Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs Ghost Recon: Future Soldier - zgarnij kozacką figurkę!

166 postów w tym temacie

Myślę że zdecydowanie najciekawszy jest kamuflaż optyczny. Przykłady:
Spóźniłem się na wykład, wchodzę w takim kamuflażu i zajmuję moje miejsce.

Gram w drużynie piłkarskiej/siatkarskiej itd. itd. , a równocześnie ze mną treningi ma drużyna dziewczyn. Chyba nie muszę tłumaczyć co zrobię po treningu z takim kamuflażem :]

Mam wścibskiego sąsiada, używam kamuflaża żeby przez godzinę pukać mu do drzwi i ukrywać się gdy je otworzy.

Mam włamanie do domu i słyszę złodziej grasujących po dolnym piętrze. Co robię? Włączam mój uber-pro kamuflaż i wykańczam ich niczym żołnierze z Ghost Recon Future Soldier.

Idę na dyskotekę, jest zadyma bo jakiś macho wypił za dużo drink''ów. Ktoś wezwał policję, a ja mam na drugi dzień wcześnie rano wykład. Jeśli mnie zechcą przesłuchać, spóźnię się na ostatni autobus. Co robię? A no włączam kamuflaż i robię myk do autobusu.

Chcę wbić do klubu nocnego, ale bramkarz nie chce mnie wpuścić. Co robię? Idę za róg włączam kamuflaż i przechodzę mu centralnie za plecami.

Na wykłady ze mną chodzi fajna dziewczyna. Chciałbym do niej zarwać. Co robię? W wolny dzień z włączonym kamuflażem próbuje się dowiedzieć co lubi, czego słucha, szpiegując ją(podstępne wiem).

Mam nadzieję że się podobało. I życzę wszystkim moim konkurentom powodzenia :P, chociaż sam chciałbym główną nagrodę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najciekawszym militarnym wyposażeniem w grze Ghost Recon Future Soldier jest kamuflaż optyczny, choć nie jest on, aż taką innowacją na jaka wygląda. Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że gdzieś widziałem już tą technologię, czyżby ktoś coś "zerżnął" od Crytek''a ?? (nie mówię że Crytek był pionierem w tej technologii, choć chyba uczciwi można powiedzieć że jest najbliższym skojarzeniem do kamuflażu optycznego jest właśnie produkt Crytek''a seria Crysis).A co do użycia ów technologii w pomysłowy sposób to bardzo chętnie użył go do postraszenia w przyszłym roku komisji maturalnej z ustnego polskiego, gdyby mnie oblali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z wieloma przedmówcami. Najlepszy jest kamuflaż optyczny, dlaczego?
- Można bezkarnie straszyć ludzi na ulicy( np. szturchnąć kogoś palcem w plecy i gdy się odwróci zniknąć :D)
- Można by zwiedzić różne miejsca (np. damską szatnię w akademiku lub na basenie :P)
i ostatni powód czyli po to by dowiedzieć się wszystkiego o swoich wykładowcach, uczelni i oczywiście sprawdzić egzaminy w gabinecie wykładowcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszym elementem uzbrojenia US Special Forces w Ghost Recon Future Soldier, jest oczywiście dron.
Gdybym posiadał tą maszynę, wysyłałbym ją do szkoły na lekcje, a sam zostałbym w domu i grając sobie w Diablo III, przy okazji mógłbym obejrzeć całą lekcję. Poza tym drona można wysłać na jakiś ciekawy mecz np. podczas Euro 2012 i oglądać go z dowolnej perspektywy.

Jeżeli ktoś jest tak leniwy, że nie zamierza wogóle wychodzić z domu, może wysłać dron do spożywczaka po zakupy.:)

Dron może także służyć do ściągania na egzaminach. Tam gdzie my nie jesteśmy w stanie "zapuścić żurawia" można wysłać niepostrzeżenie drona.

Ostatnim pomysłem na użycie tego urządzenia jest wysłanie go do Toronto, aby sprawdzić jak Ubisoftowi idzie tworzenie nowego Splinter Cell''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, kamuflaż optyczny jest już obity w dziesiątkach gier.

Dla mnie to granaty sensoryczne sprawiają najciekawsze wrażenie - szybko i łatwo można zlokalizować wszystkie cele za jakimiś przeszkodami i bezpiecznie wyeliminować z odległości. Takiego typu broni nie widziałem nigdzie, i to on mnie najbardziej zaskoczył.

No, przed panienkami zbytnio nie poszpanujesz, co najwyżej możesz pooszukiwać w paintball''u :D.

Pozdrawiam, Hyubios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drony- te bezłogowe statki latające wyposażone w sprzęt służący do obserwacji, lub do eliminowania poedynczych jednostek nie przyjaciela od zawsze wzbudzały i wzbudzać bedą wewnętrzny nie pokój na polu walki. Możliwość obserwowania wszystkich poczynań przeciwnika daje ogromną przewage w sferze działań bojowych, pozwala na zaplanowanie akcji w sposób który bez tych statków nie był by możliwy, szybkie spojrzenie na obraz rzucający dron, komunikacja z drużyną czekającą przy wejściu bramy/drzwi, błyskowy, smierć przeciwników, tak mniej więcej można opisać sprawnie i szybko przeprowadzoną akcje z pomocą drona. Osobisty sposób na wykorzystanie drona? Nie ma takiego, my duchy, wykorzystujemy go do tego do czego został stworzony, i przede wszystkim musi nam zapewnić przewage nad przeciwnikiem... Nalegacie? No dobra, to w takim razie porobił bym świetne ujęcia z koncertów, festiwali i róznych tego typów wydarzeń. Teraz znikam, kolejni przestępcy proszą sie o wizyte duchów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkich nowinek technologicznych mniej lub bardziej prawdopodobnych, mym skromnym zdaniem najlepszy jest "Cross Com". System odpowiedzialny za zlepienie tego co się dzieje na polu bitwy w czytelną informacje wyświetlaną na okularach, dając żołnierzowi czytelnego HUD''a. Ówcześnie wojny wygrywa ten kto ma więcej informacji na temat przeciwnika. Cross Com to zapewnia, pozawala oznaczyć przeciwnika, oszacować odległość do niego, wyświetla stan naszej amunicji bez potrzeby sprawdzania magazynka, daje szybki podgląd na teren działania z perspektywy satelity + pozwala wezwać ciężkie wsparcie. właśnie dzięki temu systemowi, połączonego z dronami, czujnikami. każdy członek drużyny ma podgląd na pole bitwy w czasie rzeczywistym. Nie potrzeba nawet kamuflażu skoro zna się ruchy przeciwnika. Nie potrzeba ciężkiego wsparcia w postaci Warhound''a jak można precyzyjnie uderzyć. Podsumowując Cross Com pozwala użytkownikowi na korzystanie z dobrodziejstw rzeczywistości rozszerzonej, łączeniu informacji z innych źródeł w czytelną całość , i wykorzystanie owych informacji do opracowania odpowiedniej taktyki działania. Ówcześnie pracuje się nad czymś takim, w ramach amerykańskiego programu Future Combat Systems. Chociaż aktualnie nie jest to tak poręczny sprzęt, trzeba nosić specjalny komputer w placku połączony z małym ekranie przy oku(ekran jest procowany do hełmu). Cross Com po za militarnym użytkiem wykorzystał bym na potrzeby cywilne. Lekarze mogli by mieć informacje o pacjencie cały czas dostępne nawet podczas operacji. policjanci mogli by łatwiej walczyć i łapać przestępców. A gracze... a gracze korzystając z dobrodziejstw tej technologi mogli by grać w gry w systemie live action :D i nikt by nie marudził że od siedzenia przy kompie tłuszcz się odkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybralbym maskowanie. Nic nie daje wiekszej sadysfakcji niz podejscie na pol metra do przeciwnika i wyzwolenie jego duszy z ciala. Kamuflarz optyczny dalby mi szeger opcji taktycznych, mohlbym zarowno byc niezauwazlnym snajperem, szpiegem, ktory moglby infiltrowac a nastepnie wykonczyc "od srodka" przciwnikow, czy zwyczajnie bawic sie w cichego zabojce rodem z assasins creeda. Kamufalz pozwal byc wszedzie i nigdzie zarazem. Oczewiscie kamuflaz mozna uzywac takze poza polem walki np. jadac tramwajem: zaden kanar by mnie nie zlapal :) , moglbym chodzic tam gdzie wstyd sie pokazac osobiscie, lub tam gdzie mnie nie chca :). Coz na razie to wizja przyszlosci, ale kto wie czy za kilka lat...

A tak poza konkursem to zycze wszystkim powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż.Przy dzisiejszym postępie technologi na pewno zostanie wyprodukowana (góra 20 lat).Uwielbiam być snajperem czy to w grze czy na strzelnicy,użyłbym jej do dojścia do pozycji strzeleckiej a także do campowania w miejscu obserwacji czekając na doskonały strzał.W życiu codzienny użyłbym jej do podsłuchiwania naszych kochanych i uczciwych polityków ;].Do ucieczki ze szkoły też się nada :).


SHooT3R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy element wyposażenia jakie posiadają żołnierze US Special Forces jest bardzo ciekawy i wybranie konkretnego to jest dopiero wyzwanie. Ale jak już muszę coś wybrać konkretnego to według mnie najciekawszym elementem wyposażenia jest laserowy system ostrzegania który informuje nas czy znajdujemy się na celowniku wroga. Uzasadnienie moje jest proste w rozgrywce taki element przyda się i osobie która lubi pobawić się w snajpera, zwiadowce, inżyniera czy szturmowca. Ten element jest po prostu uniwersalny . Tak wiem mogłem napisać że kamuflaż ale jak dla mnie to trochę przegięcie , bo skoro jest technologia już tak rozwinięta to po kiego wysyłać żywych ludzi do boju nie lepiej armie dronów ?! ( ale to już takie moje przemyślenia ). Ja ten system wykrywania użyłbym do tego żeby wiedzieć czy nauczyciel celuję we mnie , żeby mnie wziąć do odpowiedzi wtedy szybko się z pola widzenia zmywam i po sprawie. A jak by jeszcze miałem na to patent to tyle kasy by się zarobiło. Na pewno uczniowie by to wykorzystywali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam jak większość, że najciekawszy jest kamuflaż optyczny gdyż. Jest on ciekawym gadżetem dzięki któremu można podkraść się do przeciwnika. Gdy chodzę z kolegami na zbiórki (jestem harcerzem) l i podczas zbiórek często gramy w gry typu CTF. Podczas takiej gry można by z łatwością podkraść się do bazy przeciwnika i z łatwością uciec. Oczywiście można też zrobić coś bardziej "szalonego" jak np. jechać samochodem. Jednak gdyby weszło to do użytku dla zwykłego człowieka wzrosła by przestępczość. Sklepy było by łatwiej okraść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy, wojna od zawsze niosła ze sobą widmo nieuchronnych ofiar wśród żołnierzy i ludności cywilnej. Ludzie ginęli od bombardowań, ran poniesionych w walkach czy też w różnych czystkach etnicznych i mordach. Na szczęście, szybki postęp w dziedzinie elektroniki i robotyki daje nam możliwość zminimalizowaniu ludzkich strat i zmiany charakteru wojny na bardziej cywilizowany. Jednym z narzędzi wykorzystywanym w grze Ghost Recon Future Soldier, które może sprawić aby ludzie przestali bezsensownie ginąć jest między innymi Warhound. Jak wiemy jest to robot średnich rozmiarów, mogący unieść wiele kilogramów rożnej maści zapasów i broni. Można sobie wyobrazić jak wiele profitów daje wykorzystanie owego rodzaju uzbrojenia na dzisiejszym, nowoczesnym polu bitwy. Wyobraźmy sobie użycie warhounda np. w Afryce gdzie często dochodzi do starć między grupami rebeliantów i bojowników często kończących się masakrą na ludności cywilnej. Mając kilka warhoundów moglibyśmy bez przerwy patrolować ogromny teren, w razie potrzeby użyć zamontowanej na pojeździe broni do odstraszenia potencjalnego przeciwnika, bądź w razie konieczności zlikwidowania go. Robot mógłby też dostarczać zapasy, np: leki czy żywności na tereny gdzie wysłanie ludzi jest ryzykowne ze względu na wyżej wymienionych rebeliantów. Warhound sprawdziłby się także w wojnie z terroryzmem. Weźmy na przykład Afganistan; wojna toczy się tam od wielu lat, koalicja ma w niej ogromną przewagę liczebną i technologiczną a mimo to wciąż nie może pokonać talibów których największym sprzymierzeńcem jest górzyste ukształtowanie terenu. Warhound z racji tego że nie posiada kół, tylko cztery odnóża, mógłby z łatwością pokonywać teren, wspomagać ogniem z broni pokładowej żołnierzy, a także sam atakować miejsca w których jest duża aktywność wroga a których nie można dotrzeć zwykłymi pojazdami lądowymi i gdzie niemożliwe jest wezwanie wsparcia z powietrza. Możemy sobie tylko wyobrazić jak taki robot zwiększa potencjał bojowy nawet skromnej, czteroosobowej grupy komandosów czy regularnej armii. Warhounda można użyć też jako np. poszukiwacza czy zwiadowcy. Myślę, że wykorzystanie go jako sondy badającej np.: jaskinie (oczywiście takie w których się zmieści), czy np: dna mórz i oceanów jest bardzo realne. Reasumując Warhound to genialna platforma która może być wykorzystywana w wielu dziedzinach. Uzbrojony i opancerzony daje wytrawnemu dowódcy niezwykłe wsparcie, dzięki któremu można wiele zdziałać. Z kolei poszukiwaczom i odkrywcom zapewnia świetne narzędzie do eksploracji obiektów i miejsc w które wysłanie ludzi jest zbyt ryzykowne. Uważam wiec, że jest to najciekawszy element wyposażenia duchów i ich największy as w rękawie, którego możemy użyć w nadchodzącej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza opcja to mini dron. Jakbym go wykorzystał umówmy się w 1 dzień? Niech to będzie niedziela dzień wolny ;)

1. Wstaję rano na lekkim kacu, wszystko mnie boli. Uruchamiam drona, wciskam mi kartkę z listą zakupów i leżąc w łóżku wysyłam go do warzywniaka po jakieś żarcie i wodę. Oczywiście reszty nie trzeba Pani Zosiu xD

2. Jak już będę miał jakieś lekkie śniadanie i wstępnie się ogarnę. Wypuszczam drona na zwiad, niech mi obczai co się dzieje na dzielnicy, kto okupuje ławki i czy jest do kogo wychodzić w ogóle. Okazuje się że jest! :D

3. Wychodzę oczywiście mój dron jest sterowany statelitarnie przez smartfona zostaje w domku. Siedząc więc już z kumplami w parku wykonuję połączenie po mojego kochanego mini-śmigłowca. Będziemy sobie żartować i tak jak już przyleci (uwaga będzie dziecinnie) dokładamy my balony z wodą i puszczamy pod kościół aż mochery powychodzą.

4. Jak znudzą mi się zabawy dzwonię do mojej kochanej dziewczyny, umawiamy się przez telefon za pół godzinki. Musi sie szybko ogarnąć więc podlatuję dronem pod jej okno i patrzę sobie spokojnie jak się przebiera ^^ (opcja REC uruchomiona) Podczas spotkania dron jest w domu i się ładuje.

5. Nie można cały czas się tylko bawić, jest niedzielny wieczór, czas zostać bohaterem. Latam sobie dronem nad osiedlem obserwując grupkę dresów. Wandale zaczynają rozwalać kosze i wybijać szyby na przystanku. Wykonując połączenie do straży miejskiej podlatuje nad ekipę i zrzucam koło nich gaz rozweselający ;D chłopaki zaczynają nie ogarniać a jak przyjeżdżają nasze kochane służby sypią wszystko co odwalili i dzielnia uratowana.

6. Mój kochany dron wraca do domu bo jutro trzeba wcześnie wstać by móc po raz kolejny uratować świat :D

Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować