęło. Komputer działa szybciej, stabilniej, żadnych problemów ze sterownikami, kompatybilność wstecz. Po prostu, warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 20:13, cravenciak napisał:

Też byłem obrońcą XP - jaki to wspaniały, wygodny i przejrzysty system, bla bla bla.
Wystarczyło jednak przesiąść się na Windows 7 Home Premium 64bit (najlepszy system w
historii, zdanie nie tyle moje co pism i magazynów branżowych) i całe zauroczenie do
XP zniknęło. Komputer działa szybciej, stabilniej, żadnych problemów ze sterownikami,
kompatybilność wstecz. Po prostu, warto.


Ten sam komputer? Jakoś trudno uwierzyć ;> A te "pisma i magazyny branżowe" to niby ma być jakiś autorytet?

Sam używam Win7 ale nazywanie go "najlepszym systemem w historii" to mniej więcej taka sama bzdura co nazywanie Dragon Age najlepszym RPG w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 20:26, Master_Morti napisał:

Skoro gryw 2013 będa mieć w minimalnych 4 GB RAMu to i normalne, że będzie niezbędny
64 bitowy sytem. Nie ma o co robić szumu...


Właśnie, nie wiem w czym problem. Przecież to oczywiste, że nic nie stoi w miejscu. Zresztą kompy z 4GB ram i 64 bitowym systemem zapewne będą kosztowały grosze. I jeszcze odnośnie Windowsa, to ja również uważam, że Windows 7 jest najlepszym systemem w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 15:49, Mati-PL1993 napisał:

> Secundo, 64-bitowy Windows nie jest kompatybilny z wieloma grami które działają
na wersji
> 32-bitowej. Ponieważ nie da się mieć równocześnie obydwu wersji, panowie z DICE
chcieliby
> zapewne by każdy kupił sobie po dwa systemy do różnych gier ;>

Nie wiem czy wiesz ale:
1. Windows 7 jest kompatybilne wstecz i nie miałem jeszcze przypadku żeby coś co działało
na XP nie działalo na Windows 7 (chyba że są to programy za czasów Windows 98 i Me)
2. Programy 64-bitowe nie działają na systemach 32-bitowych, ALE programy 32-bitowe działają
na systemach 64-bitowych ponieważ to jest tylko wielkość instrukcji jakie może przyjąć
procesor. Inaczej mówiąc malucha do tira wsadzisz ale tira do malucha już nie da rady
:P

Ponieważ w domu W7 używałem bardzo krótko, więc ciężko mi rzucić wiele przykładów, ale mogę rzucić przykładem z pracy. Statistica 8 lub AutoCAD 2008. Nie pamiętam już która aplikacja podczas instalacji (może obie?) na dzień dobry mówi, że masz zainstalowany x64 OS i możesz się gonić. Część urządzeń (tu już nie jest nawet winna architektura 64 bitowa, tylko "po prostu nowy lepszy system", bo dotyczy to także wersji x86) po przesiadce na W7 idzie do kosza, ew. trzeba się nagimnastykować, ale każdorazowe skorzystanie urąga idei łatwej, komfortowej pracy.

Czy mam coś do postępu? Bynajmniej, niech tylko nie wymusza wymianę całego sprzętu / oprogramowania. Ale stagnację w branży gier spowodowaną "starymi" konsolami uważam za pozytywny objaw. Przynajmniej nie ma takich dynamicznych zmian jak było kiedyś, gdzie w sklepie kupowałeś dobrego kompa, a do domu już wchodziłeś z najwyżej niezłym :). Dzięki temu do dziś mogę grać na luzie na sprzęcie z 2008 roku. I nie bata bym kupił nowego kompa jeszcze przez długi czas - są ważniejsze wydatki. A jeżeli ktoś uważa innych za idiotów, bo grają na wystarczającym dla danej gry sprzęcie, no to musi być królem idiotów. Fakt, że istnieje i są chętni na zakup Ferrari nie zabroni mi jeździć 20-to letnim fiatem, o ile jest sprawny. Tankowanie to też drogie hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie bardzo jedna rzecz. Bad Company 3 będzie na konsole nowej generacji? Bo jest to tytuł konsolowy, a grafiki przecież nie zostawią takiej jaka jest teraz w innych częściach bo wydadzą to też na kompy...nie wiem co mam o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal korzystam z WIN XP 32Bit, ponieważ w Dirx 10 za dużo różnicy nie widzę albo te efekty się strasznie szybko nudzą. Ale ogólnie mnie wkurzało że w Windowsie Vista czy 7 odpala gify na przeglądarce a nie tak jak Win XP na swoim własnym programie do odtwarzania obrazków i gifów. Druga sprawa to taka że ja często słucham muzyki na słuchawkach a oczywiste jest to że słuchawki mają słabe bassy bo nie mają Subwoofera więc sobie podwyższam bassy w Equalizerze niestety przez to chrupią bassy ale sobie ściszam muzykę w windowsie a dosłownie dźwięki WAVE do połowy a wolume mam na maxa i nie chrupie bassy ładnie dają na słuchawkach, a w WIN vista i 7 chrupie i nie da się tego zmienić ponieważ niema tam opcji ściszania dźwięków WAVE jest tylko sam VOLUME. 2GB Ram DDr3 narazie mi jakoś starczy, pożyczyłem od kolegi 4GB dla testu i dopóki nie będę tworzył jakiś grubych filmików to ten ram za bardzo nie jest mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2012 o 20:26, Master_Morti napisał:

Skoro gryw 2013 będa mieć w minimalnych 4 GB RAMu to i normalne, że będzie niezbędny
64 bitowy sytem. Nie ma o co robić szumu...

hmm z tego co widzialem to jeszcze poki co zadna gra nie ma 4GB ramu w minimalnych i dopoki nie wyjdzie nowa generacja konsol takowych nie bd miala, a takowa wyjdzie w 2014/2015 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować