Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec Kinecta jest już blisko? Zobacz urządzenie Leap Motion w akcji!

16 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Czy niepozorne urządzenie za niecałe 70$ może wkrótce zrewolucjonizować sposób w jaki korzystamy z naszych komputerów i telewizorów? Wideo, które zaraz zobaczycie wskazuje na to, że tak. Zapraszamy do oglądania!

Przeczytaj cały tekst "Koniec Kinecta jest już blisko? Zobacz urządzenie Leap Motion w akcji!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to niesamowite, że mogę robić to samo przy użyciu myszy komputerowej ! Super!

aha, osobiście myślę, że to urządzenie będzie wymagać duuużej mocy obliczeniowej, nie pytajcie dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 17:28, MBi napisał:

to niesamowite, że mogę robić to samo przy użyciu myszy komputerowej ! Super!


To spróbuj napisać ładne literki myszką w paincie

A co do tej rzeczy to

MOM PLEASE

20120522174415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie całkiem ciekawe, pytanie tylko, w jaki sposób wykorzystają je deweloperzy. Jeśli do produkcji kolejnych gier tanecznych, sportowych i "gierek" dla dzieci, to rewolucji raczej nie będzie. Ale może znajdą się kreatywni twórcy, którzy wymyślą coś naprawdę interesującego. Moim zdaniem potencjał jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Microsoft ma spory interes w tym, by Leap Motion (lub coś podobnego) pojawił się w Windows 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super bajer, jedna z tych rzeczy, na którą najbardziej czekam (na równi z prawdziwą miniatyryzacją komponentów do PC i dalszą redukcją plączących się kabli :P). Było kwestią czasu aż coś takiego się pojawi, wszak nie od dziś wiadomo, że z mediów (filmy, książki, gry) czerpie się najlepsze inspiracje w tworzeniu nowoczesnego sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie będzie potrzebowało wielkiej mocy obliczeniowej. Samo ustrojstwo zajmie się większością processingu pewnie. Poza tym to coś jak multitouch iphone''owy, ale w powietrzu. Działa w pewnej odległości od urządzenia, jak widać na filmiku. Myślę, że to będzie mocno ograniczony bajer, nie wykrywający ciała, nie rozpoznający kończyn i niedziałający na większej odległości niż kilkadziesiąt centymetrów. Kinect nie jest zagrożony. Przestańcie robić widły z igły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie usatysfakcjonuje w zupełności, jeżeli będzie to wreszcie prawdziwy super czuły i precyzyjny czujnik ruchu, posiadam PS3 z zestawem do PS Move i czuje się lekko rozczarowany możliwościami obecnej technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenia i nawet by mnie ucieszyło gdyby ten Leap Motion wgniótł kinect''a w ziemię. Problem w tym, że póki co do się do kinecta ani do ps move nie umywa. Wykrywa tylko ręce i palce? Nie pisze nawet o zastosowaniu w konsolach. To co zaprezentowano na filmiku potrafił by zrobić kinect i move, gdyby tylko twórcy je tak zaprojektowali tyle, że wymagało by to większej mocy niż pozostałe czujniki ruchu dla konsol. A do laptopa coś takiego jest zbędne, bo kto wyda te 70$ tylko po to żeby pomachać palcami zamiast poruszać myszką? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym, małe przenośne, postawie przed piecem albo tv i posiedzę na www, ekipa ciągle rozwija sprzęt aby zastosować go w grach, jeśli MS nawiąże porozumienie i zastosują to na szerszą skalę przy Win 8 to będzie elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie wszystko jest opisane.
https://live.leapmotion.com/about/

What exactly is The Leap?
The Leap is a small iPod sized USB peripheral that creates a 3D interaction space of 8 cubic feet to precisely interact with and control software on your laptop or desktop computer.

W przeliczeniu 1 stopa - 30 cm, otrzymujemy 216000 cm^3.

Mnie jednak ciągle dręczy, w jaki sposób urządzenie sczytuje ruch z przestrzeni wokół niego. Bo przecież na pewno są "martwe punkty", gdzie np. pomiędzy jednym palcem a tą powierzchnią "sczytującą" znajdzie się drugi palec... Gdyby to były cztery (lub przynajmniej dwa) współpracujące ze sobą sensory, już bym się tak nie dziwił. Ale to, jak działa ten cały Leap, pozostaje dla mnie niejasnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze?? fajny pomysł ale to JESZCZE nie będzie urzyteczne... ale wyobraźcie sobie projektor holograficzny w urządzeniu na rece(branzolecie/zegarku) które wyświetla np. klawiaturę a przy nim to coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 00:30, ranma11 napisał:

szczerze?? fajny pomysł ale to JESZCZE nie będzie urzyteczne... ale wyobraźcie sobie
projektor holograficzny w urządzeniu na rece(branzolecie/zegarku) które wyświetla np.
klawiaturę a przy nim to coś...

:)
heh na filmiku oczywiście Mac :)
A co do twojego posta hmmmmmm
AejPiPieLE - i wszystko jasne.
http://www.youtube.com/watch?v=lzsBwnv_dAg

Można ?..... można.. :)
Technologia z Gwiezdnych Wojen już niebawem ....w kieszeni :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować